Breednet Results

Other Meetings ▶
Saturday, May 15
Singapore
Sunday, May 9
Singapore
Saturday, May 1
Singapore
Saturday, April 24
Singapore
Sunday, April 18
Singapore

SINGAPORE - Friday, March 2

Race 1 - Hcp (C5) (Syn) (1100m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:07.08 (18.94)
Prizemoney: $20,000
1
25/1
T: K Y Young
R: W S Chan (54)
25/1
5g red arrow (AUS) x yahero (AUS) (mr. henrysee (USA))
Winning siblings: Natural Hero, Rhythmical,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
40/1
T: H Takaoka
R: S Noh (55)
40/1
5m exceed and excel (AUS) x te akau coup (NZ) (thorn park (AUS))
3
2
100/1
T: H W Tan
R: N Nurshahril (53)
100/1
8g sightseeing (USA) x colegiada (ARG) (southern halo (USA))
4
3
25/1
T: C T Kuah
R: R Curatolo (56)
25/1
5
4.3
15/1F
T: D Meagher
R: C S Chin (54)
15/1F
4g red element (AUS) x rosebowl (AUS) (king of roses (AUS))
6
5.6
D'Don (2)
66/1
T: J O'Hara
R: Alan Munro (57)
66/1
7g exceed and excel (AUS) x alalunga (USA) (machiavellian (USA))
7
6.6
300/1
T: K Y Young
R: M Ewe (56)
300/1
3g phenomenons (AUS) x silver springs (AUS) (exceed and excel (AUS))
8
6.7
30/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (54)
30/1
9
8.7
100/1
T: M W Walker
R: I Azhar (57)
100/1
3g power (GB) x macinally (NZ) (volksraad (GB))
10
9.2
Dominy (10)
80/1
T: J O'Hara
R: I Saifudin (56)
80/1
7g astronomer royal (USA) x valazeel (AUS) (val royal (FR))
Race 2 - Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:23.18 (36.83)
Prizemoney: $85,000
1
11/1F
T: L Khoo
R: R Curatolo (57)
11/1F
3g o'reilly (NZ) x the speaker (NZ) (volksraad (GB))
Winning siblings: Irish Whisper, Town Cryer,
This nick: 31 runners; 19 winners; 1 SW. Details
2
0.5
20/1
T: D Koh
R: R Woodworth (57)
20/1
3
0.6
200/1
T: J Peters
R: O Placais (57)
200/1
3g savabeel (AUS) x tawny run (NZ) (runyon (IRE))
4
5.4
Bebop (6)
150/1
T: H Takaoka
R: Alan Munro (57)
150/1
5
5.6
20/1
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
20/1
3g denman (AUS) x iltizaam (AUS) (exceed and excel (AUS))
6
7.4
Casey (5)
66/1
T: D L Freedman
R: M Kellady (57)
66/1
3g guillotine (NZ) x cape treasure (AUS) (cape cross (IRE))
7
7.9
50/1
T: S Gray
R: C J Grylls (57)
50/1
3g sidereus (AUS) x fashion sister (AUS) (fasliyev (USA))
8
8
100/1
T: C I Brown
R: A Ismadi (55)
100/1
3g sebring (AUS) x icy mist (AUS) (al maher (AUS))
9
8.3
100/1
T: C I Brown
R: J Powell (57)
100/1
3g gingerbread man (AUS) x fontaine's fantasy (AUS) (general nediym (AUS))
10
8.8
150/1
T: C T Kuah
R: N Zyrul (49.5)
150/1
3g langfuhr (CAN) x sky fraulein (USA) (sky mesa (USA))
11
9.8
200/1
T: M Clements
R: B Vorster (53)
200/1
3g kitten's joy (USA) x anecdote (USA) (first samurai (USA))
Race 3 - Hcp (C4) (Non Premier) (1800m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:48.98 (49.83)
Prizemoney: $45,000
1
60/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (57)
60/1
This nick: 61 runners; 44 winners; 3 SW. Details
2
0.1
9/1F
T: D L Freedman
R: M Kellady (54.5)
9/1F
3
1.9
50/1
T: M Yusof
R: O Placais (57.5)
50/1
5g lope de vega (IRE) x greta road (FR) (grape tree road (GB))
4
4.3
66/1
T: H W Tan
R: A Ismadi (50)
66/1
5g recast (AUS) x prizegiving (AUS) (galileo (IRE))
5
4.4
100/1
T: S Gray
R: C C Wong (55.5)
100/1
5m daliapour (IRE) x wealth (AUS) (last tycoon (IRE))
6
4.6
66/1
T: D Kok
R: M Rodd (57.5)
66/1
6g harbinger (GB) x champagne marie (JPN) (tanino gimlet (JPN))
7
7.4
50/1
T: T Kieser
R: Alan Munro (53)
50/1
6m falkirk (NZ) x enchanted (NZ) (volksraad (GB))
8
9.2
20/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (50)
20/1
4g iffraaj (GB) x fairy promises (USA) (broken vow (USA))
9
10
150/1
T: C I Brown
R: I Saifudin (53.5)
150/1
6g volksraad (GB) x estero (NZ) (storm creek (USA))
10
11
66/1
T: J Peters
R: B Vorster (52.5)
66/1
4g mastercraftsman (IRE) x ruby rouge (NZ) (red ransom (USA))
Race 4 - Hcp (C5) (Syn) (1100m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:07.24
Prizemoney: $20,000
1
30/1
T: D Hill
R: B Vorster (50)
30/1
9g one cool cat (USA) x aquaspur (AUS) (flying spur (AUS))
This nick: 7 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.8
16/1F
T: D Koh
R: C C Wong (56)
16/1F
5g wanted (AUS) x surfari (AUS) (imperial prince (IRE))
3
1.6
80/1
T: Zl Mok
R: M Zaki (50)
80/1
6g ruwi (GB) x eugenie blue (AUS) (fasliyev (USA))
4
3.1
Aeolus (3)
20/1
T: C T Kuah
R: R Curatolo (56)
20/1
4g alamosa (NZ) x blondini (NZ) (big spender (NZ))
5
4.9
300/1
T: D Hill
R: N Zyrul (49.5)
300/1
8m shamardal (USA) x timeless art (USA) (magesterial (USA))
6
5.4
60/1
T: H Takaoka
R: N Hanafi (50)
60/1
8g spinning world (USA) x raheebah (AUS) (snaadee (USA))
7
5.6
40/1
T: H W Tan
R: Alan Munro (56.5)
40/1
8
6.1
100/1
T: L Khoo
R: Z Zuriman (54.5)
100/1
5g alamosa (NZ) x lady of miracles (NZ) (rock of gibraltar (IRE))
9
9.4
40/1
T: L Dragon
R: O Placais (54)
40/1
8g dubawi (IRE) x felicitous (USA) (mtoto (GB))
10
9.9
60/1
T: J O'Hara
R: I Saifudin (53)
60/1
8g align (AUS) x volcanello (AUS) (royal academy (USA))
11
10
150/1
T: L Khoo
R: K Nuh (50)
150/1
4g pour moi (IRE) x key of future (GB) (saddlers' hall (IRE))
12
15.3
200/1
T: D Hill
R: T H Koh (51)
200/1
Race 5 - Kranji Stakes (C) (1600m)
Class: Restricted Track: Good Time: 1:35.08 (48.74)
Prizemoney: $80,000
1
25/1
T: M Clements
R: Alan Munro (56.5)
25/1
4g tribal rule (USA) x stacie's smile (USA) (lemon drop kid (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
25/1
T: L Khoo
R: R Curatolo (55)
25/1
4g sebring (AUS) x brandy cocktail (AUS) (hennessy (USA))
3
2.5
14/1F
T: R Le Grange
R: B Vorster (56.5)
14/1F
4
4.3
25/1
T: M W Walker
R: R Zawari (55.5)
25/1
4g red giant (USA) x celtic class (AUS) (spectrum (IRE))
5
6.1
100/1
T: M W Walker
R: C J Grylls (56.5)
100/1
5g daliapour (IRE) x fleety moments (AUS) (grandera (IRE))
6
6.6
300/1
T: D Koh
R: S Noh (57.5)
300/1
6g equal stripes (ARG) x barby parade (ARG) (parade marshal (USA))
7
10.1
200/1
T: M W Walker
R: M M Firdaus (55.5)
200/1
7g stratum (AUS) x girls rule (AUS) (geiger counter (USA))
8
10.4
300/1
T: D Koh
R: I Azhar (55)
300/1
7g elusive city (USA) x en vitesse (GB) (peintre celebre (USA))
9
10.9
25/1
T: C I Brown
R: M Rodd (56.5)
25/1
5g dane shadow (AUS) x snippet street (AUS) (street cry (IRE))
10
41.4
100/1
T: L Dragon
R: O Placais (55)
100/1
5g showcasing (GB) x icy bubbles (NZ) (one cool cat (USA))
Race 6 - Hcp (C4) (Premier) (Syn) (1100m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:06.11 (18.78)
Prizemoney: $60,000
1
Safeer (4)
12/1F
T: M Clements
R: M Rodd (57)
12/1F
3g savabeel (AUS) x ahna (NZ) (o'reilly (NZ))
Winning siblings: The Real Beel,
This nick: 147 runners; 105 winners; 18 SW. Details147 runners; 105 winners; 18 SW. Details
2019 NZB Karaka Book 1
Vendor: Waikato Stud Ltd
Buyer: Withdrawn
2019 NZB Ready To Run Sale
Vendor: Ohukia Lodge Ltd
Buyer: Withdrawn
1
30/1
T: H W Tan
R: S Noh (55)
30/1
4g swiss ace (AUS) x rosenborg (AUS) (danehill (USA))
Winning siblings: Alpen Rose, Lake Lugarno, Rhino,
This nick: 27 runners; 21 winners; 1 SW. Details
3
1.3
20/1
T: J Peters
R: C J Grylls (56.5)
20/1
3g showcasing (GB) x wind of savannah (NZ) (savabeel (AUS))
4
1.6
50/1
T: D Hill
R: O Placais (54.5)
50/1
6g elusive city (USA) x my kindaway (NZ) (howbaddouwantit (USA))
5
3.6
100/1
T: L Dragon
R: J Powell (55.5)
100/1
6g red arrow (AUS) x poetique (AUS) (our poetic prince (AUS))
6
3.9
100/1
T: M W Walker
R: N Hanafi (52.5)
100/1
6g darci brahma (NZ) x ennerdale (GB) (singspiel (IRE))
7
4.9
30/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (57)
30/1
3g master of hounds (USA) x malibuwed (USA) (malibu moon (USA))
8
5.4
300/1
T: D Koh
R: C C Wong (55.5)
300/1
7g california dane (AUS) x aspirant (AUS) (native aspen (USA))
9
5.5
60/1
T: M W Walker
R: R Zawari (56)
60/1
5g exceed and excel (AUS) x mimi lebrock (AUS) (show a heart (AUS))
10
6.5
400/1
T: Zl Mok
R: R Woodworth (56)
400/1
7g manner hill (AUS) x georgia (AUS) (naturalism (NZ))
11
11.5
300/1
T: D Kok
R: M Ewe (54.5)
300/1
8g silver train (USA) x lottacosta (USA) (cat thief (USA))
12
13
300/1
T: C I Brown
R: A Ismadi (55)
300/1
3g casino prince (AUS) x radio song (AUS) (unbridled's song (USA))
Race 7 - Hcp (C3) (Syn) (1200m)
Class: Class 3 Track: Synthetic Time: 1:12.33 (35.44)
Prizemoney: $80,000
1
14/1
T: M Clements
R: R Curatolo (53.5)
14/1
3g makfi (GB) x doduo (AUS) (danehill (USA))
This nick: 7 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.1
200/1
T: D Koh
R: C C Wong (51.5)
200/1
4g northern meteor (AUS) x opaque (AUS) (lord seymour (IRE))
3
1.4
30/1
T: S Baertschiger
R: T Krisna (51)
30/1
3g smart missile (AUS) x fornini (AUS) (stravinsky (USA))
4
2.3
11/1F
T: R Le Grange
R: B Vorster (54)
11/1F
3g captain sonador (AUS) x civita (AUS) (commands (AUS))
5
2.8
50/1
T: J Peters
R: S Noh (55)
50/1
4g i am invincible (AUS) x rivers secret (AUS) (flying spur (AUS))
6
3.8
150/1
T: H W Tan
R: T See (53)
150/1
5g authorized (IRE) x anything but love (AUS) (flying spur (AUS))
7
4.3
100/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (54)
100/1
6g hussonet (USA) x donna dior (AUS) (marscay (AUS))
8
4.5
100/1
T: M Clements
R: O Placais (52)
100/1
4g darci brahma (NZ) x savamour (NZ) (savabeel (AUS))
9
5.5
Elise (10)
200/1
T: D Meagher
R: R Woodworth (52.5)
200/1
5g faltaat (USA) x tongariro (AUS) (nadeem (AUS))
10
5.6
66/1
T: M W Walker
R: R Zawari (54)
66/1
5g iffraaj (GB) x nuance (NZ) (star way (GB))
11
7.1
400/1
T: L Dragon
R: I Saifudin (53.5)
400/1
7g kaphero (AUS) x ellexcell (AUS) (octagonal (NZ))
12
10.4
500/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (50)
500/1
6g savabeel (AUS) x fire song (NZ) (senor pete (USA))
Race 8 - Hcp (C4) (Non Premier) (Syn) (1100m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:06.69 (18.99)
Prizemoney: $45,000
1
10/1F
T: K Y Young
R: T See (56)
10/1F
4g red giant (USA) x wandane (AUS) (danehill (USA))
This nick: 11 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
0.5
150/1
T: K S Tan
R: I Azhar (52.5)
150/1
6g swiss ace (AUS) x lily (NZ) (one cool cat (USA))
3
1
60/1
T: C T Kuah
R: R Curatolo (56)
60/1
5m alamosa (NZ) x ranch (AUS) (rancher (AUS))
4
1.2
30/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (54)
30/1
5g happy giggle (AUS) x out there (AUS) (marwina (AUS))
5
3.2
Honor (7)
30/1
T: D L Freedman
R: C J Grylls (55)
30/1
6
3.3
40/1
T: J O'Hara
R: S Noh (55)
40/1
5g exceed and excel (AUS) x akhmatova (USA) (saint ballado (CAN))
7
4.8
300/1
T: D Meagher
R: I Saifudin (54)
300/1
5g sakhee's secret (GB) x kameruka (GB) (auction house (USA))
8
5.6
150/1
T: H W Tan
R: R Woodworth (52.5)
150/1
9
10.4
50/1
T: H Takaoka
R: Alan Munro (55)
50/1
8g carry the flag (GB) x sportsgail (AUS) (final card (AUS))
10
10.9
500/1
T: D Meagher
R: R Iskandar (50)
500/1
4m benfica (AUS) x bahamian star (AUS) (bahamian bounty (GB))
11
13.4
50/1
T: L Khoo
R: N Zyrul (52.5)
50/1
6g i am invincible (AUS) x evil sisters (NZ) (stravinsky (USA))
* Nick figures are for Australasia.