Breednet Results

SINGAPORE - Friday, April 14

Race 1 - Hcp (C5) Syn (1100m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:06.42 (30.80)
Prizemoney: $35,000
1
30/1
T: D Koh
R: R Woodworth (55.5)
30/1
Winning siblings: Smokey Princess,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.5
50/1
T: C T Kuah
R: T See (57)
50/1
4g conatus (AUS) x feed the world (AUS) (commands (AUS))
3
1.5
150/1
T: S Baertschiger
R: H Syafiq (55.5)
150/1
3g thewayyouare (USA) x black beauty (NZ) (black minnaloushe (USA))
4
1.6
80/1
T: L Khoo
R: I Saifudin (59)
80/1
6g fastnet rock (AUS) x moana beach (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
5
2.1
Cerdan (1)
10/1F
T: L K Laxon
R: M Nunes (59)
10/1F
4g danewin (AUS) x folie d'amour (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
6
2.6
300/1
T: Zl Mok
R: C C Wong (50)
300/1
8g bahhare (USA) x existent (AUS) (flying spur (AUS))
7
3.9
400/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (57)
400/1
8
4
500/1
T: D Meagher
R: Y Salim (56)
500/1
9
4.2
60/1
T: L Dragon
R: S John (54)
60/1
4g buffalo man (CAN) x al damas (NZ) (danasinga (AUS))
10
4.3
40/1
T: M Yusof
R: M Rodd (57.5)
40/1
9g umatilla (NZ) x volusia (AUS) (zeditave (AUS))
11
4.8
100/1
T: D Hill
R: S Sam (55.5)
100/1
6g volksraad (GB) x the persuader (NZ) (personal escort (USA))
12
8.6
300/1
T: H W Tan
R: D David (57)
300/1
4g magic albert (AUS) x naivety (AUS) (commands (AUS))
Race 2 - Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:23.16 (34.90)
Prizemoney: $75,000
1
Leon (3)
20/1
T: M Clements
R: M Rodd (57)
20/1
3g domesday (AUS) x sonar (AUS) (commands (AUS))
Winning siblings: Relative Direction,
This nick: 21 runners; 15 winners; 0 SW. Details
2
1
150/1
T: H W Tan
R: S John (53.5)
150/1
3g gemologist (USA) x lemon pop lassie (USA) (lemon drop kid (USA))
3
2.5
30/1
T: J O'Hara
R: Alan Munro (57)
30/1
3g showcasing (GB) x ihi frenzy (NZ) (spectacular love (USA))
4
2.8
150/1
T: S Gray
R: D R Beasley (57)
150/1
5
3
25/1
T: M W Walker
R: J Powell (57)
25/1
3g o'reilly (NZ) x starbelly (NZ) (stravinsky (USA))
6
5.8
16/1F
T: M Clements
R: V Duric (57)
16/1F
3g myboycharlie (IRE) x quick start (GB) (zamindar (USA))
7
6
20/1
T: S Yeoh
R: N Juglall (57)
20/1
3g guillotine (NZ) x no porsche needed (NZ) (no excuse needed (GB))
8
6.5
150/1
T: T Kieser
R: M Nunes (57)
150/1
3g sequalo (AUS) x bye bye diamonds (AUS) (regal classic (CAN))
9
7
500/1
T: S Gray
R: G Boss (57)
500/1
3g stravinsky (USA) x glamorous girl (NZ) (thorn park (AUS))
10
7.2
500/1
T: H Takaoka
R: D David (53.5)
500/1
3g screen hero (JPN) x kirarin (JPN) (symboli kris s (USA))
11
9
400/1
T: Zl Mok
R: C C Wong (56)
400/1
3g postponed (USA) x ready and able (AUS) (more than ready (USA))
12
14
500/1
T: J Peters
R: B Vorster (52)
500/1
3f empire maker (USA) x eta carinae (JPN) (forestry (USA))
13
19.5
500/1
T: Zl Mok
R: R Woodworth (57)
500/1
3g guillotine (NZ) x treasured choice (AUS) (redoute's choice (AUS))
14
19.7
500/1
T: H Takaoka
R: S Sam (52)
500/1
Race 3 - (Bm67) (1400m)
Class: Benchmark 67 Track: Good Time: 1:23.67 (36.94)
Prizemoney: $60,000
1
200/1
T: D Koh
R: C C Wong (54)
200/1
4g statue of liberty (USA) x teneales pearl (AUS) (redoute's choice (AUS))
Winning siblings: Angasi, Hoplites, Shoreham,
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.3
80/1
T: S Baertschiger
R: H Syafiq (56)
80/1
5g time thief (AUS) x chloris (AUS) (scenic (IRE))
3
0.4
20/1
T: C T Kuah
R: D David (54)
20/1
4g giant's causeway (USA) x go go (USA) (falstaff (USA))
4
0.8
30/1
T: L K Laxon
R: M Nunes (57)
30/1
4g pentire (GB) x marie claire (NZ) (o'reilly (NZ))
5
1.1
16/1F
T: M W Walker
R: M Rodd (58.5)
16/1F
4g kaphero (AUS) x solamina (AUS) (scenic (IRE))
6
2.4
100/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (57)
100/1
4g galileo (IRE) x walzerkoenigin (USA) (kingmambo (USA))
7
2.7
40/1
T: S Gray
R: D R Beasley (56)
40/1
5g road to rock (AUS) x power (NZ) (electronic zone (USA))
8
2.9
66/1
T: R B Marsh
R: N Juglall (53)
66/1
5g excellent art (GB) x moon magic (NZ) (casual lies (USA))
9
3.4
Splice (8)
100/1
T: C I Brown
R: R Shafiq (55)
100/1
7g dubawi (IRE) x tahitian gem (NZ) (montjeu (IRE))
10
3.7
30/1
T: J Peters
R: G Boss (57.5)
30/1
4g more than ready (USA) x unspoken choice (AUS) (giant's causeway (USA))
11
4.5
300/1
T: L K Laxon
R: I Saifudin (50)
300/1
6g patapan (USA) x huntley lass (NZ) (defensive play (USA))
12
7
400/1
T: T Kieser
R: C K Ng (54)
400/1
5g jump start (USA) x monina (USA) (cozzene (USA))
Race 4 - Mdn (Syn) (1100m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:05.40 (29.73)
Prizemoney: $35,000
1
Snip (8)
20/1F
T: D Meagher
R: D R Beasley (55.5)
20/1F
3g snippetson (AUS) x gingerbread (AUS) (kempinsky (AUS))
Winning siblings: Biscuit, Golden Four, Shijin,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
25/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (57.5)
25/1
4g street cry (IRE) x kakakakatie (AUS) (zeditave (AUS))
3
1.8
25/1
T: L Khoo
R: R Shafiq (57.5)
25/1
4
2.3
Ottawa (7)
40/1
T: J Peters
R: V Duric (55.5)
40/1
3g foxwedge (AUS) x marie soleil (USA) (louis quatorze (USA))
5
4.1
25/1
T: R Le Grange
R: N Juglall (55.5)
25/1
3g i am invincible (AUS) x pure black (AUS) (chanteclair (AUS))
6
6.9
50/1
T: H W Tan
R: M Nunes (57.5)
50/1
4g happy giggle (AUS) x out there (AUS) (marwina (AUS))
7
7.7
Pomp (12)
50/1
T: D Koh
R: R Woodworth (55.5)
50/1
3g mossman (AUS) x quaglino (AUS) (rory's jester (AUS))
8
8
300/1
T: L Khoo
R: T See (56.5)
300/1
5g librettist (USA) x o'sara (NZ) (o'reilly (NZ))
9
10
100/1
T: T Kieser
R: I Saifudin (55.5)
100/1
3g redwood (GB) x dreamcatcher (NZ) (stravinsky (USA))
10
10.1
500/1
T: H K Tan
R: T H Koh (56.5)
500/1
4g sakhee's secret (GB) x pure strike (NZ) (volksraad (GB))
11
10.5
500/1
T: T Kieser
R: C K Ng (52.5)
500/1
3g hidden dragon (AUS) x allamiss (AUS) (easy rocking (AUS))
12
32.6
500/1
T: H Takaoka
R: M Zaki (55)
500/1
4m admire cozzene (JPN) x success plan (JPN) (bubble gum fellow (JPN))
Race 5 - Kranji Nursery Stakes (Syn) (1000m)
Class: Open Track: Synthetic Time: 0:59.97
Prizemoney: $90,000
1
30/1
T: J O'Hara
R: M Rodd (57)
30/1
2c dick turpin (IRE) x californium (AUS) (geiger counter (USA))
Winning siblings: Dueton, Smoking Barrel,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
7/1F
T: M W Walker
R: R Shafiq (55.5)
7/1F
3
2.8
50/1
T: T Kieser
R: V Duric (57)
50/1
2g sidereus (AUS) x harley ma (AUS) (shovhog (AUS))
4
2.9
80/1
T: L Khoo
R: N Juglall (57)
80/1
2g animal kingdom (USA) x sun lane (GB) (daylami (IRE))
5
3.9
150/1
T: L Khoo
R: Alan Munro (57)
150/1
6
6.9
30/1
T: H W Tan
R: M Nunes (57)
30/1
2g sufficient (NZ) x barchetta (NZ) (gleam machine (USA))
7
38.9
400/1
T: T Kieser
R: C K Ng (57)
400/1
2g wanted (AUS) x conduce (AUS) (pentire (GB))
Race 6 - Hcp (C5) (1600m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:35.75 (24.82)
Prizemoney: $35,000
1
40/1
T: M Clements
R: B Vorster (51)
40/1
4g flying spur (AUS) x fleur de chine (NZ) (centaine (AUS))
This nick: 13 runners; 10 winners; 0 SW. Details
2
0.3
Aspen (5)
25/1
T: M W Walker
R: Z Syed (54.5)
25/1
6g alamosa (NZ) x kirin belle (NZ) (mr. mcginty (NZ))
3
3.6
40/1
T: S Gray
R: I Amirul (56)
40/1
4g darci brahma (NZ) x pavan (NZ) (centaine (AUS))
4
3.9
20/1F
T: L K Laxon
R: M Nunes (58.5)
20/1F
7g danroad (AUS) x maeve (NZ) (honor grades (USA))
5
4
Dragon (12)
50/1
T: M Yusof
R: S Shafrizal (50)
50/1
8g danzero (AUS) x paris nights (NZ) (le grand seigneur (CAN))
6
4.3
66/1
T: C I Brown
R: N Juglall (51)
66/1
7
6.8
80/1
T: L Dragon
R: Alan Munro (52.5)
80/1
4g husson (ARG) x paris storm (AUS) (general nediym (AUS))
8
8.3
40/1
T: R B Marsh
R: Z Zuriman (58)
40/1
6g fully fledged (NZ) x high tea (NZ) (high chaparral (IRE))
9
11.6
400/1
T: D Koh
R: I Saifudin (59)
400/1
10
11.9
300/1
T: L Khoo
R: I Azhar (56.5)
300/1
4g thano (ARG) x winkum (NZ) (waikiki star (USA))
11
12.4
40/1
T: M W Walker
R: R Zawari (57)
40/1
3g darci brahma (NZ) x obsession (NZ) (bachelor duke (USA))
12
14.9
300/1
T: S Lam
R: H Syafiq (55)
300/1
6g key deputy (USA) x bien rea (ARG) (contested bid (USA))
13
16.4
200/1
T: D Kok
R: G Boss (57)
200/1
3g helmet (AUS) x alborada (AUS) (zeditave (AUS))
14
17.9
150/1
T: Zl Mok
R: C C Wong (57)
150/1
6g darci brahma (NZ) x bartolomeo (NZ) (strategic (AUS))
Race 7 - Kranji Stakes (C) (1800m)
Class: Restricted Track: Good Time: 1:47.91
Prizemoney: $80,000
1
15/1
T: M Yusof
R: M Nunes (55)
15/1
5g sir percy (GB) x fairy flight (USA) (fusaichi pegasus (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
11/1F
T: C I Brown
R: M Rodd (55)
11/1F
4g nadeem (AUS) x sylph lady (AUS) (mossman (AUS))
3
2.6
50/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (58)
50/1
4g galileo (IRE) x remember when (IRE) (danehill dancer (IRE))
4
2.7
50/1
T: R B Marsh
R: Alan Munro (56.5)
50/1
5g savabeel (AUS) x fire song (NZ) (senor pete (USA))
5
3
100/1
T: R Le Grange
R: N Juglall (53)
100/1
5g kahal (GB) x sweet virginia (SAF) (casey tibbs (IRE))
6
8.5
Arhat (4)
30/1
T: M Clements
R: R Shafiq (56.5)
30/1
5g iffraaj (GB) x snaabelle (AUS) (snaadee (USA))
7
11
80/1
T: S Gray
R: C C Wong (57)
80/1
7g mr greeley (USA) x kushnarenkovo (GB) (sadler's wells (USA))
8
11.5
Pusaka (9)
66/1
T: S Gray
R: I Amirul (55)
66/1
6g dane shadow (AUS) x favourite way (AUS) (strategic (AUS))
Race 8 - Hcp (C5) Syn (1200m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:12.17 (36.58)
Prizemoney: $35,000
1
15/1F
T: J Peters
R: M Nunes (58)
15/1F
4g hard spun (USA) x iron kogu (JPN) (taiki shuttle (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
300/1
T: C T Kuah
R: C K Ng (48.5)
300/1
4g buffalo man (CAN) x dramatic duchess (NZ) (drama critic (USA))
3
4
16/1
T: M Yusof
R: M Rodd (58)
16/1
7g keeper (AUS) x finissima (AUS) (fasliyev (USA))
5
7
150/1
T: C T Kuah
R: W S Chan (51.5)
150/1
5g starcraft (NZ) x danislew (AUS) (danehill (USA))
6
8.3
20/1
T: S Gray
R: V Duric (58)
20/1
5g encosta de lago (AUS) x musidora (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
7
8.4
66/1
T: D Koh
R: R Woodworth (54.5)
66/1
8
8.5
100/1
T: D Hill
R: I Azhar (51.5)
100/1
8g royal academy (USA) x hugo girl (NZ) (entrepreneur (GB))
9
10.3
500/1
T: J O'Hara
R: D David (56.5)
500/1
5g reaan (AUS) x danelight (AUS) (danewin (AUS))
10
14.1
150/1
T: H W Tan
R: S John (53.5)
150/1
4g kodiac (GB) x pretty woman (IRE) (alzao (USA))
11
19.1
500/1
T: M W Walker
R: M Jailani (49.5)
500/1
7g more than ready (USA) x bahira (NZ) (volksraad (GB))
12
21.1
Baymax (6)
300/1
T: J O'Hara
R: T See (55)
300/1
4g high cotton (USA) x strathmore (CAN) (langfuhr (CAN))
Race 9 - Singapore Classic (1400m) Gr2
Class: Open Track: Good Time: 1:22.19 (35.11)
Prizemoney: $350,000
1
15/1
T: M Clements
R: G Boss (57)
15/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.5
100/1
T: C I Brown
R: R Shafiq (57)
100/1
3g alamosa (NZ) x miss kitt ann (NZ) (tale of the cat (USA))
3
1.8
8/1F
T: H Takaoka
R: Alan Munro (57)
8/1F
3r congrats (USA) x contented (AUS) (more than ready (USA))
4
2.8
30/1
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
30/1
3g dream ahead (USA) x fatoon (AUS) (snaadee (USA))
5
2.9
Deimos (6)
400/1
T: C I Brown
R: N Juglall (57)
400/1
3g showcasing (GB) x divinity (AUS) (woodman (USA))
6
3.7
66/1
T: C I Brown
R: J Powell (57)
66/1
7
5
Draco (9)
150/1
T: C I Brown
R: V Duric (57)
150/1
3g falkirk (NZ) x real defensive (NZ) (defensive play (USA))
8
5.2
150/1
T: H Takaoka
R: D David (52.5)
150/1
3f black tide (JPN) x vielle senlis (USA) (cryptoclearance (USA))
9
5.7
300/1
T: R B Marsh
R: B Vorster (57)
300/1
3g dream ahead (USA) x boom time savings (AUS) (secret savings (USA))
10
9.2
150/1
T: J Peters
R: M Nunes (57)
150/1
3g charge forward (AUS) x mozambique (AUS) (redoute's choice (AUS))
11
14.7
500/1
T: C T Kuah
R: W S Chan (54)
500/1
3c lilbourne lad (IRE) x piacenza (IRE) (darshaan (IRE))
Race 10 - Hcp (C4) Syn (1100m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:05.29 (29.63)
Prizemoney: $60,000
1
66/1
T: M W Walker
R: C K Ng (48)
66/1
4g exceed and excel (AUS) x alamantra (AUS) (elusive quality (USA))
Winning siblings: Prawn Yeah Yeah,
This nick: 29 runners; 22 winners; 6 SW. Details
2
2.3
20/1
T: C I Brown
R: M Rodd (58.5)
20/1
3
2.4
500/1
T: L Khoo
R: T See (56.5)
500/1
4m wanted (AUS) x mccune (AUS) (bel esprit (AUS))
4
3.3
150/1
T: Zl Mok
R: C C Wong (50.5)
150/1
4g coats choice (AUS) x proms (NZ) (centaine (AUS))
5
3.5
30/1
T: S Gray
R: V Duric (55)
30/1
6
4.8
16/1F
T: T Kieser
R: N Juglall (58)
16/1F
5g falvelon (AUS) x lady farndale (AUS) (flying spur (AUS))
7
5.1
100/1
T: L K Laxon
R: H Syafiq (49)
100/1
7g iffraaj (GB) x wahaha (NZ) (stravinsky (USA))
8
5.3
150/1
T: H K Tan
R: D David (50)
150/1
5g swiss ace (AUS) x lily (NZ) (one cool cat (USA))
9
6.6
150/1
T: D Koh
R: I Saifudin (52)
150/1
5g edenwold (CAN) x sparks will fly (NZ) (almutawakel (GB))
10
9.1
16/1F
T: H W Tan
R: M Nunes (55.5)
16/1F
3g align (AUS) x volta (NZ) (senor pete (USA))
11
17.6
Scrat (2)
150/1
T: C I Brown
R: J Powell (58.5)
150/1
6m jet spur (AUS) x speedy kids (AUS) (snippets (AUS))
12
18.1
100/1
T: D Koh
R: M Zaki (56.5)
100/1
6g stravinsky (USA) x down view (USA) (gone west (USA))
Race 11 - (Bm67) (1400m)
Class: Benchmark 67 Track: Good Time: 1:22.65 (36.24)
Prizemoney: $60,000
1
20/1F
T: H Takaoka
R: D David (51)
20/1F
5g fasliyev (USA) x just too too (USA) (in excess (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
25/1
T: R Le Grange
R: N Juglall (57.5)
25/1
5g giant's causeway (USA) x salut d'amour (IRE) (danehill dancer (IRE))
3
2.8
50/1
T: D Koh
R: R Woodworth (59)
50/1
4
3
25/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (56.5)
25/1
3g encosta de lago (AUS) x zirna (NZ) (deputy governor (USA))
5
4
40/1
T: M W Walker
R: Alan Munro (54.5)
40/1
6
5
50/1
T: S Gray
R: V Duric (56)
50/1
4g pins (AUS) x o'really (NZ) (centaine (AUS))
7
5.5
200/1
T: M Yusof
R: M Rodd (57.5)
200/1
5g zebedee (GB) x nelly's glen (GB) (efisio (GB))
8
6.3
60/1
T: D Meagher
R: T See (54.5)
60/1
9
8.6
150/1
T: L K Laxon
R: M Kellady (57)
150/1
5m battle paint (USA) x scorched silk (NZ) (lord ballina (AUS))
10
9.1
60/1
T: L K Laxon
R: G Boss (56.5)
60/1
5m thorn park (AUS) x tessica (AUS) (johannesburg (USA))
11
11.1
150/1
T: S Gray
R: I Amirul (52)
150/1
7g one cool cat (USA) x zatiger (NZ) (zabeel (NZ))
12
11.4
Soon Yi (14)
400/1
T: H W Tan
R: N Nurshahril (50)
400/1
7g sightseeing (USA) x colegiada (ARG) (southern halo (USA))
13
22.9
500/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (50)
500/1
7g danroad (AUS) x country road (AUS) (success express (USA))
* Nick figures are for Australasia.