Breednet Results

Other Meetings ▶
Saturday, May 1
Singapore
Saturday, April 24
Singapore
Sunday, April 18
Singapore
Saturday, April 10
Singapore

SINGAPORE - Friday, September 1

Race 1 - Hcp (C5) (1400m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:23.36 (36.77)
Prizemoney: $35,000
1
16/1F
T: S Gray
R: G Boss (57)
16/1F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
60/1
T: M W Walker
R: I Azhar (54.5)
60/1
3
2.1
150/1
T: S Gray
R: D David (57)
150/1
6g red giant (USA) x deutsche (AUS) (quest for fame (GB))
4
2.9
150/1
T: M Clements
R: R Shafiq (57)
150/1
4g iffraaj (GB) x fairy promises (USA) (broken vow (USA))
5
3.2
60/1
T: D Koh
R: C J Grylls (54.5)
60/1
5g commands (AUS) x laguna lake (USA) (odyle (USA))
6
4
30/1
T: D Meagher
R: M Rodd (56.5)
30/1
6g keeper (AUS) x ever revie (IRE) (hamas (IRE))
7
4.1
16/1F
T: R B Marsh
R: M Nunes (57)
16/1F
4g sequalo (AUS) x bye bye diamonds (AUS) (regal classic (CAN))
8
5.1
50/1
T: Zl Mok
R: Alan Munro (57)
50/1
4g bullbars (AUS) x montwest (NZ) (montjeu (IRE))
9
5.3
40/1
T: M W Walker
R: V Duric (56.5)
40/1
5m saperavi (NZ) x a la votre (NZ) (volksraad (GB))
10
11.1
150/1
T: J Saimee
R: N Nurshahril (50.5)
150/1
11
11.9
200/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (54)
200/1
5g o'reilly (NZ) x cenphic (NZ) (centaine (AUS))
12
19.9
100/1
T: K Y Young
R: T See (56.5)
100/1
5g congrats (USA) x sienna gold (AUS) (more than ready (USA))
Race 2 - Mdn (Syn) (1100m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:05.62 (18.91)
Prizemoney: $75,000
1
50/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (57)
50/1
3g o'reilly (NZ) x winsome kash (NZ) (kashani (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
9/1F
T: D Meagher
R: I Saifudin (57)
9/1F
3g sidereus (AUS) x kirra sand (NZ) (o'reilly (NZ))
3
1.5
60/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (55.5)
60/1
3f power (GB) x oh carlinda (AUS) (carnegie (IRE))
4
1.7
20/1
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
20/1
5
1.9
100/1
T: J O'Hara
R: Alan Munro (57)
100/1
3g sebring (AUS) x candy stripes (AUS) (commands (AUS))
6
2.1
25/1
T: J O'Hara
R: C J Grylls (57)
25/1
3c snitzel (AUS) x royale harvest (AUS) (high yield (USA))
7
3.1
66/1
T: M W Walker
R: R Shafiq (55.5)
66/1
3f burgundy (NZ) x paraiba (NZ) (faltaat (USA))
8
9.1
300/1
T: J Saimee
R: V Duric (57)
300/1
3g bullet train (GB) x train of love (AUS) (universal prince (AUS))
Race 3 - Hcp (C4) (1800m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:47.41 (36.46)
Prizemoney: $60,000
1
40/1
T: S Burridge
R: C J Grylls (52)
40/1
5g sebring (AUS) x only words (AUS) (end sweep (USA))
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1
50/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (50)
50/1
5g o'reilly (NZ) x pinot gris (NZ) (pentire (GB))
3
1.1
30/1
T: S Gray
R: V Duric (58)
30/1
8g keeper (AUS) x stage fright (NZ) (stravinsky (USA))
4
2.5
Apollo (9)
100/1
T: C I Brown
R: I Amirul (49)
100/1
5g new approach (IRE) x nusa dua (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
3
Target (4)
20/1F
T: D Meagher
R: M Nunes (55.5)
20/1F
5g war front (USA) x temperence gift (USA) (kingmambo (USA))
6
4.3
Kokoni (2)
20/1F
T: S Gray
R: Alan Munro (57.5)
20/1F
5g acclamation (GB) x belgique (IRE) (compton place (GB))
7
5.3
50/1
T: H Takaoka
R: D David (53.5)
50/1
7m higher game (JPN) x sweet soul (JPN) (soul of the matter (USA))
8
6.6
100/1
T: S Gray
R: M Rodd (57)
100/1
6g road to rock (AUS) x power (NZ) (electronic zone (USA))
9
7.4
80/1
T: H Takaoka
R: O Chavez (51.5)
80/1
4g matsurida gogh (JPN) x excellent biko (JPN) (french deputy (USA))
10
7.9
100/1
T: C I Brown
R: R Zawari (53.5)
100/1
6g volksraad (GB) x estero (NZ) (storm creek (USA))
11
27.7
40/1
T: H Takaoka
R: M Zaki (50)
40/1
5m spicule (JPN) x uguisujo (JPN) (fusaichi concorde (JPN))
Race 4 - Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:10.46 (24.69)
Prizemoney: $35,000
1
Nimitz (9)
100/1
T: S Burridge
R: V Duric (57.5)
100/1
4g ready's image (USA) x peleliu (AUS) (footstepsinthesand (GB))
Winning siblings: Bushido,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
Howl (6)
30/1
T: D Meagher
R: O Placais (57.5)
30/1
4g showcasing (GB) x trouville (AUS) (hurricane sky (AUS))
3
2.3
16/1F
T: S Gray
R: G Boss (57.5)
16/1F
4g manhattan rain (AUS) x prima nova (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
6.1
20/1
T: S Baertschiger
R: B Vorster (51)
20/1
3g fastnet rock (AUS) x bella sunday (AUS) (sunday silence (USA))
6
7.1
30/1
T: J Peters
R: M Rodd (57.5)
30/1
4g mastercraftsman (IRE) x ruby rouge (NZ) (red ransom (USA))
7
8.4
300/1
T: S Gray
R: C J Grylls (55.5)
300/1
4g frozen power (IRE) x break of dawn (USA) (mt. livermore (USA))
8
9.4
50/1
T: L Khoo
R: J Powell (57.5)
50/1
5g gorky park (NZ) x moyvore (NZ) (grosvenor (NZ))
9
9.6
Aeolus (5)
100/1
T: C T Kuah
R: R Curatolo (57.5)
100/1
4g alamosa (NZ) x blondini (NZ) (big spender (NZ))
10
12.4
500/1
T: H W Tan
R: N Nurshahril (53.5)
500/1
4g champions gallery (GB) x venetta (AUS) (geiger counter (USA))
11
13.4
300/1
T: Zl Mok
R: T H Koh (56.5)
300/1
4g battle paint (USA) x indian song (NZ) (indian danehill (IRE))
Race 5 - Hcp (C5) (Syn) (1000m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 0:59.22 (13.57)
Prizemoney: $35,000
1
14/1F
T: C T Kuah
R: R Curatolo (55)
14/1F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
25/1
T: D Koh
R: I Azhar (57)
25/1
5g wanted (AUS) x surfari (AUS) (imperial prince (IRE))
3
1.5
Rikioh (6)
25/1
T: D Meagher
R: C S Chin (51.5)
25/1
7g due sasso (AUS) x bonny belle (AUS) (stormy's son (AUS))
5
5.6
200/1
T: H K Tan
R: T H Koh (50.5)
200/1
7g key deputy (USA) x bien rea (ARG) (contested bid (USA))
6
6.9
50/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (57)
50/1
3g conatus (AUS) x our nicki (AUS) (falvelon (AUS))
7
10.7
40/1
T: S Burridge
R: O Chavez (56)
40/1
5g hala bek (IRE) x secretive lady (AUS) (zeditave (AUS))
8
12.5
150/1
T: H W Tan
R: D David (57)
150/1
3c face value (AUS) x fitzgibbons (AUS) (purrealist (AUS))
Race 6 - Hcp (C4) (Syn) (1200m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:11.19 (24.32)
Prizemoney: $60,000
1
100/1
T: M Yusof
R: M Rodd (56.5)
100/1
6g zebedee (GB) x nelly's glen (GB) (efisio (GB))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
40/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (55.5)
40/1
3
1.3
66/1
T: M Clements
R: G Boss (55)
66/1
5g coats choice (AUS) x sparks will fly (NZ) (almutawakel (GB))
4
2.1
20/1
T: J Peters
R: C J Grylls (55.5)
20/1
4g red arrow (AUS) x lassetoile (AUS) (canny lad (AUS))
5
2.9
200/1
T: M Clements
R: I Amirul (49)
200/1
5g henrythenavigator (USA) x testalimit (AUS) (testa rossa (AUS))
6
3.9
60/1
T: J O'Hara
R: Alan Munro (55)
60/1
5g exceed and excel (AUS) x akhmatova (USA) (saint ballado (CAN))
7
4.4
500/1
T: J Peters
R: I Saifudin (53)
500/1
5g alamosa (NZ) x pinot grieve (NZ) (pins (AUS))
8
4.9
Hades (1)
66/1
T: C T Kuah
R: C K Ng (55.5)
66/1
9
5.7
Shaqraa (11)
20/1F
T: S Baertschiger
R: H Syafiq (49.5)
20/1F
5g fully fledged (NZ) x be a princess (NZ) (al akbar (AUS))
10
6
20/1
T: J Saimee
R: O Chavez (55)
20/1
4g showcasing (GB) x twentyfirstcentury (GB) (sadler's wells (USA))
11
6.5
Honor (10)
200/1
T: M W Walker
R: D David (52.5)
200/1
12
15.3
50/1
T: D Meagher
R: M Nunes (55.5)
50/1
Race 7 - Hcp (C5) (1400m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:23.81 (36.53)
Prizemoney: $35,000
1
20/1F
T: C T Kuah
R: R Curatolo (54.5)
20/1F
6g thorn park (AUS) x star lass (AUS) (johannesburg (USA))
Winning siblings: Bring To The Block,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
40/1
T: R B Marsh
R: M Nunes (56.5)
40/1
5g darci brahma (NZ) x princess annaliese (NZ) (van nistelrooy (USA))
3
2.1
60/1
T: C T Kuah
R: C K Ng (53.5)
60/1
4
2.4
Amistad (11)
30/1
T: M Clements
R: D David (51.5)
30/1
5
3.9
Joyous (3)
30/1
T: M Yusof
R: Alan Munro (56.5)
30/1
6g iffraaj (GB) x casual walk (NZ) (creese (GB))
6
5.7
50/1
T: M W Walker
R: V Duric (53.5)
50/1
4g darci brahma (NZ) x molly coco (NZ) (savabeel (AUS))
7
6.2
30/1
T: K Y Young
R: T H Koh (54)
30/1
5g buffalo man (CAN) x al damas (NZ) (danasinga (AUS))
8
7
300/1
T: S Gray
R: I Amirul (55)
300/1
5g recast (AUS) x prizegiving (AUS) (galileo (IRE))
9
7.1
Tenma (10)
40/1
T: L Dragon
R: O Placais (52.5)
40/1
6g holy roman emperor (IRE) x abama lady (CAN) (mr. greeley (USA))
10
8.6
200/1
T: H Takaoka
R: O Chavez (53.5)
200/1
6m exceed and excel (AUS) x behreyma (IRE) (persian bold (GB))
11
12.4
50/1
T: R B Marsh
R: C J Grylls (54.5)
50/1
5g darci brahma (NZ) x magical moment (GB) (sadler's wells (USA))
Race 8 - Hcp (C5) (Syn) (1600m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:39.25 (25.69)
Prizemoney: $35,000
1
40/1
T: D Kok
R: M Nunes (52.5)
40/1
4g helmet (AUS) x alborada (AUS) (zeditave (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
100/1
T: H Takaoka
R: M Zaki (50)
100/1
8g neo universe (JPN) x wastin' time (JPN) (brian's time (USA))
3
2.8
100/1
T: R B Marsh
R: D David (50)
100/1
10g traditionally (USA) x first of may (GB) (halling (USA))
4
3.6
20/1F
T: C T Kuah
R: R Curatolo (56)
20/1F
7g any suggestion (AUS) x loranay (NZ) (prince of praise (NZ))
5
3.8
25/1
T: M W Walker
R: I Azhar (56.5)
25/1
5g red arrow (AUS) x yahero (AUS) (mr. henrysee (USA))
6
4.6
Aspen (3)
30/1
T: M W Walker
R: R Shafiq (58)
30/1
7g alamosa (NZ) x kirin belle (NZ) (mr. mcginty (NZ))
7
5.1
30/1
T: L Dragon
R: Alan Munro (59)
30/1
4g zacinto (GB) x muffin coup (NZ) (elusive city (USA))
8
5.6
100/1
T: H Takaoka
R: I Saifudin (50)
100/1
7g captain steve (USA) x magie blanche (JPN) (air shakur (JPN))
9
8.9
40/1
T: S Gray
R: I Amirul (57)
40/1
8g husson (ARG) x la cloche (AUS) (anabaa (USA))
10
9
25/1
T: C T Kuah
R: C K Ng (50.5)
25/1
8g oasis dream (GB) x hovering (IRE) (in the wings (GB))
11
15.5
300/1
T: H K Tan
R: T H Koh (49)
300/1
5g sakhee's secret (GB) x pure strike (NZ) (volksraad (GB))
Race 9 - Hcp (C3) (Syn) (1000m)
Class: Class 3 Track: Synthetic Time: 0:58.21 (23.82)
Prizemoney: $80,000
1
Kratos (10)
30/1
T: C I Brown
R: B Vorster (51.5)
30/1
4g guillotine (NZ) x finishing school (AUS) (royal academy (USA))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1
40/1
T: J O'Hara
R: D David (55.5)
40/1
7g shaft (AUS) x marina belle (AUS) (last tycoon (IRE))
3
1.1
100/1
T: D Koh
R: I Azhar (57)
100/1
6g kitten's joy (USA) x atlantic beauty (USA) (stormy atlantic (USA))
4
3.2
12/1F
T: R B Marsh
R: V Duric (54)
12/1F
4g dream ahead (USA) x boom time savings (AUS) (secret savings (USA))
5
3.4
200/1
T: M W Walker
R: C J Grylls (52.5)
200/1
5g purrealist (AUS) x traverse (AUS) (good journey (USA))
6
3.6
200/1
T: M Clements
R: G Boss (54)
200/1
7g magic albert (AUS) x cora (IRE) (machiavellian (USA))
7
3.9
60/1
T: M Clements
R: Alan Munro (52.5)
60/1
8
4.4
200/1
T: M W Walker
R: C K Ng (48.5)
200/1
5g exceed and excel (AUS) x alamantra (AUS) (elusive quality (USA))
9
4.5
100/1
T: K Y Young
R: M Zaki (50.5)
100/1
6g bachelor duke (USA) x muppy (AUS) (snaadee (USA))
10
5.5
500/1
T: S Burridge
R: N Nurshahril (49)
500/1
6g iffraaj (GB) x luminata (IRE) (indian ridge (GB))
11
5.6
15/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (57)
15/1
6g align (AUS) x danness (NZ) (danske (NZ))
12
10.6
66/1
T: L Dragon
R: T See (54.5)
66/1
7g kaphero (AUS) x ellexcell (AUS) (octagonal (NZ))
Race 10 - Hcp (C4) (Syn) (1000m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 0:58.80 (13.19)
Prizemoney: $60,000
1
16/1F
T: D Meagher
R: R Zawari (53.5)
16/1F
5g snippetson (AUS) x exabaa (AUS) (anabaa (USA))
Winning siblings: Snipex Abaa,
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
1
30/1
T: Zl Mok
R: W S Chan (53.5)
30/1
3
1.3
20/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (55.5)
20/1
6g redoute's choice (AUS) x glimmers (AUS) (success express (USA))
4
1.5
30/1
T: H W Tan
R: S John (53.5)
30/1
3c magnus (AUS) x penny opera (NZ) (danasinga (AUS))
5
4.8
100/1
T: M Clements
R: M Nunes (52)
100/1
4g wanted (AUS) x strega (AUS) (lake coniston (IRE))
6
4.9
30/1
T: J Saimee
R: C J Grylls (55)
30/1
4g captain sonador (AUS) x just hilda (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
7
6.2
100/1
T: J Peters
R: P Dellorto (49.5)
100/1
7g snippetson (AUS) x haleconia (AUS) (danehill (USA))
8
9
150/1
T: S Burridge
R: C S Chin (49.5)
150/1
9
9.1
500/1
T: J O'Hara
R: M Jailani (50)
500/1
6g flying spur (AUS) x hella good (AUS) (thorn park (AUS))
10
9.2
60/1
T: M W Walker
R: D David (50)
60/1
4g swiss ace (AUS) x honey gee (AUS) (jeune (GB))
11
10.7
500/1
T: M Yusof
R: C K Ng (48.5)
500/1
5g pivotal (GB) x pediment (GB) (desert prince (IRE))
12
11.5
60/1
T: H K Tan
R: M Ewe (56.5)
60/1
6g patapan (USA) x si signorina (NZ) (senor pete (USA))
* Nick figures are for Australasia.