Breednet Results

WANGARATTA - Tuesday, November 7

Race 1 - Muraca Electrical Mdn Plate (1590m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:37.69
Prizemoney: $10,000
1
10/9
T: J E and C Ledger
R: Nathan Punch (55)
10/9
4m al samer (AUS) x lively colours (NZ) (montjeu (IRE))
Winning siblings: Murdoch,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
Wakool (5)
1/1F
T: G J Baker
R: R Beattie (56.5)
1/1F
4m host (CHI) x zeinab (AUS) (dante's fury (AUS))
3
1.4
13/2
T: R A Hockley
R: Brooke Sweeney (58.5)
13/2
5g widden valley (AUS) x amber flush (AUS) (king of roses (AUS))
4
1.5
4/1
T: R A Hockley
R: Lucinda Doodt (54.5)
4/1
4m skilled (AUS) x tea leoni (AUS) (ali-royal (IRE))
Race 2 - Your Everyday Gourmet Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:17.84
Prizemoney: $10,000
1
13/8F
T: Kane Harris
R: Clayton Douglas (58)
13/8F
4m new approach (IRE) x rocha (AUS) (encosta de lago (AUS))
This nick: 10 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
0.4
20/1
T: C J Davis
R: Lucinda Doodt (56)
20/1
2016 Inglis Great Southern Weanling Sale General Session
$1,500
Vendor: Noor Elaine Farm, Euroa
Buyer: D Davies
3
0.9
13/4
T: Ted Grogan
R: C A Robertson (58)
13/4
5m bradbury's luck (AUS) x she's double gold (USA) (golden missile (USA))
4
1.6
9/1
T: S A McIntosh
R: R Beattie (58)
9/1
5
2.9
7/2
T: J E and C Ledger
R: Nathan Punch (55)
7/2
3f medaglia d'oro (USA) x legato (AUS) (danehill (USA))
6
6.1
11/4
T: P W Burgun
R: Ms S Hunter (58)
11/4
4m reaan (AUS) x my duchess (AUS) (royal academy (USA))
7
15.6
7/1
T: B J Goodwin
R: Boris Thornton (58)
7/1
5m hard spun (USA) x kalani (AUS) (ashkalani (IRE))
Race 3 - A1 Tyrepower Mdn Plate (1170m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:08.67
Prizemoney: $10,000
1
9/10F
T: Saab Hasan
R: Brooke Sweeney (56.5)
9/10F
4m redente (AUS) x gucciconi (AUS) (bianconi (USA))
Winning siblings: Dragon Artist, Stark Luck,
This nick: 6 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.8
Medard (3)
9/1
T: Cameron Thompson
R: Lucinda Doodt (56.5)
9/1
4g purrealist (AUS) x tempest belle (AUS) (hussonet (USA))
3
5.8
5/2
T: S S Cunningham
R: S A McCullum (58.5)
5/2
6g holy roman emperor (IRE) x costa grande (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
5.9
8/1
T: B R Mills
R: Ms S Hunter (58.5)
8/1
6g sharkbite (AUS) x pontchateau (AUS) (diatribe (AUS))
5
7.6
11/1
T: J E and C Ledger
R: Nathan Punch (55.5)
11/1
3g bon hoffa (AUS) x donnabelle (AUS) (clang (AUS))
6
12.6
2/1
T: Gemma Rielly
R: Boris Thornton (56.5)
2/1
4m shinzig (AUS) x rose of dana (NZ) (volksraad (GB))
7
22.6
11/1
T: Ms E Haworth
R: R Beattie (58.5)
11/1
5g monde bleu (GB) x our nic (AUS) (nickelmine (AUS))
Race 4 - Ovens Ford Wangaratta (Bm64) (1170m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 1:07.54
Prizemoney: $10,000
1
7/2
T: Dwayne Reid
R: W Egan (59.5)
7/2
Winning siblings: Eudoxia,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
5/2
T: M Sell
R: C A Robertson (55)
5/2
3
6.3
7/2
T: Jody Thompson
R: Brooke Sweeney (57)
7/2
7g dangerous (AUS) x tycoon pet (AUS) (last tycoon (IRE))
4
6.7
2/1F
T: J E and C Ledger
R: Nathan Punch (54.5)
2/1F
5m redente (AUS) x royal tempest (AUS) (hurricane sky (AUS))
5
7.5
11/4
T: Kane Harris
R: Clayton Douglas (61.5)
11/4
5g rip van winkle (IRE) x ruud van slaats (NZ) (van nistelrooy (USA))
6
19.5
9/1
T: P W Burgun
R: Ms S Hunter (55)
9/1
Race 5 - Hollywoods Pizza Cafe (Bm52) (2000m)
Class: Benchmark 52 Track: Good(3) Time: 2:10.68
Prizemoney: $10,000
1
9/4
T: John Bannister
R: Anthony Boyd (60.5)
9/4
4m god's own (AUS) x zarilly (AUS) (commands (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
6/1
T: M Sell
R: C A Robertson (60.5)
6/1
5g shinzig (AUS) x zatrice (AUS) (keltrice (AUS))
3
4.1
9/1
T: Anthony Cosgriff
R: Nathan Punch (59)
9/1
7g kaphero (AUS) x zafia (NZ) (zabeel (NZ))
4
8.1
5/1
T: C J Davis
R: Lucinda Doodt (55)
5/1
6m myboycharlie (IRE) x isla margarita (AUS) (flying spur (AUS))
5
9.8
8/1
T: Ms A Blackburn
R: S Tsaikos (58)
8/1
10g umatilla (NZ) x american graffiti (AUS) (keltrice (AUS))
6
11.8
5/1
T: S S Cunningham
R: S A McCullum (61)
5/1
8g al maher (AUS) x twilight serenade (GB) (rainbow quest (USA))
7
13.6
5/4F
T: J A Fraser
R: R Beattie (63)
5/4F
Race 6 - Ashley Furniture (Bm52) (1400m)
Class: Benchmark 52 Track: Good(3) Time: 1:23.97
Prizemoney: $10,000
1
11/4
T: Adam O'Neill
R: J Keating (60)
11/4
6g easy choice (AUS) x emitella (AUS) (umatilla (NZ))
Winning siblings: Dad Knows Best,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
13/8F
T: S S Cunningham
R: S A McCullum (59.5)
13/8F
3
1
15/4
T: S A McIntosh
R: Lucinda Doodt (56)
15/4
4
1.1
11/2
T: Jason Hunter
R: Anthony Boyd (60)
11/2
5
1.4
14/1
T: Rita Burnett
R: Brooke Sweeney (57.5)
14/1
6g u s ranger (USA) x lizirum (AUS) (ihtiram (IRE))
6
2.2
5/1
T: R Little
R: Ms S Hunter (58.5)
5/1
7g any given saturday (USA) x rory's glory (AUS) (rory's jester (AUS))
7
3.9
7/1
T: C J Cassar
R: C A Robertson (58)
7/1
6m onemorenomore (AUS) x penny opera (NZ) (danasinga (AUS))
8
17.9
14/1
T: C J Cassar
R: Nathan Punch (56)
14/1
6g crystal finale (AUS) x mousmee (AUS) (musee d'orsay (AUS))
* Nick figures are for Australasia.