Breednet Results

SCONE - Monday, September 15

Race 1 - Magic Albert Yarraman Park Mdn (900m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 0:54.70
Prizemoney: $9,000
1
PARISI (6)
9/4
T: K A LEES
R: DALE SPRIGGS (57.00)
9/4
4m filante (NZ) x luzern (AUS) (spritely knight (AUS))
Winning siblings: Just Chill Out,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
MARLADO (11)
7/4F
T: M D GRIFFITH
R: MS L G HENRY (54.50)
7/4F
3f marwina (AUS) x tornado lass (AUS) (muhayaa (USA))
3
1.5
SPYRO (12)
20/1
T: M R MULHOLLAND
R: P FERRIS (54.50)
20/1
3f dane supreme (AUS) x laughing at clouds (AUS) (singingintherain (USA))
4
1.9
JOKINI (10)
8/1
T: P H BLOOMFIELD
R: R THOMPSON (54.50)
8/1
3f johannesburg (USA) x jambala (NZ) (mughtanim (USA))
5
2.1
5/1
T: D P SMITH
R: G BUCKLEY (57.00)
5/1
4m commands (AUS) x conquian (AUS) (final card (AUS))
6
3.9
14/1
T: KYLIE KENNEDY
R: A WOODS (57.00)
14/1
7
4.5
60/1
T: G D MOORE
R: L CUMBERLAND (55.50)
60/1
4m ghataas (GB) x magical walk (AUS) (magic ring (IRE))
8
4.9
10/1
T: A G SCORSE
R: MS A STOKES (53.00)
10/1
5m secret savings (USA) x miss brunhilde (AUS) (cossack warrior (AUS))
9
5.3
25/1
T: TERRY EVANS
R: A GIBBONS (54.50)
25/1
10
5.7
15/1
T: P M FARRELL
R: G M RYAN (54.50)
15/1
3f falbrav (IRE) x wedding band (USA) (mighty appealing (USA))
11
5.8
SUGOI (13)
40/1
T: R J DAVIES
R: MS E WEISZBACH (54.50)
40/1
3f fusaichi pegasus (USA) x sequin (IRE) (green desert (USA))
12
6.8
16/1
T: B A PARTELLE
R: A ROBINSON (57.00)
16/1
13
8.9
30/1
T: S J HODGE
R: S THURLOW (57.00)
30/1
4m arena (AUS) x fiona's gift (NZ) (classic fame (USA))
14
14.1
80/1
T: J P WATERS
R: H SINGH (53.00)
80/1
4m integra (AUS) x incunabula (NZ) (sackford (USA))
Race 2 - Magic Albert Yarraman Park Mdn (900m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 0:55.27
Prizemoney: $9,000
1
8/11F
T: B A PARTELLE
R: A ROBINSON (57.00)
8/11F
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.5
16/1
T: R J DAVIES
R: G M RYAN (54.50)
16/1
3f danasinga (AUS) x look at moiye (NZ) (o'reilly (NZ))
3
0.9
7/1
T: LUKE GRIFFITH
R: MS L G HENRY (57.00)
7/1
4
1.3
14/1
T: D J NUGENT
R: B SPRIGGS (54.00)
14/1
5m high yield (USA) x seattle rhyme (NZ) (seattle dancer (USA))
5
1.6
5/1
T: K A LEES
R: D GREVILLE (57.00)
5/1
6
3.3
25/1
T: GREG BENNETT
R: P FERRIS (54.50)
25/1
3f danewin (AUS) x gold date (AUS) (gilded time (USA))
7
3.4
REVOLT (7)
7/1
T: D I ATKINS
R: A GIBBONS (57.00)
7/1
8
3.8
20/1
T: J P WATERS
R: G BUCKLEY (57.00)
20/1
6m intergaze (AUS) x jade seeker (AUS) (jade hunter (USA))
9
6.3
40/1
T: MS L HUTCHISON
R: MS H MULHERON (53.00)
40/1
10
7.3
9/1
T: T S HOWLETT
R: P GRAHAM (54.50)
9/1
3f e dubai (USA) x fiercely loyal (AUS) (kenny's best pal (AUS))
11
11.1
50/1
T: F J TANNER
R: G SNOWDEN (54.50)
50/1
3f nuclear freeze (USA) x she's my gem (AUS) (river of light (USA))
12
12.8
50/1
T: P M FARRELL
R: T McINTOSH (54.00)
50/1
3f commands (AUS) x squeel (NZ) (zabeel (NZ))
13
13.2
7/1
T: MARCUS WILSON
R: M A BUTLER (54.50)
7/1
3f ghataas (GB) x pimpala gold (AUS) (aurealis (AUS))
14
15.2
150/1
T: S A HATCH
R: L CUMBERLAND (55.50)
150/1
4m coincidence (AUS) x oceana's girl (AUS) (tingo river (AUS))
Race 3 - Beautiful Crown/ Patinack Mdn (900m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 0:55.22
Prizemoney: $9,000
1
9/2
T: S J HODGE
R: B SPRIGGS (52.50)
9/2
3g mull of kintyre (USA) x defuse (AUS) (switch in time (IRE))
Winning siblings: Fused Magic, He's A Vella, Orconfused,
This nick: 6 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.8
15/2
T: B A PARTELLE
R: R BREWER (58.00)
15/2
4g arena (AUS) x bridal colours (AUS) (major sport (USA))
3
1.6
7/1
T: GREG BENNETT
R: MS L G HENRY (58.00)
7/1
4g xaar (GB) x carabine (AUS) (anabaa (USA))
4
3.3
12/1
T: K A LEES
R: M A BUTLER (55.50)
12/1
3g catbird (AUS) x finito fling (AUS) (luskin star (AUS))
5
3.9
5/2F
T: CRAIG CARMODY
R: DALE SPRIGGS (58.00)
5/2F
5g danzero (AUS) x tipster (AUS) (tierce (AUS))
6
4.4
11/1
T: D P ENGLEBRECHT
R: S THURLOW (55.50)
11/1
3g grandera (IRE) x questonette (AUS) (quest for fame (GB))
7
7.5
6/1
T: R P NORTHAM
R: R THOMPSON (55.50)
6/1
3c bel esprit (AUS) x egrette (AUS) (bletchingly (AUS))
8
8.5
16/1
T: L J TILLEY
R: A GIBBONS (58.00)
16/1
4g black minnaloushe (USA) x zelle (NZ) (lord ballina (AUS))
9
11.6
40/1
T: P FLETT
R: P GRAHAM (58.00)
40/1
4g zariz (AUS) x star black (NZ) (star way (GB))
10
11.8
8/1
T: P M PERRY
R: R M SAXTON (55.50)
8/1
3c street cry (IRE) x sasheen (AUS) (hennessy (USA))
11
11.9
9/2
T: G A DELANEY
R: P FERRIS (55.50)
9/2
3g integra (AUS) x sea surge (AUS) (rolle (GB))
12
15
100/1
T: K T DIXON
R: N PERRETT (51.50)
100/1
13
15.2
60/1
T: S J HODGE
R: MS A STOKES (54.00)
60/1
4g arazi (USA) x tegan sky (AUS) (royal academy (USA))
14
16.5
16/1
T: MS D LUMSDEN
R: M LISTER (58.00)
16/1
Race 4 - Arion Pedigrees Hcp (72) (1100m)
Class: Restricted 72 Track: Dead Time: 1:07.42
Prizemoney: $12,000
1
5/2
T: T J DRAYTON
R: M A BUTLER (57.00)
5/2
5g testa rossa (AUS) x deseree lass (AUS) (desert style (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.3
10/1
T: B A PARTELLE
R: DALE SPRIGGS (57.00)
10/1
7g octagonal (NZ) x vitamins (AUS) (tierce (AUS))
3
3.4
5/2
T: A G SCORSE
R: J PARR (57.00)
5/2
5g beautiful crown (USA) x our indian ruby (AUS) (youthful legs (USA))
4
4.5
40/1
T: J N ENGLEBRECHT
R: G BUCKLEY (55.00)
40/1
7g foxhound (USA) x feats (AUS) (yeats (USA))
5
5.2
10/1
T: P M PERRY
R: R M SAXTON (54.50)
10/1
5g more than ready (USA) x gay tudor (AUS) (polish patriot (USA))
6
6.6
7/1
T: S J HODGE
R: S THURLOW (57.50)
7/1
5g belong to me (USA) x rousey (AUS) (mukaddamah (USA))
7
7.9
14/1
T: J N ENGLEBRECHT
R: B SPRIGGS (54.50)
14/1
7g sir laurence (NZ) x frivolous lady (AUS) (sovereign red (NZ))
8
14
9/4F
T: J C DEAMER
R: P GRAHAM (56.50)
9/4F
5m za-im (GB) x nameldeen (AUS) (kohaylan (USA))
Race 5 - Canter Restaurant Scone Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:20.48
Prizemoney: $9,000
1
5/1
T: LYNDALL OLSON
R: P GRAHAM (56.00)
5/1
6g scenic (IRE) x babbling (NZ) (centaine (AUS))
Winning siblings: Kalahahni, Sheza Hurricane,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2
3/1
T: PAUL MESSARA
R: J PARR (55.00)
3/1
4m hussonet (USA) x missing logic (USA) (danzig (USA))
3
4.3
DWIGHT (4)
13/2
T: T S HOWLETT
R: G BUCKLEY (55.50)
13/2
3c distant music (USA) x best of pals (AUS) (kenny's best pal (AUS))
4
4.7
9/1
T: K A LEES
R: A ROBINSON (54.00)
9/1
3f giant's causeway (USA) x passing hope (IRE) (sadler's wells (USA))
5
4.8
14/1
T: S J DIXON
R: MS J DRURY (51.00)
14/1
4m beautiful crown (USA) x snuggle (AUS) (switch in time (IRE))
6
6.4
VALIZE (14)
12/1
T: K A LEES
R: D GREVILLE (54.00)
12/1
3f danewin (AUS) x valeniski (GB) (niniski (USA))
7
7.3
6/1
T: J N ENGLEBRECHT
R: H SINGH (51.00)
6/1
8
7.7
9/4F
T: MS J BUTLER
R: MS L G HENRY (57.00)
9/4F
4g mister c. (USA) x jointer (AUS) (solitary hail (USA))
9
9.1
100/1
T: P M FARRELL
R: T McINTOSH (54.00)
100/1
3g arena (AUS) x star fontaine (AUS) (zeditave (AUS))
10
9.9
6/1
T: J C DEAMER
R: A GIBBONS (55.00)
6/1
4m orientate (USA) x deianira (AUS) (brocco (USA))
11
10.2
40/1
T: W J FARROW
R: M LISTER (54.00)
40/1
3g snowland (AUS) x reginella (AUS) (scenic (IRE))
12
11.4
40/1
T: J C COYLE
R: M A BUTLER (54.00)
40/1
5m mull of kintyre (USA) x circuit bid (AUS) (mr. henrysee (USA))
13
15.4
40/1
T: MS D LUMSDEN
R: L CUMBERLAND (56.50)
40/1
4g irish royal (IRE) x royal portrait (AUS) (king of kings (IRE))
14
16.9
50/1
T: P J EGGLESTON
R: R M SAXTON (55.00)
50/1
4m summer suspicion (JPN) x gin city (NZ) (heroicity (AUS))
Race 6 - Canter Restaurant Scone Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:20.42
Prizemoney: $9,000
1
3/1
T: PAUL MESSARA
R: H SINGH (55.00)
3/1
4g more than ready (USA) x strike a rose (NZ) (straight strike (USA))
Winning siblings: As You Like, Go The Red,
This nick: 3 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
1.8
11/8F
T: A NEWING
R: G M RYAN (55.00)
11/8F
4m way of light (USA) x averna (AUS) (jan murray (USA))
3
3.6
9/1
T: K A LEES
R: D GREVILLE (54.00)
9/1
4
3.8
10/1
T: P J EGGLESTON
R: P GRAHAM (55.00)
10/1
5m belong to me (USA) x zambalee (AUS) (twig moss (FR))
5
4.3
20/1
T: G G SLATTERY
R: M LISTER (54.00)
20/1
3f hawk wing (USA) x flying ana (AUS) (flying spur (AUS))
6
5.8
11/2
T: P M PERRY
R: R M SAXTON (55.00)
11/2
3g el moxie (USA) x night maiden (AUS) (captain piper (AUS))
7
7.5
50/1
T: K A LEES
R: M A BUTLER (58.00)
50/1
4g danasinga (AUS) x native thriller (AUS) (jungle boy (GB))
8
7.7
FONGSIE (11)
100/1
T: R J BROWN
R: N PERRETT (50.00)
100/1
5g dr fong (USA) x forli's secret (USA) (secretariat (USA))
9
8.3
16/1
T: GREG BENNETT
R: MS L G HENRY (57.00)
16/1
4g rhythm (USA) x in red (AUS) (marscay (AUS))
10
8.9
50/1
T: J N ENGLEBRECHT
R: R J AGNEW (54.00)
50/1
3f lucky owners (NZ) x snappety (AUS) (snippets (AUS))
11
9.6
CLUSO (4)
30/1
T: J C DEAMER
R: A GIBBONS (55.50)
30/1
3g tobougg (IRE) x nikoletta (AUS) (danzero (AUS))
12
10.9
14/1
T: J N ENGLEBRECHT
R: B SPRIGGS (51.50)
14/1
4m jeune (GB) x angry (AUS) (final card (AUS))
13
18.3
10/1
T: R P NORTHAM
R: R THOMPSON (55.50)
10/1
3g mull of kintyre (USA) x simmysue (AUS) (simonstad (NZ))
14
22.1
150/1
T: W J FARROW
R: P FERRIS (54.00)
150/1
3f shovhog (AUS) x lovers gem (AUS) (shagny (USA))
Race 7 - Foreplay/ Yarraman Park Hcp-62 (1600m)
Class: Restricted 62 Track: Dead Time: 1:40.49
Prizemoney: $9,000
1
7/4F
T: PAUL MESSARA
R: A ROBINSON (59.50)
7/4F
4g redoute's choice (AUS) x opera queen (USA) (pleasant colony (USA))
Winning siblings: Falqueen, Fledermaus, Operatics, Operational,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.8
7/1
T: K A LEES
R: M A BUTLER (59.50)
7/1
5g brahms (USA) x haunting memory (AUS) (crown jester (AUS))
3
2.8
6/1
T: R J DAVIES
R: G BUCKLEY (57.50)
6/1
6g spectrum (IRE) x fervent hope (AUS) (bluebird (USA))
4
3.6
9/1
T: E J MOYLE
R: P GRAHAM (54.50)
9/1
5g honours list (IRE) x sweet boulevard (AUS) (proud knight (AUS))
5
3.7
14/1
T: M A MILTON
R: B SPRIGGS (53.00)
14/1
6
4.5
6/1
T: GREG BENNETT
R: MS L G HENRY (56.50)
6/1
5g viscount (AUS) x maggie mcfadden (CAN) (regal classic (CAN))
7
5.3
15/1
T: S J HODGE
R: S THURLOW (58.00)
15/1
8
7.1
10/1
T: B A PARTELLE
R: R THOMPSON (55.50)
10/1
7g danasinga (AUS) x dapper queen (AUS) (sir dapper (AUS))
9
8.3
6/1
T: R J DAVIES
R: G M RYAN (59.00)
6/1
6g sandpit (BRZ) x desertoile (AUS) (desert style (IRE))
10
10.7
30/1
T: MS C MCKINNEL
R: G SNOWDEN (54.00)
30/1
6g quest for fame (GB) x quilt (AUS) (danehill (USA))
11
13.4
20/1
T: LUKE GRIFFITH
R: R J AGNEW (54.00)
20/1
5m springsteen (AUS) x fleeting touch (NZ) (sackford (USA))
Race 8 - Livestock Transport Group (67) (1300m)
Class: Restricted 67 Track: Dead Time: 1:20.60
Prizemoney: $9,000
1
25/1
T: S J HODGE
R: S THURLOW (54.00)
25/1
4g youthful legs (USA) x western ballerina (AUS) (best western (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
13/2
T: GREG BENNETT
R: MS L G HENRY (56.50)
13/2
5m honours list (IRE) x midnight cruise (AUS) (fearless pride (AUS))
3
0.6
10/1
T: G E CAMPBELL
R: B SPRIGGS (56.00)
10/1
4
0.7
20/1
T: D H MAYNARD
R: P FERRIS (55.00)
20/1
8g chime zam (AUS) x candy code (AUS) (calico chief (NZ))
5
1.1
12/1
T: K A LEES
R: A ROBINSON (54.50)
12/1
6m danehill (USA) x mattiocco (IRE) (last tycoon (IRE))
6
1.9
13/8F
T: P H ST VINCENT
R: R THOMPSON (57.50)
13/8F
4m general nediym (AUS) x sutra (AUS) (jade hunter (USA))
7
2.4
9/1
T: B A PARTELLE
R: DALE SPRIGGS (54.00)
9/1
6m strategic (AUS) x frosty rose (NZ) (conquistarose (USA))
8
2.9
25/1
T: P M FARRELL
R: M A BUTLER (54.00)
25/1
9
3.6
25/1
T: L J TILLEY
R: A GIBBONS (55.50)
25/1
7g waterford road (AUS) x sahara surprise (AUS) (grand chaudiere (CAN))
10
3.7
4/1
T: P M PERRY
R: P GRAHAM (59.50)
4/1
5g portland pirate (AUS) x kidada (AUS) (top of the pack (AUS))
11
3.8
9/1
T: S J DIXON
R: MS J DRURY (57.00)
9/1
5g time mill (GB) x gliding sovereign (AUS) (sovereign red (NZ))
12
5.4
20/1
T: G L WOODWARD
R: G M RYAN (56.50)
20/1
6m perugino (USA) x unified (NZ) (vice regal (NZ))
13
5.9
SECORD (11)
20/1
T: P M PERRY
R: D GREVILLE (55.00)
20/1
14
10
12/1
T: PAUL MESSARA
R: J PARR (54.50)
12/1
4m encosta de lago (AUS) x bracken bank (NZ) (sir tristram (IRE))
Race 9 - Horsepower Hcp (62) (1100m)
Class: Restricted 62 Track: Dead Time: 1:07.36
Prizemoney: $9,000
1
12/1
T: S J HODGE
R: MS A STOKES (52.00)
12/1
5m sedaka (AUS) x northwood blue (AUS) (red god (AUS))
Winning siblings: Head North,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
25/1
T: GREG BENNETT
R: P FERRIS (57.50)
25/1
5m king cugat (USA) x lady melbury (AUS) (shalford (IRE))
3
0.9
11/1
T: D J NUGENT
R: B SPRIGGS (54.50)
11/1
5m youthful legs (USA) x regal suni (AUS) (twig moss (FR))
4
1.9
12/1
T: K A LEES
R: MS C PETTIGREW (54.00)
12/1
4g magic albert (AUS) x maitland gold (AUS) (made of gold (USA))
5
2.6
REZYANA (14)
5/2
T: PAUL MESSARA
R: J PARR (55.00)
5/2
3f redoute's choice (AUS) x lady's delight (SAF) (local talent (USA))
6
3.3
9/1
T: B A PARTELLE
R: A ROBINSON (58.00)
9/1
4g tale of the cat (USA) x boston (AUS) (zoffany (USA))
7
3.6
25/1
T: J C DEAMER
R: A GIBBONS (55.00)
25/1
5m covetous (AUS) x glow worm (AUS) (twig moss (FR))
8
4.6
12/1
T: E J MOYLE
R: P GRAHAM (59.00)
12/1
9
5
11/1
T: GREG BENNETT
R: G M RYAN (56.00)
11/1
5m brahms (USA) x dancing chimes (AUS) (johann quatz (FR))
10
5.2
14/1
T: MS S GRILLS
R: TIMOTHY BELL (52.50)
14/1
5m beautiful crown (USA) x antonia's gold (AUS) (geiger counter (USA))
11
5.5
30/1
T: F J TANNER
R: G SNOWDEN (56.00)
30/1
6m spartacus (AUS) x bavarde (AUS) (rigoletto (AUS))
12
9.6
25/1
T: LUKE GRIFFITH
R: G BUCKLEY (55.50)
25/1
4m way of light (USA) x sharp bloom (AUS) (steel blade (AUS))
13
10.9
9/4F
T: M D GRIFFITH
R: MS L G HENRY (55.50)
9/4F
3f beautiful crown (USA) x cashell (AUS) (catrail (USA))
14
15
20/1
T: R P NORTHAM
R: R THOMPSON (56.00)
20/1
* Nick figures are for Australasia.