Breednet Results

TATURA - Sunday, March 22

Race 1 - Country Comfort Mdn Plate (1980m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 2:05.94
Prizemoney: $13,000
1
11/4
T: JOHN MCARDLE
R: M GATT (57.50)
11/4
3g carnegie (IRE) x freaky (AUS) (anabaa (USA))
Winning siblings: Duel Show, Freak Zone,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2
11/1
T: MS L SMITH
R: E CASSAR (55.50)
11/1
3f special bond (AUS) x just fleur (AUS) (personal flag (USA))
3
2.3
11/2
T: P DONNELLY
R: S NOLEN (58.00)
11/2
4g filante (NZ) x deliciously (AUS) (rancho ruler (AUS))
4
4.8
13/2
T: LEE and SHANNON HOPE
R: MS L J MEECH (57.50)
13/2
3g clangalang (AUS) x medium (NZ) (seattle dancer (USA))
5
8.8
8/1
T: D K WEIR
R: J FRY (56.50)
8/1
4g archway (IRE) x bandstand (NZ) (deputy governor (USA))
6
9
8/1
T: S VERCOE
R: G MURPHY (55.50)
8/1
7
9.1
40/1
T: DR R STOBART
R: W EGAN (57.50)
40/1
3c portland pirate (AUS) x inala star (AUS) (captain dapper (NZ))
8
11.6
5/2F
T: D A HAYES
R: GLEN C DAVIS (53.50)
5/2F
3f flying spur (AUS) x beautiful basic (USA) (secretariat (USA))
9
16.6
40/1
T: MS D GASKIN
R: C A ROBERTSON (56.00)
40/1
5m wiganthorpe (IRE) x fearless lover (AUS) (badge of courage (AUS))
10
19.9
14/1
T: J M COOLAHAN
R: D LARSSON (56.00)
14/1
4m anglia (AUS) x dawn's gem (AUS) (orojoya (USA))
Race 2 - Bloo Loos Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:06.05
Prizemoney: $13,000
1
9/1
T: A E BELL
R: J ANSTICE (56.00)
9/1
Winning siblings: Midnight Bus, Ned's Court,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
5/2
T: J G SYMONS and S LAXON
R: W EGAN (56.00)
5/2
4m king of prussia (AUS) x zephyrdel (AUS) (zephyr bay (AUS))
3
0.6
7/2
T: J E LEDGER
R: M PEGUS (56.00)
7/2
4m bel esprit (AUS) x splash of love (AUS) (chief's crown (USA))
4
0.7
9/4F
T: S C BOTTOMLEY
R: B HIGGINS (55.50)
9/4F
3f delago brom (AUS) x pieta (AUS) (clay hero (AUS))
5
1.1
40/1
T: MS J BIRD
R: J FRY (54.00)
40/1
3f tailings (USA) x cricket it is (AUS) (the pug (GB))
6
1.4
7/1
T: D J BERIMAN
R: MS N BERIMAN (55.50)
7/1
3f el moxie (USA) x alijactay (AUS) (wiganthorpe (IRE))
7
1.9
6/1
T: MS D GASKIN
R: MS L J MEECH (57.50)
6/1
3g arazi (USA) x melypha (AUS) (bellwater (FR))
8
4.9
16/1
T: H FROESCH
R: GLEN C DAVIS (54.00)
16/1
4m genuine (JPN) x no mukkin 'round (AUS) (mukaddamah (USA))
9
14.9
50/1
T: L E ROBERTSON
R: C QUILTY (58.00)
50/1
7g cornerman (AUS) x benvain (AUS) (cornerman (AUS))
10
21.9
40/1
T: G C STRANG
R: C NICOLL (53.00)
40/1
4m falak (USA) x shadow pearl (AUS) (bletchway (AUS))
Race 3 - Liquor Works Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:26.38
Prizemoney: $13,000
1
6/1
T: I FLETCHER
R: C A ROBERTSON (58.00)
6/1
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4.5
9/1
T: MS A MACPHERSON
R: MS S RAWILLER (56.00)
9/1
6g inflate (USA) x becaren (AUS) (ruantallan (GB))
3
4.6
2/1F
T: B D BURKE
R: B HIGGINS (57.50)
2/1F
4
6.6
3/1
T: D J MCCARTHY
R: N SOUQUET (58.00)
3/1
4g success express (USA) x fair fortune (AUS) (night shift (USA))
5
6.8
30/1
T: P DONNELLY
R: MS A MASTERS (52.00)
30/1
6m king covet (AUS) x draw the ace (NZ) (straight strike (USA))
6
7.2
6/1
T: MS G JOHNSTONE
R: M JOHNSTONE (56.00)
6/1
4m delago brom (AUS) x mayville's dancer (IRE) (up and at 'em (GB))
7
8.7
15/1
T: S FLIEDNER
R: A MALLYON (56.00)
15/1
4m umatilla (NZ) x misty jude (AUS) (st. jude (AUS))
8
8.9
11/2
T: M D CARSON
R: G MURPHY (57.50)
11/2
3g grass wonder (USA) x slamdance (AUS) (danzero (AUS))
9
10.2
20/1
T: MS C MARTINDALE
R: GLEN C DAVIS (56.00)
20/1
5g western symphony (USA) x tuscany belle (AUS) (roman artist (AUS))
10
12
30/1
T: CHRIS GOLDING-CHESSELLS
R: T BARRY (57.50)
30/1
3g beckett (IRE) x midnight diva (AUS) (danzero (AUS))
Race 4 - Footts Waste Hcp (68) (1400m)
Class: Restricted 68 Track: Dead Time: 1:24.39
Prizemoney: $13,000
1
7/4F
T: D K WEIR
R: G MURPHY (53.50)
7/4F
3f hillman (AUS) x sal's belle (AUS) (salieri (USA))
Winning siblings: Feeling Invincible,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
2/1
T: C V KELLY
R: C A ROBERTSON (58.00)
2/1
3g high rolling (AUS) x besta nikki (AUS) (jackson square (AUS))
3
0.5
4/1
T: D R BRIDEOAKE
R: M PEGUS (53.50)
4/1
3f lago delight (AUS) x be my person (AUS) (personal flag (USA))
4
0.9
3/1
T: NIALL PHILLIPS
R: MS N BERIMAN (53.50)
3/1
3f commands (AUS) x ravaging (AUS) (marauding (NZ))
5
7.9
10/1
T: S P NICHOLS
R: J FRY (52.00)
10/1
6
12.7
16/1
T: W M NEVILLE
R: A MALLYON (53.50)
16/1
7
14.2
60/1
T: JOHN ALLEN
R: T BARRY (53.00)
60/1
3f toy pindarri (NZ) x little skuta (AUS) (undercut (USA))
Race 5 - Darryl Twitt Honda Chall. (89) (1100m)
Class: Restricted 89 Track: Dead Time: 1:04.94
Prizemoney: $17,500
1
9/2
T: B O COX
R: C QUILTY (53.50)
9/2
6m marwina (AUS) x icpota (AUS) (prego (IRE))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.4
SCOPES (8)
5/1
T: MS A MACPHERSON
R: M PEGUS (53.50)
5/1
3
0.5
6/1
T: T and K O'SULLIVAN
R: MS L J MEECH (55.50)
6/1
4
2.3
9/1
T: MS N BURKE
R: B HIGGINS (55.00)
9/1
6g rubiton (AUS) x emmooki (AUS) (lunchtime (GB))
5
2.5
9/2
T: R D GRIFFITHS
R: T BARRY (55.00)
9/2
7g danasinga (AUS) x angel love (AUS) (shalford (IRE))
6
5
6/4F
T: D J BERIMAN
R: MS N BERIMAN (53.50)
6/4F
4g el moxie (USA) x alijactay (AUS) (wiganthorpe (IRE))
7
5.8
11/1
T: R J GAWLEY
R: M GATT (56.00)
11/1
5m dieu d'or (AUS) x valour princess (AUS) (victory prince (AUS))
8
10.8
40/1
T: O C DAVIES
R: ASHLEY THOMPSON (53.00)
40/1
10g hula grey (AUS) x arliealvina (AUS) (brave regent (CAN))
Race 6 - Hunter Rural Tatura Gold Cup (1600m)
Class: Open Track: Dead Time: 1:36.90
Prizemoney: $35,000
1
12/1
T: MS V WALES
R: W HOKAI (53.50)
12/1
7g gold carat (USA) x born's finale (AUS) (ark regal (NZ))
Winning siblings: Late Change,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/2
T: LEE and SHANNON HOPE
R: MS N BERIMAN (55.00)
11/2
7g o'reilly (NZ) x porshe (NZ) (centaine (AUS))
3
0.4
SERMON (2)
20/1
T: R E LAING
R: J KEATING (57.00)
20/1
5g octagonal (NZ) x eureka jewel (AUS) (semipalatinsk (USA))
4
1.2
60/1
T: R E LAING
R: C A ROBERTSON (54.00)
60/1
7g zabeel (NZ) x lambert miss (NZ) (danzatore (CAN))
5
2.5
6/4F
T: D R BRIDEOAKE
R: M PEGUS (55.00)
6/4F
4h cape cross (IRE) x fawaakeh (USA) (lyphard (USA))
6
3
4/1
T: D K WEIR
R: J FRY (53.50)
4/1
6g stargazer (NZ) x arkellina (AUS) (ark regal (NZ))
7
3.5
13/2
T: RICKY MAUND
R: B HIGGINS (55.00)
13/2
5g rubiton (AUS) x broadway lil (AUS) (padroug (USA))
8
3.7
PAY DAY (10)
14/1
T: MS D GASKIN
R: MS L J MEECH (53.00)
14/1
9
3.8
20/1
T: GARY SHERER
R: A MALLYON (53.50)
20/1
7g perugino (USA) x miss alera (AUS) (islero (NZ))
10
11.8
11/1
T: MS A MACPHERSON
R: W EGAN (53.00)
11/1
6g inflate (USA) x lentana lass (AUS) (fralo (AUS))
11
23.8
12/1
T: M D MORONEY
R: R McLEOD (57.50)
12/1
5g elnadim (USA) x palos verdes (NZ) (oak ridge (FR))
12
29.8
20/1
T: MS M KEEGAN
R: D LARSSON (54.00)
20/1
7g desert prince (IRE) x parade again (AUS) (chanteclair (AUS))
Race 7 - Video Ezy Country Challenge-68 (1100m)
Class: Restricted 68 Track: Dead Time: 1:04.78
Prizemoney: $17,500
1
12/1
T: M J MEHEGAN
R: W HOKAI (53.50)
12/1
5m lion hunter (AUS) x rimini (AUS) (strategic (AUS))
Winning siblings: Muddy Millie, Onherelles, Une Rose,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
11/8F
T: GARY SHERER
R: B P WARD (57.00)
11/8F
4g iglesia (AUS) x lilla millie (AUS) (st. jude (AUS))
3
0.8
7/2
T: M J CERCHI
R: L CURRIE (56.50)
7/2
7g nuclear freeze (USA) x always a roo (AUS) (crazy moon (USA))
4
2.9
15/2
T: MARK JACKSON
R: J KEATING (57.50)
15/2
5g special bond (AUS) x apollo wonder (AUS) (rory's jester (AUS))
5
5.2
7/1
T: G W EGAN
R: W EGAN (55.00)
7/1
4g bianconi (USA) x yaremiss (AUS) (wiganthorpe (IRE))
6
10.2
12/1
T: S FLIEDNER
R: MS L J MEECH (54.50)
12/1
7
12.7
16/1
T: K F HANLEY
R: RONALD BELL (53.50)
16/1
5g brahms (USA) x gretna green (USA) (hansel (USA))
8
14.7
7/1
T: RICKY MAUND
R: M PEGUS (54.00)
7/1
4m lion hunter (AUS) x jetadore (AUS) (puissance (GB))
9
19.7
12/1
T: J D MATHESON
R: GLEN C DAVIS (53.50)
12/1
5g dieu d'or (AUS) x zumbido (AUS) (demus (AUS))
10
33.7
BULTO (10)
9/1
T: GARY SHERER
R: A MALLYON (54.50)
9/1
4m bianconi (USA) x luskin aura (AUS) (luskin star (AUS))
Race 8 - Traffik Hcp (68) (1980m)
Class: Restricted 68 Track: Dead Time: 2:03.16
Prizemoney: $13,000
1
5/2
T: LEE and SHANNON HOPE
R: MS L J MEECH (56.50)
5/2
4m secret savings (USA) x interlady (NZ) (casual lies (USA))
Winning siblings: Duelista, Home Page, Leica Duell,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
25/1
T: M L ASHTON
R: W HOKAI (54.00)
25/1
3
0.3
9/4F
T: B D BURKE
R: B HIGGINS (58.00)
9/4F
4g xaar (GB) x ramano's star (AUS) (bletchencore (AUS))
4
2.3
14/1
T: R T CLEAVER
R: J KEATING (57.00)
14/1
7g mellifont (USA) x grey dawn (NZ) (one pound sterling (GB))
5
2.4
8/1
T: J G SYMONS and S LAXON
R: ASHLEY THOMPSON (51.00)
8/1
5m deputy governor (USA) x roycroft street (NZ) (straight strike (USA))
6
3.7
13/2
T: R F DONAT
R: C A ROBERTSON (55.00)
13/2
5m tuscany flyer (AUS) x black pepper (AUS) (indian raj (AUS))
7
6.7
25/1
T: MS S GOTTS
R: RONALD BELL (54.00)
25/1
4m johan cruyff (GB) x floral emblem (AUS) (bluebird (USA))
8
7.7
30/1
T: MS N BUTTERWORTH
R: W EGAN (53.00)
30/1
6m festival hall (IRE) x top mover (AUS) (exit five b (USA))
9
12.7
20/1
T: R G NETTLETON
R: GLEN C DAVIS (51.00)
20/1
5g grand lodge (USA) x bracken bank (NZ) (sir tristram (IRE))
10
13.7
4/1
T: R W SMERDON
R: MS C BRUCE (55.00)
4/1
3g kaapstad (NZ) x itznow (NZ) (kashani (USA))
11
16
25/1
T: W M TURNER
R: C QUILTY (53.00)
25/1
6g racer's edge (AUS) x fortuna (AUS) (rancho ruler (AUS))
* Nick figures are for Australasia.