Breednet Results

SINGAPORE - Friday, March 23

Race 1 - Hcp (C5) (Syn) (1100m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:07.84 (19.59)
Prizemoney: $20,000
1
20/1F
T: M Clements
R: S Shafrizal (54)
20/1F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
30/1
T: D Hill
R: B Vorster (51.5)
30/1
9g one cool cat (USA) x aquaspur (AUS) (flying spur (AUS))
3
0.5
25/1
T: C T Kuah
R: N Juglall (57)
25/1
5g buffalo man (CAN) x dramatic duchess (NZ) (drama critic (USA))
4
3
60/1
T: K S Tan
R: M M Firdaus (55.5)
60/1
7g conatus (AUS) x it's platonic (NZ) (trustful (AUS))
5
5.3
20/1F
T: D Hill
R: R Woodworth (57)
20/1F
5g fastnet rock (AUS) x most striking (USA) (giant's causeway (USA))
6
5.6
40/1
T: D Hill
R: Alan Munro (53.5)
40/1
7
5.8
300/1
T: H Takaoka
R: K Nuh (53)
300/1
3g super easy (NZ) x miss mocha (NZ) (senor pete (USA))
8
5.9
Simpang (11)
100/1
T: K S Tan
R: T H Koh (50.5)
100/1
9g rusty spur (USA) x goewin (NZ) (his royal highness (NZ))
9
9.4
40/1
T: M Yusof
R: O Placais (57)
40/1
6g real saga (AUS) x calemore (AUS) (more than ready (USA))
Race 2 - Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:23.42 (36.32)
Prizemoney: $85,000
1
30/1
T: L Khoo
R: O Placais (57)
30/1
Winning siblings: Forever Fun, Tim, Zipolite,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
7/1F
T: J Peters
R: V Duric (57)
7/1F
3g savabeel (AUS) x tawny run (NZ) (runyon (IRE))
3
5
25/1
T: D Koh
R: R Woodworth (57)
25/1
4
5.1
Bebop (7)
80/1
T: H Takaoka
R: S Noh (55)
80/1
5
5.9
150/1
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
150/1
3g gingerbread man (AUS) x fontaine's fantasy (AUS) (general nediym (AUS))
6
6
50/1
T: J Saimee
R: Alan Munro (51.5)
50/1
7
9
500/1
T: H Takaoka
R: M Zaki (50.5)
500/1
3f kurofune (USA) x glorious arch (JPN) (sunday silence (USA))
8
9.1
500/1
T: C T Kuah
R: T H Koh (52)
500/1
3g lonhro (AUS) x zapparition (USA) (ghostzapper (USA))
9
9.4
200/1
T: M W Walker
R: I Azhar (57)
200/1
3g burgundy (NZ) x la conga (NZ) (align (AUS))
10
13.9
500/1
T: D L Freedman
R: B Vorster (57)
500/1
11
24.9
500/1
T: R Le Grange
R: N Juglall (57)
500/1
Race 3 - Nov Stakes (1200m)
Class: Novice Track: Good Time: 1:09.28 (33.44)
Prizemoney: $85,000
1
30/1
T: L Khoo
R: R Curatolo (55.5)
30/1
3g o'reilly (NZ) x the speaker (NZ) (volksraad (GB))
Winning siblings: Irish Whisper, Town Cryer,
This nick: 31 runners; 19 winners; 1 SW. Details
2
0.5
8/1F
T: C I Brown
R: M Rodd (55.5)
8/1F
3g reset (AUS) x unabated (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
2.5
25/1
T: M Clements
R: V Duric (55.5)
25/1
3g i am invincible (AUS) x aaleyah (AUS) (ferocity (AUS))
4
4.3
Abjar (9)
300/1
T: R B Marsh
R: Alan Munro (55)
300/1
4g o'reilly (NZ) x kablues (NZ) (danske (NZ))
5
5.3
100/1
T: S Gray
R: N Juglall (58)
100/1
4g darci brahma (NZ) x femmebot (NZ) (stravinsky (USA))
6
5.8
500/1
T: D Meagher
R: C S Chin (55)
500/1
5g holy roman emperor (IRE) x zoumie (IRE) (mark of esteem (IRE))
7
6.3
300/1
T: D L Freedman
R: C J Grylls (53)
300/1
3g fastnet rock (AUS) x sayuri san (AUS) (fuji kiseki (JPN))
8
7.3
50/1
T: M Clements
R: G Boss (51.5)
50/1
3f twirling candy (USA) x azasecret (USA) (discreet cat (USA))
9
7.4
200/1
T: J Peters
R: K A'isisuhairi (55.5)
200/1
3g alamosa (NZ) x shezabeel (NZ) (zabeel (NZ))
10
8.9
60/1
T: J Saimee
R: S Noh (56)
60/1
4g mastro lorenzo (BRZ) x haja gata (BRZ) (fast gold (USA))
11
12.4
100/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (55)
100/1
4g myboycharlie (IRE) x maria antica (AUS) (ignatius (USA))
12
18.9
500/1
T: J O'Hara
R: I Saifudin (55)
500/1
4g frozen power (IRE) x stoneacre ma (GB) (dubai destination (USA))
Race 4 - Hcp (C5) (1600m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:39.06 (52.36)
Prizemoney: $20,000
1
12/1F
T: C I Brown
R: M Rodd (56)
12/1F
5g kodiac (GB) x kilakey (IRE) (key of luck (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
Zahir (7)
30/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (51)
30/1
6g any suggestion (AUS) x zevita (AUS) (zeditave (AUS))
3
1.5
60/1
T: L Khoo
R: I Saifudin (50.5)
60/1
5g thano (ARG) x winkum (NZ) (waikiki star (USA))
4
1.7
200/1
T: L Khoo
R: Z Zuriman (50.5)
200/1
5
3.7
Sky (11)
200/1
T: C T Kuah
R: N Juglall (50)
200/1
6g commands (AUS) x momentous (USA) (summer squall (USA))
6
3.9
80/1
T: K S Tan
R: I Azhar (57.5)
80/1
7
4.9
20/1
T: M W Walker
R: V Duric (55)
20/1
4g darci brahma (NZ) x molly coco (NZ) (savabeel (AUS))
8
5.7
200/1
T: D Kok
R: T See (56.5)
200/1
4g hard spun (USA) x moussaieff (AUS) (encosta de lago (AUS))
9
6.7
30/1
T: J O'Hara
R: G Boss (59)
30/1
6g flying spur (AUS) x hella good (AUS) (thorn park (AUS))
10
7.5
150/1
T: D Koh
R: P Dellorto (49.5)
150/1
7g commands (AUS) x candles (AUS) (al hareb (USA))
11
14
40/1
T: R B Marsh
R: C J Grylls (57.5)
40/1
4g battle paint (USA) x stretto (NZ) (dance floor (USA))
Race 5 - Hcp (C4) (Non Premier) (2000m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 2:02.41 (49.62)
Prizemoney: $45,000
1
8/1F
T: D L Freedman
R: M Rodd (54.5)
8/1F
Winning siblings: Affirmation, Polarity, Vuelta,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
66/1
T: S Gray
R: Alan Munro (55.5)
66/1
5m daliapour (IRE) x wealth (AUS) (last tycoon (IRE))
3
2
40/1
T: R Le Grange
R: N Juglall (57)
40/1
4g galileo (IRE) x adoration (USA) (exclusive native (USA))
4
4.8
50/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (57)
50/1
5g o'reilly (NZ) x tiptoes (NZ) (pins (AUS))
5
5.8
Fuego (1)
50/1
T: D Kok
R: V Duric (57)
50/1
6g meisho samson (JPN) x allmahlich (JPN) (neo universe (JPN))
6
6.3
60/1
T: S Gray
R: A Ismadi (55)
60/1
5g lonhro (AUS) x maree basse (IRE) (royal applause (GB))
7
6.8
150/1
T: K Y Young
R: I Saifudin (57)
150/1
8
6.9
60/1
T: M Yusof
R: T See (56)
60/1
5g lope de vega (IRE) x greta road (FR) (grape tree road (GB))
9
8.7
80/1
T: H Takaoka
R: M M Firdaus (50)
80/1
8g roses in may (USA) x earnest desire (JPN) (sunday silence (USA))
10
15.7
300/1
T: J Peters
R: K A'isisuhairi (51.5)
300/1
4g mastercraftsman (IRE) x ruby rouge (NZ) (red ransom (USA))
11
18.5
400/1
T: D Koh
R: M Zaki (50)
400/1
6g casino prince (AUS) x brittansky (NZ) (stravinsky (USA))
12
22.3
300/1
T: D Hill
R: T H Koh (50.5)
300/1
4g mayson (GB) x faciascura (GB) (oratorio (IRE))
13
29.3
300/1
T: K Y Young
R: O Placais (53.5)
300/1
5g battle paint (USA) x temptation (NZ) (deputy governor (USA))
Race 6 - Kranji Stakes (B) (Syn) (1000m)
Class: Restricted Track: Synthetic Time: 0:59.46 (35.75)
Prizemoney: $100,000
1
10/1F
T: H W Tan
R: R Woodworth (58)
10/1F
4g i am invincible (AUS) x star prize (ARG) (southern halo (USA))
Winning siblings: Hail Maher, Look To The Stars,
This nick: 3 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
2
40/1
T: K Y Young
R: T See (58.5)
40/1
5g patapan (USA) x sarah san (NZ) (san luis (AUS))
3
3
100/1
T: L Dragon
R: B Vorster (52)
100/1
7g kaphero (AUS) x ellexcell (AUS) (octagonal (NZ))
4
3.8
60/1
T: D Koh
R: S Noh (55)
60/1
5
4.1
300/1
T: Zl Mok
R: Alan Munro (53.5)
300/1
6
5.1
20/1
T: S Burridge
R: W H Kok (54)
20/1
5g keano (NZ) x rosalba (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
5.3
300/1
T: H W Tan
R: T H Koh (51)
300/1
4g sepoy (AUS) x midnight fantasy (AUS) (commands (AUS))
8
5.6
200/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (53.5)
200/1
9
5.9
Sebas (1)
30/1
T: T Kieser
R: G Boss (59.5)
30/1
10
6.4
150/1
T: D Meagher
R: I Saifudin (52)
150/1
5g snippetson (AUS) x exabaa (AUS) (anabaa (USA))
11
8.9
100/1
T: Zl Mok
R: M Zaki (54)
100/1
Race 7 - Hcp (C3) (Syn) (1200m)
Class: Class 3 Track: Synthetic Time: 1:12.63 (36.56)
Prizemoney: $80,000
1
16/1F
T: M Clements
R: V Duric (54)
16/1F
4g showcasing (GB) x queens move (AUS) (king of kings (IRE))
Winning siblings: Golden Mile, The Aftershock,
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.3
100/1
T: Zl Mok
R: Alan Munro (52)
100/1
5g no excuse needed (GB) x peggylee (NZ) (danasinga (AUS))
3
2.6
16/1
T: D L Freedman
R: S Noh (55)
16/1
5g showcasing (GB) x lucinda jane (NZ) (san luis (AUS))
4
3.1
66/1
T: J Peters
R: A Ismadi (50)
66/1
4g sebring (AUS) x sayahailmary (AUS) (keep the faith (AUS))
5
5.4
40/1
T: J Peters
R: W H Kok (51.5)
40/1
4g charge forward (AUS) x mozambique (AUS) (redoute's choice (AUS))
6
6.9
100/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (53)
100/1
6g hussonet (USA) x donna dior (AUS) (marscay (AUS))
7
7.2
100/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (53.5)
100/1
5g per incanto (USA) x myladys (NZ) (kingfisher mill (USA))
8
7.3
Silkino (12)
60/1
T: D Hill
R: O Placais (52)
60/1
4g congrats (USA) x sheer silk (IRE) (fasliyev (USA))
9
9.8
300/1
T: M W Walker
R: M M Firdaus (51.5)
300/1
5g flying spur (AUS) x irish nova (NZ) (o'reilly (NZ))
10
11.1
Elise (10)
60/1
T: D Meagher
R: I Saifudin (52)
60/1
5g faltaat (USA) x tongariro (AUS) (nadeem (AUS))
11
12.9
30/1
T: D Koh
R: M Zaki (52.5)
30/1
4g northern meteor (AUS) x opaque (AUS) (lord seymour (IRE))
12
13.2
100/1
T: H W Tan
R: T See (52.5)
100/1
5g authorized (IRE) x anything but love (AUS) (flying spur (AUS))
Race 8 - Hcp (C4) (Non Premier) (Syn) (1000m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:00.28
Prizemoney: $45,000
1
150/1
T: K S Tan
R: M M Firdaus (54.5)
150/1
5g swiss ace (AUS) x poetic music (NZ) (stravinsky (USA))
Winning siblings: Destiny One, Halleloojah, Swiss Warrior,
This nick: 11 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
1
12/1
T: H W Tan
R: N Juglall (57)
12/1
4g swiss ace (AUS) x rosenborg (AUS) (danehill (USA))
3
3
11/1F
T: J Peters
R: S Noh (55)
11/1F
3g showcasing (GB) x wind of savannah (NZ) (savabeel (AUS))
4
3.8
60/1
T: L Khoo
R: V Duric (54.5)
60/1
4g saperavi (NZ) x a la votre (NZ) (volksraad (GB))
5
4.6
200/1
T: J O'Hara
R: Alan Munro (53.5)
200/1
6g gallant guru (AUS) x irish jig (NZ) (o'reilly (NZ))
6
5.6
150/1
T: D Meagher
R: I Saifudin (54)
150/1
6g major cadeaux (GB) x charcoal (GB) (primo valentino (IRE))
7
6.1
500/1
T: J Saimee
R: K A'isisuhairi (56.5)
500/1
4g murtajill (AUS) x miss velvet (AUS) (danetime (IRE))
8
7.1
40/1
T: L Dragon
R: J Powell (56)
40/1
9
7.4
Baymax (12)
500/1
T: J O'Hara
R: Z Zuriman (50.5)
500/1
5g high cotton (USA) x strathmore (CAN) (langfuhr (CAN))
10
8.9
Dash (9)
66/1
T: D Meagher
R: O Placais (53.5)
66/1
4g kaphero (AUS) x best of you (AUS) (canny lad (AUS))
11
10.4
60/1
T: C T Kuah
R: R Curatolo (53)
60/1
5m alamosa (NZ) x ranch (AUS) (rancher (AUS))
12
16.4
150/1
T: M Yusof
R: C J Grylls (55)
150/1
5g purrealist (AUS) x traverse (AUS) (good journey (USA))
* Nick figures are for Australasia.