Breednet Results

SINGAPORE - Sunday, July 22

Race 1 - Hcp (C4) (Non Premier) (Syn) (1200m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:12.72 (25.03)
Prizemoney: $45,000
1
20/1
T: D Hill
R: M Rodd (55)
20/1
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
60/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (56.5)
60/1
3g o'reilly (NZ) x winsome kash (NZ) (kashani (USA))
3
1.8
Honor (2)
16/1F
T: D L Freedman
R: R Curatolo (56.5)
16/1F
4
2.6
100/1
T: H W Tan
R: F Da Silva (54.5)
100/1
5g keeper (AUS) x blackrock college (NZ) (volksraad (GB))
5
3.4
30/1
T: H Takaoka
R: O Placais (56)
30/1
6g falvelon (AUS) x lady farndale (AUS) (flying spur (AUS))
6
4.7
150/1
T: Zl Mok
R: M Zaki (52)
150/1
4g guillotine (NZ) x treasured choice (AUS) (redoute's choice (AUS))
7
5.5
Parker (6)
300/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (51)
300/1
6g hard spun (USA) x sophie princess (NZ) (pompeii court (USA))
8
7
60/1
T: J O'Hara
R: N Juglall (55)
60/1
6g o'reilly (NZ) x sentura (NZ) (volksraad (GB))
9
7.5
Amistad (12)
150/1
T: M Clements
R: Alan Munro (52.5)
150/1
10
7.6
25/1
T: H W Tan
R: V Duric (57)
25/1
4g gemologist (USA) x lemon pop lassie (USA) (lemon drop kid (USA))
11
9.9
Puravi (8)
150/1
T: L Khoo
R: Z Zuriman (53.5)
150/1
5g sharkbite (AUS) x leta (AUS) (zabaleta (USA))
12
10.4
200/1
T: J O'Hara
R: I Saifudin (53)
200/1
9g gallant guru (AUS) x hollywood heights (NZ) (felix the cat (USA))
Race 2 - Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:10.22 (24.45)
Prizemoney: $85,000
1
20/1
T: C I Brown
R: B Vorster (50.5)
20/1
2c uncle mo (USA) x clementine (AUS) (octagonal (NZ))
Winning siblings: Stoicism, The Londoner,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.5
50/1
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
50/1
3g trusting (AUS) x hearts for lilly (AUS) (lion heart (USA))
3
3.7
50/1
T: S Gray
R: G Boss (57)
50/1
3g showcasing (GB) x divinity (AUS) (woodman (USA))
4
3.9
12/1F
T: M W Walker
R: V Duric (57)
12/1F
3g power (GB) x danwood (AUS) (woodman (USA))
5
4.4
300/1
T: R B Marsh
R: N Juglall (50)
300/1
2g all american (AUS) x rainbow queen (AUS) (royal academy (USA))
6
5.9
150/1
T: H W Tan
R: K A'isisuhairi (50)
150/1
2g shamus award (AUS) x lady rum dum (AUS) (god's own (AUS))
7
7.9
300/1
T: J Peters
R: A B Collett (50)
300/1
2c postponed (USA) x claudy eire (AUS) (promontory gold (USA))
8
8.1
40/1
T: D Kok
R: R Woodworth (54.5)
40/1
3g soldat (USA) x taker home (USA) (vindication (USA))
9
8.6
50/1
T: J O'Hara
R: A K Lim (56)
50/1
3g pins (AUS) x de lago lady (NZ) (encosta de lago (AUS))
10
13.6
150/1
T: M W Walker
R: C J Grylls (57)
150/1
3g darci brahma (NZ) x bosphorus (AUS) (encosta de lago (AUS))
11
19.1
100/1
T: K Y Young
R: M Kellady (57)
100/1
100
0
66/1
T: M Clements
R: Alan Munro (55.5)
66/1
3f von costa de hero (AUS) x offer me jewels (AUS) (court of jewels (NZ))
Race 3 - Hcp (C4) (Premier) (Syn) (1200m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:12.55 (24.84)
Prizemoney: $60,000
1
Snip (3)
50/1
T: D Meagher
R: M M Firdaus (56)
50/1
4g snippetson (AUS) x gingerbread (AUS) (kempinsky (AUS))
Winning siblings: Biscuit, Golden Four, Shijin,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
100/1
T: Zl Mok
R: A K Lim (52.5)
100/1
7g manner hill (AUS) x georgia (AUS) (naturalism (NZ))
3
1.5
80/1
T: C T Kuah
R: F Sweeney (55)
80/1
4g hard spun (USA) x sinuous (AUS) (canny lad (AUS))
4
2
9/1F
T: L Khoo
R: R Curatolo (57)
9/1F
4g al maher (AUS) x intralase (AUS) (spinning world (USA))
5
3.3
150/1
T: D Hill
R: T H Koh (49.5)
150/1
4g pluck (USA) x lalani (AUS) (lonhro (AUS))
6
4.8
300/1
T: S Gray
R: I Amirul (53)
300/1
5g handsome ransom (AUS) x finissima (AUS) (fasliyev (USA))
7
6.1
150/1
T: M Yusof
R: O Placais (56)
150/1
6g sir percy (GB) x lionstar (NZ) (pentire (GB))
8
6.6
80/1
T: D Meagher
R: I Saifudin (57)
80/1
5g sakhee's secret (GB) x kameruka (GB) (auction house (USA))
9
7.6
50/1
T: L Dragon
R: Alan Munro (53.5)
50/1
6g red arrow (AUS) x poetique (AUS) (our poetic prince (AUS))
10
7.7
40/1
T: K Y Young
R: N Hanafi (52.5)
40/1
5g fully fledged (NZ) x be a princess (NZ) (al akbar (AUS))
11
7.8
25/1
T: R B Marsh
R: A B Collett (54.5)
25/1
5g bel esprit (AUS) x blue quail (AUS) (bluebird (USA))
Race 4 - Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:36.34 (24.79)
Prizemoney: $85,000
1
40/1
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
40/1
3g hussonet (USA) x exalted dream (AUS) (blevic (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
16/1F
T: M Clements
R: V Duric (57)
16/1F
3g ocean park (NZ) x millililli (NZ) (pins (AUS))
3
0.2
Bebop (5)
66/1
T: H Takaoka
R: O Placais (57)
66/1
4
0.4
25/1
T: D L Freedman
R: G Boss (57)
25/1
3g excelebration (IRE) x swiss current (USA) (swiss yodeler (USA))
5
0.7
20/1
T: M W Walker
R: R Curatolo (57)
20/1
6
3
60/1
T: D Kok
R: R Woodworth (54)
60/1
3g mizzen mast (USA) x sunset ride (USA) (artie schiller (USA))
7
3.5
100/1
T: L Khoo
R: B Vorster (57)
100/1
3g bachelor duke (USA) x sweet spirit (NZ) (octagonal (NZ))
8
4.5
400/1
T: L Khoo
R: Z Zuriman (56)
400/1
9
5
150/1
T: S Gray
R: I Amirul (52)
150/1
3g bated breath (GB) x sesmen (GB) (inchinor (GB))
10
5.8
100/1
T: K S Tan
R: C J Grylls (57)
100/1
3g zed (NZ) x taupaki flight (NZ) (british banker (CAN))
11
6.3
100/1
T: R B Marsh
R: A K Lim (56)
100/1
12
8.3
100/1
T: C T Kuah
R: F Sweeney (54)
100/1
3g lonhro (AUS) x zapparition (USA) (ghostzapper (USA))
Race 5 - Hcp (C5) (Syn) (1000m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:01.09 (36.72)
Prizemoney: $20,000
1
30/1
T: D Hill
R: O Placais (52.5)
30/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
12/1F
T: L Khoo
R: M Rodd (59)
12/1F
5g gorky park (NZ) x moyvore (NZ) (grosvenor (NZ))
3
2.1
40/1
T: D Kok
R: M Ewe (53.5)
40/1
4
2.6
150/1
T: H Takaoka
R: M Zaki (54)
150/1
3g super easy (NZ) x miss mocha (NZ) (senor pete (USA))
5
2.9
200/1
T: L Khoo
R: Z Zuriman (58)
200/1
5g kodiac (GB) x right after moyne (IRE) (imperial ballet (IRE))
5
2.9
40/1
T: D Hill
R: T H Koh (57)
40/1
4g mayson (GB) x faciascura (GB) (oratorio (IRE))
7
3.9
60/1
T: H W Tan
R: R Curatolo (57.5)
60/1
5g recast (AUS) x prizegiving (AUS) (galileo (IRE))
8
5.9
80/1
T: L Dragon
R: C S Chin (50.5)
80/1
8g dubawi (IRE) x felicitous (USA) (mtoto (GB))
9
10.7
25/1
T: C T Kuah
R: A B Collett (50)
25/1
3g istan (USA) x lovers spat (USA) (yankee gentleman (USA))
10
24
Rory (5)
40/1
T: D Meagher
R: T See (55)
40/1
8g rusty spur (USA) x sister sam (NZ) (vain promise (AUS))
Race 6 - Hcp (C4) (Non Premier) (2000m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 2:02.24 (25.44)
Prizemoney: $45,000
1
16/1F
T: Zl Mok
R: V Duric (58)
16/1F
Winning siblings: Perfect Witness, Winston Legacy,
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.3
60/1
T: C I Brown
R: B Vorster (53.5)
60/1
3
3.1
50/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (58)
50/1
5g o'reilly (NZ) x tiptoes (NZ) (pins (AUS))
2017 NZB Premier Yearling Sale
$100,000
Vendor: Waikato Stud Ltd
Buyer: Kitchwin Hills / Whitby Bloodstock
4
3.2
25/1
T: D Hill
R: M Rodd (57.5)
25/1
5g dark angel (IRE) x livadream (IRE) (dalakhani (IRE))
5
5.5
300/1
T: D Meagher
R: F Da Silva (55)
300/1
6
5.8
25/1
T: S Burridge
R: R Curatolo (57)
25/1
4g o'reilly (NZ) x ethics (AUS) (zabeel (NZ))
7
5.9
66/1
T: D L Freedman
R: O Placais (58)
66/1
7g bushranger (IRE) x mia mambo (USA) (affirmed (USA))
8
6.1
66/1
T: M Clements
R: A B Collett (53)
66/1
4g iffraaj (GB) x fairy promises (USA) (broken vow (USA))
9
6.6
30/1
T: R Le Grange
R: T Krisna (50)
30/1
10
9.9
100/1
T: H Takaoka
R: M Zaki (50.5)
100/1
8g roses in may (USA) x earnest desire (JPN) (sunday silence (USA))
11
26.7
150/1
T: R B Marsh
R: N Juglall (52.5)
150/1
5g thorn park (AUS) x clarens (NZ) (star way (GB))
Race 7 - Hcp (C4) (Premier) (Syn) (1200m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:12.36 (24.70)
Prizemoney: $60,000
1
50/1
T: D L Freedman
R: C J Grylls (55.5)
50/1
6g darci brahma (NZ) x felenic (NZ) (cape cross (IRE))
This nick: 15 runners; 10 winners; 1 SW. Details
2
1
12/1F
T: J Peters
R: J Powell (56.5)
12/1F
3g alamosa (NZ) x shezabeel (NZ) (zabeel (NZ))
3
3
40/1
T: D Meagher
R: I Saifudin (57)
40/1
4g redwood (GB) x wahaha (NZ) (stravinsky (USA))
4
3.5
25/1
T: H Takaoka
R: O Placais (54.5)
25/1
4g roc de cambes (NZ) x optimum note (JPN) (park regent (CAN))
5
6
66/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (54.5)
66/1
6
6.3
25/1
T: S Burridge
R: M Rodd (57)
25/1
5g dash for cash (AUS) x my fair lago (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
9.3
50/1
T: H W Tan
R: T See (54)
50/1
4g anacheeva (AUS) x informal (AUS) (shamardal (USA))
8
9.8
60/1
T: J O'Hara
R: G Boss (54)
60/1
7g not a single doubt (AUS) x sandy desert (USA) (line in the sand (USA))
9
10.3
200/1
T: J O'Hara
R: A B Collett (50)
200/1
5g big brown (USA) x funicular (AUS) (jade robbery (USA))
10
12.6
200/1
T: R B Marsh
R: A K Lim (55.5)
200/1
5g showcasing (GB) x starry angel (NZ) (shinko forest (IRE))
Race 8 - Korean Racing Auth. Trophy-Syn (1200m)
Class: Open Track: Synthetic Time: 1:11.46 (23.64)
Prizemoney: $250,000
1
11/1F
T: J Peters
R: V Duric (57.5)
11/1F
4g battle paint (USA) x daystar (NZ) (danasinga (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
16/1
T: R Le Grange
R: N Juglall (57.5)
16/1
5g oratorio (AUS) x born bold (AUS) (exceed and excel (AUS))
3
3.3
Today (12)
50/1
T: Y K Kim
R: F Da Silva (57.5)
50/1
4g drosselmeyer (USA) x gone goodbye (USA) (gone for real (USA))
4
3.4
66/1
T: M W Walker
R: R Curatolo (57.5)
66/1
6g keeper (AUS) x flying florence (NZ) (centaine (AUS))
5
4.2
500/1
T: Y K Kim
R: H S Lee (57.5)
500/1
6g pico central (BRZ) x weaverslittlevixen (USA) (basket weave (USA))
6
4.3
40/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (57.5)
40/1
7
4.8
40/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (57.5)
40/1
5g snitzel (AUS) x layette (AUS) (thunder gulch (USA))
8
5.3
150/1
T: S Burridge
R: W H Kok (57.5)
150/1
5g keano (NZ) x rosalba (AUS) (encosta de lago (AUS))
9
8.6
200/1
T: Y K Kim
R: F Sweeney (57.5)
200/1
5h big brown (USA) x awful smart (CAN) (black tie affair (IRE))
10
8.8
100/1
T: H W Tan
R: O Placais (57.5)
100/1
4g i am invincible (AUS) x star prize (ARG) (southern halo (USA))
11
10.1
200/1
T: J Peters
R: C J Grylls (57.5)
200/1
5g fastnet rock (AUS) x defiant dame (AUS) (more than ready (USA))
12
10.4
400/1
T: D Kok
R: Y Salim (57.5)
400/1
Race 9 - Hcp (C4) (Non Premier) (Syn) (1000m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 0:59.67 (35.90)
Prizemoney: $45,000
1
12/1F
T: D L Freedman
R: M Rodd (56.5)
12/1F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
150/1
T: D Koh
R: T See (55)
150/1
7g california dane (AUS) x aspirant (AUS) (native aspen (USA))
3
3.6
20/1
T: J Peters
R: O Placais (56)
20/1
4g exceed and excel (AUS) x charmview (AUS) (royal academy (USA))
4
4.1
80/1
T: J O'Hara
R: Alan Munro (51.5)
80/1
6m thewayyouare (USA) x ma (NZ) (cape cross (IRE))
5
5.4
60/1
T: D Meagher
R: I Saifudin (57)
60/1
6g conatus (AUS) x open slather (AUS) (last tycoon (IRE))
6
5.9
300/1
T: J O'Hara
R: A K Lim (54)
300/1
5g per incanto (USA) x one keen lass (NZ) (canny lad (AUS))
7
6
Rafale (12)
200/1
T: Zl Mok
R: T H Koh (49.5)
200/1
4g alamosa (NZ) x pure strike (NZ) (volksraad (GB))
8
6.5
40/1
T: J Peters
R: C J Grylls (57)
40/1
3g all too hard (AUS) x night war (AUS) (general nediym (AUS))
9
7.5
30/1
T: K S Tan
R: A Syahir (54.5)
30/1
5g swiss ace (AUS) x poetic music (NZ) (stravinsky (USA))
10
8
200/1
T: M Yusof
R: C S Chin (51)
200/1
4g coats choice (AUS) x stylish annie (NZ) (volksraad (GB))
11
9.8
100/1
T: C T Kuah
R: F Sweeney (56)
100/1
5m alamosa (NZ) x ranch (AUS) (rancher (AUS))
12
12.3
100/1
T: M W Walker
R: N Juglall (56.5)
100/1
4m daliapour (IRE) x hanna rossa (AUS) (testa rossa (AUS))
* Nick figures are for Australasia.