Breednet Results

TOWNSVILLE - Saturday, November 12

Race 1 - Lavaracks Restaurant Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:12.95 (35.74)
Prizemoney: $10,000
1
Lien (3)
7/2F
T: William Kenning
R: F Edwards (55.5)
7/2F
Winning siblings: Fly By, Kangarilla Joy, Rosadiblu, Zounite,
This nick: 20 runners; 16 winners; 0 SW. Details
2
0.2
12/1
T: R A Nelson
R: Ms S Wiseman (57.5)
12/1
6g astronomer royal (USA) x video star (AUS) (quest for fame (GB))
3
0.7
7/1
T: Ms M Young
R: P Cullen (54)
7/1
4g dubleo (USA) x encosta (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
2.2
11/2
T: Tracy Simmons
R: D Simmons (54)
11/2
4m stryker (AUS) x go ruby go (AUS) (baryshnikov (AUS))
5
2.3
5/1
T: G W Dickson
R: G D Kliese (55.5)
5/1
6
3.1
15/4
T: E J Sewell
R: Corey Bayliss (51)
15/4
4m escalation (IRE) x livada (AUS) (conatus (AUS))
7
4.9
8/1
T: D Lemmon
R: Ms B Thomson (54.5)
8/1
3g drumbeats (AUS) x brilliant thunder (AUS) (thunder gulch (USA))
8
9.4
9/1
T: Samantha Molino
R: S Wilson (59)
9/1
5g coubertin (AUS) x good azz (AUS) (rancho ruler (AUS))
Race 2 - Quinn's Post Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:58.51
Prizemoney: $10,000
1
13/4
T: Tony Haydon
R: F Edwards (55)
13/4
3f hidden dragon (AUS) x bubbled (AUS) (markane (AUS))
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/2
T: Tony Haydon
R: G D Kliese (59)
7/2
3g written tycoon (AUS) x english grace (AUS) (elusive quality (USA))
3
1.2
15/2
T: E J Sewell
R: I Fry (59)
15/2
3g show a heart (AUS) x secret selection (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
4.2
30/1
T: T P Rowe
R: Ms S Wiseman (54.5)
30/1
3f escalation (IRE) x keast's profit (AUS) (canadian silver (CAN))
5
6.7
80/1
T: Samantha Molino
R: S Wilson (54)
80/1
3f rothesay (AUS) x miriam louisa (AUS) (testa rossa (AUS))
6
7.2
20/1
T: Glenn Schultz
R: P Cullen (56.5)
20/1
3g raheeb (AUS) x lots of allure (AUS) (skilful star (AUS))
7
7.6
60/1
T: T P Rowe
R: W D'Avila (54)
60/1
3f ferocity (AUS) x frilly (AUS) (tsuimai (AUS))
8
7.7
9/4F
T: R A Long
R: Ms B Thomson (57.5)
9/4F
3f trusting (AUS) x ghoom (AUS) (tiger hill (IRE))
9
8.5
30/1
T: Bub Baker
R: Corey Bayliss (55)
30/1
3g love conquers all (AUS) x ikande (AUS) (perugino (USA))
10
8.7
10/1
T: M A Dale
R: J Felix (56)
10/1
3f show a heart (AUS) x lesia rose (AUS) (iglesia (AUS))
11
17.5
Libero (5)
20/1
T: Stephen Potiris
R: D Simmons (57)
20/1
3f rothesay (AUS) x sweeper (AUS) (end sweep (USA))
Race 3 - Garrisons @ Townsville Rsl Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:59.88 (35.51)
Prizemoney: $10,000
1
11/4F
T: Krystle Johnston
R: W D'Avila (57)
11/4F
2c warhead (AUS) x craiglea greene (AUS) (manshood (CAN))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
3/1
T: F J Wieland
R: D Simmons (58)
3/1
2c red element (AUS) x el mansura (AUS) (green desert (USA))
3
2.3
10/1
T: Ben Williams
R: Corey Bayliss (54)
10/1
2g sidereus (AUS) x darmala (NZ) (danehill (USA))
4
3.1
14/1
T: Ms L Ashford
R: G D Kliese (57)
14/1
2c jet spur (AUS) x a sweetee (AUS) (sequalo (AUS))
5
3.3
15/1
T: Ms L Ashford
R: Ms S Wiseman (55.5)
15/1
2f wicked style (USA) x espenita (AUS) (flying spur (AUS))
6
4.6
9/2
T: Krystle Johnston
R: S Wilson (56)
9/2
2f warhead (AUS) x craiglea apollo (AUS) (moon rocket (JPN))
7
5.6
11/1
T: Krystle Johnston
R: P Cullen (55)
11/1
2f rapid man (AUS) x la moneta (AUS) (catbird (AUS))
8
7.6
80/1
T: Ms L Ashford
R: F Edwards (55)
80/1
2f eavesdropper (USA) x jingle bells (NZ) (christmas tree (AUS))
9
12.1
80/1
T: F J Wieland
R: N Yadi (55)
80/1
300
6/1
T: Bub Baker
R: Ms B Thomson (56)
6/1
2f jet spur (AUS) x reyna (AUS) (king of kings (IRE))
Race 4 - Jackson Semler Plate (C3) (1609m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 1:41.10 (34.69)
Prizemoney: $10,000
1
15/4
T: O Chillemi
R: S Wilson (54)
15/4
4m denman (AUS) x clever me (AUS) (anabaa (USA))
Winning siblings: Clevanicc, Mighty Me, Swinglowsweetjacky,
This nick: 5 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
3.3
20/1
T: I D Shaw
R: D Simmons (54)
20/1
6m rapid man (AUS) x reblaze (AUS) (reset (AUS))
3
4.1
25/1
T: G Townsend
R: G D Kliese (59)
25/1
6g shaft (AUS) x bon esprit (AUS) (snippets (AUS))
4
4.3
Beyond (3)
13/4F
T: W E Winters
R: J Felix (57)
13/4F
5m mutawaajid (AUS) x luvscay (AUS) (marscay (AUS))
5
4.5
11/2
T: Tony Haydon
R: F Edwards (56)
11/2
6g econsul (NZ) x lady girona (AUS) (giant's causeway (USA))
6
4.9
15/1
T: F J Wieland
R: P Cullen (57.5)
15/1
4h drumbeats (AUS) x stunning (AUS) (fasliyev (USA))
7
5
13/4F
T: T P Rowe
R: Ms S Wiseman (54)
13/4F
5m hotel grand (AUS) x thong special (AUS) (gold brose (AUS))
8
5.5
50/1
T: F J Wieland
R: W D'Avila (55.5)
50/1
5m road to rock (AUS) x capelli (NZ) (carolingian (AUS))
9
6.8
6/1
T: Glenn Schultz
R: I Fry (57)
6/1
6m parameter (AUS) x babe (NZ) (deputy governor (USA))
Race 5 - Townsville Rsl (Bm60) (1000m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(3) Time: 0:57.96 (34.45)
Prizemoney: $10,000
1
15/2
T: F J Wieland
R: N Yadi (57)
15/2
6g easy rocking (AUS) x dirtiere (AUS) (special effects (AUS))
Winning siblings: Overanga, Tieres Touch,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
8/1
T: O Chillemi
R: Corey Bayliss (53.5)
8/1
5g lonhro (AUS) x slovakia (USA) (danzig (USA))
3
0.3
5/2F
T: Tony Haydon
R: I Fry (59)
5/2F
7g lonhro (AUS) x our jane (AUS) (lion hunter (AUS))
4
1.8
4/1
T: Ben Williams
R: G D Kliese (58.5)
4/1
5g more than ready (USA) x northern song (AUS) (rory's jester (AUS))
5
2.6
12/1
T: Ronald Finch
R: Ms B Thomson (54)
12/1
4g beautiful crown (USA) x she glows (AUS) (canny lad (AUS))
6
2.7
13/2
T: O Chillemi
R: W D'Avila (57)
13/2
4g real saga (AUS) x kashkow (NZ) (kashani (USA))
7
2.8
13/2
T: Alby Molino
R: S Wilson (56.5)
13/2
6m red dazzler (AUS) x luna pride (AUS) (lion hunter (AUS))
8
4.6
20/1
T: T P Rowe
R: Ms S Wiseman (54.5)
20/1
8g witherwings (AUS) x cedging (AUS) (county (AUS))
9
5.6
60/1
T: A E Harrison
R: J Felix (54)
60/1
7g rash action (AUS) x chuffed (AUS) (cooky tikit (AUS))
10
5.9
40/1
T: D Lemmon
R: F Edwards (57.5)
40/1
11
6.7
66/1
T: Cherrie Lindgren
R: P Cullen (54)
66/1
6m danbird (AUS) x snasadam (AUS) (adam (AUS))
Race 6 - Cubic (Bm65) (1300m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:19.20 (35.69)
Prizemoney: $10,000
1
7/2
T: E J Sewell
R: Ms B Thomson (57.5)
7/2
4g red arrow (AUS) x villa albani (AUS) (mossman (AUS))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
4/1
T: O Chillemi
R: W D'Avila (59)
4/1
7g shaft (AUS) x razelta (AUS) (opera prince (AUS))
3
2.5
20/1
T: O Cullen
R: S Wilson (54)
20/1
5g myboycharlie (IRE) x lady tatiana (AUS) (baryshnikov (AUS))
4
2.7
13/2
T: Stephen Potiris
R: G D Kliese (56)
13/2
5g hussonet (USA) x damselfly (AUS) (flying spur (AUS))
5
2.9
16/1
T: Tony Haydon
R: F Edwards (54)
16/1
6g kheleyf (USA) x strata title (AUS) (strategic (AUS))
6
4.4
5/1
T: Ben Williams
R: P Cullen (54)
5/1
5g sequalo (AUS) x river music (AUS) (distant music (USA))
7
5.2
80/1
T: A E Harrison
R: Ms S Wiseman (54)
80/1
7g court command (AUS) x pinot royale (AUS) (red ransom (USA))
8
5.3
2/1F
T: O Chillemi
R: Corey Bayliss (52.5)
2/1F
4g onemorenomore (AUS) x bel mer (AUS) (bel esprit (AUS))
9
6.6
66/1
T: Ben Williams
R: J Felix (54)
66/1
4g jet spur (AUS) x charmana star (AUS) (skilful star (AUS))
* Nick figures are for Australasia.