Breednet Results

WYONG - Thursday, October 16

Race 1 - Brentwood Village Mdn Plate (2100m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 2:14.25
Prizemoney: $16,000
1
1/5F
T: A J CUMMINGS
R: P ROBL (53.50)
1/5F
3f hussonet (USA) x miss bussell (AUS) (danzero (AUS))
This nick: 18 runners; 13 winners; 1 SW. Details
2
1
6/1
T: P M PERRY
R: PETER WELLS (55.50)
6/1
3g el moxie (USA) x night maiden (AUS) (captain piper (AUS))
3
2.8
10/1
T: ROD CRAIG
R: D NIKOLIC (58.00)
10/1
4g snaadee (USA) x express (AUS) (boucher (USA))
4
2.9
20/1
T: J P FINN
R: G BUCKLEY (58.00)
20/1
5g res judicata (GB) x sunset leap (NZ) (salmon leap (USA))
5
22
100/1
T: MS L ROBERTS
R: MS C PETTIGREW (54.00)
100/1
Race 2 - Last Frontier Adventures (C2) (1600m)
Class: Class 2 Track: Dead Time: 1:38.94
Prizemoney: $16,000
1
11/2
T: A J DENHAM
R: T ANGLAND (57.00)
11/2
5g reenact (AUS) x tramore (AUS) (danehill (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4.8
7/1
T: C E CONNERS
R: P ROBL (56.00)
7/1
5g lawyer (AUS) x atalanta honey (AUS) (splendent (USA))
3
6.1
4/1
T: PAUL MESSARA
R: G SCHOFIELD (55.50)
4/1
4g redoute's choice (AUS) x opera queen (USA) (pleasant colony (USA))
4
6.2
7/2
T: M C CONNERS
R: C AGNEW (55.50)
7/2
4g mossman (AUS) x nalurmi (AUS) (mighty avalanche (AUS))
5
6.6
6/1
T: N M LAMEY
R: R M QUINN (53.00)
6/1
6
6.8
7/4F
T: MS K WAUGH
R: L CUMBERLAND (54.50)
7/4F
4g catbird (AUS) x days like this (NZ) (grosvenor (NZ))
7
21.5
16/1
T: MS A LANGLAR
R: R M SAXTON (53.00)
16/1
6m nothin' leica dane (AUS) x myobelle (AUS) (copper kingdom (USA))
Race 3 - Australian Fleet Sales Mdn Hcp (1350m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:22.16
Prizemoney: $16,000
1
13/8F
T: M C CONNERS
R: C AGNEW (55.50)
13/8F
Winning siblings: Mandlikova, Mikimia, Paige 'N' Paris,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
12/1
T: D P SMITH
R: T ANGLAND (56.00)
12/1
4g danewin (AUS) x oakfield glow (AUS) (forest glow (USA))
3
0.3
66/1
T: STEPHEN SCHOFIELD
R: P FERRIS (54.00)
66/1
4
1.2
ETYPE (9)
9/2
T: T R MARTIN
R: B LOOKER (52.00)
9/2
3g e dubai (USA) x scottish amour (AUS) (whiskey road (USA))
5
1.6
7/2
T: A J CUMMINGS
R: P ROBL (55.00)
7/2
3g general nediym (AUS) x bon esprit (AUS) (snippets (AUS))
6
2.6
5/1
T: G PORTELLI
R: NATHAN BERRY (54.00)
5/1
4g commands (AUS) x jactris (NZ) (sir tristram (IRE))
7
3.1
11/2
T: R S ENGLEBRECHT
R: MS K O'HARA (55.00)
11/2
3g reset (AUS) x soprana (AUS) (carnegie (IRE))
8
3.7
14/1
T: P M PERRY
R: J LLOYD (54.00)
14/1
3g jeune (GB) x be sweet marie (USA) (west by west (USA))
9
3.8
NALORAC (10)
30/1
T: M J HOOD
R: MS G PICK (50.00)
30/1
5g carry the crown (CAN) x lady sheba (AUS) (opera prince (AUS))
10
12.6
30/1
T: J C COYLE
R: M A BUTLER (54.00)
30/1
3g delago brom (AUS) x spun gold (AUS) (night shift (USA))
11
20.6
50/1
T: G L ANDREWS
R: C G O'BRIEN (58.00)
50/1
5g west point (AUS) x folksey (AUS) (generation (AUS))
Race 4 - Prime Trusts Retirement Hcp-71 (1350m)
Class: Restricted 71 Track: Dead Time: 1:21.66
Prizemoney: $16,000
1
6/4F
T: D P SMITH
R: T ANGLAND (59.00)
6/4F
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.8
20/1
T: G L ANDREWS
R: J GRISEDALE (53.50)
20/1
9g mad hatter (AUS) x tri gal (NZ) (sir tristram (IRE))
3
1.2
NIWOT (5)
13/2
T: M, W and J HAWKES
R: R M QUINN (56.00)
13/2
4g galileo (IRE) x too darn hot (NZ) (noble bijou (USA))
4
2
5/1
T: R J DAVIES
R: G BUCKLEY (56.50)
5/1
5g commands (AUS) x tyson's bite (AUS) (magic ring (IRE))
5
2.1
13/2
T: MURRAY WILSON
R: J LLOYD (58.00)
13/2
7g dangerous (AUS) x stately opera (AUS) (bureaucracy (NZ))
6
2.3
TOLO (3)
10/1
T: O KOOLMAN
R: L MOLONEY (57.00)
10/1
7g snippets (AUS) x raise a ransom (AUS) (raise a cup (USA))
7
2.4
5/2
T: P M PERRY
R: D NIKOLIC (54.50)
5/2
4g volksraad (GB) x mi fidelia (NZ) (mi preferido (USA))
Race 5 - Women In Racing C.C. Mdn Hcp (1350m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:21.71
Prizemoney: $16,000
1
13/4
T: JOSEPH PRIDE
R: J LLOYD (55.50)
13/4
3f over (AUS) x lusty's bank (AUS) (sovereign red (NZ))
Winning siblings: Character Assassin, Inside Job,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
5/1
T: M C CONNERS
R: C AGNEW (55.50)
5/1
3f galileo (IRE) x canicula (AUS) (rory's jester (AUS))
3
2.8
7/1
T: C E CONNERS
R: NATHAN BERRY (53.50)
7/1
3f dehere (USA) x elle duccio (AUS) (danehill (USA))
4
3.8
5/1
T: MS K WAUGH
R: L CUMBERLAND (52.50)
5/1
5
6.2
5/2F
T: A NEWING
R: C G O'BRIEN (58.00)
5/2F
4m way of light (USA) x averna (AUS) (jan murray (USA))
6
8.1
8/1
T: G A ROGERSON
R: PETER WELLS (55.50)
8/1
3f rhythm (USA) x smoke and fire (AUS) (hula chief (NZ))
7
9.6
10/1
T: STEPHEN SCHOFIELD
R: P FERRIS (55.50)
10/1
4m shrewdy (AUS) x silver kate (AUS) (kala dancer (GB))
8
13.2
10/1
T: A J DENHAM
R: R THOMPSON (56.00)
10/1
3f catbird (AUS) x rewhite (AUS) (vain (AUS))
9
14.4
25/1
T: J J HUBBARD
R: M LISTER (55.50)
25/1
3f commands (AUS) x slightly suss (AUS) (red anchor (NZ))
10
14.7
100/1
T: S G HOOD
R: MS G PICK (51.50)
100/1
4m dexter (GB) x auntie dot (AUS) (pauillac (AUS))
11
16.9
100/1
T: MURRAY WILSON
R: MS K O'HARA (57.50)
100/1
4m strands (AUS) x salinsky (AUS) (salieri (USA))
12
17.9
100/1
T: K J PARKER
R: G BUCKLEY (56.50)
100/1
4m summa cum laude (AUS) x let mack (AUS) (macksped (AUS))
13
26.1
100/1
T: MS J CASHIN
R: T JONES (55.50)
100/1
4m american oak (AUS) x distant storm (AUS) (thunder gulch (USA))
Race 6 - Stephen Farley Racing Hcp (65) (1200m)
Class: Restricted 65 Track: Dead Time: 1:10.72
Prizemoney: $16,000
1
9/2
T: P M PERRY
R: P ROBL (59.00)
9/2
4g magic albert (AUS) x sweet rory (AUS) (rory's jester (AUS))
Winning siblings: Sweet Serendipity, Tricory,
This nick: 12 runners; 9 winners; 0 SW. Details
2
2.5
9/10F
T: M, W and J HAWKES
R: G SCHOFIELD (59.50)
9/10F
4g hussonet (USA) x pray for reign (AUS) (fairy king (USA))
3
3
12/1
T: GRANT ALLARD
R: R M QUINN (54.50)
12/1
4
3.6
8/1
T: W ANDREWS
R: J LLOYD (55.00)
8/1
5g fasliyev (USA) x ma belle bonnie (NZ) (grosvenor (NZ))
5
4.7
20/1
T: P M PERRY
R: PETER WELLS (57.00)
20/1
4g mossman (AUS) x ocarina (AUS) (octagonal (NZ))
6
5.6
16/1
T: G D MOORE
R: T JONES (55.50)
16/1
4h lawyer (AUS) x princess marwina (AUS) (marwina (AUS))
7
5.9
13/2
T: MS A TURNER
R: P FERRIS (58.00)
13/2
5g mull of kintyre (USA) x via smytzer (AUS) (made of gold (USA))
8
6.1
20/1
T: MS A TURNER
R: MS K O'HARA (53.50)
20/1
9
7.3
14/1
T: LUKE HILTON
R: NATHAN BERRY (55.50)
14/1
4g canny lad (AUS) x daffodils (AUS) (lake coniston (IRE))
10
8.7
60/1
T: G L ANDREWS
R: MS G PICK (50.00)
60/1
7g vain karioi (AUS) x healing (NZ) (kinjite (NZ))
Race 7 - Brentwood Village Hcp (65) (1200m)
Class: Restricted 65 Track: Dead Time: 1:11.51
Prizemoney: $16,000
1
7/2
T: M C CONNERS
R: C AGNEW (57.50)
7/2
4m commands (AUS) x castellana (AUS) (marscay (AUS))
This nick: 12 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
0.8
2/1F
T: M, W and J HAWKES
R: A ROBINSON (54.50)
2/1F
3f tale of the cat (USA) x entrant (AUS) (royal academy (USA))
3
1.1
13/2
T: S J GLEESON
R: MS T NIKORA (55.00)
13/2
5m secret savings (USA) x dancing best (AUS) (cossack warrior (AUS))
4
1.3
8/1
T: T R MARTIN
R: J GRISEDALE (54.00)
8/1
3f tale of the cat (USA) x remnant (AUS) (danehill (USA))
5
1.6
11/2
T: E B HOLLAND
R: L CUMBERLAND (55.00)
11/2
5m youthful legs (USA) x al coss (AUS) (cossack warrior (AUS))
6
3.1
10/1
T: MS A TURNER
R: MS K O'HARA (59.00)
10/1
5m fusaichi pegasus (USA) x magaling (NZ) (grosvenor (NZ))
7
3.2
13/2
T: MARCUS WILSON
R: D NIKOLIC (57.00)
13/2
8
4.1
20/1
T: ADAM DUGGAN
R: R M QUINN (56.50)
20/1
5m dracula (AUS) x earsluv (AUS) (carry a smile (AUS))
9
4.2
20/1
T: T J CLARK
R: C G O'BRIEN (56.50)
20/1
5m dr fong (USA) x gioia mia (AUS) (zephyr zip (NZ))
10
5.1
12/1
T: MURRAY WILSON
R: PETER WELLS (54.50)
12/1
3f zariz (AUS) x romanticas (AUS) (marwina (AUS))
11
5.9
80/1
T: E B HOLLAND
R: A GIBBONS (53.00)
80/1
8m jan murray (USA) x tracy's best (AUS) (homeleigh lad (AUS))
12
12
100/1
T: E B HOLLAND
R: J LLOYD (53.00)
100/1
6m sports works (AUS) x al coss (AUS) (cossack warrior (AUS))
13
16.9
66/1
T: M J HOOD
R: B LOOKER (53.00)
66/1
5m mr. henrysee (USA) x cave hunter (AUS) (jade hunter (USA))
* Nick figures are for Australasia.