Breednet Results

Other Meetings ▶
Saturday, May 15
Singapore
Sunday, May 9
Singapore
Saturday, May 1
Singapore
Saturday, April 24
Singapore
Sunday, April 18
Singapore

SINGAPORE - Friday, January 19

Race 1 - Hcp (C4) (Non Premier) (Syn) (1200m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:13.40 (36.28)
Prizemoney: $45,000
1
20/1
T: Zl Mok
R: R Woodworth (57)
20/1
7g manner hill (AUS) x georgia (AUS) (naturalism (NZ))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
80/1
T: H W Tan
R: T See (56)
80/1
5g rothesay (AUS) x montare (NZ) (montjeu (IRE))
3
2.3
20/1
T: L Dragon
R: M Zaki (54)
20/1
6g swiss ace (AUS) x lily (NZ) (one cool cat (USA))
4
2.4
66/1
T: D Koh
R: C C Wong (52.5)
66/1
5g wanted (AUS) x surfari (AUS) (imperial prince (IRE))
5
2.7
100/1
T: L Khoo
R: Z Zuriman (52.5)
100/1
5g lope de vega (IRE) x free dig (AUS) (more than ready (USA))
6
3
50/1
T: H Takaoka
R: O Placais (56)
50/1
4g roc de cambes (NZ) x optimum note (JPN) (park regent (CAN))
7
3.1
50/1
T: C T Kuah
R: R Curatolo (54)
50/1
8
3.6
60/1
T: H W Tan
R: N Nurshahril (50)
60/1
8g sightseeing (USA) x colegiada (ARG) (southern halo (USA))
9
5.9
14/1F
T: L Dragon
R: J Powell (56)
14/1F
5g all american (AUS) x catnapped (AUS) (catbird (AUS))
Race 2 - Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:10.35 (40.07)
Prizemoney: $85,000
1
12/1F
T: C I Brown
R: M Rodd (55.5)
12/1F
3f casino prince (AUS) x pussycat dream (GB) (oasis dream (GB))
Winning siblings: Desert Realm, Gorgeous Geisha,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
2.5
40/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (57)
40/1
3g your song (AUS) x bring kisses (AUS) (sebring (AUS))
3
3
20/1
T: D Koh
R: T See (56)
20/1
4
3.1
200/1
T: L Khoo
R: R Curatolo (57)
200/1
5
6.9
16/1
T: K Y Young
R: R Woodworth (57)
16/1
3g phenomenons (AUS) x inaura (AUS) (fantastic light (USA))
6
7.7
150/1
T: D Kok
R: M Ewe (53.5)
150/1
3g mizzen mast (USA) x sunset ride (USA) (artie schiller (USA))
7
9.2
100/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (57)
100/1
3g benfica (AUS) x starrystarrynight (IRE) (sadler's wells (USA))
8
10.7
100/1
T: M W Walker
R: V Duric (57)
100/1
3g darci brahma (NZ) x rihanna (NZ) (show a heart (AUS))
9
11.5
400/1
T: H W Tan
R: Alan Munro (57)
400/1
3c congrats (USA) x emmaagh (AUS) (regal classic (CAN))
10
13.3
500/1
T: K Y Young
R: S Shafrizal (55)
500/1
3g conatus (AUS) x our nicki (AUS) (falvelon (AUS))
11
20.3
200/1
T: H Takaoka
R: O Placais (52)
200/1
3f kurofune (USA) x glorious arch (JPN) (sunday silence (USA))
Race 3 - Hcp (C4) (Premier) (Syn) (1200m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:12.71 (36.08)
Prizemoney: $60,000
1
25/1
T: J O'Hara
R: C J Grylls (55.5)
25/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
30/1
T: D Hill
R: O Placais (53.5)
30/1
6g elusive city (USA) x my kindaway (NZ) (howbaddouwantit (USA))
3
2.5
25/1
T: D Meagher
R: R Curatolo (55.5)
25/1
6g bianconi (USA) x loving me (AUS) (danehill dancer (IRE))
4
4.5
25/1
T: H W Tan
R: Alan Munro (53)
25/1
4g reaan (AUS) x thawaabet (AUS) (nadeem (AUS))
5
4.7
Dayuan (9)
100/1
T: T Kieser
R: W S Chan (51.5)
100/1
5g bernardini (USA) x luellen (AUS) (danzero (AUS))
6
4.8
12/1F
T: R Le Grange
R: B Vorster (57)
12/1F
3g master of hounds (USA) x malibuwed (USA) (malibu moon (USA))
7
5.1
Chase (1)
100/1
T: H W Tan
R: T See (56)
100/1
6g nicconi (AUS) x speedos (AUS) (redoute's choice (AUS))
8
10.9
500/1
T: H K Tan
R: T H Koh (54)
500/1
6g moss vale (IRE) x alynamix (IRE) (linamix (FR))
9
16.7
200/1
T: K S Tan
R: C C Wong (51.5)
200/1
7g dancing for me (ARG) x bellus (USA) (saint ballado (CAN))
Race 4 - Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:23.24 (35.86)
Prizemoney: $20,000
1
10/1F
T: L Khoo
R: R Curatolo (56.5)
10/1F
4m daliapour (IRE) x star claudia (AUS) (elusive quality (USA))
Winning siblings: Stick Seeker,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
25/1
T: C T Kuah
R: C K Ng (48)
25/1
3g blame (USA) x hasina (USA) (empire maker (USA))
3
5
40/1
T: D L Freedman
R: G Boss (53.5)
40/1
3g elzaam (AUS) x naughty girl (AUS) (honour and glory (USA))
4
8.5
20/1
T: J Peters
R: V Duric (58)
20/1
4g mastercraftsman (IRE) x ruby rouge (NZ) (red ransom (USA))
5
10.3
300/1
T: C I Brown
R: K Nuh (53.5)
300/1
4g holy roman emperor (IRE) x miss wells (IRE) (sadler's wells (USA))
6
11.8
300/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (53.5)
300/1
3g choisir (AUS) x sestiere (AUS) (shamardal (USA))
7
13.1
60/1
T: S Gray
R: C J Grylls (57.5)
60/1
4g frozen power (IRE) x break of dawn (USA) (mt. livermore (USA))
8
15.9
Istana (7)
200/1
T: H Takaoka
R: Alan Munro (57.5)
200/1
4h conduit (IRE) x floral palace (JPN) (sunday silence (USA))
9
16.4
100/1
T: D Kok
R: Y Salim (55)
100/1
5g saperavi (NZ) x aventura (NZ) (rock of gibraltar (IRE))
10
18.2
100/1
T: C I Brown
R: K A'isisuhairi (58)
100/1
5g danzero (AUS) x dorothy's shoes (USA) (rainbow quest (USA))
11
21.2
500/1
T: D Koh
R: I Azhar (58)
500/1
4g phenomenons (AUS) x lonny (AUS) (lonhro (AUS))
Race 5 - Kranji Stakes (A) (1400m)
Class: Restricted Track: Dead Time: 1:22.37 (36.01)
Prizemoney: $125,000
1
11/1F
T: H W Tan
R: T See (57)
11/1F
5g red giant (USA) x la panthere (NZ) (generous (IRE))
Winning siblings: The Panther,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.8
14/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (55)
14/1
5g hidden truth (USA) x famosa sam (ARG) (alrassaam (GB))
3
1.6
50/1
T: S Burridge
R: C J Grylls (52)
50/1
6g duporth (AUS) x sunday service (AUS) (sunday silence (USA))
4
1.8
50/1
T: S Gray
R: R Zawari (54.5)
50/1
7g artie schiller (USA) x lady migaloo (AUS) (general nediym (AUS))
5
1.9
300/1
T: H K Tan
R: R Woodworth (53.5)
300/1
7g charge forward (AUS) x rezyana (AUS) (redoute's choice (AUS))
6
3.2
200/1
T: D L Freedman
R: Alan Munro (58)
200/1
7
3.7
50/1
T: R Le Grange
R: O Placais (52)
50/1
5g shinzig (AUS) x mysterious ransom (AUS) (red ransom (USA))
8
4.2
80/1
T: D Koh
R: C C Wong (50)
80/1
5g flying spur (AUS) x la bamba (AUS) (last tycoon (IRE))
9
5.2
Bahana (1)
100/1
T: S Gray
R: S Noh (57.5)
100/1
6g elusive city (USA) x khales (NZ) (don eduardo (NZ))
10
7.2
80/1
T: S Burridge
R: K A'isisuhairi (50.5)
80/1
6g nicconi (AUS) x uncanny lady (AUS) (canny lad (AUS))
Race 6 - Hcp (C4) (Non Premier) (Syn) (1700m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:47.41 (44.90)
Prizemoney: $45,000
1
15/1F
T: J Saimee
R: V Duric (56)
15/1F
4g redwood (GB) x dreamcatcher (NZ) (stravinsky (USA))
Winning siblings: Ali Arc,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
Target (2)
20/1
T: D Meagher
R: R Curatolo (56.5)
20/1
5g war front (USA) x temperence gift (USA) (kingmambo (USA))
3
1
40/1
T: D L Freedman
R: B Vorster (57)
40/1
5g spinning world (USA) x counter girl (AUS) (geiger counter (USA))
4
2.5
30/1
T: S Burridge
R: M Rodd (56)
30/1
5g dash for cash (AUS) x my fair lago (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
3
40/1
T: H W Tan
R: O Placais (55.5)
40/1
6g real saga (AUS) x nepro (AUS) (orpen (USA))
6
3.1
100/1
T: J O'Hara
R: I Saifudin (51.5)
100/1
7g gallant guru (AUS) x rubiette (AUS) (rubiton (AUS))
7
4.4
100/1
T: D Kok
R: C K Ng (48.5)
100/1
4g pluck (USA) x she's number one (AUS) (commands (AUS))
8
6.7
100/1
T: T Kieser
R: M Kellady (54.5)
100/1
6m falkirk (NZ) x enchanted (NZ) (volksraad (GB))
9
9.2
80/1
T: S Burridge
R: K A'isisuhairi (51)
80/1
5g medaglia d'oro (USA) x gussy godiva (NZ) (last tycoon (IRE))
10
9.7
100/1
T: H W Tan
R: R Woodworth (53)
100/1
11
13.2
300/1
T: K S Tan
R: C C Wong (50)
300/1
7g conatus (AUS) x it's platonic (NZ) (trustful (AUS))
Race 7 - Kranji Stakes (A) (1400m)
Class: Restricted Track: Good Time: 1:22.32 (36.34)
Prizemoney: $125,000
1
40/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (56.5)
40/1
6g jet master (SAF) x jalberry (SAF) (jallad (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
16/1F
T: R Le Grange
R: V Duric (58)
16/1F
6g darci brahma (NZ) x in spain (IRE) (selkirk (USA))
3
1.3
16/1
T: S Burridge
R: K A'isisuhairi (53.5)
16/1
4g showcasing (GB) x beach dance (NZ) (carnegie (IRE))
4
1.6
25/1
T: C I Brown
R: M Rodd (59.5)
25/1
5
2.1
100/1
T: J Peters
R: R Zawari (56)
100/1
6g nadeem (AUS) x belle jest (AUS) (rory's jester (AUS))
6
4.1
40/1
T: D L Freedman
R: G Boss (52.5)
40/1
5g galileo (IRE) x a z warrior (USA) (bernardini (USA))
7
6.1
150/1
T: S Gray
R: C J Grylls (55)
150/1
6g mugharreb (USA) x lady migaloo (AUS) (general nediym (AUS))
8
6.2
500/1
T: D Koh
R: C K Ng (48)
500/1
6g equal stripes (ARG) x barby parade (ARG) (parade marshal (USA))
9
6.3
30/1
T: L Dragon
R: M Ewe (54)
30/1
10
6.4
300/1
T: S Gray
R: R Curatolo (53.5)
300/1
Race 8 - Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 1:09.82 (35.06)
Prizemoney: $80,000
1
25/1
T: S Burridge
R: R Curatolo (57)
25/1
Winning siblings: Moscow Red,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
80/1
T: H W Tan
R: C K Ng (49.5)
80/1
4g sepoy (AUS) x midnight fantasy (AUS) (commands (AUS))
3
0.6
12/1F
T: M Clements
R: R Zawari (53.5)
12/1F
4g pins (AUS) x miss katella (NZ) (the commander (NZ))
4
0.8
25/1
T: M W Walker
R: V Duric (56.5)
25/1
4g darci brahma (NZ) x society lady (NZ) (o'reilly (NZ))
5
1.3
400/1
T: L Khoo
R: C C Wong (54)
400/1
4m ruwi (GB) x fraar's salome (AUS) (fraar (USA))
6
2.1
400/1
T: J Peters
R: C J Grylls (52.5)
400/1
6g jeremy (USA) x indus ridge (IRE) (indian ridge (IRE))
7
2.4
100/1
T: M Clements
R: O Placais (56.5)
100/1
7h acclamation (GB) x rock exhibition (GB) (rock of gibraltar (IRE))
8
2.9
150/1
T: S Burridge
R: K A'isisuhairi (53.5)
150/1
5g darci brahma (NZ) x battocchi (NZ) (success express (USA))
9
4.7
50/1
T: D Meagher
R: R Woodworth (54)
50/1
10
5.2
500/1
T: M Yusof
R: I Azhar (54)
500/1
5g rios (NZ) x danish wedding (NZ) (danasinga (AUS))
11
5.7
50/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (56)
50/1
4g encosta de lago (AUS) x zirna (NZ) (deputy governor (USA))
12
6.2
150/1
T: M W Walker
R: G Boss (54.5)
150/1
6g o'reilly (NZ) x pretty (NZ) (pins (AUS))
13
6.7
150/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (52)
150/1
4h galileo (IRE) x adoration (USA) (exclusive native (USA))
14
25.2
200/1
T: L Dragon
R: T See (53.5)
200/1
7g kaphero (AUS) x ellexcell (AUS) (octagonal (NZ))
* Nick figures are for Australasia.