Breednet Results

WARWICK FARM - Tuesday, October 21

Race 1 - Free Entry Today Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:24.28
Prizemoney: $27,000
1
12/1
T: G PORTELLI
R: B SHINN (56.50)
12/1
3f commands (AUS) x satanay (AUS) (woodman (USA))
This nick: 13 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
0.8
15/2
T: J A O'SHEA
R: C W BROWN (57.00)
15/2
3f iglesia (AUS) x glimmers (AUS) (success express (USA))
3
2.6
20/1
T: J B CUMMINGS
R: D M GANDERTON (53.50)
20/1
4
4.1
8/11F
T: G H WALTER
R: K McEVOY (58.00)
8/11F
5
5.3
9/2
T: DAVID PAYNE
R: G SCHOFIELD (57.50)
9/2
6
8.5
25/1
T: A J CUMMINGS
R: T ANGLAND (57.00)
25/1
3f general nediym (AUS) x sacred hill (NZ) (langfuhr (CAN))
7
8.6
11/2
T: G A RYAN
R: J PENZA (57.50)
11/2
3f grandera (IRE) x boisterous lady (AUS) (rivotious (USA))
Race 2 - Sadleir Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:24.00
Prizemoney: $27,000
1
MAZUKA (1)
7/4F
T: G A RYAN
R: B SHINN (58.00)
7/4F
Winning siblings: Shadeed, Testa My Polish,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
DELANO (4)
7/2
T: PETER SNOWDEN
R: K McEVOY (56.00)
7/2
3g lonhro (AUS) x seika (AUS) (canny lad (AUS))
3
2.3
100/1
T: R L PEARSE
R: J PARR (55.50)
100/1
3c quest for fame (GB) x gypsy mai (AUS) (our maizcay (AUS))
4
2.7
3/1
T: C J WALLER
R: D NIKOLIC (55.50)
3/1
3g red ransom (USA) x dancing jester (AUS) (rory's jester (AUS))
5
4.1
16/1
T: DAVID PAYNE
R: J LLOYD (56.50)
16/1
3c galileo (IRE) x dancing pago (AUS) (thunder gulch (USA))
6
5.4
50/1
T: C E CONNERS
R: C AGNEW (53.00)
50/1
3g encosta de lago (AUS) x camargue (AUS) (air de france (USA))
7
5.9
13/2
T: DAVID PAYNE
R: G SCHOFIELD (55.00)
13/2
3g danzero (AUS) x kapalua bay (AUS) (grosvenor (NZ))
8
6
NIGGLE (7)
11/1
T: R S ENGLEBRECHT
R: C W BROWN (55.00)
11/1
3g danzero (AUS) x donna dior (AUS) (marscay (AUS))
9
6.9
66/1
T: G PORTELLI
R: PETER WELLS (54.50)
66/1
3g belong to me (USA) x chateaux loire (AUS) (fairy king (USA))
10
8
200/1
T: JIM and GREG LEE
R: J INNES (53.00)
200/1
3g danewin (AUS) x ideal show (AUS) (ideal planet (AUS))
Race 3 - Heckenberg Hcp (75) (1200m)
Class: Restricted 75 Track: Good Time: 1:10.09
Prizemoney: $27,000
1
2/1F
T: G A RYAN
R: B N STEWART (58.00)
2/1F
4g hussonet (USA) x almond essence (USA) (seattle slew (USA))
Winning siblings: Flavoured,
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
1.5
9/4
T: M, W and J HAWKES
R: G SCHOFIELD (57.50)
9/4
4h giant's causeway (USA) x titanic rose (AUS) (flying spur (AUS))
3
1.9
20/1
T: C J WALLER
R: J PENZA (54.50)
20/1
4g alhaarth (IRE) x gracious gift (GB) (cadeaux genereux (GB))
4
3.4
13/2
T: P M PERRY
R: PETER WELLS (56.50)
13/2
4g mossman (AUS) x heatherbrae (AUS) (nine carat (USA))
5
3.8
15/4
T: J A O'SHEA
R: C W BROWN (56.50)
15/4
5g king cugat (USA) x she's sweet (AUS) (danzero (AUS))
6
4.7
15/2
T: C J WALLER
R: J LLOYD (58.00)
15/2
5g anabaa (USA) x highest cool (FR) (highest honor (FR))
7
5.9
HUTONG (10)
12/1
T: K A LEES
R: J A CASSIDY (54.00)
12/1
4g encosta de lago (AUS) x party dancer (AUS) (party leader (USA))
8
7.9
100/1
T: A J EDMONDS
R: R M QUINN (59.00)
100/1
8g danewin (AUS) x kilmarie (AUS) (bletchingly (AUS))
Race 4 - Heathcote Mdn Hcp (1600m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:38.19
Prizemoney: $27,000
1
8/1
T: G H WALTER
R: R M QUINN (54.50)
8/1
4g diatribe (AUS) x honor kneads (NZ) (honor grades (USA))
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
2/1
T: M, W and J HAWKES
R: K McEVOY (54.50)
2/1
3
0.8
11/8F
T: C J WALLER
R: D NIKOLIC (58.00)
11/8F
4g pentire (GB) x she wishes (NZ) (kenfair (NZ))
4
3.1
12/1
T: A L OLSEN
R: J LLOYD (54.00)
12/1
5g montjeu (IRE) x paradiso (NZ) (straight strike (USA))
5
4.5
10/1
T: E B MURRAY
R: T ANGLAND (53.50)
10/1
4g mr. henrysee (USA) x protective (AUS) (opera prince (AUS))
6
6.9
15/2
T: T J ROBINSON
R: PETER WELLS (53.00)
15/2
4g black hawk (GB) x repriced (AUS) (blazing sword (AUS))
7
7.9
9/1
T: C J WALLER
R: J PENZA (57.50)
9/1
4g king's best (USA) x lady min (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
8
8.3
ISEULT (11)
40/1
T: C E CONNERS
R: C AGNEW (53.50)
40/1
4m dehere (USA) x leica pretender (NZ) (sir tristram (IRE))
9
10.8
100/1
T: J A SHOARD
R: J INNES (54.00)
100/1
5g dr fong (USA) x celebrations (AUS) (success express (USA))
10
12.2
50/1
T: R H THOMSEN
R: G BUCKLEY (53.50)
50/1
4g pins (AUS) x classic babe (NZ) (classic fame (USA))
11
13.2
CUBBIE (10)
200/1
T: R M O'SULLIVAN
R: J PARR (53.50)
200/1
6g xaar (GB) x amankila (AUS) (alzao (USA))
Race 5 - Barden Ridge Hcp (81) (2400m)
Class: Restricted 81 Track: Good Time: 2:29.96
Prizemoney: $27,000
1
11/1
T: R S ENGLEBRECHT
R: C AGNEW (53.00)
11/1
5g zabeel (NZ) x irish truce (AUS) (brief truce (USA))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
13/4F
T: G A RYAN
R: D NIKOLIC (53.00)
13/4F
5g galileo (IRE) x ernestina (AUS) (el qahira (NZ))
3
1.8
8/1
T: E B MURRAY
R: J LLOYD (53.50)
8/1
5g zabeel (NZ) x muto princess (NZ) (rhythm (USA))
4
2.2
7/2
T: C J WALLER
R: J A CASSIDY (58.00)
7/2
6g chief bearhart (CAN) x janole (AUS) (marauding (NZ))
5
7.9
25/1
T: S FARLEY
R: G BUCKLEY (53.00)
25/1
7g rigoletto (AUS) x astrid (NZ) (lord ballina (AUS))
6
9.2
4/1
T: A L OLSEN
R: C W BROWN (57.50)
4/1
7g sky chase (NZ) x catch the lady (AUS) (charlton (GB))
7
10.7
8/1
T: MS G MARKWELL
R: B SHINN (55.50)
8/1
8
11.3
50/1
T: M F WARD
R: J INNES (58.00)
50/1
8g zabeel (NZ) x lambert miss (NZ) (danzatore (CAN))
9
12.6
7/1
T: MS D POIDEVIN-LAINE
R: J PENZA (53.00)
7/1
10
14
14/1
T: G PORTELLI
R: P ROBL (53.00)
14/1
Race 6 - Hoxton Park Hcp (81) (1000m)
Class: Restricted 81 Track: Good Time: 0:57.37
Prizemoney: $27,000
1
11/2
T: M, W and J HAWKES
R: K McEVOY (57.00)
11/2
This nick: 3 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
1.8
LEDGER (5)
12/1
T: T J ROBINSON
R: PETER WELLS (56.00)
12/1
7g hennessy (USA) x tayarra (NZ) (sackford (USA))
3
2.3
25/1
T: ADAM DUGGAN
R: L CUMBERLAND (54.00)
25/1
9g royal abjar (USA) x pucesca (AUS) (marscay (AUS))
4
2.8
15/1
T: MATTHEW SMITH
R: R M QUINN (57.50)
15/1
6g mossman (AUS) x rose o' rhyana (AUS) (sackford (USA))
5
3
5/1
T: P M PERRY
R: D NIKOLIC (59.50)
5/1
5g clang (AUS) x aces in vain (AUS) (acecay (AUS))
6
3.6
11/4F
T: J R WENMAN
R: D M GANDERTON (56.50)
11/4F
4g monashee mountain (USA) x oro verde (AUS) (rory's jester (AUS))
7
4.5
20/1
T: G PORTELLI
R: B SHINN (57.00)
20/1
6g danehill dancer (IRE) x myamble (AUS) (sir dapper (AUS))
8
5.3
15/2
T: K A LEES
R: C W BROWN (58.00)
15/2
6h flying spur (AUS) x crusading lil (USA) (crusader sword (USA))
9
7.3
20/1
T: ANNE-MARIE RUTTLEY
R: M BEADMAN (56.50)
20/1
7g haayil (AUS) x mystic night (NZ) (garcia (USA))
10
13.9
13/4
T: C E CONNERS
R: P ROBL (57.00)
13/4
Race 7 - Leumeah Hcp (1600m)
Class: Rest 0 Metro Wins Track: Good Time: 1:38.37
Prizemoney: $27,000
1
11/1
T: C KARAKATSANIS
R: G BUCKLEY (54.00)
11/1
5g black hawk (GB) x true line (NZ) (casual lies (USA))
Winning siblings: Lightning Vault, True Jeune,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
11/1
T: P M PERRY
R: R S DYE (53.00)
11/1
3
1.2
15/4
T: ADAM SPITZER
R: C W BROWN (53.00)
15/4
4m canny lad (AUS) x century bird (AUS) (century (AUS))
4
1.4
5/2F
T: C J WALLER
R: J PENZA (54.00)
5/2F
4g danewin (AUS) x lady secola (AUS) (twig moss (FR))
5
2
THEBE (10)
11/2
T: C E CONNERS
R: P ROBL (53.00)
11/2
4m galileo (IRE) x queen's suite (AUS) (marauding (NZ))
6
3.7
25/1
T: N J OSBORNE
R: M McDUFF (54.50)
25/1
5g over (AUS) x kelche (AUS) (keltrice (AUS))
7
4
40/1
T: GRAEME SPACKMAN
R: J PARR (53.00)
40/1
5m natural act (AUS) x doldrums (AUS) (danzero (AUS))
8
4.1
6/1
T: MS K WAUGH
R: L CUMBERLAND (54.50)
6/1
6g dracula (AUS) x catecombe (AUS) (papal power (USA))
9
4.2
20/1
T: S I SINGLETON
R: MS K O'HARA (53.50)
20/1
6g canny lad (AUS) x emma (AUS) (danehill (USA))
10
6.2
10/1
T: K M BENNETT
R: G SCHOFIELD (54.50)
10/1
6g real cash (USA) x aura neptune (AUS) (aurilandy (AUS))
11
6.9
50/1
T: P J MCGREGOR
R: T ANGLAND (53.00)
50/1
* Nick figures are for Australasia.