Breednet Results

Other Meetings ▶
Sunday, September 19
Te Aroha
Saturday, September 18
Hastings
Riccarton Park
Friday, September 17
Taupo
Thursday, September 16
Otaki
Wednesday, September 15
Cambridge
Saturday, September 11
New Plymouth Raceway
Te Rapa
Friday, September 10
Wingatui
Thursday, September 9
Woodville
Wednesday, September 8
Taupo
Monday, September 6
Ashburton
Sunday, September 5
Te Aroha
Saturday, September 4
Te Rapa
Wanganui
Friday, September 3
Hawera
Thursday, September 2
Cambridge
Wednesday, September 1
Ashburton
Matamata

WINGATUI - Friday, December 15

Race 1 - The Wingatui Function Centre (820m)
Class: Open Track: Dead(4) Time: 0:47.80
Prizemoney: $10,000
1
Kerany (6)
10/1
T: Terry Kennedy
R: S Muniandy (55)
10/1
2f falkirk (NZ) x sudders (NZ) (sudurka (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
15/8
T: M and M Pitman
R: P Shaikh (53)
15/8
2f swiss ace (AUS) x havana miss (AUS) (red ransom (USA))
3
7
3/1F
T: M and W Coles
R: C W Johnson (57)
3/1F
2g per incanto (USA) x wistful (NZ) (thorn park (AUS))
4
7.1
7/2
T: Steve Tyler
R: C A Campbell (52)
7/2
5
7.9
11/2
T: D Champion and K Murphy
R: S L Wynne (57)
11/2
2g helmet (AUS) x morning oil (NZ) (lucky unicorn (AUS))
6
9.2
15/2
T: Steven Prince
R: J R Lowry (57)
15/2
2g per incanto (USA) x anza belle (NZ) (centaine (AUS))
Race 2 - Kb Contractors (Bm75) (2200m)
Class: Benchmark 75 Track: Dead(4) Time: 2:19.65
Prizemoney: $11,000
1
9/4
T: M J Harris
R: Ms K Williams (54)
9/4
5h o'reilly (NZ) x russian embassy (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Czarista, Lionsgate, Minnaloushka,
This nick: 10 runners; 8 winners; 1 SW. Details
2
0.2
5/2F
T: Barbara Verlinden
R: J R Lowry (59)
5/2F
6g tavistock (NZ) x beauty queen (NZ) (keeper (AUS))
3
2.5
8/1
T: L G Dobbs
R: C K Kwo (51)
8/1
5g sir percy (GB) x little gem (GB) (night shift (USA))
4
5.5
8/1
T: T Charles and P Corbett
R: T Jonker (54.5)
8/1
7g flying spur (AUS) x lacada (AUS) (giant's causeway (USA))
5
5.6
15/2
T: Kelvin Tyler
R: L Kalychurun (55.5)
15/2
5m mastercraftsman (IRE) x point park (NZ) (thorn park (AUS))
6
9.9
Lin (4)
11/4
T: J and K Parsons
R: C W Johnson (55)
11/4
6m tavistock (NZ) x for love (NZ) (omnicorp (NZ))
Race 3 - Southern Wide Real Estate Mdn (2200m)
Class: Maiden Track: Dead(4) Time: 2:21.57
Prizemoney: $10,000
1
11/4
T: J and K Parsons
R: R D Beeharry (52.5)
11/4
4m redwood (GB) x rhythm's choice (NZ) (rhythm (USA))
Winning siblings: Bravissimo,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
1/1F
T: B and S Anderton
R: J R Lowry (58.5)
1/1F
4g raise the flag (GB) x enzed (NZ) (anziyan (USA))
3
2.7
5/1
T: Dennis Bros and R Dennis
R: C W Johnson (56.5)
5/1
5m thorn park (AUS) x the freckle (NZ) (grosvenor (NZ))
4
3
30/1
T: M L Price
R: K Mudhoo (57.5)
30/1
5
5
30/1
T: T Charles and P Corbett
R: T Jonker (53.5)
30/1
4m mastercraftsman (IRE) x unbeatable (GB) (beat hollow (GB))
6
6.8
11/1
T: P Harris and K Moore
R: Ms K Williams (56.5)
11/1
5m roc de cambes (NZ) x arena pride (NZ) (nassipour (USA))
7
34.1
25/1
T: S B Laming
R: C A Campbell (55.5)
25/1
8
56.1
Castle (2)
15/1
T: Ms Sharon Robertson
R: T R Moseley (58.5)
15/1
4g shocking (AUS) x bewarned (NZ) (danske (NZ))
Race 4 - Dunedin Print (Bm60) (1200m)
Class: Benchmark 60 Track: Dead(4) Time: 1:13.20
Prizemoney: $10,000
1
80/1
T: Kelvin Tyler
R: L Kalychurun (57)
80/1
4m makfi (GB) x fledgling (NZ) (captain rio (GB))
Winning siblings: Bassett, Tachibana,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
15/4
T: S Kennedy and A Furlong
R: C K Kwo (52.5)
15/4
5m per incanto (USA) x nadia jean (AUS) (commands (AUS))
3
1.1
Zabay (3)
2/1F
T: B and S Anderton
R: C A Campbell (56.5)
2/1F
4m stravinsky (USA) x obey (NZ) (zabeel (NZ))
4
1.5
20/1
T: P Harris and K Moore
R: R Cuneen (59.5)
20/1
5
2.5
16/1
T: S L Cameron
R: L Callaway (59.5)
16/1
6g ad valorem (USA) x sprites delight (AUS) (kenny's best pal (AUS))
6
2.8
8/1
T: Ms T J Foley
R: C W Johnson (58)
8/1
7g danroad (AUS) x miss cugat (AUS) (king cugat (USA))
7
3.6
4/1
T: Michael Daly
R: Ms K Williams (60)
4/1
6g iffraaj (GB) x broadway miss (NZ) (o'reilly (NZ))
8
4.6
12/1
T: D J Horrell
R: S Muniandy (57.5)
12/1
9
5.9
40/1
T: A S Borthwick
R: J D Laking (58.5)
40/1
Race 5 - Mk Fitness (Bm70) (1500m)
Class: Benchmark 70 Track: Dead(4) Time: 1:33.58
Prizemoney: $11,000
1
13/2
T: B and S Anderton
R: C A Campbell (56.5)
13/2
6g raise the flag (GB) x rubiette (AUS) (rubiton (AUS))
Winning siblings: High Forty, Quetzal,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
7/2
T: B and S Anderton
R: C R Barnes (57.5)
7/2
5m gallant guru (AUS) x la gem (NZ) (seasoned star (AUS))
3
2.1
8/1
T: L and R Didham
R: R Cuneen (55)
8/1
5m bachelor duke (USA) x palmy (AUS) (danehill (USA))
4
2.6
25/1
T: B and S Anderton
R: T R Moseley (58.5)
25/1
7g gallant guru (AUS) x vital satin (NZ) (yamanin vital (NZ))
5
2.8
Bakela (4)
8/1
T: Terry Kennedy
R: S Muniandy (58.5)
8/1
4g bachelor duke (USA) x rough crossing (NZ) (prince of praise (NZ))
6
3.3
5/1F
T: Peter Rudkin
R: S L Wynne (54)
5/1F
7
3.8
10/1
T: M and W Coles
R: C W Johnson (56)
10/1
6g red giant (USA) x sharp tip (NZ) (pins (AUS))
8
5.1
11/2
T: B and S Anderton
R: J R Lowry (59.5)
11/2
6g gallant guru (AUS) x auntie (NZ) (sepulveda (USA))
9
5.2
13/2
T: Steve Tyler
R: R Firdhaus (58)
13/2
8g bachelor duke (USA) x flicka grove (NZ) (grosvenor (NZ))
Race 6 - Carefree Stables Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Dead(4) Time: 1:06.18
Prizemoney: $10,000
1
9/2
T: Andrew Carston
R: J D Laking (56.5)
9/2
5m iffraaj (GB) x la vazza (NZ) (jungle pocket (JPN))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
Smile (12)
11/1
T: M and M Pitman
R: P Shaikh (53)
11/1
3f showcasing (GB) x desire (NZ) (danehill dancer (IRE))
3
1
11/2
T: D Champion and K Murphy
R: S L Wynne (56.5)
11/2
4m red giant (USA) x kalibrate (NZ) (keeper (AUS))
4
1.2
20/1
T: Ms Sharon Robertson
R: T R Moseley (56.5)
20/1
4m dalghar (FR) x striking imp (NZ) (imperial seal (GB))
5
2.5
Dale (5)
15/2
T: P Harris and K Moore
R: C W Johnson (58.5)
15/2
4g castledale (IRE) x kash issue (NZ) (kashani (USA))
6
3
15/8
T: B and S Anderton
R: J R Lowry (55.5)
15/8
3f pins (AUS) x miss aurora (NZ) (o'reilly (NZ))
7
4.5
30/1
T: Barbara Verlinden
R: C A Campbell (55.5)
30/1
5g roc de cambes (NZ) x backcountry (USA) (valley crossing (USA))
8
6.3
8/1F
T: L J Stewart
R: A M Morgan (57.5)
8/1F
6g edenwold (CAN) x smokey lady (NZ) (all glory (NZ))
9
8.1
30/1
T: Graeme Mee
R: L Kalychurun (58.5)
30/1
6g shinko king (IRE) x udiditagain (NZ) (d'cash (AUS))
10
10.4
40/1
T: Ms T J Foley
R: S Muniandy (58.5)
40/1
5g onceuponatime (NZ) x olini (NZ) (spectacular love (USA))
11
12.9
50/1
T: Carolyn Black
R: L Callaway (56.5)
50/1
7m falkirk (NZ) x sojourn (NZ) (keeper (AUS))
12
17.7
80/1
T: Ms F Hurst
R: J L Morris (56.5)
80/1
5m alamosa (NZ) x oui brigitte (NZ) (paris opera (AUS))
Race 7 - Wild Animal Control Ltd-Bm65 (1400m)
Class: Benchmark 65 Track: Dead(4) Time: 1:26.54
Prizemoney: $10,000
1
25/1
T: S and M Smith
R: C A Campbell (52)
25/1
5m showcasing (GB) x ivy rose (NZ) (don eduardo (NZ))
Winning siblings: Cuaron, Stable Me, Waipipi Lad,
This nick: 22 runners; 11 winners; 2 SW. Details
2
0.3
13/2
T: Kelvin Tyler
R: C K Kwo (56)
13/2
4g no excuse needed (GB) x porshabeel (NZ) (savabeel (AUS))
3
0.4
6/1
T: Claire Anderton
R: S L Wynne (57.5)
6/1
5g sir percy (GB) x elusive lady (NZ) (elusive city (USA))
4
0.5
30/1
T: Andrew Carston
R: C R Barnes (56)
30/1
5g per incanto (USA) x out on bail (NZ) (justice prevails (AUS))
5
0.7
5/1F
T: J and K Parsons
R: R D Beeharry (54)
5/1F
5m savabeel (AUS) x do me a favour (NZ) (howbaddouwantit (USA))
6
0.8
25/1
T: Ms A Dickson
R: T R Moseley (55.5)
25/1
8m lucky unicorn (AUS) x seraphina (NZ) (montjeu (IRE))
7
1
12/1
T: S L Cameron
R: L Callaway (56.5)
12/1
8g pentire (GB) x merengue (NZ) (senor pete (USA))
8
1.2
16/1
T: Marion Stevenson
R: S Muniandy (57.5)
16/1
4g fully fledged (NZ) x simfinnarley (AUS) (lion heart (USA))
9
1.7
13/2
T: J and K Parsons
R: C W Johnson (57)
13/2
10
2.5
15/8
T: M and M Pitman
R: A M Morgan (57)
15/8
5m thorn park (AUS) x queenza (NZ) (king of kings (IRE))
Race 8 - Nzb Insurance Pearl Series Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Dead(4) Time: 1:28.94
Prizemoney: $12,000
1
13/2
T: N G Wigley
R: S L Wynne (56)
13/2
3f iffraaj (GB) x mystique (NZ) (montjeu (IRE))
This nick: 6 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2
11/1
T: B and S Anderton
R: C A Campbell (54.5)
11/1
3
3
16/1
T: B and S Anderton
R: C R Barnes (56)
16/1
4
3.3
5/2F
T: J and K Parsons
R: C W Johnson (57.5)
5/2F
4m iffraaj (GB) x chanson d'amour (AUS) (choisir (AUS))
5
5.1
14/1
T: P Harris and K Moore
R: Ms K Williams (57.5)
14/1
4m nadeem (AUS) x seishona (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
6
5.9
Tatum (4)
11/2
T: S Kennedy and A Furlong
R: J D Laking (57.5)
11/2
4m tavistock (NZ) x stella rosa (NZ) (zabeel (NZ))
7
8.7
14/1
T: P E Gray
R: C K Kwo (54.5)
14/1
4m nadeem (AUS) x free form (AUS) (octagonal (NZ))
8
9
25/1
T: S and M Smith
R: T R Moseley (57.5)
25/1
4m tavistock (NZ) x shibboleth (NZ) (cape cross (IRE))
9
10
20/1
T: B and S Anderton
R: J R Lowry (56)
20/1
3f showcasing (GB) x queens move (AUS) (king of kings (IRE))
10
10.8
Papina (8)
25/1
T: J and K Parsons
R: R D Beeharry (53.5)
25/1
4m alamosa (NZ) x pow wow jane (AUS) (flying spur (AUS))
11
12.3
20/1
T: Kelvin Tyler
R: L Kalychurun (57.5)
20/1
4m rip van winkle (IRE) x miss swiss (AUS) (flying spur (AUS))
12
15.3
9/1
T: M and M Pitman
R: A M Morgan (55)
9/1
3f jimmy choux (NZ) x spritza (NZ) (grosvenor (NZ))
13
20.1
50/1
T: Terry Kennedy
R: S Muniandy (57.5)
50/1
4m battle paint (USA) x dubai century (AUS) (military plume (NZ))
14
23.6
60/1
T: Terry Kennedy
R: K Mudhoo (55)
60/1
3f no excuse needed (GB) x la gem (NZ) (seasoned star (AUS))
Race 9 - Merry Christmas Dunedin Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Dead(4) Time: 1:39.27
Prizemoney: $10,000
1
9/4F
T: S Kennedy and A Furlong
R: J D Laking (56.5)
9/4F
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
Aboli (4)
11/2
T: Terry Kennedy
R: C W Johnson (58.5)
11/2
4g darci brahma (NZ) x o'ruby (NZ) (o'reilly (NZ))
3
1.8
9/4F
T: T Charles and P Corbett
R: T Jonker (55.5)
9/4F
4g sepoy (AUS) x alessandra (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
3.8
30/1
T: Jo-Anne Dalton
R: D R Bothamley (58.5)
30/1
4g uncle mo (USA) x amanusa (AUS) (alzao (USA))
5
4.1
25/1
T: Jo-Anne Dalton
R: K Mudhoo (57.5)
25/1
6g gallant guru (AUS) x personal princess (NZ) (personal escort (USA))
6
5.6
20/1
T: Jo-Anne Dalton
R: S L Wynne (58.5)
20/1
4g cape blanco (IRE) x morgalicious (NZ) (stravinsky (USA))
7
5.9
30/1
T: S L Cameron
R: T R Moseley (58.5)
30/1
6g civics (AUS) x al be nif te (NZ) (alibhai (NZ))
8
9.2
11/1
T: Ms P Robson
R: L Callaway (58.5)
11/1
6g d'cash (AUS) x what a feeling (NZ) (kingfisher mill (USA))
9
13.2
10/1
T: B and S Anderton
R: C R Barnes (58.5)
10/1
5g gallant guru (AUS) x ossicle (NZ) (yamanin vital (NZ))
10
15.2
30/1
T: B and S Anderton
R: J R Lowry (58.5)
30/1
5g raise the flag (GB) x vital satin (NZ) (yamanin vital (NZ))
11
16
Sapphon (13)
100/1
T: Ms A Hoffman
R: C A Campbell (53.5)
100/1
5m librettist (USA) x biglittleone (NZ) (chief bearhart (CAN))
12
18.8
30/1
T: Dennis Bros and R Dennis
R: L Kalychurun (58.5)
30/1
4g raise the flag (GB) x the gem (NZ) (personal escort (USA))
13
19.1
80/1
T: Steve Tyler
R: R Firdhaus (56.5)
80/1
4g o'reilly (NZ) x my other woman (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
14
19.3
Spanky (11)
80/1
T: Steven Prince
R: S Muniandy (58.5)
80/1
4g road to rock (AUS) x wild cat (NZ) (catbird (AUS))
* Nick figures are for Australasia.