Breednet Results

TOOWOOMBA - Saturday, November 23

Race 1 - Naismith Truck Movers (Bm58) (1300m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:19.57 (37.22)
Prizemoney: $19,000
1
7/2
T: Matt Boland
R: Noriyuki Masuda (56.5)
7/2
3g star witness (AUS) x silk and money (AUS) (frisco view (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
20/1
T: Jennifer Fraser
R: N Thomas (57.5)
20/1
3
2.4
6/1
T: B J Squair
R: K Yoshida (54.5)
6/1
5m toorak toff (AUS) x comedy on the run (AUS) (flying spur (AUS))
2017 MM National Yearling Sale
Vendor: Alexia Fraser Bloodstock Warwick Qld
Buyer: Psd $28000 Res $30000
4
3.1
4/1
T: M A Currie
R: Joshua Oliver (56)
4/1
4m love conquers all (AUS) x overdel (NZ) (bel esprit (AUS))
5
4.3
9/1
T: John Thomas
R: Zoe White (57.5)
9/1
5g hussonet (USA) x rockabee miss (AUS) (fastnet rock (AUS))
6
5.8
11/4F
T: Donald Baker
R: R Goltz (57.5)
11/4F
4m turffontein (AUS) x blessed anna (AUS) (general nediym (AUS))
7
8.6
30/1
T: Patrick Sexton
R: N Fazackerley (56.5)
30/1
8
8.8
11/1
T: K R Kemp
R: Beau Appo (56)
11/1
4m spirit of boom (AUS) x jebel ali (AUS) (flying spur (AUS))
9
9.2
11/2
T: M G Nolan
R: J Woodhouse (57)
11/2
5m jimmy choux (NZ) x shaheen (NZ) (zabeel (NZ))
Race 2 - Brown & Hurley (Bm70) (1110m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:06.30 (35.38)
Prizemoney: $21,000
1
4/5F
T: B J Squair
R: R Goltz (55.5)
4/5F
4m love conquers all (AUS) x whitechapel (AUS) (giant's causeway (USA))
Winning siblings: C'mome Paddyreilly,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
1.5
5/4
T: L J Hatch
R: Sophie Wilcock (56)
5/4
5m high chaparral (IRE) x chorus of angels (GB) (rock of gibraltar (IRE))
3
5.8
14/1
T: R J Hilton
R: Beau Appo (58.5)
14/1
6g swift alliance (AUS) x reformed (AUS) (buck's pride (AUS))
4
7.7
50/1
T: Steven Thomas
R: Hannah Phillips (54)
50/1
9g thunder king (AUS) x marine rose (AUS) (sea road (AUS))
5
9.7
10/1
T: Thomas Lunney
R: N Thomas (54)
10/1
5g players choice (AUS) x sweet sweet love (AUS) (easy rocking (AUS))
6
11.2
25/1
T: Matt Boland
R: Montanna Savva (52)
25/1
5g strada (AUS) x leta gets (AUS) (taimazov (ARG))
Race 3 - Dana Australia Mdn Hcp (1210m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:14.51 (37.56)
Prizemoney: $19,000
1
16/1
T: T A Hall
R: M Shimodaira (53)
16/1
This nick: 5 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2017 MM Gold Coast Yearling Sale
$140,000
Vendor: Arrowfield Stud Scone NSW
Buyer: LB Racing
2
1.5
4/6F
T: K R Kemp
R: K Yoshida (54.5)
4/6F
2018 Inglis VOBIS Gold Yearling Sale
$120,000
Vendor: Rosemont Stud, Gnarwarre
Buyer: Galegotis Racing / A Panozzo
3
3.5
Elysia (10)
9/2
T: K Hickmott
R: Brooke Ainsworth (54)
9/2
5m medaglia d'oro (USA) x lindabrava (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
4
3.7
8/1
T: R W Stephenson
R: R Goltz (57)
8/1
3g atlante (AUS) x thunderchine (AUS) (thunder gulch (USA))
5
4.4
8/1
T: K Hickmott
R: Zoe White (54)
8/1
4m smart missile (AUS) x spirit of carbine (AUS) (danehill dancer (IRE))
6
5.9
30/1
T: Malcolm Reynolds
R: Beau Appo (57.5)
30/1
5g clangalang (AUS) x stanley's choice (AUS) (fairy king (USA))
7
6.3
30/1
T: P A Nolan Jnr
R: Ms S Bogenhuber (59)
30/1
8
6.5
100/1
T: Stephen Cole
R: W D O'Connell (54)
100/1
3f the factor (USA) x miss pretty bend (AUS) (footstepsinthesand (GB))
9
10.3
20/1
T: Matt Boland
R: Noriyuki Masuda (54)
20/1
3g sizzling (AUS) x demand applause (AUS) (congrats (USA))
10
11.5
16/1
T: Matt Boland
R: Montanna Savva (55.5)
16/1
3c mahisara (AUS) x camino moon (AUS) (iglesia (AUS))
11
19.3
100/1
T: Ms K Monckton
R: Ms C Eaton (54)
100/1
Race 4 - Ice Pack Services Hcp (C4) (870m)
Class: Class 4 Track: Good(4) Time: 0:51.33 (34.67)
Prizemoney: $19,000
1
4/11F
T: L J Hatch
R: Joshua Oliver (59)
4/11F
5m hinchinbrook (AUS) x butterfly club (AUS) (redoute's choice (AUS))
Winning siblings: Great Keppell,
This nick: 9 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2017 Inglis Classic Yearling Sale
Vendor: Segenhoe Stud Australia Pty Ltd, Scone
Buyer: Passed $ 65,000 / Reserve $ 90,000
2
0.5
12/1
T: Jason Devine
R: Beau Appo (54)
12/1
6m ready's image (USA) x danish dollar (AUS) (king of danes (AUS))
3
1
15/4
T: Nathan Gay
R: N Evans (54)
15/4
4
2.7
80/1
T: Scott Barker
R: Sally Sweeney (54)
80/1
7m equiano (FR) x quick verdict (AUS) (zeditave (AUS))
5
5
80/1
T: Steven Thomas
R: Hannah Phillips (54)
80/1
7g rapid man (AUS) x chardonair (AUS) (bright treble (AUS))
6
13
13/2
T: Steven Thomas
R: W D O'Connell (56)
13/2
5m your song (AUS) x secret status (AUS) (king cugat (USA))
Race 5 - Champagne & Diamonds Mdn Hcp (1870m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:58.30 (40.25)
Prizemoney: $19,000
1
9/1
T: John Thomas
R: Hannah Phillips (54)
9/1
5g sequalo (AUS) x anna mia (AUS) (commands (AUS))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
4.5
4/1F
T: G R Schwenke
R: K Yoshida (57.5)
4/1F
3g tycoon ruler (AUS) x cuban (AUS) (iglesia (AUS))
3
7.8
20/1
T: Garry Osborne
R: M Shimodaira (52)
20/1
4
8.5
Oia (2)
4/1F
T: L J Hatch
R: Joshua Oliver (58)
4/1F
4m canford cliffs (IRE) x evening joy (AUS) (bernardini (USA))
5
9
9/2
T: P M Busuttin
R: R Goltz (58)
9/2
5g pentire (GB) x fairy oak (NZ) (high chaparral (IRE))
6
14.2
6/1
T: M A Kropp
R: N Thomas (55.5)
6/1
5g jimmy choux (NZ) x danbourne (AUS) (danzero (AUS))
7
27.5
Kumari (4)
6/1
T: J Dann
R: Leslie Tilley (56.5)
6/1
4m mahisara (AUS) x kumali (AUS) (easy rocking (AUS))
99
0
9/2
T: Stephen Cole
R: W D O'Connell (55)
9/2
4g golden archer (AUS) x strolling (AUS) (stratum (AUS))
Race 6 - Alemlube Plate (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 0:59.97 (35.16)
Prizemoney: $19,000
1
15/8F
T: L J Hatch
R: Joshua Oliver (59)
15/8F
4h shaft (AUS) x babylonia (AUS) (chimes square (AUS))
Winning siblings: Egyptianbear, Running Broke,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
9/2
T: Stephen Kirkwood
R: Leslie Tilley (55.5)
9/2
3f deep field (AUS) x fast folk (AUS) (fastnet rock (AUS))
3
2.3
7/2
T: M G Nolan
R: Ms S Bogenhuber (55.5)
7/2
3f toronado (IRE) x house right (GB) (beat hollow (GB))
4
2.4
10/1
T: Thomas Lunney
R: Noriyuki Masuda (57)
10/1
4g epaulette (AUS) x gran bella (NZ) (rory's jester (AUS))
5
3.3
30/1
T: M G Nolan
R: K Yoshida (57)
30/1
6
3.6
9/4
T: R W Stephenson
R: R Goltz (59)
9/4
4g tavistock (NZ) x shanro (AUS) (lonhro (AUS))
7
5.4
30/1
T: M Callaghan
R: Beau Appo (59)
30/1
5g publishing (AUS) x matuki (AUS) (my joy (AUS))
Race 7 - Roadwest Trasnsp Equip. (Bm65) (1000m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 1:00.96 (35.36)
Prizemoney: $19,000
1
5/4F
T: Tony & Maddysen Sears
R: N Thomas (58)
5/4F
3c deep field (AUS) x hadavision (USA) (vision and verse (USA))
Winning siblings: Choivision, La Diosa,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
Kasita (4)
15/4
T: K T Webb
R: N Evans (55.5)
15/4
3f denman (AUS) x hidden treasure (AUS) (iglesia (AUS))
3
2.1
40/1
T: B J Costello
R: W D O'Connell (57)
40/1
3g pellizotti (AUS) x three bears (AUS) (magnus (AUS))
4
3.1
7/4
T: Tony & Maddysen Sears
R: Ms S Bogenhuber (57)
7/4
3g falvelon (AUS) x civita (AUS) (commands (AUS))
5
3.2
15/2
T: Robert G Smith
R: R Goltz (55)
15/2
3f mahisara (AUS) x princess forse (AUS) (viscount (AUS))
6
4.9
80/1
T: J M Judge
R: Sally Sweeney (54)
80/1
* Nick figures are for Australasia.