Breednet Results

SINGAPORE - Sunday, January 8

Race 1 - Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:05.98 (29.44)
Prizemoney: $35,000
1
12/1F
T: C T Kuah
R: Alan Munro (51.5)
12/1F
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
1.3
12/1
T: D Meagher
R: D R Beasley (57.5)
12/1
4g exceedingly good (AUS) x kakama (NZ) (pentire (GB))
3
1.8
40/1
T: H W Tan
R: N Juglall (54)
40/1
3g align (AUS) x volta (NZ) (senor pete (USA))
4
3.6
30/1
T: M W Walker
R: G Boss (57.5)
30/1
4g iffraaj (GB) x nuance (NZ) (star way (GB))
5
8.6
50/1
T: J O'Hara
R: C C Wong (56.5)
50/1
6g bunker (NZ) x justa pass (NZ) (istidaad (USA))
6
9.6
40/1
T: L K Laxon
R: V Duric (57.5)
40/1
5g battle paint (USA) x betty belle (NZ) (southern image (USA))
7
10.6
300/1
T: M W Walker
R: M Kellady (54)
300/1
3g red element (AUS) x just one kiss (AUS) (king of kings (IRE))
8
11.9
300/1
T: D Koh
R: R Woodworth (57.5)
300/1
4g haradasun (AUS) x creme glacee (AUS) (dane shadow (AUS))
9
23.2
500/1
T: L Khoo
R: W S Chan (54.5)
500/1
4g ruwi (GB) x fraar's salome (AUS) (fraar (USA))
10
25
500/1
T: H W Tan
R: D David (57.5)
500/1
4g magic albert (AUS) x naivety (AUS) (commands (AUS))
Race 2 - Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:23.25 (36.94)
Prizemoney: $75,000
1
5/1F
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
5/1F
3g dream ahead (USA) x fatoon (AUS) (snaadee (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.8
25/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (57)
25/1
3g dane shadow (AUS) x alright (AUS) (quest for fame (GB))
3
1.9
100/1
T: Zl Mok
R: I Saifudin (57)
100/1
3g so you think (NZ) x danaupair starlet (AUS) (delago brom (AUS))
4
2.4
50/1
T: H Takaoka
R: D David (57)
50/1
3g roc de cambes (NZ) x optimum note (JPN) (park regent (CAN))
5
5.2
150/1
T: T Kieser
R: G Boss (57)
150/1
3c dash for cash (AUS) x epic journey (AUS) (danehill dancer (IRE))
6
6
50/1
T: M Clements
R: V Duric (57)
50/1
3g hussonet (USA) x bitonto (AUS) (elvstroem (AUS))
7
6.8
500/1
T: H W Tan
R: Alan Munro (57)
500/1
3g benfica (AUS) x fantastic bella (AUS) (fantastic light (USA))
8
8.3
500/1
T: L Khoo
R: S Anandan (56)
500/1
3g towkay (AUS) x maximite (AUS) (yeats (USA))
Race 3 - Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:12.89 (37.05)
Prizemoney: $60,000
1
20/1
T: M W Walker
R: G Mosse (56)
20/1
6g elusive city (USA) x en vitesse (GB) (peintre celebre (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
40/1
T: J Peters
R: N Juglall (52.5)
40/1
6g darci brahma (NZ) x lacango (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
2.1
150/1
T: M Yusof
R: H Syafiq (49.5)
150/1
7g keeper (AUS) x finissima (AUS) (fasliyev (USA))
4
3.1
20/1
T: M Clements
R: V Duric (57)
20/1
5g turffontein (AUS) x night sky dancer (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
4.4
150/1
T: D Koh
R: C C Wong (54)
150/1
4g wanted (AUS) x surfari (AUS) (imperial prince (IRE))
6
4.5
12/1F
T: T Kieser
R: B Vorster (55.5)
12/1F
5g elusive city (USA) x my kindaway (NZ) (howbaddouwantit (USA))
7
6.3
50/1
T: J O'Hara
R: M M Firdaus (51)
50/1
6m rusty spur (USA) x zedcar (AUS) (zeditave (AUS))
8
6.6
150/1
T: J O'Hara
R: I Saifudin (53)
150/1
5g not a single doubt (AUS) x atiya (AUS) (king of kings (IRE))
9
7.6
66/1
T: H K Tan
R: T H Koh (48.5)
66/1
5g electronic zone (USA) x molly 'o (NZ) (o'reilly (NZ))
Race 4 - Hcp (C5) (1000m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:00.04 (36.65)
Prizemoney: $35,000
1
16/1
T: L Dragon
R: M M Firdaus (54.5)
16/1
5g red arrow (AUS) x poetique (AUS) (our poetic prince (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
10/1F
T: M Yusof
R: D R Beasley (57)
10/1F
6g henny hughes (USA) x jodhabai (AUS) (danewin (AUS))
3
4.6
Rory (7)
25/1
T: H K Tan
R: R Woodworth (55.5)
25/1
7g rusty spur (USA) x sister sam (NZ) (vain promise (AUS))
4
5.1
30/1
T: D Hill
R: C C Wong (56)
30/1
4g tiger prawn (SAF) x testella (AUS) (testa rossa (AUS))
5
8.4
200/1
T: S Lam
R: Z Syed (53)
200/1
7g keeper (AUS) x kharlie princess (NZ) (centaine (AUS))
6
8.9
30/1
T: S Lam
R: E Aslam (55)
30/1
7g dubleo (USA) x shackelite (AUS) (mossman (AUS))
Race 5 - Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:12.54 (36.98)
Prizemoney: $60,000
1
25/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (57)
25/1
4g per incanto (USA) x myladys (NZ) (kingfisher mill (USA))
Winning siblings: Rock Mylady, Time Bomb,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
100/1
T: M W Walker
R: D David (52.5)
100/1
6g hidden dragon (AUS) x wasatch (AUS) (salt lake (USA))
3
0.7
100/1
T: Zl Mok
R: I Saifudin (53.5)
100/1
7g host (CHI) x bright bead (AUS) (scenic (IRE))
4
4.2
150/1
T: M Yusof
R: C K Ng (47.5)
150/1
7g beautiful crown (USA) x stirred (AUS) (langfuhr (CAN))
5
4.7
Deimos (3)
8/1F
T: C I Brown
R: G Mosse (54)
8/1F
3g showcasing (GB) x divinity (AUS) (woodman (USA))
7
7.3
Aspen (10)
400/1
T: M W Walker
R: S Anandan (50.5)
400/1
6g alamosa (NZ) x kirin belle (NZ) (mr. mcginty (NZ))
8
8.6
40/1
T: D Hill
R: Alan Munro (53.5)
40/1
9
8.8
150/1
T: H W Tan
R: O Placais (56)
150/1
5g real saga (AUS) x calemore (AUS) (more than ready (USA))
10
9.3
60/1
T: J O'Hara
R: G Boss (53.5)
60/1
11
11.1
Elise (6)
100/1
T: L Khoo
R: R Woodworth (53)
100/1
4g faltaat (USA) x tongariro (AUS) (nadeem (AUS))
Race 6 - Hcp (C5) (1000m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:00.79 (36.54)
Prizemoney: $35,000
1
40/1
T: L Dragon
R: O Placais (55)
40/1
4g duke of marmalade (IRE) x onwards (AUS) (zeditave (AUS))
Winning siblings: Rich Unicorn,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
16/1F
T: M Yusof
R: G Mosse (54.5)
16/1F
7g shovhog (AUS) x mabel downs (AUS) (fuji kiseki (JPN))
3
1.5
25/1
T: S Lam
R: C K Ng (48.5)
25/1
5m prince arthur (AUS) x roulette wheel (AUS) (spinning world (USA))
4
2
20/1
T: L Khoo
R: M Rodd (57.5)
20/1
3g darci brahma (NZ) x christmas eve (AUS) (more than ready (USA))
5
2.5
60/1
T: H Takaoka
R: D David (50)
60/1
7g neo universe (JPN) x wastin' time (JPN) (brian's time (USA))
6
3
Tenma (1)
40/1
T: H W Tan
R: D R Beasley (58)
40/1
5g holy roman emperor (IRE) x abama lady (CAN) (mr. greeley (USA))
7
3.3
80/1
T: D Hill
R: S Sam (53.5)
80/1
6g henny hughes (USA) x basamaat (IRE) (danehill (USA))
8
4.3
300/1
T: C T Kuah
R: R Azhar (53)
300/1
9
5.6
40/1
T: D Hill
R: C C Wong (56.5)
40/1
6g strada (AUS) x show 'em girl (AUS) (snippets (AUS))
10
12.6
200/1
T: L Dragon
R: H Syafiq (49)
200/1
6m grass wonder (USA) x legacy wind (JPN) (sunday silence (USA))
Race 7 - Hcp (C4) (2000m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 2:02.33 (51.25)
Prizemoney: $60,000
1
14/1F
T: R Le Grange
R: N Juglall (57)
14/1F
4g savabeel (AUS) x white mouse (AUS) (french deputy (USA))
Winning siblings: Danger Mouse, So White, White Lies,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
25/1
T: L K Laxon
R: G Boss (54)
25/1
5g alamosa (NZ) x akris (NZ) (zabeel (NZ))
3
3.6
30/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (55.5)
30/1
5g perfectperformance (USA) x ornella plus (ARG) (victory speech (USA))
4
5.4
30/1
T: D Meagher
R: R Woodworth (52)
30/1
5
9.4
20/1
T: S Gray
R: M Rodd (55.5)
20/1
6g pentire (GB) x noubeel (NZ) (zabeel (NZ))
6
10.7
Golazo (7)
40/1
T: H Takaoka
R: D David (51.5)
40/1
4g screen hero (JPN) x fuji blue heart (JPN) (chief bearhart (CAN))
7
13.7
100/1
T: L K Laxon
R: I Saifudin (50)
100/1
7g danroad (AUS) x maeve (NZ) (honor grades (USA))
Race 8 - Hcp (C5) (1600m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:35.83 (48.35)
Prizemoney: $35,000
1
20/1
T: L Khoo
R: N Juglall (52.5)
20/1
5r guillotine (NZ) x miss fonteyn (AUS) (post elect (AUS))
Winning siblings: Dancez Vous, De Arias, Pelletier,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
25/1
T: H Takaoka
R: D David (57)
25/1
5g mastercraftsman (IRE) x black bijou (NZ) (black minnaloushe (USA))
3
1
66/1
T: M W Walker
R: G Boss (53.5)
66/1
7g casino prince (AUS) x razzle (NZ) (zabeel (NZ))
4
2.3
50/1
T: S Gray
R: I Amirul (56.5)
50/1
5g danasinga (AUS) x cafe sha sha (AUS) (second empire (IRE))
5
3.1
20/1F
T: S Gray
R: M Rodd (59)
20/1F
5g sir percy (GB) x conduce (AUS) (pentire (GB))
6
4.6
Zahir (11)
30/1
T: R B Marsh
R: B Vorster (53.5)
30/1
5g any suggestion (AUS) x zevita (AUS) (zeditave (AUS))
7
5.1
60/1
T: H W Tan
R: O Placais (57)
60/1
8
6.4
50/1
T: D Koh
R: C C Wong (56.5)
50/1
6h ruwi (GB) x magical river (AUS) (lacryma cristi (IRE))
9
7.4
150/1
T: S Yeoh
R: V Duric (56)
150/1
4g buffalo man (CAN) x helen's song (NZ) (desert sun (GB))
10
8.2
400/1
T: L Khoo
R: S Anandan (56.5)
400/1
4g danzero (AUS) x royal scam (AUS) (palace music (USA))
11
9.7
400/1
T: H Takaoka
R: M Zaki (55.5)
400/1
4m vermilion (JPN) x gouter de roi (JPN) (special week (JPN))
12
11.2
Shabbat (14)
150/1
T: D Koh
R: I Saifudin (50)
150/1
6g commands (AUS) x candles (AUS) (al hareb (USA))
Race 9 - Kranji Stakes (C) (1000m)
Class: Restricted Track: Synthetic Time: 0:59.52 (35.93)
Prizemoney: $80,000
1
50/1
T: D Koh
R: C C Wong (58.5)
50/1
5g nadeem (AUS) x sweeper (AUS) (end sweep (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
10/1F
T: M W Walker
R: Alan Munro (58)
10/1F
2019 NZB Karaka Book 1
$290,000
Vendor: Curraghmore
Buyer: Mr DC Ellis
3
2.1
60/1
T: L Dragon
R: I Amirul (56)
60/1
6g kaphero (AUS) x ellexcell (AUS) (octagonal (NZ))
4
2.2
150/1
T: L K Laxon
R: G Boss (56.5)
150/1
5g exceed and excel (AUS) x darcybee (NZ) (fasliyev (USA))
5
3
10/1F
T: M Yusof
R: G Mosse (58)
10/1F
4g magnus (AUS) x subprime (AUS) (dubai destination (USA))
6
3.1
150/1
T: Zl Mok
R: K A'isisuhairi (55)
150/1
7
4.1
150/1
T: J O'Hara
R: M M Firdaus (49)
150/1
4g showcasing (GB) x starry angel (NZ) (shinko forest (IRE))
8
4.6
200/1
T: M Clements
R: M Rodd (58)
200/1
6g testa rossa (AUS) x gathering storm (SAF) (joshua dancer (USA))
9
4.7
100/1
T: S Gray
R: V Duric (56.5)
100/1
10
11.7
400/1
T: M W Walker
R: C K Ng (47.5)
400/1
6g guillotine (NZ) x skag way (NZ) (gleam machine (USA))
Race 10 - Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:12.83 (36.63)
Prizemoney: $60,000
1
20/1
T: Zl Mok
R: C C Wong (53.5)
20/1
This nick: 14 runners; 10 winners; 0 SW. Details
2
2.8
11/1F
T: R B Marsh
R: M Rodd (57)
11/1F
5g savabeel (AUS) x fire song (NZ) (senor pete (USA))
3
3
66/1
T: H W Tan
R: D R Beasley (57)
66/1
4g keeper (AUS) x blackrock college (NZ) (volksraad (GB))
4
3.1
100/1
T: C I Brown
R: B Vorster (51)
100/1
7g iffraaj (GB) x timewee (USA) (romanov (IRE))
5
3.2
60/1
T: D Meagher
R: M Kellady (55.5)
60/1
5g high chaparral (IRE) x suppose (USA) (danehill (USA))
6
4.2
25/1
T: S Gray
R: I Amirul (49.5)
25/1
5g encosta de lago (AUS) x musidora (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
7
4.4
40/1
T: J O'Hara
R: K A'isisuhairi (55)
40/1
6g zensational (USA) x connie's spirit (USA) (theatrical (IRE))
8
6.2
200/1
T: J Peters
R: N Juglall (52.5)
200/1
7g came home (USA) x eta carinae (JPN) (forestry (USA))
9
14
80/1
T: T Kieser
R: Alan Munro (57)
80/1
3g fast company (IRE) x solar dawn (GB) (soviet star (USA))
Race 11 - (Bm67) (1200m)
Class: Benchmark 67 Track: Good Time: 1:10.06 (35.18)
Prizemoney: $60,000
1
Nazir (6)
150/1
T: M W Walker
R: R Zawari (54.5)
150/1
5g mastercraftsman (IRE) x visique (AUS) (quest for fame (GB))
Winning siblings: Apellido, Hollows, Norzita, Ripley,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
150/1
T: Zl Mok
R: R Woodworth (54.5)
150/1
3
0.3
Optimus (10)
25/1
T: S Gray
R: G Boss (55)
25/1
5g road to rock (AUS) x power (NZ) (electronic zone (USA))
4
1.3
20/1
T: S Gray
R: V Duric (57)
20/1
4g exchange rate (USA) x all night dyna (USA) (dynaformer (USA))
5
1.4
30/1
T: S Baertschiger
R: H Syafiq (54)
30/1
5m darci brahma (NZ) x always special (NZ) (stravinsky (USA))
6
2.9
Hades (9)
200/1
T: C T Kuah
R: Alan Munro (55)
200/1
7
4.7
100/1
T: D Koh
R: C C Wong (54.5)
100/1
8
5.2
200/1
T: J O'Hara
R: I Saifudin (57)
200/1
6g circular quay (USA) x catch me deputy (USA) (silver deputy (USA))
9
6.7
9/1F
T: D Meagher
R: D R Beasley (57)
9/1F
5g swiss ace (AUS) x sharp melody (NZ) (daggers drawn (USA))
10
7.2
150/1
T: S Burridge
R: W S Chan (51.5)
150/1
* Nick figures are for Australasia.