Breednet Results

Other Meetings ▶
Sunday, May 16
Ascot Park
Saturday, May 15
Arawa Park
New Plymouth Raceway
Friday, May 14
Matamata
Thursday, May 13
Wanganui
Wednesday, May 12
Ashburton
Sunday, May 9
Woodville
Saturday, May 8
Riccarton Park
Te Rapa
Thursday, May 6
Riverton
Wednesday, May 5
Ruakaka
Sunday, May 2
Phar Lap Raceway
Saturday, May 1
Hastings
Te Rapa
Thursday, April 29
Wingatui
Wednesday, April 28
Arawa Park
Monday, April 26
Avondale
Sunday, April 25
Awapuni
Saturday, April 24
Ellerslie
Riccarton Park
Thursday, April 22
Woodville
Wednesday, April 21
Tauranga
Sunday, April 18
Ascot Park
Saturday, April 17
Hastings
Te Rapa
Friday, April 16
Matamata
Thursday, April 15
Otaki

OTAKI - Sunday, June 21

Race 1 - Railway Hotel Hcp (1200m)
Class: Open Track: Slow Time: 1:15.01
Prizemoney: $8,000
1
1/2F
T: M W WALKER
R: H S TINSLEY (58.00)
1/2F
This nick: 9 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
2.5
3/4
T: R A OTTO
R: D J WALKER (53.50)
3/4
2f towkay (AUS) x gaysutina (NZ) (centaine (AUS))
3
0.8
8/9
T: J R WHEELER
R: B R LAMMAS (54.00)
8/9
2c captain rio (GB) x storm brose (NZ) (gold brose (AUS))
4
3.6
11/11
T: K P AMEY
R: R J MYERS (50.00)
11/11
2f danasuria (AUS) x jay dee's sunset (NZ) (college chapel (GB))
5
4.6
5/5
T: MS J CASKEY
R: P A TAYLOR (55.50)
5/5
2f king's chapel (AUS) x ashley rose (NZ) (college chapel (GB))
6
6.6
4/3
T: MS L LATTA
R: D G BRADLEY (54.50)
4/3
2g bertolini (USA) x balmoral babe (AUS) (citidancer (IRE))
7
7
7/7
T: P J KIERNAN
R: D M WALSH (54.50)
7/7
2g golan (IRE) x volcanello (AUS) (royal academy (USA))
8
7.3
9/8
T: A R CAMPBELL
R: K A SMITH (54.50)
9/8
2g hawkeye (IRE) x raskova (NZ) (soviet star (USA))
9
8
2/1
T: J R WHEELER
R: J B McDONALD (55.00)
2/1
2c my halo (ARG) x lizzie brown (NZ) (little brown jug (NZ))
10
8.5
10/10
T: MS L LATTA
R: K A McCulloch (54.50)
10/10
2g dubai destination (USA) x devon dancer (AUS) (royal academy (USA))
11
10.7
KALAIR (12)
13/13
T: MS D SARGEANT
R: L J ALLPRESS (53.50)
13/13
2f china cat (USA) x mcklairley (NZ) (exploding prospect (USA))
12
11.5
6/6
T: J R LYNDS
R: S C SPRATT (54.50)
6/6
2c viking ruler (AUS) x lithe (AUS) (zabeel (NZ))
13
17
SWIFTY (7)
12/12
T: A C FOLLETT
R: S T COLLETT (54.50)
12/12
2g le bec fin (NZ) x millennium belle (NZ) (danasinga (AUS))
Race 2 - El Cheapo Raukawa Cup (2100m)
Class: Open Track: Slow Time: 2:21.06
Prizemoney: $20,000
1
SOPH (4)
1/2F
T: J C WALLACE
R: O P BOSSON (54.50)
1/2F
5m lord ballina (AUS) x our sophie (NZ) (kaapstad (NZ))
Winning siblings: Streets Away, Titch,
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.2
HALLS (2)
2/1
T: D R HAWORTH
R: H S TINSLEY (57.50)
2/1
6g generous (IRE) x star on ice (NZ) (half iced (USA))
3
3
3/3
T: MS S KAY
R: R J MYERS (58.00)
3/3
8m germano (GB) x keisan (NZ) (three legs (GB))
4
3.3
4/4
T: MS J WOOD
R: P A TAYLOR (53.50)
4/4
8g his royal highness (NZ) x blazing sylvia (NZ) (silver blaze (USA))
5
4.7
5/5
T: M S COLEY
R: J R TODD (53.00)
5/5
8g victory dance (IRE) x kotua lass (NZ) (guarantee (NZ))
Race 3 - Bill Skelton Challenge Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Slow Time: 1:14.98
Prizemoney: $6,000
1
2/2
T: P LARMER
R: B R LAMMAS (57.00)
2/2
3g bertolini (USA) x against the odds (NZ) (harbor prince (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
4/5
T: A I BAMBRY
R: S C SPRATT (55.50)
4/5
4m city on a hill (USA) x ivy darling (NZ) (ivory hunter (USA))
3
1.5
VAMP (13)
16/16
T: S C IVIL
R: J PARKES (55.50)
16/16
4m danske (NZ) x take note (NZ) (lanfranco (GB))
4
1.7
3/4
T: M P BRESLIN
R: K A McCulloch (55.50)
3/4
3f thorn park (AUS) x beeline (NZ) (prized (USA))
5
1.8
1/1F
T: S B MARSH
R: H S TINSLEY (56.00)
1/1F
6
2.5
BONITO (1)
7/6
T: M P BRESLIN
R: J K RIDDELL (57.00)
7/6
3g bertolini (USA) x la mafia (NZ) (phizam (NZ))
7
3.5
9/9
T: MS S CAMPBELL
R: D M WALSH (55.50)
9/9
3f danroad (AUS) x la compari (NZ) (the commander (NZ))
8
3.8
8/8
T: A R CAMPBELL
R: L J ALLPRESS (55.50)
8/8
3f montjeu (IRE) x beaujolais (NZ) (classic fame (USA))
9
4.5
10/10
T: M R JOHNSON
R: M TANAKA (53.50)
10/10
3f magic ring (IRE) x deborah coup (NZ) (jetball (AUS))
10
4.7
6/7
T: R A OTTO
R: J B McDONALD (57.00)
6/7
3g montjeu (IRE) x royal fling (AUS) (danehill (USA))
11
5.7
KIAMA (17)
15/15
T: K S JOHANSSON
R: K N COLLINS (56.00)
15/15
6m paris opera (AUS) x fox chase (NZ) (high stepper (AUS))
12
6.5
14/13
T: G J HAIGH
R: C W JOHNSON (55.50)
14/13
4m rossini (USA) x quality jaffa (NZ) (quality gold (NZ))
13
6.8
SKOOTA (21)
11/11
T: G L SEARLE
R: D G BRADLEY (55.50)
11/11
4m al akbar (NZ) x our secret (NZ) (hey baba riba (NZ))
14
7
13/14
T: MS K ZIMMERMAN
R: J R TODD (55.50)
13/14
15
9.5
12/12
T: J R LYNDS
R: O P BOSSON (55.50)
12/12
5m electronic zone (USA) x comaneci (NZ) (lord ballina (AUS))
16
14.5
5/3
T: S A SHARROCK
R: SHANNON DOYLE (55.00)
5/3
3f pyrus (USA) x applaude (NZ) (the jogger (USA))
Race 4 - Telegraph Hotel Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Slow Time: 1:41.72
Prizemoney: $6,000
1
10/11
T: MS C EAGLE
R: C W JOHNSON (55.50)
10/11
4m pyrus (USA) x zillian (NZ) (prized (USA))
Winning siblings: Milk It,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
LIZAC (6)
9/9
T: A D SCHUMACHER
R: R J MYERS (54.00)
9/9
4g stark south (USA) x ludanca (NZ) (famous star (GB))
3
0.5
4/4
T: A B BIDLAKE
R: S C SPRATT (57.00)
4/4
3g viking ruler (AUS) x shrule grove (NZ) (lord ballina (AUS))
4
2.8
12/12
T: MS H WELLER
R: S T COLLETT (55.50)
12/12
5
3.1
14/16
T: MS J VANDENBERG
R: S A McCULLUM (53.00)
14/16
3g magic ring (IRE) x victory belle (NZ) (pat's victory (USA))
6
3.7
3/2
T: R A OTTO
R: J B McDONALD (57.00)
3/2
7
4.7
1/3F
T: MS T TAYLOR
R: L J ALLPRESS (57.00)
1/3F
5g his royal highness (NZ) x royal barriere (NZ) (general fripon (NZ))
8
5.2
ROSSI (8)
16/15
T: A R CAMPBELL
R: J O WALSH (57.00)
16/15
5g rossini (USA) x hilarion lady (NZ) (st. hilarion (USA))
9
6.2
8/10
T: A M BULL
R: R J HANNAM (57.00)
8/10
6g casual lies (USA) x villette (NZ) (first norman (USA))
10
7.2
2/1
T: K GRAY
R: O P BOSSON (55.50)
2/1
3f postponed (USA) x premium star (NZ) (super gray (USA))
11
7.3
6/5
T: D R HAWORTH
R: H S TINSLEY (57.00)
6/5
12
8.5
13/13
T: MS D SERGEANT
R: J R TODD (57.00)
13/13
3g kashani (USA) x arkwrights action (NZ) (virginia privateer (USA))
13
9.2
7/7
T: H W MATHEWS
R: B R LAMMAS (57.00)
7/7
14
10
5/6
T: A R FIELDES
R: D J WALKER (57.00)
5/6
3g elusive city (USA) x fikra (USA) (gulch (USA))
15
25
15/14
T: G D INNES
R: J PARKES (55.50)
15/14
3f sandtrap (USA) x barbri lass (NZ) (sir bart (NZ))
16
26
RHUMBA (16)
11/8
T: E G LOWRY
R: K A SMITH (55.50)
11/8
4m golan (IRE) x lap dancer (NZ) (danasinga (AUS))
Race 5 - Transit Coachlines Hcp (90) (1600m)
Class: Restricted 90 Track: Slow Time: 1:40.73
Prizemoney: $15,000
1
ROMEO (2)
7/6
T: J C WALLACE
R: J O WALSH (57.50)
7/6
6g howbaddouwantit (USA) x harapan besar (NZ) (lord ballina (AUS))
Winning siblings: Roseline,
This nick: 7 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.5
SLAH (8)
6/7
T: MS R FROST
R: R J MYERS (50.00)
6/7
4g pyrus (USA) x small parcels (AUS) (danehill (USA))
3
0.5
3/2
T: MS K ZIMMERMAN
R: J R TODD (54.50)
3/2
5g shinko king (IRE) x margarita (NZ) (dance floor (USA))
4
2.5
2/3
T: J R LYNDS
R: C W JOHNSON (55.00)
2/3
7g his royal highness (NZ) x natush (NZ) (classic fame (USA))
5
2.8
5/5
T: MS J WOOD
R: P A TAYLOR (53.00)
5/5
4g al akbar (NZ) x sylvia star (NZ) (lord century (AUS))
6
4
8/8
T: MS L LATTA
R: K A McCulloch (54.50)
8/8
5g deputy governor (USA) x cinders (NZ) (green perfume (USA))
7
8
4/4
T: MS J PETTIT
R: D M WALSH (53.50)
4/4
5g monolith (AUS) x royal fashion (NZ) (lord ballina (AUS))
8
9
9/9
T: MS K ZIMMERMAN
R: D G BRADLEY (54.50)
9/9
6g kingdom bay (NZ) x conchelle (NZ) (sound reason (CAN))
9
9.5
1/1F
T: MS D SERGEANT
R: O P BOSSON (58.00)
1/1F
8g four seasons (GB) x katie mcginnis (USA) (full pocket (USA))
Race 6 - The Wanderers Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Slow Time: 1:27.95
Prizemoney: $6,000
1
6/7
T: E W RAYNER
R: D M WALSH (57.00)
6/7
3g danelove (NZ) x miss akebono (NZ) (gold and ivory (USA))
Winning siblings: Roanah, Trisha Lea,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
ELEN (10)
4/3
T: J C WALLACE
R: K A McCulloch (55.50)
4/3
4m riviera (FR) x shy elf (NZ) (shy rambler (USA))
3
0.5
7/6
T: MS L LATTA
R: D G BRADLEY (55.50)
7/6
3f king of kings (IRE) x desert inn (NZ) (desert sun (GB))
4
0.7
10/10
T: J H CLEMENT
R: S C SPRATT (55.50)
10/10
4m al akbar (NZ) x nominee (NZ) (omnicorp (NZ))
5
0.8
1/1F
T: K GRAY
R: H S TINSLEY (57.00)
1/1F
4g deputy governor (USA) x shy belt (NZ) (kingdom bay (NZ))
6
0.9
TICKLES (14)
3/5
T: M P BRESLIN
R: C W JOHNSON (55.50)
3/5
3f montjeu (IRE) x venezuela (NZ) (success express (USA))
7
2.4
8/8
T: G J HAIGH
R: P A TAYLOR (55.50)
8/8
4m oregon (USA) x golden hair (NZ) (ivotino (USA))
8
2.5
2/2
T: MS K ZIMMERMAN
R: O P BOSSON (55.50)
2/2
3f viking ruler (AUS) x miss trust (NZ) (corrupt (USA))
9
2.8
5/4
T: MS S CAMPBELL
R: J PARKES (55.50)
5/4
3f rusty spur (USA) x arabella (NZ) (maroof (USA))
10
5.8
13/13
T: D F FUGE
R: J R TODD (55.50)
13/13
4m hula dann (NZ) x patent (NZ) (rojipath (FR))
11
6.5
CULLEY (12)
11/11
T: MS R FROST
R: D J WALKER (55.50)
11/11
3f cullen (AUS) x ruakiri (NZ) (sound reason (CAN))
12
9.2
9/9
T: R A OTTO
R: J B McDONALD (57.00)
9/9
13
11
14/15
T: A R FRENCH
R: J O WALSH (55.50)
14/15
4m stark south (USA) x melody bay (NZ) (king delamere (NZ))
14
13.5
TASTE (7)
15/14
T: A C FOLLETT
R: S T COLLETT (57.00)
15/14
4g postponed (USA) x success (NZ) (success express (USA))
15
14
12/12
T: H W MATHEWS
R: B R LAMMAS (57.00)
12/12
16
19
16/16
T: H T GILLIES
R: K N COLLINS (57.00)
16/16
6g lowell (USA) x casino miss (NZ) (whinavi (AUS))
Race 7 - The Dominion Post Hcp (1200m)
Class: Open Track: Slow Time: 1:13.86
Prizemoney: $20,000
1
3/3
T: A M BULL
R: R J HANNAM (54.00)
3/3
5g danske (NZ) x jollify (NZ) (kingdom bay (NZ))
Winning siblings: Skirmish,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
4/4
T: K GRAY
R: AIMEE TAYLOR (53.50)
4/4
6g o'reilly (NZ) x shy belt (NZ) (kingdom bay (NZ))
3
2.5
BOHIKA (6)
1/1F
T: MS S DRAVITZKI
R: SHANNON DOYLE (54.00)
1/1F
4g sandtrap (USA) x young jude (NZ) (jetball (AUS))
4
3.4
6/5
T: G J HAIGH
R: R J MYERS (51.00)
6/5
8g slavic (USA) x picnic in the park (USA) (bel bolide (USA))
5
3.8
7/7
T: D R HAWORTH
R: J R TODD (54.00)
7/7
6g city on a hill (USA) x ivy darling (NZ) (ivory hunter (USA))
6
3.9
VALIDUS (10)
8/8
T: J C WALLACE
R: L J ALLPRESS (53.00)
8/8
4g cullen (AUS) x wairakei (NZ) (defensive play (USA))
7
4.2
2/2
T: R A OTTO
R: J B McDONALD (58.00)
2/2
6g o'reilly (NZ) x censibelle (NZ) (centaine (AUS))
8
5.7
10/10
T: MS I KELLY
R: J K RIDDELL (58.00)
10/10
10g woodbury lad (USA) x try raffles (AUS) (ad lib ra (USA))
9
5.9
9/9
T: P J KIERNAN
R: D M WALSH (53.50)
9/9
5g o'reilly (NZ) x centimental (NZ) (centaine (AUS))
10
6.2
5/6
T: W J DAVIES
R: C I ANDERSON (56.50)
5/6
6g express duke (AUS) x our hero (NZ) (clay hero (AUS))
Race 8 - Horowhenua Shelter Hcp (70) (1600m)
Class: Restricted 70 Track: Slow Time: 1:41.38
Prizemoney: $8,000
1
4/4
T: P L MCKENZIE
R: D M WALSH (56.50)
4/4
4g his royal highness (NZ) x court sleeping (NZ) (straight strike (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
LAWSUIT (13)
5/5
T: G D INNES
R: J PARKES (56.50)
5/5
3
0.8
1/1F
T: H W MATHEWS
R: H S TINSLEY (57.00)
1/1F
4g pentire (GB) x auburnlee (NZ) (noted (AUS))
4
2.6
2/2
T: M P BRESLIN
R: J B McDONALD (57.00)
2/2
4g pentire (GB) x acushla marie (NZ) (lord ballina (AUS))
5
4.1
7/7
T: A B BIDLAKE
R: R J HANNAM (57.00)
7/7
6m lord ballina (AUS) x bonnie blair (NZ) (schweppeshire lad (GB))
6
4.2
8/8
T: MS K ZIMMERMAN
R: J K RIDDELL (57.00)
8/8
5g sandtrap (USA) x nanset (NZ) (bigstone (IRE))
7
4.4
10/12
T: K GRAY
R: L J ALLPRESS (56.50)
10/12
5g pentire (GB) x bonnie's delight (NZ) (sir godfrey (FR))
8
6
6/6
T: MS D SWNEY
R: C W JOHNSON (57.00)
6/6
9
7
3/3
T: A I BAMBRY
R: S C SPRATT (57.00)
3/3
5m city on a hill (USA) x ivy darling (NZ) (ivory hunter (USA))
10
11.5
9/9
T: M R JOHNSON
R: M TANAKA (55.00)
9/9
4m monolith (AUS) x epi tahi (NZ) (epidaurus (USA))
11
16.5
11/11
T: L S REID
R: P A TAYLOR (57.00)
11/11
12
17
12/13
T: H W MATHEWS
R: B R LAMMAS (56.50)
12/13
5m lord ballina (AUS) x raggamuffin rose (NZ) (nuage d'or (USA))
13
17.5
13/10
T: C G HUMPHRIES
R: K A McCulloch (56.50)
13/10
14
19
14/14
T: D J CASKEY
R: J R TODD (57.00)
14/14
6g prized (USA) x ashvegas (NZ) (touching wood (USA))
100
15/15
T: D F FUGE
R: V SINGH (52.50)
15/15
5m hula dann (NZ) x wishon (NZ) (rojipath (FR))
Race 9 - Family Hotel Hcp (70) (1200m)
Class: Restricted 70 Track: Slow Time: 1:14.55
Prizemoney: $10,000
1
1/1F
T: MS G JULIAN
R: L J ALLPRESS (56.50)
1/1F
5g al akbar (NZ) x jo (NZ) (starjo (NZ))
Winning siblings: Rabkalajo,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.3
11/11
T: MS J CASKEY
R: SHANNON DOYLE (55.50)
11/11
3
2.4
2/3
T: H W MATHEWS
R: H S TINSLEY (56.50)
2/3
4m desert fox (GB) x golden satchel (NZ) (gold and ivory (USA))
4
2.7
SAHARA (2)
9/9
T: MS R FROST
R: J PARKES (57.50)
9/9
3f keeper (AUS) x seven veils (NZ) (take your partner (AUS))
5
2.8
4/4
T: H W MATHEWS
R: B R LAMMAS (58.00)
4/4
4m danske (NZ) x rip it up (NZ) (college chapel (GB))
6
4.3
SHAHRUM (15)
8/7
T: MS R FROST
R: R J MYERS (53.00)
8/7
3g kashani (USA) x bombay court (NZ) (pompeii court (USA))
7
4.5
3/2
T: MS C EAGLE
R: C W JOHNSON (56.50)
3/2
4m al akbar (NZ) x ima mystery (NZ) (zabeel (NZ))
8
4.8
12/12
T: MS L LATTA
R: K A McCulloch (55.00)
12/12
5g centaine (AUS) x shekanwyn (NZ) (musical phantasy (USA))
9
6
5/5
T: C A WALDING
R: P A TAYLOR (56.00)
5/5
10
6.8
CENTAJ (16)
10/10
T: MS T GUTHRIE
R: J R TODD (56.00)
10/10
4g centaine (AUS) x tajmil (IRE) (wolfhound (USA))
11
9.8
7/8
T: T B WILKINSON
R: M TANAKA (54.50)
7/8
5m istidaad (USA) x playing fun (NZ) (st. hilarion (USA))
12
10.5
6/6
T: S G CRUTCHLEY
R: D J WALKER (57.00)
6/6
4m howbaddouwantit (USA) x mi steel (NZ) (mi preferido (USA))
13
12.7
13/13
T: MS J WOOD
R: R J HANNAM (56.50)
13/13
8g masterclass (USA) x lady burwick (NZ) (war hawk (IRE))
14
13.7
14/14
T: MS D BECK
R: J O WALSH (56.00)
14/14
4m traditionally (USA) x regal ash (GB) (green desert (USA))
Race 10 - Birdscapes Infrastructure (70) (1600m)
Class: Restricted 70 Track: Slow Time: 1:42.00
Prizemoney: $10,000
1
1/1F
T: J R LYNDS
R: D J WALKER (56.50)
1/1F
4g i conquer (NZ) x la reine d'or (NZ) (dernier empereur (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.5
3/4
T: MS K ZIMMERMAN
R: H S TINSLEY (57.50)
3/4
3g keeper (AUS) x stony beach (AUS) (marscay (AUS))
3
0.5
6/6
T: K GRAY
R: O P BOSSON (56.50)
6/6
3f kashani (USA) x golden belt (NZ) (stylish century (AUS))
4
1.7
2/3
T: J D GEORGETTI
R: K A McCulloch (56.50)
2/3
5m spectatorial (AUS) x miss distinction (NZ) (bletchencore (AUS))
5
2.2
9/7
T: MS L LATTA
R: R J MYERS (55.00)
9/7
6g germano (GB) x brosse (USA) (broad brush (USA))
6
2.7
5/5
T: MS K ZIMMERMAN
R: D M WALSH (56.50)
5/5
4m danske (NZ) x have faith (NZ) (crimson god (GB))
7
3.7
MR MOR (11)
14/14
T: P KAURI
R: L J ALLPRESS (56.50)
14/14
4g corrupt (USA) x redmor (NZ) (red tempo (NZ))
8
4.5
12/12
T: A R MACGREGOR
R: J B McDONALD (55.00)
12/12
4g lord ballina (AUS) x rosetta stone (NZ) (pat's victory (USA))
9
5
4/2
T: MS L LATTA
R: D G BRADLEY (57.00)
4/2
10
5.7
8/9
T: G R VILE
R: V SINGH (53.00)
8/9
4g pyrus (USA) x la castana (NZ) (jetball (AUS))
11
8.2
7/8
T: J P PHILLIPS
R: J K RIDDELL (57.50)
7/8
4g istidaad (USA) x sharp hooks (NZ) (spectacular love (USA))
12
8.4
10/10
T: J G BARY
R: SHANNON DOYLE (55.50)
10/10
5m istidaad (USA) x missyoulikecrazy (NZ) (ace of aces (USA))
13
13
13/13
T: G E BARLOW
R: J O WALSH (56.50)
13/13
5m he is risen (USA) x fitzston (NZ) (big spender (NZ))
14
16
15/15
T: MS J ANNETT
R: R J HANNAM (55.50)
15/15
100
11/11
T: T W JONES
R: B R LAMMAS (56.50)
11/11
5g private call (USA) x bone china (NZ) (frontal (USA))
Race 11 - The Rock 91.9 F M Hcp (80) (2100m)
Class: Restricted 80 Track: Slow Time: 2:18.80
Prizemoney: $13,000
1
9/9
T: MS L LATTA
R: D G BRADLEY (54.50)
9/9
7m danasinga (AUS) x court olea (NZ) (pompeii court (USA))
Winning siblings: It's Judgement Day, Our Zeby,
This nick: 10 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.1
10/10
T: MS C EAGLE
R: C W JOHNSON (55.50)
10/10
6m danske (NZ) x alfred's jewel (NZ) (le belvedere (USA))
3
1.3
6/7
T: MS K ZIMMERMAN
R: J K RIDDELL (58.00)
6/7
6g lord ballina (AUS) x haply heights (NZ) (centaine (AUS))
4
1.6
14/14
T: MS R HACKETT
R: K N COLLINS (57.00)
14/14
6g al akbar (NZ) x addalady (NZ) (lord triad (NZ))
5
1.7
FINALE (7)
8/6
T: D C SMITH
R: D M WALSH (55.50)
8/6
5g stark south (USA) x mcklairley (NZ) (exploding prospect (USA))
6
2
15/15
T: E W RAYNER
R: L J ALLPRESS (58.00)
15/15
8g tuscany flyer (AUS) x la resuelto (NZ) (show king (AUS))
7
2.5
5/5
T: MS S KAY
R: K A SMITH (57.50)
5/5
8
2.6
3/2
T: MS L LATTA
R: H S TINSLEY (56.00)
3/2
6g the commander (NZ) x wine glow (NZ) (jubilee wine (USA))
9
2.9
11/8
T: MS J CASKEY
R: R J MYERS (51.00)
11/8
10
3
2/3
T: D R HAWORTH
R: K A McCulloch (54.00)
2/3
4m danasinga (AUS) x quiescent (NZ) (gleam machine (USA))
11
3.3
1/1F
T: J G SARGENT
R: B R LAMMAS (55.00)
1/1F
3c hussonet (USA) x make me dream (IRE) (sadler's wells (USA))
12
6.3
13/13
T: A M BULL
R: R J HANNAM (54.50)
13/13
7g stark south (USA) x jollify (NZ) (kingdom bay (NZ))
13
6.6
12/12
T: J E BOON
R: J R TODD (55.50)
12/12
7m prized (USA) x santa bay (NZ) (kingdom bay (NZ))
14
8
7/11
T: J R WHEELER
R: J B McDONALD (55.00)
7/11
7g cape cross (IRE) x toonsie (USA) (affirmed (USA))
15
9.2
4/4
T: MS K ZIMMERMAN
R: O P BOSSON (55.00)
4/4
5g towkay (AUS) x miss nagol (NZ) (americus (IRE))
16
10
16/16
T: M K OULAGHAN
R: J PARKES (55.50)
16/16
* Nick figures are for Australasia.