Breednet Results

NARROMINE - Thursday, March 26

Race 1 - Narromine Shire Council Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:41.43
Prizemoney: $22,000
1
7/1
T: T J Fahey
R: K Dunbar (57.5)
7/1
2
0.2
7/2
T: G D Lunn
R: M Heagney (59)
7/2
3
9.7
50/1
T: Terry Fulwood
R: J Pracey-Holmes (57.5)
50/1
4g Power Of Destiny x Cantata (Oratorio (IRE))
4
9.9
30/1
T: Sean Blayden
R: Yvette Lewis (55.5)
30/1
5
11.2
13/8F
T: D Fromberg
R: G M Ryan (58.5)
13/8F
3c Nicconi x Surfari (Imperial Prince (IRE))
6
11.9
16/1
T: Simon Casey
R: D Northey (57.5)
16/1
4m Excelebration (IRE) x Ready For More (More Than Ready (USA))
7
12.2
25/1
T: G D Lunn
R: Billy Cray (57.5)
25/1
4g Dawn Approach (IRE) x Antipode (Oratorio (IRE))
8
16.5
40/1
T: Dean Jackson
R: Jake Hull (57.5)
40/1
5m Jungle Ruler x The Marauding Rose (Desert Sun (GB))
9
17.2
Stiver (2)
30/1
T: M D Griffith
R: C Lever (58.5)
30/1
4g Bernardini (USA) x Coins (Hard Spun (USA))
10
18.1
3/1
T: R C Robb
R: Clayton Gallagher (57.5)
3/1
4g Pierro x Her Diamond Rock (Fastnet Rock )
Race 2 - Pet Medical Centre Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:06.95
Prizemoney: $22,000
1
11/2
T: R J Nutman
R: C Lever (56.5)
11/2
3f Per Incanto (USA) x Lucky We Leica (Bradbury's Luck )
Winning siblings: Valenciano,
2
0.5
9/2
T: Sally Torrens
R: G M Ryan (57)
9/2
5m Court Command x Astrobabe (Easy Rocking )
3
1.0
20/1
T: D Lane
R: Jake Hull (57.5)
20/1
4m Poet's Voice (GB) x Anemometer (GB) (Sunday Silence (USA))
4
3.3
15/1
T: M R Mulholland
R: Ms K Bell-Pitomac (55.5)
15/1
6m Tickets x Lucky Jockey (Desert Prince (IRE))
5
3.8
30/1
T: G D Lunn
R: Billy Cray (56.5)
30/1
3f Dissident x Lady Sol (NZ) (Nom Du Jeu (NZ))
6
5.4
11/4F
T: M D Griffith
R: G Buckley (56.5)
11/4F
7
6.9
13/4
T: Kody Nestor
R: A Cavallo (58.5)
13/4
3g The Factor (USA) x Toulon Bay (More Than Ready (USA))
8
9.3
9/2
T: R W Howe
R: M A Cahill (58.5)
9/2
3g Snippetson x Dual Rock (Fastnet Rock )
9
10.4
80/1
T: Justin W Stanley
R: D Northey (56.5)
80/1
3f Redoute's Show x Questify (Sequalo )
10
14.2
150/1
T: A M Molloy
R: Ms E Webster-Hawes (58.5)
150/1
3g The Factor (USA) x Jet Over The Moon (Charge Forward )
11
15.3
150/1
T: W Collison
R: J Pracey-Holmes (58.5)
150/1
3g Nicconi x Eleyce's Jewel (Carry The Crown (CAN))
12
21.1
Nobby (3)
30/1
T: Darren Hyde
R: A Banks (58.5)
30/1
3g Eyeful x Minnalin (Bianconi (USA))
Race 3 - Dubbo Equine Hospital Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:21.11
Prizemoney: $22,000
1
15/2
T: C Lundholm
R: Clayton Gallagher (59)
15/2
4g Congrats (USA) x Vintage Drop (More Than Ready (USA))
2
0.2
Ellia (13)
9/1
T: Simon Casey
R: D Northey (56.5)
9/1
3f Poet's Voice (GB) x Dalaayill (Fastnet Rock )
3
2.0
13/4
T: R J Nutman
R: C Lever (56.5)
13/4
3f Jimmy Choux (NZ) x Devant (NZ) (Zabeel (NZ))
4
2.3
5/4F
T: David J Smith
R: G M Ryan (58.5)
5/4F
3g Poet's Voice (GB) x Don't Count On It (Rock Of Gibraltar (IRE))
5
2.8
16/1
T: R Caton
R: J Pracey-Holmes (57)
16/1
6m Danesis (IRE) x Sandgate (USA) (Giacomo (USA))
6
7.4
150/1
T: Bryan Dixon
R: M Heagney (56.5)
150/1
3f Verrazano (USA) x Mrs Post (Carnegie (IRE))
7
9.8
25/1
T: M G Cooper
R: Angela Cooper (55.5)
25/1
3g Dalakhani (IRE) x Rose Of Barabba (Royal Academy (USA))
8
10.3
60/1
T: Connie Greig
R: A Banks (57)
60/1
9
11.3
60/1
T: B T Parker
R: Ms T Jeffries (59)
60/1
4g Congrats (USA) x Stroboscopic (Testa Rossa )
10
18.0
30/1
T: M C Lynch
R: K Dunbar (57)
30/1
5m Von Costa De Hero x S'amuse (Barely A Moment )
11
18.1
Mumbo (6)
8/1
T: Bryan Dixon
R: Yvette Lewis (56.5)
8/1
3g Sidestep x Insightful (Canny Lad )
12
19.0
30/1
T: D Lane
R: Jake Hull (57.5)
30/1
3f Polarmore x Joy Division (Easy Rocking )
13
28.9
100/1
T: C K Maxwell
R: Ms K Bell-Pitomac (57.5)
100/1
5g Helmet x Alannah Jo (NZ) (Black Minnaloushe (USA))
Race 4 - Kool Ice (Bm66) (1300m)
Class: Benchmark 66 Track: Soft(7) Time: 1:20.77
Prizemoney: $22,000
1
5/1
T: Kody Nestor
R: A Cavallo (59)
5/1
4g Hinchinbrook x Toulon Bay (More Than Ready (USA))
Winning siblings: Cowboy Hour, Magic Over The Bay,
2
0.2
13/8F
T: R C Robb
R: Clayton Gallagher (59.5)
13/8F
3
0.3
5/2
T: Brett Thompson
R: G M Ryan (58.5)
5/2
5m Zizou x Lets Have Some Fun (Encosta De Lago )
4
2.3
40/1
T: Darren Hyde
R: A Banks (57.5)
40/1
5
2.9
100/1
T: C Lundholm
R: Yvette Lewis (60)
100/1
6g Wiener Walzer (GER) x Orana (GER) (Areion (GER))
6
3.3
20/1
T: Michelle Fleming
R: Vad Bolozhinskyi (55)
20/1
4g The Factor (USA) x Smoothie (Lacryma Cristi (IRE))
7
3.6
7/1
T: Roy L McCabe
R: Ms A Stanley (60)
7/1
8
3.7
20/1
T: R E Hogan
R: M Heagney (60)
20/1
6g Dane Shadow x Portside (USA) (Congrats (USA))
9
6.2
9/1
T: C Lundholm
R: G Buckley (60.5)
9/1
5g Haradasun x Sippa Bubbly (Beautiful Crown (USA))
Race 5 - 2du/Zoo Fm Hcp (1100m)
Class: Open Track: Soft(7) Time: 1:06.79
Prizemoney: $22,000
1
40/1
T: M R Mulholland
R: Ms K Bell-Pitomac (53.5)
40/1
6g Ready's Image (USA) x Make Me Dance (Country Reel (USA))
Winning siblings: Go Beau Jangles,
2
1.5
15/1
T: A M Molloy
R: K Dunbar (61)
15/1
10g Zariz x Zahbowe (Lacryma Cristi (IRE))
3
1.7
20/1
T: Ms J Clement
R: K J Cowan (58)
20/1
4
1.8
10/1
T: Ms A Smith
R: A Cavallo (59.5)
10/1
7m Mosayter (USA) x Matilby's Magic (King Of Danes )
4
1.8
40/1
T: Brett Thompson
R: J Pracey-Holmes (55)
40/1
7g Shaft x Babassu (Desert King (IRE))
6
2.5
13/2
T: Dennis Bush
R: G M Ryan (60.5)
13/2
7g Ad Valorem (USA) x Rum Cruise (Canny Lad )
7
2.9
7/4F
T: Glenn Morgan
R: Brooke Stower (56.5)
7/4F
6g Toorak Toff x Shoptalk (Flying Spur )
8
4.1
9/4
T: D R Mirfin
R: M A Cahill (56.5)
9/4
5m Nicconi x Rosie's Halo (Al Maher )
9
4.8
15/2
T: Michelle Fleming
R: G Buckley (55)
15/2
6g I Am Invincible x Raffles Class (Twining (USA))
10
6.5
30/1
T: C Lundholm
R: James Rogers (55)
30/1
8g Any Given Saturday (USA) x Mask Cheval (Danehill Dancer (IRE))
Race 6 - Macquarie Clothing (Bm58) (1600m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(7) Time: 1:41.86
Prizemoney: $22,000
1
16/1
T: Dean Jackson
R: K Dunbar (55)
16/1
7g Oratorio (IRE) x Stellas Delight (Nuclear Freeze (USA))
Winning siblings: Saturday,
2
1.3
10/1
T: C Lundholm
R: G M Ryan (57.5)
10/1
4m Delago Deluxe x Maghro (Lonhro )
3
1.5
10/1
T: Brett Thompson
R: S Lisnyy (58.5)
10/1
4g Zariz x Freebe (Crazy Moon (USA))
4
1.8
Zamali (5)
13/4F
T: B T Parker
R: A Cavallo (58.5)
13/4F
4g Zariz x Miss Amali (Quest For Fame (GB))
5
2.4
20/1
T: Ms J Clement
R: K J Cowan (54)
20/1
4g Arlington x Anamanor (Anabaa (USA))
6
3.2
8/1
T: D R Mirfin
R: C Lever (57.5)
8/1
4g Reset x Miss Hottie (Commands )
7
3.6
10/1
T: C Lundholm
R: G Buckley (55)
10/1
4m Stratum x Stellana (Testa Rossa )
8
3.7
15/2
T: Justin W Stanley
R: D Northey (59.5)
15/2
5g Hard Spun (USA) x Willysfilly (French Deputy (USA))
9
6.1
10/1
T: David J Smith
R: A Banks (56)
10/1
5g Excites x Celtic Moondance (Natski (IRE))
10
6.8
40/1
T: Ms S Jeffries
R: Ms T Jeffries (61)
40/1
8r Purrealist x Teatime Tattle (Tayasu Tsuyoshi (JPN))
11
9.7
Hibern (8)
9/1
T: D R Mirfin
R: M A Cahill (56.5)
9/1
3f Wandjina x Berna (Bernardini (USA))
12
10.2
66/1
T: M J Lunn
R: Brooke Stower (56.5)
66/1
13
11.3
10/1
T: W Collison
R: Ms K Bell-Pitomac (53.5)
10/1
14
15.5
14/1
T: R C Robb
R: Clayton Gallagher (59.5)
14/1
Race 7 - Narromine Newsagency Hcp (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Soft(7) Time: 1:13.47
Prizemoney: $22,000
1
6/1
T: M R Mulholland
R: Ms K Bell-Pitomac (53.5)
6/1
6g Time Thief x Pie Eyed (Carry A Smile )
2
2.8
20/1
T: Kylie Kennedy
R: K Dunbar (55)
20/1
5m Haradasun x My Tinkerbel (Bel Esprit )
3
3.3
7/2F
T: M J Lunn
R: Brooke Stower (56)
7/2F
3c Star Witness x Scavenger (Undoubtedly )
4
3.4
9/2
T: G R Brooker
R: Vad Bolozhinskyi (55)
9/2
6g Pluck (USA) x Vestry (Marscay )
5
3.8
16/1
T: R C Robb
R: Clayton Gallagher (55)
16/1
6m Magic Albert x Elegant Jewel (Mister C. (USA))
6
4.9
Astir (6)
20/1
T: R E Hogan
R: M Heagney (55)
20/1
5g Real Saga x Dara Seans (Giant's Causeway (USA))
7
5.1
30/1
T: Darren Hyde
R: Angela Cooper (52)
30/1
8
6.1
5/1
T: Ms C Monaghan
R: G Buckley (55)
5/1
5g Lonhro x Arctic Drift (USA) (Gone West (USA))
9
8.2
100/1
T: Connie Greig
R: Rasit Yetimova (55)
100/1
5g Fastnet Rock x Chrisalice (GR) (Lujain (USA))
10
8.3
11/2
T: Sally Torrens
R: G M Ryan (58)
11/2
11
10.5
Hoges (2)
9/1
T: Kody Nestor
R: A Cavallo (57)
9/1
4g Testa Rossa x Superb Lady (Canny Lad )
12
10.7
40/1
T: David J Smith
R: James Rogers (55)
40/1
13
13.6
60/1
T: Ms S Jeffries
R: Ms T Jeffries (55)
60/1
4m Albrecht x Beg (Iglesia )
14
14.3
Decades (13)
60/1
T: Michael Denison
R: A Banks (55)
60/1
9m Danbird x Our Sharona (Our Maizcay )
Race 8 - Macquarie Valley Fuels Hcp-C2 (1200m)
Class: Class 2 Track: Soft(7) Time: 1:12.93
Prizemoney: $22,000
1
8/15F
T: Kody Nestor
R: K J Cowan (59.5)
8/15F
3g Rubick x Our Songbird (Fastnet Rock )
2
3.0
10/1
T: A M Molloy
R: M A Cahill (55.5)
10/1
3
4.0
9/1
T: Roy L McCabe
R: A Banks (57.5)
9/1
4
5.7
60/1
T: Kylie Kennedy
R: A Cavallo (55)
60/1
5g Bon Hoffa x Willendorf (Royal Academy (USA))
5
5.8
100/1
T: Justin W Stanley
R: D Northey (55)
100/1
6m Pluck (USA) x Diamond Cove (Octagonal (NZ))
6
5.9
Lygia (4)
15/1
T: M C Lynch
R: K Dunbar (55)
15/1
4m Manhattan Rain x Magical Mist (NZ) (High Chaparral (IRE))
7
6.0
6/1
T: C Lundholm
R: Clayton Gallagher (55)
6/1
6m Mossman x Bella Arena (Arena )
8
6.2
60/1
T: Connie Greig
R: Brooke Stower (55)
60/1
8g Bel Esprit x Cranachan (Desert Sun (GB))
9
7.7
16/1
T: R C Robb
R: Wendy Peel (55)
16/1
4g Supreme Class x Rare Subject (Red Ransom (USA))
10
10.5
100/1
T: Gregory O'Neill
R: Billy Cray (55)
100/1
4m Redente x Fast Impulse (Fastnet Rock )
11
10.8
100/1
T: Connie Greig
R: Rasit Yetimova (55)
100/1
7g Mossman x Mal De Mer (Bahamian Bounty (GB))
12
11.6
200/1
T: M G Cooper
R: Angela Cooper (52)
200/1
8g Bradbury's Luck x Red Green (Marauding (NZ))
13
13.7
30/1
T: Karen Lunn
R: Vad Bolozhinskyi (55)
30/1