Breednet Results

Other Meetings ▶
Sunday, May 9
Woodville
Saturday, May 8
Riccarton Park
Te Rapa
Thursday, May 6
Riverton
Wednesday, May 5
Ruakaka
Sunday, May 2
Phar Lap Raceway
Saturday, May 1
Hastings
Te Rapa
Thursday, April 29
Wingatui
Wednesday, April 28
Arawa Park
Monday, April 26
Avondale
Sunday, April 25
Awapuni
Saturday, April 24
Ellerslie
Riccarton Park
Thursday, April 22
Woodville
Wednesday, April 21
Tauranga
Sunday, April 18
Ascot Park
Saturday, April 17
Hastings
Te Rapa
Friday, April 16
Matamata
Thursday, April 15
Otaki
Wednesday, April 14
Ruakaka
Sunday, April 11
Pukekohe Park
Saturday, April 10
Riccarton Park
Te Aroha
Friday, April 9
Awapuni
Thursday, April 8
Wanganui
Wednesday, April 7
Ashburton

TE RAPA - Saturday, December 20

Race 1 - Print House Mdn (2100m)
Class: Maiden Track: Good Time: 2:10.17
Prizemoney: $10,000
1
1/1F
T: R A JAMES
R: V A COLGAN (56.00)
1/1F
3c zabeel (NZ) x leica virgin (AUS) (danehill (USA))
This nick: 1 runners; 66 winners; 10 SW. Details90 runners; 66 winners; 10 SW. Details
2
0.4
6/6
T: R A JAMES
R: J B McDONALD (56.00)
6/6
3g brilliance (USA) x ledahead (NZ) (jugalug (NZ))
3
3.5
3/3
T: P W LOCK
R: L G INNES (57.00)
3/3
4g generous (IRE) x lady hundalee (NZ) (diplomatic agent (USA))
4
4.2
9/9
T: J M NICHOLSON
R: N L COLLETT (57.00)
9/9
4g daggers drawn (USA) x mccloud (NZ) (sky chase (NZ))
5
5.5
13/13
T: MS S HOUSE
R: T D THORNTON (55.50)
13/13
4m faltaat (USA) x miz denier (NZ) (tights (USA))
6
6.6
5/5
T: M P BAKER
R: T N HARRIS (55.00)
5/5
3f montjeu (IRE) x serotina (AUS) (rory's jester (AUS))
7
6.9
8/8
T: M D MORONEY
R: B R JONES (56.00)
8/8
8
7.8
2/2
T: R A OTTO
R: C J GRYLLS (55.50)
2/2
5m montjeu (IRE) x niniane (NZ) (casual lies (USA))
9
8
4/4
T: A D SCOTT
R: C K ORMSBY (57.00)
4/4
4g jungle pocket (JPN) x spritza (NZ) (grosvenor (NZ))
10
8.3
10/11
T: R B PRISCOTT
R: M D HILLS (54.50)
10/11
11
8.4
SEVERA (14)
14/14
T: J W BRIDGMAN
R: JASON JAGO (54.50)
14/14
3f montjeu (IRE) x queen caelia (NZ) (sir tristram (IRE))
12
8.5
MYTHY (3)
7/7
T: R B PRISCOTT
R: D J HAIN (57.00)
7/7
4g rainbow myth (NZ) x halo angel (AUS) (don't say halo (USA))
13
8.6
CULLEY (11)
12/12
T: B W FOOTE
R: D S JOHNSON (53.50)
12/12
3f cullen (AUS) x ruakiri (NZ) (sound reason (CAN))
14
13
11/10
T: B S GILLOVIC
R: M B WENN (57.00)
11/10
5g danelove (NZ) x justice supreme (NZ) (justice prevails (AUS))
Race 2 - Break Over Farriers Hcp (1600m)
Class: Open Track: Good Time: 1:35.19
Prizemoney: $40,000
1
4/5
T: C J WOOD
R: M D HILLS (53.00)
4/5
Winning siblings: Vault,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.8
3/3
T: MS D GUY
R: C J GRYLLS (53.00)
3/3
9g desert king (IRE) x alcoban (AUS) (noalcoholic (FR))
3
0.5
1/1F
T: R D COLLETT
R: M C SWEENEY (54.50)
1/1F
7g casual lies (USA) x gimmee moore (NZ) (kreisler (IRE))
4
1.4
7/7
T: MS C EVANS
R: K R HERCOCK (53.00)
7/7
8g four seasons (GB) x scalpay (NZ) (kreisler (IRE))
5
1.8
ALONZO (3)
2/2
T: MS M FALCONER
R: J B McDONALD (53.50)
2/2
7g danske (NZ) x country diamond (NZ) (sackford (USA))
6
3.8
6/6
T: T J RYAN
R: D S JOHNSON (52.00)
6/6
5m deputy governor (USA) x diana ferrari (NZ) (gleam machine (USA))
7
4.3
5/4
T: A D SCOTT
R: C K ORMSBY (58.50)
5/4
7g pentire (GB) x tuff one (NZ) (prince raider (NZ))
Race 3 - Lodge City Rentals Hcp (70) (1200m)
Class: Restricted 70 Track: Good Time: 1:10.52
Prizemoney: $15,000
1
1/1F
T: M W WALKER
R: J R COLLETT (54.00)
1/1F
3f red ransom (USA) x lafleur (NZ) (zabeel (NZ))
Winning siblings: Bonito, Enough, Flourishing, Papilio, Poinsettia,
This nick: 13 runners; 9 winners; 1 SW. Details
2
1.5
4/4
T: T G AUTRIDGE
R: J B McDONALD (57.00)
4/4
5m pins (AUS) x mcselby (NZ) (mcginty (NZ))
3
1.9
2/5
T: S J MCKEE
R: R L SMYTH (52.50)
2/5
3g volksraad (GB) x our shinia (NZ) (marju (IRE))
4
2.2
NABUCCO (10)
9/10
T: M P BAKER
R: JASON JAGO (56.00)
9/10
4g danske (NZ) x deputise (NZ) (deputy governor (USA))
5
2.5
XCAPE (8)
8/8
T: B W FOOTE
R: J L WADDELL (56.50)
8/8
6m cape cross (IRE) x diamond fire (NZ) (kaapstad (NZ))
6
3.3
5/3
T: MS D JEFFCOAT
R: T D THORNTON (56.50)
5/3
7
3.7
3/2
T: R C LANG
R: B R JONES (56.50)
3/2
4m senor pete (USA) x lassy fox (NZ) (foxbay (NZ))
8
3.8
10/9
T: D C CAVE
R: M C SWEENEY (56.00)
10/9
5g general nediym (AUS) x nalurmi (AUS) (mighty avalanche (AUS))
9
4.9
12/12
T: S T WENN
R: M B WENN (56.00)
12/12
5g quorum (NZ) x chumleigh star (NZ) (rua rukuna (NZ))
10
6.3
6/6
T: K W HAWTIN
R: C J GRYLLS (56.50)
6/6
4g van nistelrooy (USA) x zydeco (NZ) (centaine (AUS))
11
6.9
11/11
T: K I RAE
R: T N HARRIS (56.00)
11/11
4g faltaat (USA) x sister sam (NZ) (vain promise (AUS))
12
11.5
7/7
T: D B HOLLINSHEAD
R: N L COLLETT (56.00)
7/7
5g germano (GB) x trumped (NZ) (take your partner (AUS))
Race 4 - Lodge Real Estate Hcp (2100m)
Class: Open Track: Good Time: 2:08.50
Prizemoney: $40,000
1
1/1F
T: R D COLLETT
R: J L WADDELL (55.50)
1/1F
6g danasinga (AUS) x star reason (NZ) (sound reason (CAN))
Winning siblings: Resounding,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
5/4
T: P D HARRIS
R: M B WENN (54.00)
5/4
7g yamanin vital (NZ) x sea music (NZ) (super dude (NZ))
3
2
2/2
T: T W COLE
R: J R COLLETT (53.00)
2/2
8g generous (IRE) x plaid (NZ) (morcon (GB))
4
3.1
9/9
T: MS J GOOD
R: J B McDONALD (53.00)
9/9
5g casual lies (USA) x aroha (NZ) (haayil (AUS))
5
3.5
4/5
T: R J COXON
R: M C SWEENEY (58.00)
4/5
10g desert sun (GB) x fantasy flight (NZ) (never til dawn (USA))
6
5.5
6/6
T: K W HAWTIN
R: M D HILLS (53.00)
6/6
7
5.6
3/3
T: MS C EVANS
R: D S JOHNSON (53.00)
3/3
6m generous (IRE) x loral (NZ) (defensive play (USA))
8
5.7
7/7
T: J J STEFFERT
R: C J GRYLLS (54.50)
7/7
7g jahafil (GB) x inebriate (NZ) (imposing (AUS))
9
13.1
8/8
T: I M NORTHCOTT
R: JASON JAGO (53.50)
8/8
7g penny red (NZ) x sal tarrago (NZ) (tarrago (ITY))
Race 5 - McGregors Farm Services Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:23.33
Prizemoney: $10,000
1
8/7
T: MS P RILEY
R: K R HERCOCK (57.00)
8/7
4g spectatorial (AUS) x la sileen (NZ) (le belvedere (USA))
Winning siblings: Maude,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
9/10
T: MS P RILEY
R: G L COOKSLEY (57.00)
9/10
4g sudurka (AUS) x tsaritsa (NZ) (kreisler (IRE))
3
0.8
2/2
T: L R NOBLE
R: V A COLGAN (56.00)
2/2
3g istidaad (USA) x ten to nine (NZ) (centaine (AUS))
4
1.2
3/3
T: C W GIBBS
R: L G INNES (56.00)
3/3
3g thorn park (AUS) x thunder bird (AUS) (mukaddamah (USA))
5
1.4
5/5
T: S J MCKEE
R: R L SMYTH (51.50)
5/5
4m don eduardo (NZ) x solveig's song (NZ) (bakharoff (USA))
6
1.6
1/1F
T: M W WALKER
R: T N HARRIS (56.00)
1/1F
7
2.9
11/11
T: M P BAKER
R: JASON JAGO (54.50)
11/11
3f pins (AUS) x carla rossi (NZ) (spectacular love (USA))
8
3
4/4
T: MS D LOGAN
R: T D THORNTON (56.00)
4/4
3g bertolini (USA) x lady shakira (NZ) (o'reilly (NZ))
9
5.1
7/8
T: D B HOLLINSHEAD
R: M CAMERON (55.50)
7/8
4m danske (NZ) x venturer (NZ) (balmerino (NZ))
10
5.2
14/14
T: M D MORONEY
R: B R JONES (55.50)
14/14
4m zerpour (IRE) x lacy tops (NZ) (clay hero (AUS))
11
5.5
12/12
T: B W FOOTE
R: J R COLLETT (54.00)
12/12
4g drama critic (USA) x glen carron (NZ) (crested wave (USA))
12
5.6
6/6
T: D C CAVE
R: M C SWEENEY (55.50)
6/6
4m pupil (AUS) x our wish (NZ) (tristrams heritage (NZ))
13
6.8
10/9
T: D G GREENE
R: C K ORMSBY (57.00)
10/9
4g keeper (AUS) x how bizarre (NZ) (pre catelan (AUS))
14
12
16/16
T: MS C YOUNG
R: M B WENN (57.00)
16/16
6g red ransom (USA) x hamaya (USA) (mr. prospector (USA))
15
26.4
13/13
T: R A OTTO
R: C J GRYLLS (56.00)
13/13
16
31.9
15/15
T: S G GOODIN
R: N L COLLETT (55.50)
15/15
4m magic ring (IRE) x miss jimeale (NZ) (khairpour (IRE))
Race 6 - Lissington & Sisley Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:37.13
Prizemoney: $10,000
1
STARMON (15)
1/2F
T: P H DUNCAN
R: M CAMERON (54.50)
1/2F
3f monolith (AUS) x starnui (AUS) (rancher (AUS))
Winning siblings: Starpin, Suggesta Star,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
1.8
6/6
T: M D MORONEY
R: J L WADDELL (55.50)
6/6
4m generous (IRE) x solar shower (AUS) (star way (GB))
3
1.3
5/5
T: S T WENN
R: M B WENN (55.50)
5/5
4m painted black (JPN) x skai glory (NZ) (all glory (NZ))
4
3.2
10/9
T: B MCDONALD
R: C J GRYLLS (55.50)
10/9
6m istidaad (USA) x yennadon (NZ) (taipanui (NZ))
5
3.3
4/3
T: M P BAKER
R: T N HARRIS (56.00)
4/3
3g montjeu (IRE) x sally (NZ) (prized (USA))
6
3.7
3/4
T: G A ROGERSON
R: J B McDONALD (54.50)
3/4
3f show a heart (AUS) x sibilant (AUS) (imperial prince (IRE))
7
4.5
2/1
T: J G SARGENT
R: L G INNES (56.00)
2/1
3g danasinga (AUS) x gale (NZ) (wild rampage (AUS))
8
6.3
7/7
T: B D PHILLIPS
R: K R HERCOCK (55.50)
7/7
4m desert fox (GB) x enzedbee (NZ) (gold brose (AUS))
9
6.4
11/11
T: R J BOTHWELL
R: G L COOKSLEY (57.00)
11/11
4g zerpour (IRE) x vespers (NZ) (college chapel (GB))
10
6.5
8/8
T: R B PRISCOTT
R: D S JOHNSON (53.50)
8/8
3f spartacus (IRE) x first five (NZ) (markella (FR))
11
6.6
9/10
T: L R NOBLE
R: M D HILLS (56.00)
9/10
3g golan (IRE) x far south (NZ) (stark south (USA))
12
7.2
14/13
T: MS A HERBERT
R: V D JOHNSTON (55.50)
14/13
4m ustinov (AUS) x my prized miss (NZ) (prized (USA))
13
7.9
BAKAL (2)
16/16
T: MS M MURRAY
R: JASON JAGO (57.00)
16/16
4g golan (IRE) x sounds like gold (NZ) (kaapstad (NZ))
14
8.6
12/14
T: MS C YOUNG
R: N L COLLETT (55.50)
12/14
4m fusaichi pegasus (USA) x bimbo limbo (AUS) (belong to me (USA))
15
10.5
13/12
T: P J BURROWS
R: T D THORNTON (57.00)
13/12
6g istidaad (USA) x pure living (NZ) (chem (USA))
16
21.8
15/15
T: G A NICHOLSON
R: M C SWEENEY (56.00)
15/15
3g king of kings (IRE) x our cinderella (GB) (final straw (GB))
Race 7 - Collins & Christison Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:11.06
Prizemoney: $10,000
1
8/8
T: J B RALPH
R: G L COOKSLEY (55.00)
8/8
3f danasinga (AUS) x axislass (NZ) (straight strike (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
3/3
T: S J MCKEE
R: V A COLGAN (56.00)
3/3
3g spartacus (IRE) x country court (NZ) (centaine (AUS))
3
1
HOWIE (16)
5/6
T: MS J PRANGLEY
R: C K ORMSBY (56.00)
5/6
3g al akbar (NZ) x african sky (NZ) (volksraad (GB))
4
2
2/2
T: B W FOOTE
R: D S JOHNSON (54.50)
2/2
5m anziyan (USA) x nickerless (NZ) (vyner's orb (AUS))
5
2.1
6/5
T: B W FOOTE
R: T N HARRIS (56.00)
6/5
3g ekraar (USA) x atta glance (NZ) (honor grades (USA))
6
2.5
1/1F
T: R A OTTO
R: C J GRYLLS (56.00)
1/1F
3g danehill dancer (IRE) x let's split (AUS) (royal academy (USA))
7
2.6
10/9
T: MS M FALCONER
R: N L COLLETT (54.50)
10/9
3f pins (AUS) x kaapaya (NZ) (kaapstad (NZ))
8
6.3
4/4
T: G A ROGERSON
R: M B WENN (54.50)
4/4
3f danasinga (AUS) x dance on fire (NZ) (volksraad (GB))
9
7.4
9/10
T: R C LANG
R: M CAMERON (56.00)
9/10
3g spectatorial (AUS) x centurain (NZ) (century (AUS))
10
10.8
7/7
T: M D MORONEY
R: K C WALTERS (51.00)
7/7
3f street cry (IRE) x jade's law (NZ) (housebuster (USA))
11
17.6
13/13
T: MS B HOGWOOD
R: V D JOHNSTON (54.50)
13/13
3f lujain (USA) x schiphol (NZ) (jetball (AUS))
12
20
11/11
T: M H BROSNAN
R: B R JONES (57.00)
11/11
5g hunza court (NZ) x gems lady (NZ) (indian ore (USA))
13
24.1
12/12
T: D S ANAKI
R: D J HAIN (55.50)
12/12
4m ustinov (AUS) x lady kaapusine (AUS) (octagonal (NZ))
Race 8 - Brian Kneebone Hcp (70) (1600m)
Class: Restricted 70 Track: Good Time: 1:35.98
Prizemoney: $15,000
1
HAYA (10)
1/1F
T: S J MCKEE
R: L G INNES (56.50)
1/1F
4m zabeel (NZ) x tudor era (NZ) (nassipour (USA))
Winning siblings: Carlow, Royal Era, Zador,
This nick: 12 runners; 9 winners; 1 SW. Details
2
0.4
3/4
T: MS M FALCONER
R: T N HARRIS (57.50)
3/4
4m anabaa (USA) x calm smytzer (NZ) (zabeel (NZ))
3
0.8
2/2
T: A L TAIT
R: N L COLLETT (58.00)
2/2
4m san luis (AUS) x chiming in (GB) (niniski (USA))
4
1.6
9/9
T: S J MCKEE
R: D S JOHNSON (57.00)
9/9
5m faltaat (USA) x kahayla (NZ) (justice prevails (AUS))
4
1.6
5/6
T: B J WALLACE
R: M C SWEENEY (56.50)
5/6
4m van nistelrooy (USA) x macanudo (NZ) (kingdom bay (NZ))
6
2.2
KHEPRI (7)
4/3
T: P N MCKAY
R: J B McDONALD (57.00)
4/3
4m faltaat (USA) x danaselvam (AUS) (danehill (USA))
7
3.5
6/5
T: MS J GOOD
R: K R HERCOCK (57.50)
6/5
5m pins (AUS) x royal wink (AUS) (royal academy (USA))
8
4.2
12/12
T: S J CURTIS
R: D J HAIN (57.00)
12/12
5m hunza court (NZ) x siesta sue (NZ) (kreisler (IRE))
9
5.4
PENTINA (13)
8/7
T: R A OTTO
R: C J GRYLLS (56.00)
8/7
4m pentire (GB) x hoot n' holler (NZ) (kashani (USA))
10
7.1
10/10
T: E F GRIFFITHS
R: T D THORNTON (57.50)
10/10
11
7.2
7/8
T: R A JAMES
R: V A COLGAN (58.00)
7/8
4m bianconi (USA) x enlightning (AUS) (rory's jester (AUS))
12
9.9
13/13
T: P G TUCKER
R: R L SMYTH (50.00)
13/13
6m city on a hill (USA) x flow (NZ) (rhythm (USA))
13
13.4
11/11
T: R A JAMES
R: M CAMERON (55.50)
11/11
4m volksraad (GB) x spray (NZ) (entrepreneur (GB))
Race 9 - Lodge Commercial Hcp (80) (1600m)
Class: Restricted 80 Track: Good Time: 1:35.83
Prizemoney: $20,000
1
5/6
T: NGA FRASER
R: J R COLLETT (54.00)
5/6
5g st. petersburg (AUS) x wauwinet (NZ) (bassenthwaite (GB))
Winning siblings: Mark Up, Striking Mascot,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
6/5
T: J C MORELL
R: M B WENN (57.50)
6/5
5g centaine (AUS) x annalee (NZ) (kingdom bay (NZ))
3
1.7
13/13
T: E S DROMGOOL
R: M CAMERON (55.50)
13/13
5g cape cross (IRE) x paula (NZ) (truly vain (AUS))
4
2.1
2/2
T: D F PHILLIPS
R: G L COOKSLEY (57.00)
2/2
6g colombia (NZ) x norfolk shan (NZ) (norfolk air (GB))
5
3.5
VONUSTI (10)
1/1F
T: T J CARTER
R: J B McDONALD (57.00)
1/1F
4g ustinov (AUS) x reasonably (AUS) (sound reason (CAN))
6
3.6
7/8
T: MS S CULLEN
R: K R HERCOCK (58.00)
7/8
5g kashani (USA) x sheza redhead (NZ) (ivory hunter (USA))
7
4.4
4/4
T: A D SCOTT
R: C K ORMSBY (57.00)
4/4
4m keeper (AUS) x calceolaria (NZ) (sackford (USA))
8
5.4
10/10
T: J G SARGENT
R: J L WADDELL (55.50)
10/10
9
6.5
11/12
T: K W HAWTIN
R: T N HARRIS (56.50)
11/12
4m keeper (AUS) x mystic flight (USA) (silver hawk (USA))
10
8.2
8/7
T: MS P RANUI
R: C J GRYLLS (57.00)
8/7
5g pupil (AUS) x zam's image (NZ) (zamazaan (FR))
11
10
3/3
T: S F RITCHIE
R: L G INNES (56.50)
3/3
4m shinko king (IRE) x skimmer (NZ) (epidaurus (USA))
12
11
TACHUS (2)
14/14
T: MS M MURDOCH
R: D S JOHNSON (56.50)
14/14
6g lord ballina (AUS) x lady wolverine (NZ) (star wolf (IRE))
13
11.3
9/9
T: W P HILLIS
R: B R JONES (56.00)
9/9
4g ebony grosve (NZ) x lady extra (AUS) (river rough (NZ))
14
18.5
15/15
T: MS N ROBINSON
R: V D JOHNSTON (56.50)
15/15
7m stark south (USA) x deal in gold (NZ) (gold and ivory (USA))
15
24.6
12/11
T: M D MORONEY
R: K C WALTERS (53.00)
12/11
5g cape cross (IRE) x vie indienne (GB) (indian ridge (IRE))
Race 10 - Dunstan Feeds Qualifier Hcp-80 (2100m)
Class: Restricted 80 Track: Dead Time: 2:11.97
Prizemoney: $25,000
1
2/2
T: R A JAMES
R: C J GRYLLS (55.50)
2/2
4g zabeel (NZ) x arletty (NZ) (centaine (AUS))
Winning siblings: Black Tie, Fric Frac, Kaleidoscope, Piaf, Stylee,
This nick: 20 runners; 10 winners; 1 SW. Details
2
2.3
KRASH (4)
3/3
T: W S CLOTWORTHY
R: R M NORVALL (57.00)
3/3
6g victory dance (IRE) x go cath (NZ) (kreisler (IRE))
3
2.5
8/8
T: S J MCKEE
R: D S JOHNSON (56.50)
8/8
4g pentire (GB) x our lucy (AUS) (walking ring (IRE))
4
3.6
FIORANO (14)
4/6
T: R A JAMES
R: L G INNES (55.00)
4/6
4g kaapstad (NZ) x franchice (NZ) (icelandic (IRE))
5
3.7
7/9
T: R D COLLETT
R: N L COLLETT (55.50)
7/9
4g volksraad (GB) x zatsalady (NZ) (zabeel (NZ))
6
4.5
16/15
T: MS D LOGAN
R: T D THORNTON (55.00)
16/15
4m pentire (GB) x tiger moth (NZ) (sky chase (NZ))
7
4.6
1/1F
T: MS D LOGAN
R: V A COLGAN (57.00)
1/1F
4g align (AUS) x olufsen (NZ) (sir tristram (IRE))
8
4.8
6/5
T: V D HILLIS
R: J B McDONALD (58.00)
6/5
4m viking ruler (AUS) x straight show (NZ) (straight strike (USA))
9
5
5/4
T: J C MORELL
R: M B WENN (55.00)
5/4
4g shinko king (IRE) x images (NZ) (gleam machine (USA))
10
5.8
10/10
T: M P BAKER
R: T N HARRIS (56.50)
10/10
5m montjeu (IRE) x nuance (NZ) (star way (GB))
11
11.8
13/13
T: R B DOWLING
R: G L COOKSLEY (55.50)
13/13
6g star way (GB) x no less (NZ) (sir tristram (IRE))
12
18.1
SHODAN (13)
12/11
T: MS P RANUI
R: C K ORMSBY (56.50)
12/11
5g danske (NZ) x elabama star (NZ) (star way (GB))
13
18.2
9/7
T: R D COLLETT
R: J L WADDELL (56.00)
9/7
5m centaine (AUS) x caught kanudling (NZ) (grosvenor (NZ))
14
21
15/14
T: E P GREEN
R: M C SWEENEY (55.50)
15/14
4g volksraad (GB) x kanga (NZ) (lord ballina (AUS))
15
21.6
14/16
T: R A YUILL
R: B R JONES (56.00)
14/16
16
21.9
11/12
T: R B PRISCOTT
R: M D HILLS (55.00)
11/12
* Nick figures are for Australasia.