Breednet Results

GUNDAGAI - Friday, November 15

Race 1 - Elders Showcase Mdn Hcp (1180m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:09.64 (35.40)
Prizemoney: $35,000
1
13/2
T: Kurt Goldman
R: J Penza (55)
13/2
4g Snitzel x Red Dress Marley (Hussonet (USA))
Winning siblings: Iron Lion,
2
0.5
5/1
T: Ms M Russell
R: J Duffy (59.5)
5/1
4g Equiano (FR) x Written Glory (Written Tycoon )
3
1.0
4/1
T: T G Sutherland
R: B Murphy (58)
4/1
3g Hallowed Crown x Koonya (Nadeem )
4
1.7
Ember (9)
80/1
T: W G Carroll
R: Josh Richards (54)
80/1
3f Zariz x Campfire Stories (Lion Hunter )
5
2.2
Awadhi (4)
14/1
T: D P Blundell
R: Brodie Loy (56)
14/1
5m Dream Ballad x Shirmal (Desert King (IRE))
6
2.4
16/1
T: D A Williams
R: B Mc Dougall (56)
16/1
4m Pierro x Sonoma (Exceed And Excel )
7
2.8
7/4F
T: B F Cavanough
R: R Bensley (54.5)
7/4F
3f So You Think (NZ) x Hard To Find (Elusive Quality (USA))
8
3.5
66/1
T: W G Carroll
R: S Guymer (54)
66/1
5m Krupt x Rockin Along (Easy Rocking )
9
5.2
14/1
T: K P Weir
R: Ms K Nisbet (54)
14/1
3g Cluster x Dance Of Dreams (Dehere (USA))
10
7.8
11/1
T: Ms B Joseph
R: Simon Miller (56)
11/1
3g Ferlax (NZ) x Gin Swing (NZ) (Keeper )
11
9.0
50/1
T: T G Sutherland
R: Tyler Schiller (52)
50/1
6m Shrapnel x Natural Time (Naturalism (NZ))
12
10.9
Petrus (3)
50/1
T: J P Curran
R: M A Cahill (58)
50/1
4g Pierro x Gallica (Redoute's Choice )
Race 2 - Tooheys Extra Dry Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.72 (35.72)
Prizemoney: $40,000
1
6/4F
T: B F Cavanough
R: R Bensley (55.5)
6/4F
3f Denman x Limitation (Show A Heart )
2
1.0
Earp (10)
20/1
T: Kurt Goldman
R: Cejay Graham (55.5)
20/1
3f Shooting To Win x Exabelle (Exceed And Excel )
3
1.1
40/1
T: G J Colvin
R: Tyler Schiller (57)
40/1
4g Zariz x Snipperette (Snippetson )
4
2.3
7/2
T: Joseph Ible
R: Brodie Loy (57)
7/2
6m Pendragon (NZ) x Evarista (IRE) (In The Wings (GB))
5
3.4
40/1
T: Matthew J Stephens
R: M Travers (57)
40/1
6m Starcraft (NZ) x Collodi (Testa Rossa )
6
4.4
150/1
T: W G Carroll
R: Josh Richards (57)
150/1
5m Reset x All Going Well (Flying Spur )
7
5.3
15/4
T: Mitchell Beer
R: J Mallyon (57)
15/4
4m Lope De Vega (IRE) x Melody (NZ) (Stravinsky (USA))
8
5.4
Bouddi (14)
200/1
T: K P Weir
R: Ms K Nisbet (59)
200/1
5g Exceed And Excel x Shirley (Zabeel (NZ))
9
5.5
12/1
T: N F Gardner
R: B P Ward (55.5)
12/1
3f Eurozone x Sweet Chimes (Bel Esprit )
10
7.0
30/1
T: K P Weir
R: B Mc Dougall (57.5)
30/1
3g Roman Emperor (NZ) x White (Danasinga )
11
8.2
60/1
T: G Dimitropoulos
R: M Heagney (55.5)
60/1
3f Star Witness x Lacey Lou (Snitzel )
12
8.9
7/1
T: Connie Greig
R: J Penza (57)
7/1
6m Strategic x Southern Tip (Rock Of Gibraltar (IRE))
Race 3 - Rsm Australia Hcp (C1) (1100m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:04.24
Prizemoney: $35,000
1
11/1
T: Aaron Clarke
R: R Bensley (56.5)
11/1
4m Rebel Raider x Goodeheremanners (Manner Hill )
2
2.0
Denesc (5)
7/1
T: D A Williams
R: S Guymer (57)
7/1
5m Denman x Escalotte (Encosta De Lago )
3
2.1
15/2
T: Michael Gatty
R: S Pollard (57)
15/2
4
2.5
20/1
T: Jacqueline Greentree
R: Tyler Schiller (52)
20/1
4m Delago Deluxe x Cosmic Safari (Tale Of The Cat (USA))
5
2.6
11/2
T: T P Donnelly
R: Ms K Nisbet (59)
11/2
4g Dream Ballad x Hey Cheryl (Marwina )
6
4.9
Vanzant (12)
20/1
T: Connie Greig
R: J Penza (55)
20/1
4m Top Echelon x Miss Excellence (Exceed And Excel )
7
5.1
15/4
T: C D Widdison
R: M A Cahill (57)
15/4
8
5.5
40/1
T: T G Sutherland
R: B Murphy (54)
40/1
4m Bon Hoffa x Shadow Me (Dane Shadow )
9
6.3
3/1F
T: Matthew Dale
R: Brodie Loy (57.5)
3/1F
4m Snitzel x City Of Song (Bel Esprit )
10
12.5
8/1
T: D J McCarthy
R: J Duffy (59)
8/1
11
13.8
66/1
T: Mervyn Norman
R: B P Ward (55.5)
66/1
3g Krupt x Savannah Tales (NZ) (Savabeel )
12
15.4
80/1
T: P F Maher
R: Simon Miller (57.5)
80/1
6g Strategic Maneuver x Kusha Green (Greenwood (FR))
Race 4 - Wattle Hire Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:23.68
Prizemoney: $35,000
1
5/1
T: P F Maher
R: Brodie Loy (58)
5/1
Winning siblings: The Lord's Loot,
2
2.0
16/1
T: D A Williams
R: B P Ward (54)
16/1
3g Shamus Award x Tikal (Denman )
3
3.3
40/1
T: J M Cleary
R: J Penza (57)
40/1
4
3.5
30/1
T: Michael Gatty
R: S Pollard (56)
30/1
5g Starspangledbanner x Lady's Light (USA) (Toolighttoquit (USA))
5
5.0
7/4F
T: P J Morgan
R: M A Cahill (55.5)
7/4F
4m Written Tycoon x Kiana Miss (Taimazov (ARG))
6
5.1
5/2
T: D & B Hayes & T Dabernig
R: B Mc Dougall (57)
5/2
3f Delago Deluxe x Apart (Rahy (USA))
7
5.2
30/1
T: Aaron Clarke
R: Simon Miller (54.5)
30/1
4m Delago Deluxe x Lambrays (Red Ransom (USA))
8
6.3
80/1
T: T G Sutherland
R: Tyler Schiller (52)
80/1
4m All Too Hard x Chakvetadze (Taimazov (ARG))
9
6.7
Coves (9)
30/1
T: C Heywood
R: Ms K Nisbet (54)
30/1
4m Duporth x Hambleton Hall (Galileo (IRE))
10
7.2
6/1
T: John Bateman
R: S Guymer (58)
6/1
4g Reset x Sweet Home Chicago (Flying Spur )
11
7.5
100/1
T: R W Steiner
R: M Heagney (54)
100/1
4g Love Conquers All x Chasing Kisses (Hidden Dragon )
12
9.2
40/1
T: Jade McDonald
R: B Murphy (55.5)
40/1
4g Roc De Cambes (NZ) x Khapers (NZ) (King's Best (USA))
Race 5 - Tumblong Hills Hcp (C3) (1180m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:08.51 (35.38)
Prizemoney: $35,000
1
12/1
T: Luke Pepper
R: Simon Miller (55.5)
12/1
5m Mossman x Miss Midas (Flying Spur )
Winning siblings: Conte, Petite Midas, Sweet Reply,
2
0.1
3/1
T: Mitchell Beer
R: Ms K Nisbet (54)
3/1
4m Bel Esprit x Confederate Rose (Shamardal (USA))
3
3.6
40/1
T: G P Vella
R: Aaron Sweeney (55.5)
40/1
5g Shrapnel x Twin Spirit (Bel Esprit )
4
3.7
8/1
T: D A Williams
R: J Penza (56)
8/1
7m Excellent Art (GB) x Dixie Dancer (Anabaa (USA))
5
4.4
20/1
T: B F Cavanough
R: R Bensley (60)
20/1
6
4.9
11/1
T: John Bateman
R: S Guymer (59)
11/1
5m Nicconi x Kuitpo Crystal (Southern Halo (USA))
7
6.9
15/8F
T: Matthew Dale
R: Brodie Loy (58)
15/8F
4m Mossman x Offer It Up (Commands )
8
8.1
80/1
T: Robert Bandy
R: Cejay Graham (56)
80/1
6m Falvelon x Magic Millie (Brahms (USA))
9
8.8
Loudaz (6)
6/1
T: J W Marzol
R: M A Cahill (57)
6/1
10
9.4
9/1
T: D & B Hayes & T Dabernig
R: B Mc Dougall (60.5)
9/1
4g Your Song x That's Amore (More Than Ready (USA))
11
9.7
150/1
T: T G Sutherland
R: B Murphy (54)
150/1
Race 6 - Tab Country Magic (Bm58) (1400m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:24.81 (36.31)
Prizemoney: $50,000
1
20/1
T: R P Wellington
R: Ms A Masters (59.5)
20/1
5g Star Witness x Philliann (Bellotto (USA))
Winning siblings: Angry Cat, Lucky Paddy, Safariann,
2
0.1
10/1
T: Jamie Stewart
R: Brodie Loy (60.5)
10/1
4g Zariz x Looksgoodinblack (Bureaucracy (NZ))
3
0.5
12/1
T: K P Weir
R: B Mc Dougall (60.5)
12/1
6m Zoffany (IRE) x Miss Johann (Johann Quatz (FR))
4
1.7
9/2
T: G M Duryea
R: Tyler Schiller (60.5)
9/2
6g Kaphero x Sake Over (Over )
5
3.4
16/1
T: M C Lynch
R: M A Cahill (61.5)
16/1
6
3.6
5/2F
T: L T Hodgson
R: S Guymer (61.5)
5/2F
4g Dreamscape x Monte Rhythm (NZ) (Rhythm (USA))
7
4.6
5/1
T: M J Smith
R: J Penza (59)
5/1
8
4.9
15/2
T: Kurt Goldman
R: Cejay Graham (55.5)
15/2
3f So You Think (NZ) x Persian Star (Shot Of Thunder )
9
5.7
Trying (9)
30/1
T: N F Gardner
R: Ms K Nisbet (60.5)
30/1
10
6.4
10/1
T: R J Peiti
R: Damon Budler (58)
10/1
6m Hinchinbrook x Chosen (Redoute's Choice )
11
7.0
40/1
T: K F Hanley
R: Simon Miller (59.5)
40/1
7g Gonski x Dream Lady (Testa Rossa )
12
8.8
40/1
T: G M Duryea
R: J Mallyon (61.5)
40/1
6m Zariz x Dawn Recital (Desert Sun (GB))
Race 7 - XXXX Gold Snake Gully Cup (1400m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:22.13 (36.10)
Prizemoney: $100,000
1
7/4F
T: D A Williams
R: B Mc Dougall (60.5)
7/4F
6g Bon Hoffa x Cherry Tree (Forest Glow (USA))
2
0.3
8/1
T: J M Cleary
R: M A Cahill (55)
8/1
5g Zariz x Gee Trump (Last Tycoon (IRE))
3
3.6
5/1
T: W G Carroll
R: Simon Miller (54)
5/1
5m Al Maher x Celtic Bloom (Celtic Swing (GB))
4
4.0
25/1
T: Matthew Dale
R: Tyler Schiller (56)
25/1
7g Zariz x Ruby Rosewyn (Zeditave )
5
4.1
15/4
T: J A O'Shea
R: S Guymer (54)
15/4
6
5.4
9/1
T: G P Vella
R: J Penza (56.5)
9/1
7m Excites x Shannon Bank (Bluebird (USA))
7
5.5
12/1
T: T J McIlrick
R: R Bensley (55.5)
12/1
5m Star Witness x Who's There (Flying Spur )
8
5.7
25/1
T: C D Widdison
R: Brodie Loy (55)
25/1
6g Toorak Toff x Song Of Destiny (Brahms (USA))
9
6.0
40/1
T: T G Sutherland
R: B Murphy (54)
40/1
7g Zariz x Lionette (Lion Cavern (USA))
10
10.4
20/1
T: Mitchell Beer
R: J Mallyon (55)
20/1
5g Nathaniel (IRE) x Chicita Banana (GB) (Danehill Dancer (IRE))
11
12.9
Murvate (14)
66/1
T: Robert Bandy
R: Josh Richards (54)
66/1
9g Murtajill x Nervate (More Than Ready (USA))
Race 8 - Martin Hay Earthmoving Fly Hcp (1000m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 0:57.29
Prizemoney: $50,000
1
7/4F
T: G McFarlane
R: M A Cahill (58)
7/4F
7g Sharkbite x Jive Rock (Easy Rocking )
Winning siblings: Miss Bunny Hop,
2
3.5
4/1
T: K R Dryden
R: J Penza (54)
4/1
5m Eavesdropper (USA) x Mariah (IRE) (Danzig (USA))
3
4.0
9/1
T: G P Vella
R: M Travers (54)
9/1
7m Time Thief x Mixed Up Miss (Forest Glow (USA))
4
4.4
20/1
T: C Heywood
R: Cejay Graham (56)
20/1
7g Bon Hoffa x Pride And Gorgeous (Pride And Glory (GB))
5
4.5
Nicof (9)
20/1
T: N J Osborne
R: Ms K Nisbet (54)
20/1
8g Nicconi x Falqueen (Falbrav (IRE))
6
4.9
12/1
T: N J Olive
R: B P Ward (54)
12/1
6g Lonhro x Polar Success (Success Express (USA))
7
5.1
4/1
T: S Spackman
R: Josh Richards (54)
4/1
5m Moshe x Takook (Keltrice )
8
5.5
14/1
T: G G Kirkup
R: B Mc Dougall (61)
14/1
7g New Approach (IRE) x Swishes (Danehill (USA))
9
5.8
100/1
T: Stephen Izzard
R: Simon Miller (54)
100/1
8g Alert (ARG) x Princess Of Love (Rory's Jester )
10
6.1
25/1
T: Mitchell Beer
R: J Mallyon (57)
25/1
7g Magnus x Jacara (Testa Rossa )
11
7.3
14/1
T: R P Wellington
R: M Heagney (54)
14/1
6g California Dane x Public Profile (Prince Regent )