Breednet Results

Other Meetings ▶
Sunday, April 18
Singapore
Saturday, April 10
Singapore
Sunday, April 4
Singapore
Saturday, March 27
Singapore

SINGAPORE - Sunday, April 1

Race 1 - Hcp (C5) (Syn) (1200m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:14.31 (25.55)
Prizemoney: $20,000
1
15/1F
T: C T Kuah
R: N Juglall (54.5)
15/1F
7g big bad bob (IRE) x petite cherie (IRE) (fasliyev (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
100/1
T: D Kok
R: T See (55.5)
100/1
3
1.1
30/1
T: D Hill
R: N Zyrul (54.5)
30/1
4g pour moi (IRE) x madam stravinsky (NZ) (stravinsky (USA))
4
1.2
20/1
T: D Koh
R: C C Wong (56.5)
20/1
5g wanted (AUS) x surfari (AUS) (imperial prince (IRE))
5
1.7
66/1
T: H Takaoka
R: M Zaki (50)
66/1
9g king kamehameha (JPN) x atarama (IRE) (sadler's wells (USA))
6
3.7
100/1
T: K S Tan
R: A Syahir (51)
100/1
7g blackfriars (AUS) x double bonus (AUS) (second empire (IRE))
7
4.2
25/1
T: H W Tan
R: Alan Munro (55.5)
25/1
8
5.2
400/1
T: D Hill
R: T H Koh (49.5)
400/1
9
7
50/1
T: K Y Young
R: C J Grylls (54.5)
50/1
3g conatus (AUS) x our nicki (AUS) (falvelon (AUS))
10
10.5
150/1
T: K Y Young
R: M Ewe (57)
150/1
3g phenomenons (AUS) x silver springs (AUS) (exceed and excel (AUS))
Race 2 - Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:10.38 (24.62)
Prizemoney: $85,000
1
7/1F
T: M W Walker
R: V Duric (57)
7/1F
3g zacinto (GB) x sound decision (NZ) (volksraad (GB))
Winning siblings: Decision Kept, Final Say, Wize Act,
This nick: 13 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
4.8
40/1
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
40/1
3g denman (AUS) x iltizaam (AUS) (exceed and excel (AUS))
3
5.3
300/1
T: T Kieser
R: I Azhar (57)
300/1
3g sidereus (AUS) x harley ma (AUS) (shovhog (AUS))
4
5.8
20/1
T: D Kok
R: R Curatolo (54)
20/1
3g lemon drop kid (USA) x scott's aly cat (USA) (tale of the cat (USA))
5
5.9
40/1
T: C T Kuah
R: N Nurshahril (53)
40/1
3g niagara (AUS) x murphy's cash (AUS) (aucash (AUS))
6
6.4
150/1
T: D L Freedman
R: N Juglall (55.5)
150/1
3f daliapour (IRE) x hanna rossa (AUS) (testa rossa (AUS))
7
7.9
500/1
T: C T Kuah
R: M Ewe (53.5)
500/1
3g tale of the cat (USA) x elle point (USA) (distorted humor (USA))
8
8.7
300/1
T: H W Tan
R: R Woodworth (57)
300/1
9
10.7
100/1
T: D L Freedman
R: J Powell (57)
100/1
3g elzaam (AUS) x naughty girl (AUS) (honour and glory (USA))
10
13.2
Norman (14)
500/1
T: Zl Mok
R: B Vorster (54)
500/1
3g duke of marmalade (IRE) x lady naomi (USA) (perfect storm (TUR))
11
15.5
500/1
T: L Khoo
R: T H Koh (56)
500/1
3g niagara (AUS) x tithe (NZ) (maroof (USA))
12
25
Phuket (9)
300/1
T: D L Freedman
R: C C Wong (56)
300/1
3g medaglia d'oro (USA) x classic music (IRE) (danehill dancer (IRE))
13
26.3
150/1
T: L Khoo
R: M Zaki (56)
150/1
14
31.6
500/1
T: S Baertschiger
R: O Placais (57)
500/1
3g pour moi (IRE) x roxon (NZ) (postponed (USA))
Race 3 - Hcp (C4) (Non Premier) (Syn) (1100m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:06.79 (19.13)
Prizemoney: $45,000
1
25/1
T: K S Tan
R: I Azhar (54.5)
25/1
6g swiss ace (AUS) x lily (NZ) (one cool cat (USA))
Winning siblings: Lola,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
Honor (4)
50/1
T: D L Freedman
R: Alan Munro (56)
50/1
3
1.3
15/1F
T: M Clements
R: M Rodd (57)
15/1F
4m echoes of heaven (AUS) x zahtui (NZ) (hawkeye (IRE))
4
2.1
Dayuan (6)
150/1
T: K Y Young
R: I Saifudin (55)
150/1
5g bernardini (USA) x luellen (AUS) (danzero (AUS))
5
2.6
25/1
T: D Meagher
R: N Juglall (55.5)
25/1
4g magic albert (AUS) x bella cassani (AUS) (testa rossa (AUS))
6
3.1
60/1
T: J O'Hara
R: C J Grylls (55)
60/1
4g exceed and excel (AUS) x akhmatova (USA) (saint ballado (CAN))
7
3.9
300/1
T: M W Walker
R: M M Firdaus (55.5)
300/1
4g coats choice (AUS) x explain (NZ) (success express (USA))
8
4.9
30/1
T: J Peters
R: V Duric (56)
30/1
3f red giant (USA) x conferencia (AUS) (more than ready (USA))
9
6.4
150/1
T: D Koh
R: R Woodworth (53.5)
150/1
6g edenwold (CAN) x sparks will fly (NZ) (almutawakel (GB))
10
6.9
400/1
T: M Yusof
R: S Shafrizal (51)
400/1
8g keeper (AUS) x finissima (AUS) (fasliyev (USA))
11
8.7
Parker (7)
60/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (51)
60/1
6g hard spun (USA) x sophie princess (NZ) (pompeii court (USA))
12
23
Sabik (10)
200/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (54.5)
200/1
4g foxwedge (AUS) x georgette silk (AUS) (flying spur (AUS))
Race 4 - Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:23.59 (36.25)
Prizemoney: $20,000
1
14/1F
T: D L Freedman
R: M Rodd (58)
14/1F
Winning siblings: Free Happy, Pulcheria, With A Flurry,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
400/1
T: D Kok
R: R Woodworth (58)
400/1
6g harbinger (GB) x take one's eye (JPN) (sunday silence (USA))
3
2.1
Antheia (13)
500/1
T: D Kok
R: N Juglall (54)
500/1
3f power (GB) x oh carlinda (AUS) (carnegie (IRE))
4
3.1
80/1
T: M W Walker
R: I Azhar (54)
80/1
3f burgundy (NZ) x breezed (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
5
3.2
500/1
T: S Gray
R: A Ismadi (53.5)
500/1
3g all american (AUS) x cristallo (AUS) (testa rossa (AUS))
6
3.3
40/1
T: M W Walker
R: R Curatolo (55.5)
40/1
7
3.6
60/1
T: T Kieser
R: B Vorster (58)
60/1
4g echoes of heaven (AUS) x ath luan (NZ) (thorn park (AUS))
8
3.9
Casey (11)
200/1
T: D L Freedman
R: R Iskandar (51.5)
200/1
3g guillotine (NZ) x cape treasure (AUS) (cape cross (IRE))
9
4.2
Larson (8)
400/1
T: J Peters
R: M Kellady (55.5)
400/1
3g guillotine (NZ) x jodie (NZ) (king's chapel (AUS))
10
4.3
66/1
T: J Saimee
R: G Boss (58)
66/1
11
5.8
150/1
T: J Peters
R: K A'isisuhairi (55.5)
150/1
3g ocean park (NZ) x gio (NZ) (centaine (AUS))
12
5.9
15/1
T: K Y Young
R: M M Firdaus (57)
15/1
4g globetrotter (USA) x verneau (USA) (lion cavern (USA))
13
6.4
300/1
T: L Khoo
R: M Zaki (54.5)
300/1
3g iffraaj (GB) x summer nymph (NZ) (danske (NZ))
14
6.5
30/1
T: H W Tan
R: O Placais (58)
30/1
4g bushranger (IRE) x cross town (AUS) (ne coupez pas (USA))
Race 5 - Hcp (C3) (1400m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 1:23.22 (38.17)
Prizemoney: $80,000
1
12/1F
T: D L Freedman
R: B Vorster (53)
12/1F
3g orpen (USA) x tesorilla class (ARG) (in class (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
25/1
T: S Gray
R: G Boss (53)
25/1
5g darci brahma (NZ) x trouville (AUS) (hurricane sky (AUS))
3
1.9
100/1
T: M Clements
R: C C Wong (50.5)
100/1
4g darci brahma (NZ) x savamour (NZ) (savabeel (AUS))
4
2.4
40/1
T: S Burridge
R: W H Kok (53)
40/1
4m red giant (USA) x lady of the garter (AUS) (testa rossa (AUS))
5
4.2
20/1
T: L Dragon
R: Alan Munro (54.5)
20/1
6
4.7
150/1
T: M W Walker
R: N Hanafi (50.5)
150/1
5g postponed (USA) x promissory (NZ) (zabeel (NZ))
7
5.7
Wijaya (8)
150/1
T: D Koh
R: I Azhar (53)
150/1
6g ruwi (GB) x magical river (AUS) (lacryma cristi (IRE))
8
5.8
66/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (56.5)
66/1
5g street cry (IRE) x kakakakatie (AUS) (zeditave (AUS))
9
6.8
60/1
T: D L Freedman
R: O Placais (55)
60/1
6g bernardini (USA) x christmas kid (USA) (lemon drop kid (USA))
10
9.1
300/1
T: M Clements
R: I Saifudin (51)
300/1
11
9.2
150/1
T: M W Walker
R: R Zawari (53.5)
150/1
6g o'reilly (NZ) x pretty (NZ) (pins (AUS))
12
12.2
One Rar (12)
500/1
T: K Y Young
R: K Nuh (50)
500/1
Race 6 - Hcp (C4) (Non Premier) (1200m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:10.29 (24.92)
Prizemoney: $45,000
1
25/1
T: M Clements
R: G Boss (54.5)
25/1
3g empire maker (USA) x last message (JPN) (jungle pocket (JPN))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.8
200/1
T: D Meagher
R: N Juglall (55)
200/1
4g magic albert (AUS) x chattel (AUS) (grand lodge (USA))
3
4.3
40/1
T: S Burridge
R: K A'isisuhairi (53)
40/1
3f iffraaj (GB) x meg's pride (NZ) (grosvenor (NZ))
4
4.5
20/1
T: L Khoo
R: R Curatolo (57)
20/1
4g coats choice (AUS) x endrita (NZ) (end sweep (USA))
5
5.8
200/1
T: J Saimee
R: Alan Munro (51.5)
200/1
6
6.3
100/1
T: C I Brown
R: M Rodd (56)
100/1
4g the factor (USA) x seeking luck (USA) (seeking the gold (USA))
7
6.8
12/1F
T: S Burridge
R: W H Kok (53)
12/1F
3g skilled (AUS) x lady green (AUS) (grandera (IRE))
8
7
400/1
T: D Kok
R: M Ewe (53.5)
400/1
8g silver train (USA) x lottacosta (USA) (cat thief (USA))
9
7.8
30/1
T: M Clements
R: V Duric (56)
30/1
3f iffraaj (GB) x regal thrills (AUS) (royal academy (USA))
10
8
300/1
T: D Hill
R: B Vorster (53)
300/1
11
8.5
500/1
T: J O'Hara
R: C J Grylls (54.5)
500/1
6g o'reilly (NZ) x sentura (NZ) (volksraad (GB))
Race 7 - Kranji Stakes (B) (1400m)
Class: Restricted Track: Good Time: 1:22.88 (37.36)
Prizemoney: $100,000
1
20/1F
T: M Clements
R: V Duric (59.5)
20/1F
4g pins (AUS) x golden gamble (NZ) (oregon (USA))
This nick: 10 runners; 6 winners; 3 SW. Details
2
0.1
60/1
T: M W Walker
R: R Zawari (58.5)
60/1
6g keeper (AUS) x flying florence (NZ) (centaine (AUS))
3
2.1
40/1
T: S Burridge
R: R Curatolo (59.5)
40/1
4
3.4
200/1
T: M Clements
R: G Boss (58)
200/1
5g savabeel (AUS) x white mouse (AUS) (french deputy (USA))
5
3.5
20/1
T: C I Brown
R: N Juglall (56.5)
20/1
6
4
150/1
T: H W Tan
R: O Placais (56.5)
150/1
6g nom du jeu (NZ) x bail us out (NZ) (justice prevails (AUS))
7
4.2
40/1
T: D L Freedman
R: Alan Munro (56.5)
40/1
4m sakhee's secret (GB) x sista (NZ) (magic of sydney (AUS))
8
5.2
150/1
T: H Takaoka
R: A Ismadi (54.5)
150/1
4m black tide (JPN) x vielle senlis (USA) (cryptoclearance (USA))
9
5.3
60/1
T: M W Walker
R: C J Grylls (58)
60/1
4g darci brahma (NZ) x society lady (NZ) (o'reilly (NZ))
10
6.6
Dicton (13)
150/1
T: C I Brown
R: J Powell (56.5)
150/1
5g lawman (FR) x saying (USA) (giant's causeway (USA))
11
7.1
Arhat (11)
200/1
T: M Clements
R: C C Wong (55.5)
200/1
6g iffraaj (GB) x snaabelle (AUS) (snaadee (USA))
12
7.6
300/1
T: S Baertschiger
R: T Krisna (55)
300/1
6g time thief (AUS) x chloris (AUS) (scenic (IRE))
13
10.6
30/1
T: C I Brown
R: M Rodd (58)
30/1
4g falkirk (NZ) x real defensive (NZ) (defensive play (USA))
14
11.1
200/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (58)
200/1
6g selkirk (USA) x kesara (GB) (sadler's wells (USA))
Race 8 - Hcp (C4) (Non Premier) (1600m)
Class: Class 4 Track: Dead Time: 1:37.61 (24.99)
Prizemoney: $45,000
1
Za'eem (1)
30/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (55)
30/1
4g sakhee's secret (GB) x red horizon (NZ) (spartacus (IRE))
This nick: 6 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.2
50/1
T: R Le Grange
R: N Juglall (55)
50/1
4g swiss ace (AUS) x firelight (NZ) (fantastic light (USA))
3
1
60/1
T: H Takaoka
R: O Placais (56)
60/1
7m higher game (JPN) x sweet soul (JPN) (soul of the matter (USA))
4
3.8
15/1F
T: D Kok
R: V Duric (56.5)
15/1F
3g thewayyouare (USA) x baby gangster (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
6.3
200/1
T: H W Tan
R: M Zaki (53)
200/1
6
8.3
Gannet (6)
300/1
T: D Koh
R: I Azhar (55.5)
300/1
7
9.3
200/1
T: C I Brown
R: A Ismadi (51)
200/1
6g volksraad (GB) x estero (NZ) (storm creek (USA))
8
11.3
100/1
T: L Khoo
R: R Curatolo (54)
100/1
5g kodiac (GB) x right after moyne (IRE) (imperial ballet (IRE))
9
11.8
Morales (14)
300/1
T: S Burridge
R: K A'isisuhairi (52)
300/1
6g zizou (AUS) x love attack (AUS) (commands (AUS))
10
14.1
60/1
T: R B Marsh
R: C J Grylls (53)
60/1
11
16.1
200/1
T: Zl Mok
R: Alan Munro (55)
200/1
4g postponed (USA) x ready and able (AUS) (more than ready (USA))
12
16.2
25/1
T: S Gray
R: G Boss (56.5)
25/1
3g animal kingdom (USA) x pauline de lago (AUS) (encosta de lago (AUS))
13
38.7
Abebe (7)
30/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (55)
30/1
4g cape blanco (IRE) x repenting (NZ) (ekraar (USA))
14
39.2
400/1
T: D L Freedman
R: B Vorster (56.5)
400/1
Race 9 - Jbba Rocket Man Sprint (1200m) Gr3
Class: Open Track: Dead Time: 1:09.77 (24.31)
Prizemoney: $200,000
1
Aramco (6)
50/1
T: S Baertschiger
R: C C Wong (50.5)
50/1
Winning siblings: Iresign, Mawahibb, Mossfun,
This nick: 3 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
1
10/1F
T: M Clements
R: M Rodd (59)
10/1F
3
1.3
150/1
T: D L Freedman
R: C J Grylls (52)
150/1
5g samurai heart (JPN) x toho queen (JPN) (mejiro mcqueen (JPN))
4
2.6
100/1
T: R Le Grange
R: N Juglall (50.5)
100/1
5g oratorio (AUS) x born bold (AUS) (exceed and excel (AUS))
5
3.1
Alibi (2)
40/1
T: M Clements
R: G Boss (58)
40/1
6
3.2
12/1
T: H W Tan
R: O Placais (51.5)
12/1
4g mossman (AUS) x lillabiddy (AUS) (nediym (IRE))
7
4.5
100/1
T: S Baertschiger
R: K A'isisuhairi (53.5)
100/1
8
5
100/1
T: J Peters
R: Alan Munro (51.5)
100/1
4g battle paint (USA) x daystar (NZ) (danasinga (AUS))
9
5.8
400/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (51.5)
400/1
7g align (AUS) x dancertina (AUS) (danehill dancer (IRE))
10
7.1
400/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (53)
400/1
6g jet master (SAF) x jalberry (SAF) (jallad (USA))
Race 10 - Hcp (C4) (Premier) (1200m)
Class: Class 4 Track: Dead Time: 1:10.56 (24.97)
Prizemoney: $60,000
1
11/1F
T: S Gray
R: Alan Munro (56.5)
11/1F
4g darci brahma (NZ) x ruppertsberg (NZ) (montjeu (IRE))
Winning siblings: Adolay, Meritaggio,
This nick: 18 runners; 12 winners; 3 SW. Details
2
7.3
100/1
T: D L Freedman
R: G Boss (56)
100/1
3
7.4
80/1
T: H Takaoka
R: O Placais (57)
80/1
4g king halo (JPN) x morning run (JPN) (manhattan cafe (JPN))
4
7.6
20/1
T: M W Walker
R: V Duric (56.5)
20/1
4g coats choice (AUS) x sefidi (NZ) (bigstone (IRE))
5
7.9
100/1
T: M W Walker
R: C J Grylls (57)
100/1
4g tagula (IRE) x henrietta mews (GB) (compton place (GB))
6
8.1
40/1
T: C I Brown
R: M Rodd (56.5)
40/1
4g showcasing (GB) x cannsea (AUS) (canny lad (AUS))
7
8.2
60/1
T: M W Walker
R: R Zawari (55.5)
60/1
5g sea the stars (IRE) x gipsy countess (IRE) (sadler's wells (USA))
8
10
100/1
T: S Burridge
R: K A'isisuhairi (56.5)
100/1
4g o'reilly (NZ) x ethics (AUS) (zabeel (NZ))
10
10.6
150/1
T: K Y Young
R: T See (56)
150/1
4g red giant (USA) x wandane (AUS) (danehill (USA))
11
11.4
300/1
T: C I Brown
R: N Juglall (56.5)
300/1
3g casino prince (AUS) x radio song (AUS) (unbridled's song (USA))
12
12.7
Soldado (11)
200/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (56.5)
200/1
5g pins (AUS) x regal ash (GB) (green desert (USA))
* Nick figures are for Australasia.