Breednet Results

STRATHALBYN - Sunday, March 15

Race 1 - S'byn Bldg & Estimating Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:13.35
Prizemoney: $7,500
1
8/11F
T: D R JOLLY
R: P GATT (57.00)
8/11F
4g carnegie (IRE) x satirical miss (NZ) (kaapstad (NZ))
Winning siblings: All Cheval, Partiva, Princess Ebonyrose,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.8
25/10
T: D R JOLLY
R: J POTTER (57.00)
25/10
4g danehill dancer (IRE) x light wave (NZ) (crested wave (USA))
3
1.8
28/10
T: J DUNN
R: B CLARIDGE (57.00)
28/10
4g alannan (USA) x m'lady's dance (AUS) (kala dancer (GB))
4
6.7
7/1
T: M J WHITTLE
R: D TOOTELL (55.00)
7/1
4m archway (IRE) x siberia (AUS) (soviet lad (USA))
5
7.1
100/1
T: VICKI GORE
R: MS M TYNDALL (52.00)
100/1
6
9.9
12/1
T: KYLIE DUNSTALL
R: J MALLYON (54.00)
12/1
4g staaraq (AUS) x indian sue (AUS) (rajah sahib (NZ))
Race 2 - Supreme Protection Mdn Plate (2050m)
Class: Maiden Track: Good Time: 2:10.57
Prizemoney: $7,500
1
22/10
T: R C CROSER
R: J POTTER (57.00)
22/10
5g aristotle (IRE) x keel of hope (NZ) (nassipour (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
9/10F
T: P STOKES
R: M NEILSON (56.00)
9/10F
3g scenic (IRE) x bessolic (AUS) (noalcoholic (FR))
3
1.3
16/1
T: K M MCANULTY
R: MS A HERRMANN (57.00)
16/1
4g brackenbury (AUS) x mist limit (AUS) (table limit (USA))
4
3.4
65/10
T: J D SMITH
R: MS C LINDOP (54.00)
65/10
3f blevic (AUS) x castlemartin (NZ) (college chapel (GB))
5
3.7
40/1
T: MS K LETTS-MAUND
R: J MAUND (57.00)
40/1
5g akhadan (AUS) x candy belle (AUS) (eagling (GB))
6
4.5
6/1
T: P G MOODY
R: D TOURNEUR (56.00)
6/1
3g noverre (USA) x blue sky lady (NZ) (star way (GB))
7
9.1
80/1
T: J A O'CONNOR
R: MS M TYNDALL (54.00)
80/1
8
10.3
60/1
T: MS REBECCA HODSON
R: J MALLYON (54.00)
60/1
4g centre stalls (IRE) x lynton lass (AUS) (stargazer (NZ))
9
11.2
11/1
T: KIRSTEN MCGOWAN
R: R PLUMB (57.00)
11/1
4g delago brom (AUS) x hunter gatherer (AUS) (jade hunter (USA))
10
21.4
150/1
T: D J HALLIDAY
R: MS K DYSON (54.00)
150/1
3f principality (AUS) x flutter lightly (AUS) (will dancer (FR))
Race 3 - Parkers Cranes S A P/L (81) (1600m)
Class: Restricted 81 Track: Good Time: 1:38.08
Prizemoney: $8,500
1
11/10F
T: G D SEARLE
R: J MAUND (53.50)
11/10F
5g more than ready (USA) x crown edict (AUS) (rory's jester (AUS))
This nick: 11 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
0.5
5/1
T: D W O'LEARY
R: MS A HERRMANN (53.00)
5/1
3
1
RODETO (4)
20/1
T: D M KOCH
R: T BAKER (53.00)
20/1
6g blevic (AUS) x mawspec (AUS) (zeditave (AUS))
4
2.1
2/1
T: K M SWEENEY
R: MS C LINDOP (53.00)
2/1
4g beautiful crown (USA) x fantasies (AUS) (racer's edge (AUS))
5
4.4
4/1
T: KYM HEALY
R: MS L HOPWOOD (53.00)
4/1
6g bellotto (USA) x lady joffa (AUS) (lord seymour (IRE))
6
7.2
9/1
T: D I DODSON
R: J MALLYON (57.00)
9/1
8g danehill dancer (IRE) x talezal (AUS) (lanfranco (GB))
Race 4 - West End Hcp (1100m)
Class: Rest 0 Metro Wins Track: Good Time: 1:07.50
Prizemoney: $8,000
1
QUATRO (5)
35/10
T: D A HAYES
R: MS K DYSON (54.50)
35/10
Winning siblings: Magnetic Star, Snip Of Brilliance,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
3/1
T: D J CLARKEN
R: B CLARIDGE (58.00)
3/1
3c mossman (AUS) x catshaan (AUS) (catrail (USA))
3
1.5
20/1
T: D J MCMAHON
R: J POTTER (53.50)
20/1
4
2.1
3/1
T: ERROL JOHNSON
R: J MALLYON (55.00)
3/1
3g taos (AUS) x miss nala (AUS) (devaraja (NZ))
5
2.9
20/1
T: G L LESNIKOWSKI
R: R PLUMB (56.00)
20/1
3g bianconi (USA) x royal jama (AUS) (royal academy (USA))
6
3.1
10/1
T: G M BOWYER
R: M NEILSON (57.00)
10/1
3g foxhound (USA) x a red light (AUS) (danger (AUS))
7
6.7
15/10F
T: J D SMITH
R: MS C LINDOP (55.50)
15/10F
8
9.6
FOXIJO (10)
20/1
T: F W MEURING
R: MS A HERRMANN (53.50)
20/1
3f foxhound (USA) x jazzijo (AUS) (almurtajaz (NZ))
9
10
20/1
T: JOHN HYAM
R: T BAKER (54.00)
20/1
3f perugino (USA) x bazalgette (AUS) (palace music (USA))
Race 5 - X X X X Gold Hcp (75) (1200m)
Class: Restricted 75 Track: Good Time: 1:12.67
Prizemoney: $8,000
1
2/1F
T: D J CLARKEN
R: B CLARIDGE (55.00)
2/1F
4g nickelmine (AUS) x yuppeckiar lady (AUS) (kingston mill (USA))
Winning siblings: Metrofox,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.3
45/10
T: K M SWEENEY
R: MS C LINDOP (56.00)
45/10
5g fuji kiseki (JPN) x fondest (NZ) (success express (USA))
3
3.4
11/1
T: D I DODSON
R: MS M NEVE (55.00)
11/1
6g esperero (USA) x don't even ask (USA) (our native (USA))
3
3.4
7/1
T: MS R DAY
R: A PATTERSON (57.00)
7/1
4g blevic (AUS) x it's raining mares (AUS) (honour and glory (USA))
5
3.9
35/10
T: B J DUNN
R: MS A HERRMANN (53.00)
35/10
4h bellotto (USA) x nipper habit (AUS) (sir dapper (AUS))
6
4.9
12/1
T: ROBERT FRIES
R: J MAUND (54.50)
12/1
5g bellotto (USA) x the ash flash (AUS) (pride of kellina (AUS))
7
5.3
7/1
T: G D SEARLE
R: J MALLYON (54.00)
7/1
5g happy giggle (AUS) x amenique (AUS) (amen brother (USA))
8
5.4
10/1
T: D A HAYES
R: M HOPPO (53.00)
10/1
4m alannan (USA) x jon's pleasure (AUS) (jon george (GB))
9
5.5
16/1
T: B D BROOK
R: MS L HOPWOOD (55.50)
16/1
7g akhadan (AUS) x strawberry cactus (AUS) (at talaq (USA))
10
5.6
DICEMAN (11)
50/1
T: MS D TULK
R: MS C LIONS (50.00)
50/1
8g kenvain (AUS) x dot's kitten (AUS) (rancher (AUS))
11
7.6
12/1
T: P G MOODY
R: J POTTER (53.00)
12/1
5m lion hunter (AUS) x darling girl (AUS) (last tycoon (IRE))
Race 6 - S A Bookmakers League Hcp (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Good Time: 1:13.27
Prizemoney: $8,000
1
RAPERE (6)
2/1F
T: MS K CORDON
R: P GATT (55.00)
2/1F
5m belong to me (USA) x swift falcon (AUS) (at talaq (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
7/1
T: G P MOODY
R: D TOURNEUR (55.50)
7/1
4m twining (USA) x issapardee (AUS) (clear choice (USA))
3
1
3/1
T: T T OXLADE
R: J POTTER (53.50)
3/1
3f blevic (AUS) x brondquill (AUS) (brondesbury (IRE))
4
1.5
45/10
T: R R JOLLY
R: C LEVER (55.00)
45/10
4m scenic (IRE) x springhill lady (NZ) (imposing (AUS))
5
2
9/1
T: G L LESNIKOWSKI
R: A PATTERSON (55.50)
9/1
4m blevic (AUS) x oriental queen (AUS) (new regent (CAN))
6
2.4
8/1
T: K M SWEENEY
R: MS C LINDOP (53.50)
8/1
7
4.1
50/1
T: MS E GARRICK
R: MS T ZANKER (53.00)
50/1
8
4.2
12/1
T: D W O'LEARY
R: MS A HERRMANN (53.50)
12/1
6m centre stalls (IRE) x cossack twinny (AUS) (cossack warrior (AUS))
9
4.4
10/1
T: J F MACMILLAN
R: MS L HOPWOOD (56.00)
10/1
5m akhadan (AUS) x sister doloris (AUS) (devaraja (NZ))
10
5.8
25/1
T: JOHN HYAM
R: T BAKER (53.00)
25/1
4m special bond (AUS) x mama san (AUS) (switch in time (IRE))
Race 7 - Sanguine Racing Serv. Hcp (62) (1350m)
Class: Restricted 62 Track: Good Time: 1:22.87
Prizemoney: $8,000
1
45/10
T: B C MUELLER
R: J POTTER (55.50)
45/10
4g adam (AUS) x special sculpture (AUS) (arch sculptor (GB))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
11/1
T: B COZAMANIS
R: T BAKER (55.00)
11/1
4g centre stalls (IRE) x kids (AUS) (rustic amber (IRE))
3
1.8
35/10F
T: K M SWEENEY
R: M NEILSON (56.50)
35/10F
4m urgent request (IRE) x lois emily (AUS) (total look (USA))
4
5.2
25/1
T: KIRSTEN MCGOWAN
R: SCOTT BAILEY (52.50)
25/1
5g danavanti (AUS) x neap tide (AUS) (sea swell (AUS))
5
5.7
10/1
T: P F BLANCH
R: MS A HERRMANN (55.50)
10/1
4g centre stalls (IRE) x dolphete (AUS) (dolphin street (FR))
6
6.4
10/1
T: B J DUNN
R: P CRICH (53.50)
10/1
7
7.2
5/1
T: M A KAVANAGH
R: DAMIEN ROBINSON (57.50)
5/1
4g carnegie (IRE) x perilla (FR) (mark of esteem (IRE))
8
7.6
ONDELAY (16)
50/1
T: PAT POTTER
R: D TOOTELL (53.00)
50/1
8g taos (AUS) x villivia (AUS) (curravilla (IRE))
9
7.7
9/1
T: K HANN
R: MS L HOPWOOD (52.50)
9/1
5g bellotto (USA) x paumah lady (AUS) (southern appeal (USA))
10
8.8
50/1
T: A KALIVAS
R: MS C LINDOP (53.00)
50/1
6m langfuhr (CAN) x flatten (AUS) (military plume (NZ))
11
9.2
65/10
T: F W MEURING
R: C LEVER (58.50)
65/10
5g akhadan (AUS) x koomeela (AUS) (take your partner (AUS))
12
9.5
20/1
T: S P GOWER
R: M HOPPO (53.00)
20/1
3f high rolling (AUS) x our fair (NZ) (kenfair (NZ))
13
9.6
100/1
T: MS D QUINTON
R: MS T ZANKER (53.00)
100/1
5g zariz (AUS) x dial a mood (AUS) (geiger counter (USA))
14
10.2
20/1
T: VICKI GORE
R: MS M TYNDALL (51.00)
20/1
6g devaraja (NZ) x night alert (AUS) (archregent (CAN))
15
15.9
60/1
T: DAVID PAGE
R: J MALLYON (51.50)
60/1
4m covetous (AUS) x silent dawn (AUS) (best western (AUS))
16
21.6
25/1
T: D J CLARKEN
R: MS L STOJAKOVIC (54.50)
25/1
6g dr johnson (USA) x dawn rendezvous (AUS) (is it true (USA))
Race 8 - Tim Faehrmann 50th B'day Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:39.49
Prizemoney: $7,500
1
35/10
T: P STOKES
R: M NEILSON (54.00)
35/10
3f desert sun (GB) x heart of diamonds (AUS) (new regent (CAN))
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.8
12/1
T: G L LESNIKOWSKI
R: J MALLYON (54.00)
12/1
5g bellotto (USA) x chaff bag (AUS) (curravilla (IRE))
3
1.3
3/1F
T: M A KAVANAGH
R: C LEVER (56.00)
3/1F
3g dubai destination (USA) x noble deed (NZ) (noble bijou (USA))
4
3.2
8/1
T: MS H FREW
R: R PLUMB (55.00)
8/1
4m bellotto (USA) x danalo (AUS) (don't say halo (USA))
5
6.4
32/10
T: D A HAYES
R: P GATT (54.00)
32/10
3f elusive quality (USA) x plummy (NZ) (centaine (AUS))
6
6.6
25/1
T: J DUNN
R: D TOURNEUR (57.00)
25/1
7g woodborough (USA) x roseneath (NZ) (guns of navarone (IRE))
7
6.7
80/1
T: G L LESNIKOWSKI
R: M HOPPO (55.00)
80/1
4m over (AUS) x soliciteuse (AUS) (zabaleta (USA))
8
11.3
45/10
T: C J GRAVES
R: MS C LINDOP (57.00)
45/10
4g golan (IRE) x miss opera (NZ) (paris opera (AUS))
9
11.8
DEJEUNE (11)
11/1
T: D J CLARKEN
R: MS L STOJAKOVIC (51.00)
11/1
10
14.8
32/10
T: G V RICHARDS
R: MS A HERRMANN (57.00)
32/10
4g johannesburg (USA) x irish company (USA) (irish river (FR))
11
15.5
AURION (1)
80/1
T: J A O'CONNOR
R: T BAKER (57.00)
80/1
12
23.5
60/1
T: J DUNN
R: J POTTER (54.00)
60/1
3f shinko king (IRE) x giginka (AUS) (gleam machine (USA))
13
24.2
60/1
T: M A LOCKYER
R: SCOTT BAILEY (52.50)
60/1
3f golden snake (USA) x nothin' to it (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
* Nick figures are for Australasia.