Breednet Results

Other Meetings ▶
Saturday, April 10
Singapore
Sunday, April 4
Singapore
Saturday, March 27
Singapore
Saturday, March 20
Singapore
Sunday, March 14
Singapore

SINGAPORE - Friday, June 16

Race 1 - Hcp (C5) (Syn) (1000m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 0:58.79
Prizemoney: $35,000
1
12/1F
T: D Koh
R: R Woodworth (57)
12/1F
7g rusty spur (USA) x mrs bond (NZ) (last tycoon (IRE))
This nick: 1 runners; 2 winners; 0 SW. Details1 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
20/1
T: R B Marsh
R: Alan Munro (57)
20/1
4g showcasing (GB) x starry angel (NZ) (shinko forest (IRE))
3
3
60/1
T: D Hill
R: C C Wong (54)
60/1
4
3.5
20/1
T: L Dragon
R: D David (54.5)
20/1
5g bachelor duke (USA) x sugar 'n spice (NZ) (seasoned star (AUS))
5
5.3
Arion (5)
50/1
T: C T Kuah
R: W S Chan (53.5)
50/1
4g bachelor duke (USA) x eyeno (NZ) (defensive play (USA))
6
5.8
Rikioh (6)
60/1
T: D Meagher
R: D R Beasley (56.5)
60/1
6g due sasso (AUS) x bonny belle (AUS) (stormy's son (AUS))
7
7.3
150/1
T: J O'Hara
R: I Saifudin (57)
150/1
5m thewayyouare (USA) x ma (NZ) (cape cross (IRE))
8
8.8
100/1
T: D Kok
R: S Y Moon (51)
100/1
5m edenwold (CAN) x chica mala (NZ) (danasinga (AUS))
9
9.8
300/1
T: H K Tan
R: E Aslam (52.5)
300/1
6g key deputy (USA) x bien rea (ARG) (contested bid (USA))
10
10.8
400/1
T: H K Tan
R: T H Koh (56)
400/1
3g sakhee's secret (GB) x la panthere (NZ) (generous (IRE))
11
18.1
200/1
T: M W Walker
R: I Azhar (53)
200/1
5m elusive city (USA) x pretty ready (NZ) (more than ready (USA))
12
21.1
150/1
T: L Dragon
R: S John (56)
150/1
4g duke of marmalade (IRE) x onwards (AUS) (zeditave (AUS))
Race 2 - Hcp (C4) (Syn) (1000m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 0:58.33 (24.06)
Prizemoney: $60,000
1
12/1F
T: M W Walker
R: V Duric (58)
12/1F
5g captain rio (GB) x golden sparkle (NZ) (gold brose (AUS))
This nick: 29 runners; 22 winners; 3 SW. Details
2
0.5
12/1
T: H W Tan
R: N Juglall (55.5)
12/1
3g align (AUS) x volta (NZ) (senor pete (USA))
3
3.8
25/1
T: S Baertschiger
R: H Syafiq (51.5)
25/1
4g street cry (IRE) x kakakakatie (AUS) (zeditave (AUS))
4
3.9
200/1
T: D Kok
R: S Y Moon (54.5)
200/1
7g silver train (USA) x lottacosta (USA) (cat thief (USA))
5
4.4
40/1
T: S Gray
R: M Rodd (57)
40/1
6
5.7
400/1
T: L Dragon
R: E Aslam (52.5)
400/1
6g dancing for me (ARG) x bellus (USA) (saint ballado (CAN))
7
8
150/1
T: H W Tan
R: T H Koh (51)
150/1
3g ego (NZ) x surraar (NZ) (ekraar (USA))
8
8.2
60/1
T: M Clements
R: Alan Munro (52)
60/1
7m danroad (AUS) x prospective belle (USA) (beau genius (USA))
9
9.2
80/1
T: S Yeoh
R: M Zaki (50.5)
80/1
3g pour moi (IRE) x neraan (AUS) (elusive quality (USA))
10
11.5
150/1
T: L Khoo
R: I Saifudin (52)
150/1
6g fastnet rock (AUS) x moana beach (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Race 3 - Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:10.41 (24.15)
Prizemoney: $75,000
1
20/1
T: Zl Mok
R: R Woodworth (57)
20/1
3g foxwedge (AUS) x jive (CAN) (dynaformer (USA))
Winning siblings: Nashville Skyline,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.3
10/1F
T: R Le Grange
R: V Duric (57)
10/1F
3
4.8
80/1
T: K S Tan
R: M Rodd (57)
80/1
3g guillotine (NZ) x no porsche needed (NZ) (no excuse needed (GB))
4
5.6
500/1
T: L Khoo
R: C C Wong (50)
500/1
2g big brown (USA) x kallisto (AUS) (general nediym (AUS))
5
6.9
150/1
T: Zl Mok
R: Alan Munro (57)
150/1
3g bullbars (AUS) x montwest (NZ) (montjeu (IRE))
6
7.4
100/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (57)
100/1
7
7.6
20/1
T: S Burridge
R: E Aslam (54.5)
20/1
3f thorn dancer (NZ) x priceless pearl (NZ) (no excuse needed (GB))
8
8.9
100/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (51)
100/1
2g choisir (AUS) x sestiere (AUS) (shamardal (USA))
9
11.9
50/1
T: M W Walker
R: D David (49.5)
50/1
2g animal kingdom (USA) x sun lane (GB) (daylami (IRE))
10
15.4
400/1
T: C I Brown
R: R Shafiq (55.5)
400/1
3f choisir (AUS) x calm customer (NZ) (pentire (GB))
11
19.4
200/1
T: C T Kuah
R: K A'isisuhairi (49.5)
200/1
Race 4 - Kranji Stakes (C) (2000m)
Class: Restricted Track: Good Time: 2:06.03 (27.44)
Prizemoney: $80,000
1
20/1
T: H Takaoka
R: D David (58)
20/1
5m screen hero (JPN) x condor shot (JPN) (el condor pasa (USA))
Winning siblings: Wind Trail,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
11/1F
T: C I Brown
R: M Rodd (58)
11/1F
4g tavistock (NZ) x magravine (AUS) (last tycoon (IRE))
3
2.8
20/1
T: D Hill
R: V Duric (56.5)
20/1
5g keeper (AUS) x seishona (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
4
4.6
50/1
T: C I Brown
R: R Shafiq (56.5)
50/1
4g nadeem (AUS) x sylph lady (AUS) (mossman (AUS))
5
6.6
200/1
T: S Gray
R: D R Beasley (55)
200/1
7g keeper (AUS) x stage fright (NZ) (stravinsky (USA))
6
7.6
66/1
T: R Le Grange
R: N Juglall (55)
66/1
5g kahal (GB) x sweet virginia (SAF) (casey tibbs (IRE))
7
8.1
60/1
T: R B Marsh
R: C C Wong (55.5)
60/1
4g giant's causeway (USA) x go go (USA) (falstaff (USA))
8
9.6
50/1
T: L Dragon
R: Alan Munro (55)
50/1
5g northern meteor (AUS) x easy tee (USA) (lil e. tee (USA))
9
15.9
200/1
T: R B Marsh
R: J Powell (56.5)
200/1
8g one cool cat (USA) x kindness (NZ) (star way (GB))
Race 5 - Hcp (C5) (1600m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:36.68 (25.42)
Prizemoney: $35,000
1
40/1
T: R B Marsh
R: N Juglall (56)
40/1
This nick: 5 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
3.5
66/1
T: S Burridge
R: G Boss (57)
66/1
3g ready's image (USA) x pinnacle (GB) (shirley heights (GB))
3
4
12/1F
T: S Gray
R: M Rodd (57)
12/1F
5g sir percy (GB) x conduce (AUS) (pentire (GB))
4
4.3
15/1
T: D Kok
R: V Duric (57)
15/1
3g pluck (USA) x she's number one (AUS) (commands (AUS))
5
5.8
Aladdin (10)
66/1
T: D Hill
R: C K Ng (47.5)
66/1
7g al samer (AUS) x al ward (AUS) (canny lad (AUS))
6
6.3
500/1
T: L Khoo
R: I Azhar (52.5)
500/1
4g thano (ARG) x winkum (NZ) (waikiki star (USA))
7
6.8
100/1
T: H Takaoka
R: D David (58)
100/1
7g mayano top gun (JPN) x dancing heart (JPN) (sunday silence (USA))
8
7.8
50/1
T: D Koh
R: C C Wong (51)
50/1
5g onemorenomore (AUS) x spurhill (AUS) (flying spur (AUS))
9
8.3
30/1
T: M W Walker
R: R Zawari (57)
30/1
3g darci brahma (NZ) x obsession (NZ) (bachelor duke (USA))
10
8.4
150/1
T: D Meagher
R: R Woodworth (56)
150/1
Race 6 - (Bm67) (Syn) (1200m)
Class: Benchmark 67 Track: Synthetic Time: 1:10.85 (24.33)
Prizemoney: $60,000
1
20/1F
T: J Saimee
R: V Duric (56)
20/1F
5g i am invincible (AUS) x maltese (AUS) (tale of the cat (USA))
This nick: 9 runners; 8 winners; 1 SW. Details
2
0.2
66/1
T: S Baertschiger
R: H Syafiq (53)
66/1
5m darci brahma (NZ) x always special (NZ) (stravinsky (USA))
3
1
25/1
T: D Kok
R: G Boss (55.5)
25/1
5g nicconi (AUS) x uncanny lady (AUS) (canny lad (AUS))
4
1.5
40/1
T: H W Tan
R: S John (56)
40/1
3c snippetson (AUS) x distant symphony (AUS) (distant music (USA))
5
2.8
80/1
T: M Clements
R: Alan Munro (57)
80/1
6h acclamation (GB) x rock exhibition (GB) (rock of gibraltar (IRE))
7
3.7
50/1
T: D Koh
R: C C Wong (56)
50/1
4g statue of liberty (USA) x rocka mirage (AUS) (fastnet rock (AUS))
8
4.2
Longhu (6)
50/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (56)
50/1
4g per incanto (USA) x sacred steps (NZ) (elusive city (USA))
9
6.7
150/1
T: H W Tan
R: S Y Moon (55.5)
150/1
6g hidden dragon (AUS) x squeel (NZ) (zabeel (NZ))
10
7
100/1
T: Zl Mok
R: R Woodworth (55)
100/1
7g host (CHI) x bright bead (AUS) (scenic (IRE))
11
7.5
150/1
T: M Yusof
R: D R Beasley (54.5)
150/1
8g due sasso (AUS) x icicles (AUS) (don't say halo (USA))
100
80/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (54.5)
80/1
5g redoute's choice (AUS) x kisma (AUS) (snippets (AUS))
Race 7 - Hcp (C5) (1200m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:11.76 (25.02)
Prizemoney: $35,000
1
20/1
T: L K Laxon
R: V Duric (57)
20/1
4m battle paint (USA) x show royal (NZ) (traditionally (USA))
Winning siblings: Battlefield, Going Places,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
14/1F
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
14/1F
7g iffraaj (GB) x timewee (USA) (romanov (IRE))
3
0.4
50/1
T: L Khoo
R: H Syafiq (53)
50/1
3g darci brahma (NZ) x christmas eve (AUS) (more than ready (USA))
4
1.4
40/1
T: D Koh
R: C C Wong (52.5)
40/1
4g commands (AUS) x laguna lake (USA) (odyle (USA))
5
2.4
40/1
T: C T Kuah
R: S Y Moon (51)
40/1
6g big bad bob (IRE) x petite cherie (IRE) (fasliyev (USA))
6
2.6
300/1
T: D Koh
R: I Azhar (57)
300/1
6g jungle pocket (JPN) x pops (JPN) (sunday silence (USA))
7
3.6
60/1
T: H Takaoka
R: D David (55.5)
60/1
4m exceed and excel (AUS) x te akau coup (NZ) (thorn park (AUS))
8
4.4
500/1
T: L Khoo
R: M Jailani (49.5)
500/1
3g pour moi (IRE) x key of future (GB) (saddlers' hall (IRE))
9
5.7
Perkins (11)
200/1
T: C T Kuah
R: I Amirul (50)
200/1
5g sir percy (GB) x dazzling belle (NZ) (desert sun (GB))
10
6.2
300/1
T: L Dragon
R: S John (52)
300/1
4g freeze (AUS) x laross (AUS) (testa rossa (AUS))
11
8.2
150/1
T: L K Laxon
R: B Vorster (54)
150/1
12
10.5
40/1
T: K S Tan
R: Alan Munro (57)
40/1
4g testa rossa (AUS) x blue fairy wren (AUS) (delago brom (AUS))
Race 8 - Hcp (C4) (Syn) (1000m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 0:58.18 (24.16)
Prizemoney: $60,000
1
16/1
T: M Clements
R: N Juglall (53)
16/1
5g onemorenomore (AUS) x tinjirarni (AUS) (exceed and excel (AUS))
Winning siblings: Two Hearts,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.3
30/1
T: Zl Mok
R: C C Wong (53.5)
30/1
4g coats choice (AUS) x proms (NZ) (centaine (AUS))
3
3.6
30/1
T: M Yusof
R: S Shafrizal (55)
30/1
4g pins (AUS) x indisputable (NZ) (not a single doubt (AUS))
4
3.8
50/1
T: H W Tan
R: S Y Moon (52.5)
50/1
5g real saga (AUS) x calemore (AUS) (more than ready (USA))
5
4.3
200/1
T: L Khoo
R: S John (55)
200/1
5g thorn park (AUS) x l'accord (NZ) (golan (IRE))
6
5.3
Kazuo (10)
30/1
T: M Clements
R: Alan Munro (51.5)
30/1
7g ishiguru (USA) x claremont (NZ) (deputy governor (USA))
7
8.1
16/1F
T: S Baertschiger
R: J Powell (55)
16/1F
8
14.1
300/1
T: D Meagher
R: E Aslam (55)
300/1
3g sidereus (AUS) x flammable (AUS) (ferocity (AUS))
9
19.1
60/1
T: M W Walker
R: R Shafiq (53)
60/1
4g coats choice (AUS) x she's refined (NZ) (encosta de lago (AUS))
* Nick figures are for Australasia.