Breednet Results

TOOWOOMBA - Saturday, March 4

Race 1 - Brisbane Riverview Hotel (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:13.29 (36.72)
Prizemoney: $12,000
1
5/2F
T: B C Baker
R: N Tomizawa (55.5)
5/2F
3f publishing (AUS) x bravisa (AUS) (brave warrior (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
11/4
T: L J Hatch
R: Ms S Bogenhuber (56)
11/4
6m southern image (USA) x baby angel (AUS) (lucky owners (NZ))
3
1.6
7/2
T: Keith Lewis
R: Baylee Nothdurft (52.5)
7/2
3f benfica (AUS) x tommelise (AUS) (king of danes (AUS))
4
7.1
5/1
T: Patrick Sexton
R: Adam Spinks (52)
5/1
5m o'lonhro (AUS) x fontana delle api (AUS) (copper kingdom (USA))
5
7.2
30/1
T: Peter N Sexton
R: Ms M O'Brien (54)
30/1
4m bradbury's luck (AUS) x bikini tycoon (AUS) (last tycoon (IRE))
6
9.7
10/1
T: Ms W Bannerot
R: Ms C Eaton (56.5)
10/1
6m all bar one (AUS) x lady so (AUS) (lion hunter (AUS))
7
10.5
9/2
T: K R Kemp
R: Brooke Stower (54)
9/2
Race 2 - Toowoomba Plastics Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:12.89 (36.29)
Prizemoney: $12,000
1
4/1
T: R W Stephenson
R: Baylee Nothdurft (54)
4/1
4h domesday (AUS) x edge of the world (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
This nick: 8 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
2
4/1
T: N J Petersen
R: Leslie Tilley (55)
4/1
5g lonhro (AUS) x trail of gold (AUS) (danewin (AUS))
3
4.8
9/2
T: M G Nolan
R: Sally Sweeney (53)
9/2
3g murtajill (AUS) x bopalula (AUS) (brahms (USA))
4
5
9/1
T: B J Squair
R: Beau Appo (56)
9/1
4g dutch harry (AUS) x cusped (AUS) (orpen (USA))
5
5.8
9/4F
T: L J Hatch
R: Ms S Bogenhuber (56.5)
9/4F
6
6.2
50/1
T: Garry Osborne
R: K Yoshida (54)
50/1
6g god's own (AUS) x it's a miracle (AUS) (hula chief (NZ))
7
6.7
16/1
T: Diane Murphy
R: Ms A Badger (54)
16/1
3g freeze (AUS) x kiss 'n' easy (AUS) (easy rocking (AUS))
8
6.8
20/1
T: Peter N Sexton
R: Ms M O'Brien (54)
20/1
9
10.6
Tribe (1)
20/1
T: P M Kalinowski
R: N Tomizawa (59)
20/1
5g shaft (AUS) x margaret river (AUS) (brief truce (USA))
10
14.6
Aarhus (9)
66/1
T: Ms C Rogers
R: Ms C Eaton (54)
66/1
4g mutawaajid (AUS) x shadedah (AUS) (danewin (AUS))
Race 3 - Neil Mansell Transport (Bm75) (1000m)
Class: Benchmark 75 Track: Soft(5) Time: 0:59.81 (35.05)
Prizemoney: $12,000
1
7/2
T: Ben Currie
R: Beau Appo (54)
7/2
4m nicconi (AUS) x perilla (FR) (mark of esteem (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
20/1
T: Steven Thomas
R: Baylee Nothdurft (52.5)
20/1
6g thunder king (AUS) x marine rose (AUS) (sea road (AUS))
3
1.6
6/1
T: K R Kemp
R: N Tomizawa (57)
6/1
4
1.7
5/4F
T: L J Hatch
R: Zoe White (56)
5/4F
4g easy rocking (AUS) x hawaiian thunder (AUS) (thunder gulch (USA))
5
2.5
9/2
T: R G Lipp
R: Sally Sweeney (53)
9/2
4m sequalo (AUS) x star of kristle (AUS) (general nediym (AUS))
6
3.8
14/1
T: H C Forster
R: Leslie Tilley (58)
14/1
7
7.3
Selfie (5)
7/1
T: Michael Frappell
R: Ms S Bogenhuber (56.5)
7/1
6g tycoon ruler (AUS) x majestic image (AUS) (coronation day (AUS))
8
8.6
30/1
T: Ms W Bannerot
R: Ms C Eaton (56.5)
30/1
5m choisir (AUS) x latte (AUS) (anabaa (USA))
Race 4 - Art & Soul Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:13.89 (36.52)
Prizemoney: $12,000
1
10/9F
T: L J Hatch
R: Baylee Nothdurft (54)
10/9F
3g northern meteor (AUS) x power play (AUS) (last tycoon (IRE))
Winning siblings: Offense, Power On Harry,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
6/1
T: D J Bougoure
R: Joshua Oliver (57)
6/1
3g pluck (USA) x zaheerina (AUS) (desert king (IRE))
3
2
9/2
T: B P Park
R: Ms S Bogenhuber (57)
9/2
3g publishing (AUS) x hay annie (AUS) (hayil (USA))
4
2.4
15/1
T: K R Kemp
R: Adam Spinks (54)
15/1
5
2.7
4/1
T: K R Kemp
R: N Tomizawa (57)
4/1
3g rothesay (AUS) x daneready (AUS) (more than ready (USA))
6
3
16/1
T: K R Kemp
R: Sally Sweeney (54)
16/1
3g trusting (AUS) x strawberry malt (AUS) (lion hunter (AUS))
7
3.1
10/1
T: Paul Butterworth
R: Brooke Stower (57)
10/1
3g real saga (AUS) x trickspiel (AUS) (singspiel (IRE))
8
16.1
100/1
T: R G Lipp
R: K Yoshida (57)
100/1
9
17.9
100/1
T: M F Hemmings
R: Ms C Eaton (57)
100/1
3g red element (AUS) x kimono glamour (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Race 5 - Coca Cola Amatil Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:14.10 (37.17)
Prizemoney: $12,000
1
25/1
T: L J Hatch
R: Ms S Bogenhuber (57.5)
25/1
3c captain sonador (AUS) x frisk (AUS) (canny lad (AUS))
Winning siblings: Sunset Raider,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.4
6/1
T: Ben Currie
R: Joshua Oliver (59)
6/1
3
3.7
3/1
T: G A Betros
R: Beau Appo (57.5)
3/1
4
3.9
11/4F
T: G J Banks
R: N Tomizawa (59)
11/4F
4g court command (AUS) x joyeux joy (AUS) (joyeux danseur (USA))
5
4.1
11/4
T: T J Sears
R: Zoe White (55)
11/4
6
6.6
20/1
T: Ben Currie
R: Sally Sweeney (53)
20/1
3f show a heart (AUS) x exedra (AUS) (redoute's choice (AUS))
7
6.8
20/1
T: R G Lipp
R: K Yoshida (58)
20/1
8
7.6
9/1
T: P M Kalinowski
R: Brooke Stower (54)
9/1
5g saint thomas (AUS) x grey dreamer (AUS) (grass wonder (USA))
9
11.6
100/1
T: M F Hemmings
R: Ms C Eaton (55.5)
100/1
4m hidden dragon (AUS) x lomar (AUS) (marscay (AUS))
10
12.9
40/1
T: N J Petersen
R: Leslie Tilley (56)
40/1
3f mossman (AUS) x angel of love (AUS) (skilful star (AUS))
Race 6 - Vanderfield Hino Hcp (C2) (1050m)
Class: Class 2 Track: Soft(6) Time: 1:04.27 (36.89)
Prizemoney: $12,000
1
16/1
T: P M Kalinowski
R: N Tomizawa (54)
16/1
5g pins (AUS) x umaquest (AUS) (umatilla (NZ))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4
16/1
T: P M Kalinowski
R: K Yoshida (54)
16/1
6g minardi (USA) x allyouneed (AUS) (dantibes (AUS))
3
4.2
7/1
T: A Curtis
R: Leslie Tilley (54.5)
7/1
5h ad valorem (USA) x tina jane (AUS) (lujain (USA))
4
4.5
7/4F
T: L J Hatch
R: Zoe White (54.5)
7/4F
4m publishing (AUS) x miss luscious (AUS) (desert style (IRE))
5
6.5
2/1
T: M G Nolan
R: Ms S Bogenhuber (58.5)
2/1
4g tycoon ruler (AUS) x gudwill (AUS) (will dancer (FR))
6
9.8
16/1
T: Ms H Donnelly
R: Beau Appo (54)
16/1
3f exceedingly good (AUS) x bell star (AUS) (magic ring (IRE))
7
12.6
15/4
T: Neil Hocking
R: Joshua Oliver (55.5)
15/4
4g outback prince (AUS) x angelic (AUS) (giant's causeway (USA))
Race 7 - Gc Event Hire Plate (C3) (1850m)
Class: Class 3 Track: Soft(6) Time: 1:56.39 (38.25)
Prizemoney: $12,000
1
7/4F
T: R G Lipp
R: Sally Sweeney (54)
7/4F
4m chateau istana (GB) x silky tiger (AUS) (hold that tiger (USA))
Winning siblings: Hostwin Vintage, Silky Brown,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
12/1
T: K R Kemp
R: Ms R Williams (57.5)
12/1
5g wanted (AUS) x celtic reign (AUS) (woodman (USA))
3
2.5
13/4
T: L J Hatch
R: Joshua Oliver (56.5)
13/4
3c captain sonador (AUS) x pearly way (AUS) (coolong road (NZ))
4
3
16/1
T: Ms J Spencer
R: Zoe White (54)
16/1
5
13
50/1
T: G A Betros
R: Beau Appo (54.5)
50/1
4g enterprize man (AUS) x jodie's opera (AUS) (opera prince (AUS))
6
15.8
20/1
T: K R Kemp
R: N Tomizawa (54.5)
20/1
7
21.6
40/1
T: Patrick Sexton
R: Ms M O'Brien (59)
40/1
7g outback prince (AUS) x i like the music (AUS) (success express (USA))
300
7/4
T: J Dann
R: Leslie Tilley (55.5)
7/4
4m captain sonador (AUS) x rose of kwila (AUS) (mister kwila (AUS))
* Nick figures are for Australasia.