Breednet Results

Other Meetings ▶
Saturday, April 10
Singapore
Sunday, April 4
Singapore
Saturday, March 27
Singapore
Saturday, March 20
Singapore

SINGAPORE - Friday, January 12

Race 1 - Hcp (C4) (Non Premier) (Syn) (1100m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:06.44 (42.33)
Prizemoney: $45,000
1
150/1
T: J O'Hara
R: T See (54)
150/1
6g gallant guru (AUS) x irish jig (NZ) (o'reilly (NZ))
This nick: 7 runners; 6 winners; 1 SW. Details
2
1
50/1
T: C T Kuah
R: N Juglall (57)
50/1
5m alamosa (NZ) x ranch (AUS) (rancher (AUS))
3
1.5
12/1F
T: M W Walker
R: V Duric (56.5)
12/1F
4m alamosa (NZ) x tad infinitum (NZ) (traditionally (USA))
4
1.6
Pomp (7)
20/1
T: D Koh
R: C K Ng (52)
20/1
4g mossman (AUS) x quaglino (AUS) (rory's jester (AUS))
5
3.4
200/1
T: J Saimee
R: Alan Munro (53.5)
200/1
5g host (CHI) x play mizzty for me (CAN) (mizzen mast (USA))
6
3.6
50/1
T: K S Tan
R: C C Wong (52)
50/1
8g iffraaj (GB) x timewee (USA) (romanov (IRE))
7
4.1
80/1
T: M Yusof
R: O Placais (57)
80/1
6g o'lonhro (AUS) x bent zena (AUS) (rancho ruler (AUS))
8
4.6
25/1
T: D Hill
R: B Vorster (54.5)
25/1
7g strada (AUS) x show 'em girl (AUS) (snippets (AUS))
9
5.1
400/1
T: D Kok
R: M Ewe (54)
400/1
10
5.4
66/1
T: H W Tan
R: R Woodworth (54)
66/1
8g sightseeing (USA) x colegiada (ARG) (southern halo (USA))
11
7.2
400/1
T: J O'Hara
R: I Saifudin (55)
400/1
9g gallant guru (AUS) x hollywood heights (NZ) (felix the cat (USA))
12
15.2
300/1
T: K Y Young
R: I Azhar (53)
300/1
7g coats choice (AUS) x please remember (NZ) (don't forget me (IRE))
Race 2 - Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:23.48 (36.33)
Prizemoney: $85,000
1
14/1
T: L Dragon
R: V Duric (57)
14/1
3g per incanto (USA) x maggs (NZ) (towkay (AUS))
Winning siblings: Kina Win, Raf Lanac,
This nick: 23 runners; 12 winners; 1 SW. Details
2
3.5
30/1
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
30/1
3g hussonet (USA) x exalted dream (AUS) (blevic (AUS))
3
4.3
50/1
T: D L Freedman
R: G Boss (57)
50/1
3g pierro (AUS) x augusta proud (AUS) (more than ready (USA))
4
4.8
400/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (55.5)
400/1
5
6.1
12/1F
T: L Khoo
R: R Curatolo (57)
12/1F
6
6.2
100/1
T: S Gray
R: Alan Munro (57)
100/1
3g animal kingdom (USA) x pauline de lago (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
9.5
30/1
T: J Peters
R: C J Grylls (57)
30/1
3g foxwedge (AUS) x mothwing (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
11.3
150/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (57)
150/1
9
11.8
200/1
T: C T Kuah
R: C K Ng (50)
200/1
10
16.3
500/1
T: L Khoo
R: Z Zuriman (54.5)
500/1
3f ekraar (USA) x chica mala (NZ) (danasinga (AUS))
11
20.1
400/1
T: K S Tan
R: K A'isisuhairi (57)
400/1
3g zed (NZ) x taupaki flight (NZ) (british banker (CAN))
12
20.4
500/1
T: R Le Grange
R: N Juglall (57)
500/1
3g pure prize (USA) x krysia (ARG) (matty g (USA))
Race 3 - Hcp (C4) (Non Premier) (1800m)
Class: Class 4 Track: Dead Time: 1:50.88 (26.86)
Prizemoney: $45,000
1
11/1F
T: M Yusof
R: V Duric (58)
11/1F
4g daliapour (IRE) x traverse (AUS) (good journey (USA))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
50/1
T: S Gray
R: N Juglall (50.5)
50/1
5g recast (AUS) x prizegiving (AUS) (galileo (IRE))
3
2.1
Rafale (6)
40/1
T: Zl Mok
R: T H Koh (53.5)
40/1
4g alamosa (NZ) x pure strike (NZ) (volksraad (GB))
4
4.2
40/1
T: H Takaoka
R: Alan Munro (51.5)
40/1
4g matsurida gogh (JPN) x excellent biko (JPN) (french deputy (USA))
5
4.3
50/1
T: L Dragon
R: B Vorster (52)
50/1
3g hidden dragon (AUS) x northern friends (AUS) (distinctly north (USA))
6
5.1
60/1
T: H Takaoka
R: C C Wong (51)
60/1
8g mayano top gun (JPN) x dancing heart (JPN) (sunday silence (USA))
7
5.6
Danzeb (2)
50/1
T: J Saimee
R: S Noh (55.5)
50/1
5g thewayyouare (USA) x distinction (NZ) (honor grades (USA))
8
6.1
66/1
T: H W Tan
R: O Placais (54.5)
66/1
5g rothesay (AUS) x montare (NZ) (montjeu (IRE))
9
7.6
300/1
T: J Saimee
R: R Curatolo (56)
300/1
4g daliapour (IRE) x subprime (AUS) (dubai destination (USA))
10
10.6
30/1
T: M W Walker
R: C J Grylls (54.5)
30/1
4g darci brahma (NZ) x obsession (NZ) (bachelor duke (USA))
Race 4 - Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:10.13 (35.35)
Prizemoney: $20,000
1
25/1
T: J Peters
R: V Duric (57.5)
25/1
4g falkirk (NZ) x sandra (NZ) (king's chapel (AUS))
Winning siblings: Arjaybee,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
4.5
25/1
T: S Gray
R: R Zawari (55.5)
25/1
5g conatus (AUS) x breezer (AUS) (royal academy (USA))
3
5
25/1
T: S Burridge
R: G Boss (57.5)
25/1
4g purrealist (AUS) x spirit of sienna (AUS) (invincible spirit (IRE))
4
5.5
15/1F
T: R B Marsh
R: J Powell (57.5)
15/1F
4g o'reilly (NZ) x kablues (NZ) (danske (NZ))
5
6.3
500/1
T: D Meagher
R: O Placais (57.5)
500/1
4g magic albert (AUS) x chattel (AUS) (grand lodge (USA))
6
7.8
500/1
T: C T Kuah
R: I Azhar (54)
500/1
7
9.8
80/1
T: L Khoo
R: R Curatolo (57.5)
80/1
5g gorky park (NZ) x moyvore (NZ) (grosvenor (NZ))
8
10.3
40/1
T: J Peters
R: C J Grylls (57.5)
40/1
4g o'reilly (NZ) x kiwi park (NZ) (thorn park (AUS))
9
12.1
Nicator (13)
500/1
T: K Y Young
R: R Woodworth (54)
500/1
3g alamosa (NZ) x all in grace (NZ) (prized (USA))
10
12.6
500/1
T: D Meagher
R: T See (56.5)
500/1
4g ruwi (GB) x bubs (NZ) (rossini (USA))
11
13.6
150/1
T: S Burridge
R: K A'isisuhairi (57.5)
150/1
4g showcasing (GB) x spanish fling (AUS) (iglesia (AUS))
12
17.9
500/1
T: H K Tan
R: M Ewe (56.5)
500/1
4h anacheeva (AUS) x huntingdacash (AUS) (dash for cash (AUS))
13
23.9
300/1
T: H K Tan
R: T H Koh (56.5)
300/1
5g snitzel (AUS) x royal reply (AUS) (quest for fame (GB))
14
24.2
100/1
T: J O'Hara
R: N Juglall (57.5)
100/1
4g exceed and excel (AUS) x akhmatova (USA) (saint ballado (CAN))
Race 5 - Hcp (C5) (1800m)
Class: Class 5 Track: Dead Time: 1:50.27 (49.26)
Prizemoney: $20,000
1
Baymax (5)
100/1
T: J O'Hara
R: T See (54)
100/1
5g high cotton (USA) x strathmore (CAN) (langfuhr (CAN))
Winning siblings: Winfrey,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
25/1
T: L Khoo
R: R Curatolo (55.5)
25/1
5g danzero (AUS) x royal scam (AUS) (palace music (USA))
3
4.6
25/1
T: H Takaoka
R: Alan Munro (58)
25/1
8g roses in may (USA) x earnest desire (JPN) (sunday silence (USA))
4
4.7
Dragon (8)
30/1
T: M Yusof
R: B Vorster (52)
30/1
9g danzero (AUS) x paris nights (NZ) (le grand seigneur (CAN))
5
5.2
50/1
T: D Koh
R: I Saifudin (52)
50/1
7g guillotine (NZ) x quadriga (NZ) (zabeel (NZ))
6
6.2
40/1
T: C T Kuah
R: N Juglall (54.5)
40/1
8g oasis dream (GB) x hovering (IRE) (in the wings (GB))
7
8
150/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (50)
150/1
10g traditionally (USA) x first of may (GB) (halling (USA))
8
9
80/1
T: L Dragon
R: O Placais (57.5)
80/1
9
9.3
80/1
T: L Khoo
R: I Azhar (51.5)
80/1
5g thano (ARG) x winkum (NZ) (waikiki star (USA))
10
9.8
150/1
T: L Dragon
R: H Noorman (48)
150/1
5g husson (ARG) x paris storm (AUS) (general nediym (AUS))
11
10.3
25/1F
T: S Gray
R: C J Grylls (57)
25/1F
8g husson (ARG) x la cloche (AUS) (anabaa (USA))
12
12.3
500/1
T: L Khoo
R: Z Zuriman (50.5)
500/1
13
12.8
500/1
T: C T Kuah
R: W S Chan (51.5)
500/1
Race 6 - Hcp (C3) (Syn) (1200m)
Class: Class 3 Track: Synthetic Time: 1:11.75 (35.66)
Prizemoney: $80,000
1
16/1
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
16/1
5g swiss ace (AUS) x asciano miss (AUS) (jet spur (AUS))
Winning siblings: Miss Dusty, Nova Swiss,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
20/1
T: D L Freedman
R: C J Grylls (53.5)
20/1
3g hard spun (USA) x lady of letters (AUS) (geiger counter (USA))
3
2.1
Be Bee (2)
9/1F
T: S Baertschiger
R: J Powell (56)
9/1F
3g showcasing (GB) x my other woman (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
2019 NZB Karaka Book 1
$170,000
Vendor: Haunui Farm
Buyer: Mr J Sung
4
5.4
150/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (50)
150/1
7g casino prince (AUS) x miss knightley (AUS) (more than ready (USA))
5
8.9
Zeus (5)
300/1
T: D Kok
R: M Ewe (53.5)
300/1
6
10.7
100/1
T: M W Walker
R: C K Ng (50)
100/1
5g purrealist (AUS) x traverse (AUS) (good journey (USA))
7
10.9
400/1
T: M W Walker
R: I Azhar (53)
400/1
5g exceed and excel (AUS) x mimi lebrock (AUS) (show a heart (AUS))
8
11
60/1
T: H W Tan
R: R Curatolo (54.5)
60/1
4g align (AUS) x volta (NZ) (senor pete (USA))
9
11.2
100/1
T: H Takaoka
R: Alan Munro (51.5)
100/1
6g falvelon (AUS) x lady farndale (AUS) (flying spur (AUS))
Race 7 - Kranji Stakes (C) (Syn) (1600m)
Class: Restricted Track: Good Time: 1:40.90 (52.63)
Prizemoney: $80,000
1
20/1F
T: H W Tan
R: T See (56)
20/1F
5g lemon drop kid (USA) x imagine (USA) (knight (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
2.5
25/1
T: S Burridge
R: M Rodd (58)
25/1
5g sebring (AUS) x only words (AUS) (end sweep (USA))
3
2.6
100/1
T: Zl Mok
R: S Noh (57.5)
100/1
4
3.9
40/1
T: R Le Grange
R: N Juglall (58)
40/1
6g kahal (GB) x sweet virginia (SAF) (casey tibbs (IRE))
5
4.9
40/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (58)
40/1
5g per incanto (USA) x myladys (NZ) (kingfisher mill (USA))
6
5.4
100/1
T: K Y Young
R: R Woodworth (53.5)
100/1
7
6.7
20/1
T: D L Freedman
R: K A'isisuhairi (59.5)
20/1
5g pentire (GB) x marie claire (NZ) (o'reilly (NZ))
8
7.2
50/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (55)
50/1
9
10.2
150/1
T: K Y Young
R: Alan Munro (58)
150/1
10
10.5
Chase (9)
80/1
T: H W Tan
R: O Placais (55)
80/1
6g nicconi (AUS) x speedos (AUS) (redoute's choice (AUS))
Race 8 - Hcp (C3) (Syn) (1200m)
Class: Class 3 Track: Synthetic Time: 1:11.75 (35.04)
Prizemoney: $80,000
1
Draco (1)
20/1
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
20/1
4g falkirk (NZ) x real defensive (NZ) (defensive play (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.8
6/1F
T: R Le Grange
R: N Juglall (53.5)
6/1F
3g o'reilly (NZ) x fabulist (NZ) (savabeel (AUS))
3
2.1
Longhu (7)
200/1
T: S Baertschiger
R: B Vorster (53)
200/1
5g per incanto (USA) x sacred steps (NZ) (elusive city (USA))
4
2.6
100/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (54)
100/1
6g hussonet (USA) x donna dior (AUS) (marscay (AUS))
5
4.6
60/1
T: S Burridge
R: G Boss (53)
60/1
5g keano (NZ) x rosalba (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
7.9
200/1
T: M W Walker
R: H Noorman (48.5)
200/1
6g darci brahma (NZ) x ennerdale (GB) (singspiel (IRE))
7
8.2
Katagas (11)
150/1
T: D L Freedman
R: W S Chan (51.5)
150/1
7g any suggestion (AUS) x mathilda (AUS) (last tycoon (IRE))
8
9.5
80/1
T: M Clements
R: O Placais (53.5)
80/1
9
14.3
300/1
T: S Burridge
R: K A'isisuhairi (51)
300/1
4g oamaru force (AUS) x anya (AUS) (distant music (USA))
10
14.8
500/1
T: K S Tan
R: S Shafrizal (50)
500/1
5g swiss ace (AUS) x poetic music (NZ) (stravinsky (USA))
11
21.8
100/1
T: D Koh
R: C C Wong (55.5)
100/1
6g kitten's joy (USA) x atlantic beauty (USA) (stormy atlantic (USA))
Race 9 - Hcp (C4) (Premier) (Syn) (1100m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:06.01 (18.87)
Prizemoney: $60,000
1
15/1F
T: C I Brown
R: M Rodd (56)
15/1F
4g exceed and excel (AUS) x canyonville (NZ) (black minnaloushe (USA))
Winning siblings: Oregon, Realise Potential,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
60/1
T: D Hill
R: O Placais (53.5)
60/1
6g elusive city (USA) x my kindaway (NZ) (howbaddouwantit (USA))
3
3.6
150/1
T: D Koh
R: C C Wong (52.5)
150/1
7g stravinsky (USA) x down view (USA) (gone west (USA))
4
4.1
60/1
T: D Meagher
R: R Curatolo (57)
60/1
6g elusive city (USA) x kilsheelan marie (NZ) (lord ballina (AUS))
5
4.9
20/1
T: J Peters
R: G Boss (56.5)
20/1
4g bel esprit (AUS) x spinelli (AUS) (spinning world (USA))
6
5
66/1
T: D Meagher
R: C S Chin (52)
66/1
4g hard spun (USA) x sinuous (AUS) (canny lad (AUS))
7
5.2
150/1
T: Zl Mok
R: R Woodworth (53.5)
150/1
6g shaft (AUS) x li'l miss hayley (NZ) (savabeel (AUS))
8
5.5
200/1
T: M Yusof
R: Y Salim (52.5)
200/1
7g henny hughes (USA) x jodhabai (AUS) (danewin (AUS))
9
6.5
200/1
T: M W Walker
R: C K Ng (50.5)
200/1
4m alamosa (NZ) x ensorcelez (NZ) (black minnaloushe (USA))
10
6.6
150/1
T: S Burridge
R: C J Grylls (55)
150/1
4g road to rock (AUS) x stylish bel (AUS) (bel esprit (AUS))
11
6.8
50/1
T: M Clements
R: R Zawari (55)
50/1
6g onemorenomore (AUS) x tinjirarni (AUS) (exceed and excel (AUS))
12
7.3
Nepean (2)
20/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (57)
20/1
4g roman emperor (NZ) x cool gal (AUS) (secret savings (USA))
* Nick figures are for Australasia.