Breednet Results

Other Meetings ▶
Saturday, April 10
Singapore
Sunday, April 4
Singapore
Saturday, March 27
Singapore
Saturday, March 20
Singapore
Sunday, March 14
Singapore

SINGAPORE - Friday, October 6

Race 1 - Hcp (C5) (Syn) (1200m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:12.70 (36.02)
Prizemoney: $35,000
1
14/1F
T: D Koh
R: R Woodworth (57)
14/1F
5g commands (AUS) x christmas joy (AUS) (perugino (USA))
Winning siblings: Festive Excess,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
60/1
T: S Gray
R: D David (56.5)
60/1
3
1.6
30/1
T: L Dragon
R: M Nunes (56.5)
30/1
5g foreplay (AUS) x zoccoletta (AUS) (fasliyev (USA))
4
1.9
100/1
T: J Saimee
R: G Boss (54)
100/1
4g redwood (GB) x dreamcatcher (NZ) (stravinsky (USA))
5
2.7
100/1
T: H W Tan
R: O Chavez (53.5)
100/1
6g hussonet (USA) x girls rule (AUS) (geiger counter (USA))
6
2.9
100/1
T: M W Walker
R: H Noorman (52)
100/1
4g coats choice (AUS) x explain (NZ) (success express (USA))
7
3
66/1
T: K Y Young
R: N Juglall (53.5)
66/1
7g any suggestion (AUS) x loranay (NZ) (prince of praise (NZ))
8
3.5
40/1
T: K Y Young
R: I Azhar (53.5)
40/1
5g red arrow (AUS) x yahero (AUS) (mr. henrysee (USA))
9
4.3
60/1
T: H W Tan
R: S John (56.5)
60/1
10
4.4
40/1
T: J O'Hara
R: T See (56)
40/1
7m rusty spur (USA) x zedcar (AUS) (zeditave (AUS))
11
5.4
30/1
T: K S Tan
R: M Rodd (56.5)
30/1
5g showcasing (GB) x queens move (AUS) (king of kings (IRE))
12
8.9
300/1
T: M Yusof
R: S Shafrizal (51.5)
300/1
5g super saver (USA) x bektris (AUS) (sir tristram (IRE))
Race 2 - Mdn (Syn) (1100m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:04.89 (41.40)
Prizemoney: $75,000
1
20/1
T: C I Brown
R: M Nunes (55.5)
20/1
3f ilovethiscity (AUS) x moondreamer (IRE) (danehill (USA))
Winning siblings: El Vee Are, Moonlover, Singsurat,
This nick: 5 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
3.5
150/1
T: J Peters
R: C J Grylls (57)
150/1
3g alamosa (NZ) x shezabeel (NZ) (zabeel (NZ))
3
4
100/1
T: K Y Young
R: R Woodworth (57)
100/1
3g phenomenons (AUS) x inaura (AUS) (fantastic light (USA))
4
6.1
Sattar (1)
8/1F
T: M Clements
R: O Chavez (57)
8/1F
5
6.6
40/1
T: M W Walker
R: R Zawari (55)
40/1
6
7.9
200/1
T: H W Tan
R: S John (57)
200/1
3g delago deluxe (AUS) x jims bird (AUS) (van nistelrooy (USA))
7
11.2
100/1
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
100/1
3g casino prince (AUS) x radio song (AUS) (unbridled's song (USA))
8
14
60/1
T: C T Kuah
R: C K Ng (50)
60/1
3g tale of the cat (USA) x elle point (USA) (distorted humor (USA))
9
17.5
500/1
T: C T Kuah
R: W S Chan (51.5)
500/1
3g istan (USA) x lovers spat (USA) (yankee gentleman (USA))
800
60/1
T: H W Tan
R: R Shafiq (57)
60/1
3g i am invincible (AUS) x nachtanz's secret (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 3 - Hcp (C4) (Syn) (1100m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:05.37 (18.60)
Prizemoney: $60,000
1
40/1
T: R B Marsh
R: N Juglall (52)
40/1
5g showcasing (GB) x starry angel (NZ) (shinko forest (IRE))
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
30/1
T: H W Tan
R: R Shafiq (53.5)
30/1
4g swiss ace (AUS) x rosenborg (AUS) (danehill (USA))
3
1.4
11/1F
T: H W Tan
R: M Nunes (54.5)
11/1F
3c magnus (AUS) x penny opera (NZ) (danasinga (AUS))
4
1.6
60/1
T: J O'Hara
R: T See (53.5)
60/1
9g strada (AUS) x believable (AUS) (bluebird (USA))
5
2.1
25/1
T: M W Walker
R: O Chavez (52)
25/1
4g saperavi (NZ) x a la votre (NZ) (volksraad (GB))
6
2.2
80/1
T: J Saimee
R: S Shafrizal (50)
80/1
7
3.7
200/1
T: D Meagher
R: I Saifudin (54)
200/1
6g conatus (AUS) x open slather (AUS) (last tycoon (IRE))
8
6.2
50/1
T: K Y Young
R: M Zaki (58)
50/1
6g bachelor duke (USA) x muppy (AUS) (snaadee (USA))
9
6.7
150/1
T: K S Tan
R: S John (52.5)
150/1
7g dancing for me (ARG) x bellus (USA) (saint ballado (CAN))
10
11.2
100/1
T: Zl Mok
R: R Woodworth (57)
100/1
8g host (CHI) x bright bead (AUS) (scenic (IRE))
11
11.5
200/1
T: D Koh
R: C C Wong (50)
200/1
8g rusty spur (USA) x mrs bond (NZ) (last tycoon (IRE))
Race 4 - Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:23.63 (35.90)
Prizemoney: $35,000
1
Athena (1)
25/1
T: C I Brown
R: A Ismadi (57)
25/1
4m nom du jeu (NZ) x zingara (NZ) (howbaddouwantit (USA))
This nick: 7 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.5
20/1
T: S Baertschiger
R: H Syafiq (56)
20/1
4g myboycharlie (IRE) x maria antica (AUS) (ignatius (USA))
3
1
Sahaba (3)
16/1F
T: J Saimee
R: S Noh (56.5)
16/1F
4g stravinsky (USA) x gimmick (NZ) (sir tristram (IRE))
5
3.8
25/1
T: M W Walker
R: R Shafiq (56.5)
25/1
4g redwood (GB) x scarlet queen (AUS) (fasliyev (USA))
6
5.8
100/1
T: D Meagher
R: R Woodworth (54)
100/1
4g so you think (NZ) x danaupair starlet (AUS) (delago brom (AUS))
7
6.6
500/1
T: S Gray
R: C J Grylls (58)
500/1
4g frozen power (IRE) x break of dawn (USA) (mt. livermore (USA))
8
8.4
Aeolus (12)
200/1
T: C T Kuah
R: K A'isisuhairi (51)
200/1
4g alamosa (NZ) x blondini (NZ) (big spender (NZ))
9
9.7
300/1
T: D Koh
R: C C Wong (54)
300/1
5g street cry (IRE) x arapaho miss (AUS) (danehill dancer (IRE))
10
11.2
150/1
T: S Gray
R: G Boss (56.5)
150/1
4g dream ahead (USA) x bora blues (GB) (peintre celebre (USA))
11
17.7
50/1
T: J Peters
R: O Placais (58)
50/1
4g ad valorem (USA) x shashzaya (IRE) (ashkalani (IRE))
12
31
500/1
T: H K Tan
R: T H Koh (49)
500/1
5g sakhee's secret (GB) x pure strike (NZ) (volksraad (GB))
300
100/1
T: Zl Mok
R: Alan Munro (52.5)
100/1
4g bullbars (AUS) x montwest (NZ) (montjeu (IRE))
Race 5 - Hcp (C5) (Syn) (1200m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:12.59 (25.65)
Prizemoney: $35,000
1
16/1F
T: D Hill
R: M Nunes (54)
16/1F
7g strada (AUS) x show 'em girl (AUS) (snippets (AUS))
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
3.3
80/1
T: T Kieser
R: M Rodd (57)
80/1
8g keeper (AUS) x kharlie princess (NZ) (centaine (AUS))
3
3.6
60/1
T: H K Tan
R: E Aslam (56)
60/1
6g patapan (USA) x moire (NZ) (crested wave (USA))
4
4.1
66/1
T: K Y Young
R: Alan Munro (56.5)
66/1
6g bushranger (IRE) x ladykin (AUS) (keltrice (AUS))
5
5.6
200/1
T: H Takaoka
R: D David (51.5)
200/1
5m vermilion (JPN) x gouter de roi (JPN) (special week (JPN))
6
5.8
40/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (57)
40/1
5g o'reilly (NZ) x cenphic (NZ) (centaine (AUS))
7
6.3
50/1
T: H Takaoka
R: M Zaki (50)
50/1
8g neo universe (JPN) x wastin' time (JPN) (brian's time (USA))
8
6.6
40/1
T: H W Tan
R: S John (55.5)
40/1
9
7.1
80/1
T: D Koh
R: I Saifudin (56)
80/1
6g edenwold (CAN) x sparks will fly (NZ) (almutawakel (GB))
10
9.1
60/1
T: L Dragon
R: O Placais (55)
60/1
5g freeze (AUS) x laross (AUS) (testa rossa (AUS))
11
9.6
Kashan (5)
25/1
T: M W Walker
R: O Chavez (56)
25/1
12
9.8
100/1
T: C T Kuah
R: C J Grylls (53.5)
100/1
6g commands (AUS) x momentous (USA) (summer squall (USA))
Race 6 - Ks (C) (1600m)
Class: Restricted Track: Good Time: 1:35.81 (48.40)
Prizemoney: $80,000
1
25/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (56.5)
25/1
5g hidden truth (USA) x famosa sam (ARG) (alrassaam (GB))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
40/1
T: D Hill
R: M Rodd (55)
40/1
5g dark angel (IRE) x livadream (IRE) (dalakhani (IRE))
3
1.3
Golazo (6)
25/1
T: H Takaoka
R: D David (55)
25/1
5g screen hero (JPN) x fuji blue heart (JPN) (chief bearhart (CAN))
4
2.6
15/1F
T: D L Freedman
R: J Powell (58)
15/1F
5g pentire (GB) x marie claire (NZ) (o'reilly (NZ))
5
4.6
30/1
T: M Yusof
R: Alan Munro (55)
30/1
5g lope de vega (IRE) x greta road (FR) (grape tree road (GB))
6
5.1
60/1
T: T Kieser
R: N Juglall (56.5)
60/1
5g medaglia d'oro (USA) x lady belvedere (AUS) (royal academy (USA))
7
5.4
30/1
T: S Gray
R: C C Wong (52.5)
30/1
5g pins (AUS) x o'really (NZ) (centaine (AUS))
8
12.4
150/1
T: H Takaoka
R: M Zaki (50)
150/1
9
13.7
100/1
T: D Koh
R: I Azhar (56.5)
100/1
7g elusive city (USA) x en vitesse (GB) (peintre celebre (USA))
Race 7 - (Bm83) (Syn) (1100m)
Class: Benchmark 83 Track: Synthetic Time: 1:04.21 (18.41)
Prizemoney: $100,000
1
60/1
T: J O'Hara
R: D David (51)
60/1
7g shaft (AUS) x marina belle (AUS) (last tycoon (IRE))
Winning siblings: Adabelle, Ahnighito, Sleepless Nights,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
50/1
T: S Gray
R: C C Wong (50)
50/1
5g exchange rate (USA) x all night dyna (USA) (dynaformer (USA))
3
2.5
12/1F
T: M Yusof
R: M Nunes (55)
12/1F
5g magnus (AUS) x subprime (AUS) (dubai destination (USA))
4
2.8
30/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (51.5)
30/1
6g align (AUS) x danness (NZ) (danske (NZ))
5
3.3
200/1
T: L Dragon
R: O Placais (51.5)
200/1
7g kaphero (AUS) x ellexcell (AUS) (octagonal (NZ))
6
3.6
25/1
T: J Peters
R: G Boss (55)
25/1
5g fastnet rock (AUS) x defiant dame (AUS) (more than ready (USA))
7
5.9
20/1
T: K Y Young
R: C J Grylls (53.5)
20/1
5g patapan (USA) x sarah san (NZ) (san luis (AUS))
8
6.1
200/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (53)
200/1
9
6.6
100/1
T: Zl Mok
R: Alan Munro (55)
100/1
10
7.1
200/1
T: P Stokes
R: R Zawari (57)
200/1
6g california dane (AUS) x bounce (AUS) (woodman (USA))
Race 8 - Hcp (C4) (1400m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:24.21 (38.01)
Prizemoney: $60,000
1
20/1F
T: C I Brown
R: M Rodd (55.5)
20/1F
This nick: 5 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
0.5
40/1
T: S Burridge
R: C J Grylls (53)
40/1
6g guillotine (NZ) x carnival girl (NZ) (roughcast (USA))
3
2.8
50/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (56)
50/1
5g street cry (IRE) x kakakakatie (AUS) (zeditave (AUS))
4
3.3
40/1
T: R B Marsh
R: N Juglall (57)
40/1
6g road to rock (AUS) x her hidden talent (NZ) (groom dancer (USA))
5
4.3
50/1
T: S Gray
R: C C Wong (52.5)
50/1
5g lonhro (AUS) x maree basse (IRE) (royal applause (GB))
6
5.1
25/1
T: S Burridge
R: Alan Munro (57)
25/1
5g more than ready (USA) x paulini (AUS) (singspiel (IRE))
7
6.1
Trigamy (10)
150/1
T: J Saimee
R: K A'isisuhairi (52)
150/1
8
6.6
40/1
T: K Y Young
R: R Woodworth (55)
40/1
3c niagara (AUS) x miss jean brodie (NZ) (masterclass (USA))
9
7.1
Masurao (11)
100/1
T: H Takaoka
R: D David (51)
100/1
6g mastercraftsman (IRE) x black bijou (NZ) (black minnaloushe (USA))
10
7.2
80/1
T: C I Brown
R: A Ismadi (51)
80/1
6g volksraad (GB) x estero (NZ) (storm creek (USA))
11
8.2
50/1
T: J Saimee
R: G Boss (53)
50/1
12
10
300/1
T: S Burridge
R: P Dellorto (49.5)
300/1
5g medaglia d'oro (USA) x gussy godiva (NZ) (last tycoon (IRE))
* Nick figures are for Australasia.