Breednet Results

SCONE - Tuesday, June 23

Race 1 - X X X X Gold Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Slow Time: 1:19.95
Prizemoney: $9,000
1
5/2
T: K A LEES
R: DALE SPRIGGS (56.00)
5/2
3f e dubai (USA) x hallay (AUS) (magic ring (IRE))
Winning siblings: Shades Of Marilyn,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
2/1F
T: P H BLOOMFIELD
R: P FERRIS (56.00)
2/1F
3f shovhog (AUS) x diamond jive (AUS) (filante (NZ))
3
2.5
CLUSO (2)
9/2
T: J C DEAMER
R: S G TREWEEK (58.00)
9/2
3g tobougg (IRE) x nikoletta (AUS) (danzero (AUS))
4
5.1
6/1
T: K J LANTRY
R: S THURLOW (58.00)
6/1
4g danehill dancer (IRE) x lo zimbello (AUS) (polish laughter (USA))
5
6
SUMMIT (15)
25/1
T: P M PERRY
R: MS A STOKES (55.00)
25/1
3g mull of kintyre (USA) x anne grace (AUS) (royal academy (USA))
6
7.2
9/1
T: MS D LUMSDEN
R: R M SAXTON (56.00)
9/1
7
7.6
YAR (7)
14/1
T: R J DAVIES
R: G M RYAN (58.00)
14/1
8
9.4
40/1
T: B JENKINSON
R: T McINTOSH (56.00)
40/1
3g e dubai (USA) x tiny talk (AUS) (luskin star (AUS))
9
9.6
ROXANNE (12)
12/1
T: P M PERRY
R: J PENZA (54.00)
12/1
2f rock of gibraltar (IRE) x riff (AUS) (red ransom (USA))
10
13.5
12/1
T: M J DONOGHUE
R: TIMOTHY BELL (54.50)
12/1
5m strands (AUS) x splendid selection (AUS) (select prince (AUS))
11
22.8
50/1
T: J P WATERS
R: B SPRIGGS (56.00)
50/1
4g distant music (USA) x paris plaits (AUS) (flying spur (AUS))
Race 2 - Coolmore Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Slow Time: 1:20.17
Prizemoney: $9,000
1
15/4
T: R P NORTHAM
R: R THOMPSON (58.00)
15/4
3g shrewdy (AUS) x rocchetta (AUS) (bletchingly (AUS))
Winning siblings: Alley Miss, Rocchetta Miss,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
5/2F
T: D P SMITH
R: S G TREWEEK (58.00)
5/2F
3g danzero (AUS) x strange aura (NZ) (kreisler (IRE))
3
2
10/1
T: MS D LUMSDEN
R: R M SAXTON (58.00)
10/1
4g king of danes (AUS) x venus may (AUS) (air de france (USA))
4
4
7/2
T: S FARLEY
R: TIMOTHY BELL (54.50)
7/2
3f dyslexia (AUS) x flirting rules (AUS) (octagonal (NZ))
5
7.4
20/1
T: MS T WILLIAMS
R: P FERRIS (58.00)
20/1
4g perugino (USA) x crowned love (AUS) (rory's jester (AUS))
6
8.3
DONEGAL (14)
7/1
T: P M PERRY
R: NATHAN BERRY (58.00)
7/1
3g falbrav (IRE) x enniskerry (AUS) (geiger counter (USA))
7
9
20/1
T: P M FARRELL
R: N PERRETT (55.00)
20/1
8
10.6
25/1
T: J A SYLVESTER
R: MS E WEISZBACH (56.00)
25/1
3f youthful legs (USA) x corie bet (AUS) (bletchencore (AUS))
9
11.1
14/1
T: P F CURRY
R: MS J DRURY (54.00)
14/1
10
13.1
25/1
T: MS D LUMSDEN
R: DALE SPRIGGS (58.00)
25/1
11
13.9
20/1
T: GREG BENNETT
R: T McINTOSH (56.00)
20/1
3g chateau royal (USA) x new steps (AUS) (citidancer (IRE))
12
14.6
40/1
T: T S HOWLETT
R: B SPRIGGS (56.00)
40/1
3g all courage (AUS) x sybil's rose (AUS) (bite the bullet (USA))
13
15.3
60/1
T: R J DAVIES
R: G BUCKLEY (58.00)
60/1
14
37.9
60/1
T: R J DAVIES
R: G M RYAN (56.00)
60/1
3f e dubai (USA) x especially (AUS) (bluebird (USA))
Race 3 - Two Rivers Shiraz Mdn Hcp (1600m)
Class: Maiden Track: Slow Time: 1:39.79
Prizemoney: $9,000
1
13/4
T: PAUL MESSARA
R: DALE SPRIGGS (58.00)
13/4
Winning siblings: Tarangower, Trauma,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
15/4
T: R P NORTHAM
R: R THOMPSON (57.00)
15/4
5g king of roses (AUS) x swanette (AUS) (danzero (AUS))
3
1.8
5/1
T: P M FARRELL
R: G M RYAN (55.00)
5/1
3g arena (AUS) x star fontaine (AUS) (zeditave (AUS))
4
3.7
12/1
T: S J GLEESON
R: M DOLENDO (54.50)
12/1
4g peintre celebre (USA) x purespeed (AUS) (flying spur (AUS))
5
4.2
11/4F
T: K A LEES
R: R M SAXTON (55.50)
11/4F
4m palace music (USA) x shot o' silver (AUS) (air de france (USA))
6
5
12/1
T: S J HODGE
R: MS A STOKES (51.50)
12/1
4m delago brom (AUS) x spur reef (IRE) (flying spur (AUS))
7
6.3
8/1
T: N F BOLAND
R: B SPRIGGS (53.50)
8/1
3g hussonet (USA) x valsora (IRE) (tate gallery (USA))
8
8.1
LOVANGO (16)
20/1
T: B G LAWRENCE
R: MS V SCHUBERT (54.50)
20/1
4m jeune (GB) x weiland (AUS) (savage toss (ARG))
9
12.1
60/1
T: R J HEPWORTH
R: MS E WEISZBACH (54.50)
60/1
7g palace music (USA) x gaelic melody (AUS) (western symphony (USA))
10
14.2
15/1
T: J N ENGLEBRECHT
R: J GALEA (54.50)
15/1
4m shrewdy (AUS) x mazurka's star (NZ) (straight strike (USA))
11
17.2
100/1
T: MS S BIGG
R: MS J DRURY (52.50)
100/1
4m helissio (FR) x touch of chimes (AUS) (chimes square (AUS))
12
17.3
50/1
T: M BOLAND
R: J PENZA (54.50)
50/1
3g general nediym (AUS) x meloidia (AUS) (spectrum (IRE))
Race 4 - The Osborn Family Appr. Hcp-C1 (1000m)
Class: Class 1 Track: Slow Time: 0:59.83
Prizemoney: $9,000
1
9/1
T: R J DAVIES
R: MS E WEISZBACH (54.00)
9/1
4g hurricane sky (AUS) x clarinda (AUS) (sir dapper (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
2/1
T: P M PERRY
R: TIMOTHY BELL (58.50)
2/1
3c belong to me (USA) x queen damsel (NZ) (centaine (AUS))
3
1.3
5/4F
T: M K MASON
R: DALE SPRIGGS (58.00)
5/4F
4
3.8
25/1
T: MS J WEBB
R: S THURLOW (54.00)
25/1
5
4.4
9/1
T: MARCUS WILSON
R: G BUCKLEY (54.00)
9/1
4g strategic (AUS) x expelled (AUS) (brief truce (USA))
6
4.9
12/1
T: R J DAVIES
R: G M RYAN (55.50)
12/1
5g arena (AUS) x black ice (AUS) (mighty avalanche (AUS))
7
5.5
LANSZAR (11)
14/1
T: MS D LUMSDEN
R: MS V SCHUBERT (54.00)
14/1
5g zariz (AUS) x lansarah (NZ) (imposing (AUS))
8
6.3
12/1
T: S J GLEESON
R: M DOLENDO (56.00)
12/1
4g forest glow (USA) x miss jasmin (AUS) (al jaasi (AUS))
Race 5 - R S L Courtsey Bus Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Slow Time: 1:00.10
Prizemoney: $9,000
1
12/1
T: P M FARRELL
R: G M RYAN (58.00)
12/1
3f fasliyev (USA) x sialia (AUS) (bluebird (USA))
Winning siblings: Bolster,
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.5
14/1
T: P L BOYD
R: MS T NIKORA (56.00)
14/1
3f nuclear freeze (USA) x baystad (AUS) (simonstad (NZ))
3
0.8
10/1
T: A G SCORSE
R: B SPRIGGS (56.00)
10/1
3f marechal (AUS) x maharet (AUS) (clear choice (USA))
4
2.2
12/1
T: D P ENGLEBRECHT
R: TIMOTHY BELL (55.00)
12/1
5m hayil (USA) x siembra (AUS) (sea swell (AUS))
5
2.5
9/1
T: MS D LUMSDEN
R: MS V SCHUBERT (56.00)
9/1
4m honours list (IRE) x spectacular zip (AUS) (spectacular spy (USA))
6
3.2
4/1F
T: T R MARTIN
R: B VASSALLO (57.50)
4/1F
3f anabaa (USA) x chalonnaise (NZ) (gold brose (AUS))
7
3.3
PINGER (4)
9/2
T: D P SMITH
R: T ANGLAND (59.00)
9/2
3f danehill star (AUS) x samash (AUS) (bletcharm (AUS))
8
7.3
7/1
T: STUART PHEGAN
R: A GIBBONS (57.00)
7/1
4m high yield (USA) x mariton (AUS) (marscay (AUS))
9
8.5
7/1
T: T J BARTLEY
R: G BUCKLEY (58.50)
7/1
5m stravinsky (USA) x pink opal (AUS) (flying spur (AUS))
10
8.6
6/1
T: MS J BOWEN
R: D NORTHEY (55.00)
6/1
11
10
5/1
T: C P PORTER
R: DANIEL EDMONDS (59.50)
5/1
3f catbird (AUS) x eyes to spy (AUS) (spectacular spy (USA))
12
10.4
16/1
T: A J FORAN
R: M DOLENDO (57.50)
16/1
3f conatus (AUS) x hulalong (AUS) (hula chief (NZ))
13
11.3
80/1
T: MS M TUCKER
R: MS E WEISZBACH (56.50)
80/1
4m damascus storm (USA) x glowing ember (AUS) (bicentenary (AUS))
14
44.7
80/1
T: PAUL THEOBALD
R: R THOMPSON (55.50)
80/1
3f nuclear freeze (USA) x glory affair (AUS) (royal academy (USA))
Race 6 - Kirkwood Produce Singleton-62 (1700m)
Class: Restricted 62 Track: Slow Time: 1:42.62
Prizemoney: $9,000
1
4/1F
T: LUKE GRIFFITH
R: G M RYAN (59.00)
4/1F
4g lawyer (AUS) x kwila (AUS) (mister kwila (AUS))
Winning siblings: Ready Kwila,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
6/1
T: MS J BOWEN
R: P FERRIS (57.50)
6/1
6m germano (GB) x london girl (NZ) (dedicated rullah (USA))
3
0.8
9/1
T: D H MAYNARD
R: R THOMPSON (56.00)
9/1
8g chime zam (AUS) x candy code (AUS) (calico chief (NZ))
4
1.3
7/1
T: GRANT ALLARD
R: T ANGLAND (58.00)
7/1
5
2.1
14/1
T: S J HODGE
R: B SPRIGGS (54.00)
14/1
7g shovhog (AUS) x accelerare (AUS) (don't say halo (USA))
6
3.7
8/1
T: J T BLANCH
R: MS J DRURY (53.50)
8/1
4g springsteen (AUS) x wings of time (NZ) (sackford (USA))
7
3.8
4/1F
T: J P DRAKE
R: T McINTOSH (55.50)
4/1F
5m iglesia (AUS) x date with destiny (AUS) (snippets (AUS))
8
5.5
SELKRIG (12)
11/1
T: SHANE EVERSON
R: D A JONES (55.50)
11/1
6g dexter (GB) x pribor (USA) (private account (USA))
9
6.1
20/1
T: E J MOYLE
R: MS V SCHUBERT (54.00)
20/1
5g honours list (IRE) x sweet boulevard (AUS) (proud knight (AUS))
10
6.8
14/1
T: L J SOWTER
R: J PENZA (57.00)
14/1
5g filante (NZ) x rose oak (NZ) (oak ridge (FR))
11
9.4
50/1
T: M BOLAND
R: MS E WEISZBACH (55.50)
50/1
7g cape cross (IRE) x trinare (NZ) (sir tristram (IRE))
12
11.5
7/1
T: STUART PHEGAN
R: S THURLOW (54.00)
7/1
4m shovhog (AUS) x spinning charm (AUS) (spinning world (USA))
Race 7 - Coolmore Matchmaker (72) (1300m)
Class: Restricted 72 Track: Slow Time: 1:19.86
Prizemoney: $10,000
1
6/1
T: J A SYLVESTER
R: R THOMPSON (54.00)
6/1
4m manner hill (AUS) x corie bet (AUS) (bletchencore (AUS))
Winning siblings: Millymollymandy, Wollombi Road,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
9/1
T: K A LEES
R: A GIBBONS (54.00)
9/1
3f way of light (USA) x kissada (AUS) (mister c. (USA))
3
0.6
WINNOW (7)
5/1
T: R P NORTHAM
R: TIMOTHY BELL (53.50)
5/1
3f choisir (AUS) x blue music (AUS) (bluebird (USA))
4
2
7/2
T: G A DELANEY
R: T ANGLAND (54.50)
7/2
4m anabaa (USA) x chain of ponds (AUS) (red tony (IRE))
5
2.1
3/1
T: T J BARTLEY
R: P FERRIS (55.00)
3/1
4m e dubai (USA) x take a moment (AUS) (bluebird (USA))
6
5.3
9/1
T: S J GLEESON
R: M DOLENDO (56.00)
9/1
5m secret savings (USA) x dancing best (AUS) (cossack warrior (AUS))
7
6.7
9/1
T: P M PERRY
R: NATHAN BERRY (56.50)
9/1
8
7.5
11/4F
T: STUART PHEGAN
R: S THURLOW (57.00)
11/4F
5m armidale (AUS) x chic and dapper (AUS) (sir dapper (AUS))
Race 8 - Workers Club Courtsey Bus (77) (1000m)
Class: Restricted 77 Track: Dead Time: 0:59.31
Prizemoney: $9,000
1
3/1
T: P M PERRY
R: NATHAN BERRY (54.00)
3/1
3g street cry (IRE) x le la tan (AUS) (eagle eyed (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
9/1
T: P M PERRY
R: J PENZA (54.50)
9/1
3
2
5/4F
T: M D GRIFFITH
R: D McLELLAN (56.00)
5/4F
4g arena (AUS) x dance of life (AUS) (wonder dancer (NZ))
4
2.5
6/1
T: T R MARTIN
R: J GRISEDALE (54.00)
6/1
3f commands (AUS) x constant in opal (AUS) (lake coniston (IRE))
5
4.4
25/1
T: F T COWELL
R: MS J DRURY (58.00)
25/1
6
4.5
7/1
T: MS J BOWEN
R: D NORTHEY (55.50)
7/1
7g langfuhr (CAN) x gemspray (AUS) (whiskey road (USA))
7
5.1
8/1
T: T J BARTLEY
R: G M RYAN (57.00)
8/1
8
7.4
12/1
T: P M PERRY
R: MS A STOKES (54.00)
12/1
4g danehill dancer (IRE) x millie (AUS) (marscay (AUS))
9
11.4
30/1
T: SHANE EVERSON
R: D A JONES (56.00)
30/1
8g lion hunter (AUS) x semi choice (AUS) (semipalatinsk (USA))
Race 9 - Baker & Farrow Hcp (C2) (1300m)
Class: Class 2 Track: Dead Time: 1:19.52
Prizemoney: $9,000
1
7/1
T: T S HOWLETT
R: T J GREEN (58.00)
7/1
3g catcher in the rye (IRE) x love me sweet (AUS) (daybreak lover (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
5/1
T: M D GRIFFITH
R: D McLELLAN (59.50)
5/1
3g rhythm (USA) x dream bay (AUS) (personal hope (USA))
3
1.5
8/1
T: T S HOWLETT
R: T McINTOSH (55.50)
8/1
4
4.3
7/2F
T: P M PERRY
R: J PENZA (56.50)
7/2F
3g hussonet (USA) x tapalinga (AUS) (stargazer (NZ))
5
5.5
12/1
T: P H ST VINCENT
R: G M RYAN (56.50)
12/1
4g buriton (NZ) x future garland (AUS) (futuristic (AUS))
6
5.9
12/1
T: P H DOMBKINS
R: R M SAXTON (57.00)
12/1
4g fasliyev (USA) x gypsy princess (IRE) (sadler's wells (USA))
7
6.8
40/1
T: R J DAVIES
R: MS E WEISZBACH (54.00)
40/1
4h dane supreme (AUS) x colourful page (AUS) (mukaddamah (USA))
8
7.2
40/1
T: P M FARRELL
R: N PERRETT (51.00)
40/1
4g bite the bullet (USA) x your own good (AUS) (charnwood forest (IRE))
9
7.6
KONIN (10)
10/1
T: M D GRIFFITH
R: G BUCKLEY (54.50)
10/1
3f beautiful crown (USA) x our indian ruby (AUS) (youthful legs (USA))
10
9.3
30/1
T: S FARLEY
R: TIMOTHY BELL (58.00)
30/1
4g van nistelrooy (USA) x jeanetta cochrane (IRE) (sadler's wells (USA))
11
12.4
AMARONE (11)
15/2
T: M D GRIFFITH
R: T ANGLAND (54.00)
15/2
3g tobougg (IRE) x glamour baby (AUS) (zeditave (AUS))
12
13.8
15/1
T: M EVELEIGH
R: S THURLOW (54.00)
15/1
4m snaadee (USA) x forgotten miss (AUS) (el moxie (USA))
13
14
5/1
T: A J FORAN
R: P FERRIS (57.50)
5/1
3g conatus (AUS) x clever princess (AUS) (forever regal (CAN))
14
14.8
20/1
T: P M PERRY
R: NATHAN BERRY (56.00)
20/1
6g grand lodge (USA) x starry way (AUS) (danehill (USA))
* Nick figures are for Australasia.