Breednet Results

Other Meetings ▶
Saturday, April 10
Singapore
Sunday, April 4
Singapore
Saturday, March 27
Singapore
Saturday, March 20
Singapore
Sunday, March 14
Singapore

SINGAPORE - Sunday, December 9

Race 1 - Hcp (C5) (1200m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:12.97 (36.83)
Prizemoney: $20,000
1
60/1
T: D Hill
R: K A'isisuhairi (56.5)
60/1
5g pour moi (IRE) x madam stravinsky (NZ) (stravinsky (USA))
Winning siblings: Cleo Layne, Robina Joy,
This nick: 5 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
2.3
11/1F
T: H W Tan
R: M Rodd (57.5)
11/1F
3
2.8
16/1
T: J Saimee
R: V Duric (54.5)
16/1
5g darci brahma (NZ) x molly coco (NZ) (savabeel (AUS))
4
3.3
150/1
T: H Takaoka
R: M Zaki (56)
150/1
6m exceed and excel (AUS) x te akau coup (NZ) (thorn park (AUS))
5
4.1
60/1
T: R B Marsh
R: T H Koh (56)
60/1
4g myboycharlie (IRE) x la vedette (AUS) (danehill dancer (IRE))
6
5.9
66/1
T: D Kok
R: M Ewe (57.5)
66/1
5g henrythenavigator (USA) x shanpanichi (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
7
6.1
40/1
T: M W Walker
R: I Azhar (54.5)
40/1
4m burgundy (NZ) x breezed (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
8
6.6
Parker (5)
66/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (54)
66/1
7g hard spun (USA) x sophie princess (NZ) (pompeii court (USA))
9
8.9
Rafale (2)
150/1
T: Zl Mok
R: T Rehaizat (57.5)
150/1
5g alamosa (NZ) x pure strike (NZ) (volksraad (GB))
10
9.4
500/1
T: D Hill
R: R Iskandar (46)
500/1
10g one cool cat (USA) x aquaspur (AUS) (flying spur (AUS))
11
11.2
Aeolus (9)
80/1
T: C T Kuah
R: W H Kok (51.5)
80/1
5g alamosa (NZ) x blondini (NZ) (big spender (NZ))
12
12.5
400/1
T: M Yusof
R: A K Lim (52.5)
400/1
11g umatilla (NZ) x volusia (AUS) (zeditave (AUS))
Race 2 - Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:06.67 (29.27)
Prizemoney: $85,000
1
40/1
T: K Y Young
R: V Duric (57)
40/1
3g myboycharlie (IRE) x cha cha chestnut (AUS) (elusive quality (USA))
Winning siblings: Dansez, Salsa Dreaming,
This nick: 6 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.2
60/1
T: J Peters
R: G Boss (57)
60/1
3g shaft (AUS) x touch of heart (AUS) (mukaddamah (USA))
3
0.5
500/1
T: L Dragon
R: W H Kok (54)
500/1
3g husson (ARG) x naivety (AUS) (commands (AUS))
4
0.8
20/1
T: M Clements
R: M Rodd (57)
20/1
3g dick turpin (IRE) x dirty vegas (AUS) (lucky owners (NZ))
5
0.9
Gamely (2)
16/1F
T: Ms D Logan
R: B Vorster (57)
16/1F
3g golden archer (AUS) x tiny temptress (AUS) (favorite trick (USA))
6
1.1
40/1
T: S Baertschiger
R: E Aslam (56)
40/1
3g dream ahead (USA) x tillakea (AUS) (umatilla (NZ))
7
1.6
40/1
T: H W Tan
R: O Placais (57)
40/1
3c the factor (USA) x catered (AUS) (red ransom (USA))
8
1.8
300/1
T: J O'Hara
R: S Noh (56)
300/1
3g o'reilly (NZ) x miss purrfection (NZ) (one cool cat (USA))
9
1.9
300/1
T: H W Tan
R: N Juglall (57)
300/1
3c thewayyouare (USA) x blackberry nip (NZ) (thorn park (AUS))
10
2.2
66/1
T: D Hill
R: K A'isisuhairi (57)
66/1
3g pins (AUS) x rochfort (NZ) (cecconi (AUS))
11
3.7
66/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (57)
66/1
3g epaulette (AUS) x z'honor (NZ) (zabeel (NZ))
12
5.5
Present (10)
60/1
T: J Peters
R: C J Grylls (57)
60/1
3g denman (AUS) x lucha libre (NZ) (pins (AUS))
Race 3 - Kranji Stakes (D) (1200m)
Class: Restricted Track: Synthetic Time: 1:12.90 (36.53)
Prizemoney: $38,000
1
30/1
T: R B Marsh
R: E Aslam (57)
30/1
5g o'reilly (NZ) x kiwi park (NZ) (thorn park (AUS))
Winning siblings: Wolff Spirit,
This nick: 7 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.3
25/1
T: S Burridge
R: W H Kok (55)
25/1
4g skilled (AUS) x lady green (AUS) (grandera (IRE))
3
3.1
40/1
T: K Y Young
R: M Rodd (56.5)
40/1
5m daliapour (IRE) x hanna rossa (AUS) (testa rossa (AUS))
4
3.4
150/1
T: D Koh
R: I Azhar (56.5)
150/1
8g langfuhr (CAN) x sky fraulein (USA) (sky mesa (USA))
5
3.7
15/1F
T: L Khoo
R: S Noh (56)
15/1F
6
4.7
150/1
T: C T Kuah
R: N Zyrul (53.5)
150/1
5g hard spun (USA) x sinuous (AUS) (canny lad (AUS))
7
5
50/1
T: J Saimee
R: F Yusoff (54)
50/1
6g street cry (IRE) x arapaho miss (AUS) (danehill dancer (IRE))
8
5.8
50/1
T: S Gray
R: T See (55.5)
50/1
4g all american (AUS) x cristallo (AUS) (testa rossa (AUS))
9
9.3
40/1
T: D Meagher
R: R Woodworth (58)
40/1
7g mr. nancho (ARG) x dutowin (NZ) (danasinga (AUS))
10
11.3
400/1
T: J O'Hara
R: O Placais (58)
400/1
4m congrats (USA) x polar queen (AUS) (rory's jester (AUS))
11
11.8
200/1
T: K Y Young
R: S Shafrizal (56)
200/1
4g rothesay (AUS) x tootsie zynsky (AUS) (noverre (USA))
12
21.3
200/1
T: D Kok
R: M Ewe (55.5)
200/1
9g silver train (USA) x lottacosta (USA) (cat thief (USA))
Race 4 - Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:40.88 (25.80)
Prizemoney: $20,000
1
300/1
T: L Khoo
R: G Boss (53.5)
300/1
4g alamosa (NZ) x classical (NZ) (stravinsky (USA))
Winning siblings: Letsava Win, Tar And Cement,
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
Larry (7)
20/1
T: S Gray
R: C J Grylls (53)
20/1
4g mastercraftsman (IRE) x larrinka (NZ) (volksraad (GB))
3
2.2
25/1
T: R Le Grange
R: N Juglall (55.5)
25/1
4g benfica (AUS) x starrystarrynight (IRE) (sadler's wells (USA))
4
2.5
11/1F
T: J Saimee
R: V Duric (57)
11/1F
5g pins (AUS) x la belle epoque (NZ) (montjeu (IRE))
5
3.8
300/1
T: C T Kuah
R: N Zyrul (50)
300/1
4g alamosa (NZ) x anne carina (NZ) (danske (NZ))
6
4.6
Call It (10)
60/1
T: S Burridge
R: W H Kok (50)
60/1
7
8.1
30/1
T: D L Freedman
R: E Aslam (53)
30/1
3g fastnet rock (AUS) x pretty proud (USA) (mr. greeley (USA))
8
8.2
50/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (50)
50/1
9
10
Andre (3)
500/1
T: C I Brown
R: B Vorster (53.5)
500/1
10
10.5
Phuket (9)
500/1
T: D L Freedman
R: R Iskandar (48.5)
500/1
4g medaglia d'oro (USA) x classic music (IRE) (danehill dancer (IRE))
11
11
200/1
T: M Clements
R: O Placais (53)
200/1
5g o'reilly (NZ) x talista (NZ) (snippets (AUS))
12
17.5
400/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (53.5)
400/1
3g sizzling (AUS) x lagerphone (AUS) (fastnet rock (AUS))
Race 5 - Kranji Stakes (C) (1800m)
Class: Restricted Track: Synthetic Time: 1:53.59 (38.77)
Prizemoney: $80,000
1
25/1
T: Ms D Logan
R: E Aslam (55.5)
25/1
4g road to rock (AUS) x brasilia (NZ) (danske (NZ))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
16/1F
T: D Koh
R: V Duric (56.5)
16/1F
5g so you think (NZ) x link to my heart (USA) (stravinsky (USA))
3
3.8
80/1
T: S Burridge
R: T See (54)
80/1
5g o'reilly (NZ) x ethics (AUS) (zabeel (NZ))
2017 NZB Select Yearling Sale
$70,000
Vendor: Waikato Stud Ltd
Buyer: Mr AR Campbell
4
4.3
40/1
T: H Takaoka
R: M Zaki (52)
40/1
6m spicule (JPN) x uguisujo (JPN) (fusaichi concorde (JPN))
5
5.8
20/1
T: J Peters
R: M Kellady (56.5)
20/1
5g dragon pulse (IRE) x emsiyah (USA) (bernardini (USA))
6
6.1
300/1
T: H Takaoka
R: N Juglall (55)
300/1
8m higher game (JPN) x sweet soul (JPN) (soul of the matter (USA))
7
6.2
Eragon (1)
200/1
T: J Peters
R: S Noh (57.5)
200/1
8
8.2
30/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (53.5)
30/1
6m ekraar (USA) x race empress (AUS) (st. petersburg (AUS))
9
14.2
50/1
T: D L Freedman
R: W H Kok (53.5)
50/1
6g spinning world (USA) x counter girl (AUS) (geiger counter (USA))
10
22.2
66/1
T: D L Freedman
R: M Rodd (58)
66/1
6g daliapour (IRE) x amatila (AUS) (redoute's choice (AUS))
Race 6 - Hcp (C4) (Non Premier) (1100m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:06.44 (31.02)
Prizemoney: $45,000
1
30/1
T: L Dragon
R: I Azhar (52.5)
30/1
7g red arrow (AUS) x poetique (AUS) (our poetic prince (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
16/1F
T: D Meagher
R: V Duric (56.5)
16/1F
6g outback prince (AUS) x duck 'n' pinot (AUS) (spinning world (USA))
3
1.2
400/1
T: D Kok
R: M Ewe (53.5)
400/1
4g commands (AUS) x nobody gets (AUS) (forestry (USA))
4
3
25/1
T: J O'Hara
R: E Aslam (53.5)
25/1
5g sepoy (AUS) x caiguna (AUS) (dubai destination (USA))
5
4
20/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (56)
20/1
7g hussonet (USA) x donna dior (AUS) (marscay (AUS))
6
4.1
Raptor (10)
200/1
T: Ms D Logan
R: S Shafrizal (50)
200/1
5g congrats (USA) x shaunavon (USA) (el prado (IRE))
7
4.6
20/1
T: M W Walker
R: N Hanafi (51.5)
20/1
8
4.9
300/1
T: J O'Hara
R: S Noh (56)
300/1
5g proud citizen (USA) x maria's storm (USA) (maria's mon (USA))
9
5.1
100/1
T: D Kok
R: R Woodworth (55)
100/1
4g guillotine (NZ) x mango tree (AUS) (grand lodge (USA))
10
9.4
The One (11)
400/1
T: D Kok
R: R Iskandar (46.5)
400/1
5g helmet (AUS) x alborada (AUS) (zeditave (AUS))
11
32.2
150/1
T: S Gray
R: W H Kok (54)
150/1
7g time thief (AUS) x tycoon tess (AUS) (last tycoon (IRE))
Race 7 - Kranji Stakes (A) (1200m)
Class: Restricted Track: Synthetic Time: 1:11.35 (35.91)
Prizemoney: $125,000
1
30/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (58)
30/1
6g oratorio (AUS) x born bold (AUS) (exceed and excel (AUS))
Winning siblings: Heroic Words,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.1
100/1
T: M Yusof
R: G Boss (55)
100/1
6g magnus (AUS) x subprime (AUS) (dubai destination (USA))
3
3.1
25/1
T: H W Tan
R: M Rodd (56.5)
25/1
5g mossman (AUS) x lillabiddy (AUS) (nediym (IRE))
4
3.6
60/1
T: C I Brown
R: N Zyrul (49)
60/1
6g swiss ace (AUS) x asciano miss (AUS) (jet spur (AUS))
5
4.1
100/1
T: C I Brown
R: K A'isisuhairi (52)
100/1
5g dream ahead (USA) x fatoon (AUS) (snaadee (USA))
6
4.4
8/1F
T: D L Freedman
R: C J Grylls (59.5)
8/1F
7g starcraft (NZ) x stormy choice (AUS) (redoute's choice (AUS))
7
5.7
500/1
T: D Kok
R: M Ewe (54)
500/1
7g gold centre (AUS) x waikiki princess (AUS) (turtle island (IRE))
8
7.2
200/1
T: D Hill
R: S Noh (57.5)
200/1
7g kaphero (AUS) x millie rose (AUS) (testa rossa (AUS))
9
7.5
150/1
T: R Le Grange
R: N Juglall (52)
150/1
10
8.8
200/1
T: M W Walker
R: M M Firdaus (49)
200/1
4g snitzel (AUS) x gussy godiva (NZ) (last tycoon (IRE))
11
13.1
200/1
T: S Baertschiger
R: W H Kok (56.5)
200/1
8g faltaat (USA) x circus dance (NZ) (carnegie (IRE))
12
21.1
66/1
T: J Peters
R: V Duric (56.5)
66/1
8g starcraft (NZ) x fire song (NZ) (senor pete (USA))
Race 8 - Kranji Stakes (D) (1700m)
Class: Restricted Track: Synthetic Time: 1:47.47 (31.55)
Prizemoney: $38,000
1
66/1
T: J O'Hara
R: E Aslam (57)
66/1
4g pins (AUS) x de lago lady (NZ) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Furioso, Lilliputian, Whakatoi,
This nick: 8 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
1.3
50/1
T: H Takaoka
R: O Placais (55)
50/1
5g screen hero (JPN) x kirarin (JPN) (symboli kris s (USA))
3
3.1
40/1
T: H W Tan
R: S Noh (56)
40/1
7g real saga (AUS) x nepro (AUS) (orpen (USA))
4
3.9
20/1F
T: S Gray
R: W H Kok (55)
20/1F
4g bated breath (GB) x sesmen (GB) (inchinor (GB))
5
5.7
100/1
T: D L Freedman
R: M Rodd (58)
100/1
4g elzaam (AUS) x naughty girl (AUS) (honour and glory (USA))
6
9.2
50/1
T: D Kok
R: R Woodworth (56.5)
50/1
4g hinchinbrook (AUS) x rapala (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
10.7
50/1
T: M Yusof
R: G Boss (58)
50/1
5g canford cliffs (IRE) x la strada (AUS) (redoute's choice (AUS))
8
15
30/1
T: D Hill
R: T See (57)
30/1
8g flower alley (USA) x sister marilyn (USA) (saint ballado (CAN))
9
17
66/1
T: H Takaoka
R: N Juglall (55)
66/1
4g nakayama festa (JPN) x kashima flower (JPN) (hector protector (USA))
10
27
400/1
T: S Burridge
R: S Shafrizal (56)
400/1
6g hala bek (IRE) x secretive lady (AUS) (zeditave (AUS))
11
29.5
150/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (56.5)
150/1
4g medaglia d'oro (USA) x darby's bid (AUS) (redoute's choice (AUS))
100
30/1
T: J Saimee
R: V Duric (58)
30/1
6g keeper (AUS) x mumtaz (NZ) (cape cross (IRE))
Race 9 - Colonial Chief Stakes (1600m) Gr3
Class: Open Track: Synthetic Time: 1:39.37 (25.71)
Prizemoney: $175,000
1
15/1
T: H W Tan
R: T See (55)
15/1
6g lemon drop kid (USA) x imagine (USA) (knight (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.5
12/1F
T: D L Freedman
R: O Placais (58)
12/1F
8g mizzen mast (USA) x storm dove (USA) (storm bird (CAN))
3
3.3
50/1
T: M W Walker
R: V Duric (58)
50/1
4
3.4
Saraab (12)
200/1
T: M Clements
R: R Woodworth (52)
200/1
5g heliostatic (IRE) x savoir aimer (ARG) (pure prize (USA))
5
5.7
150/1
T: M Clements
R: K A'isisuhairi (56)
150/1
8g magic albert (AUS) x cora (IRE) (machiavellian (USA))
6
6.5
25/1
T: S Gray
R: B Vorster (52)
25/1
5g darci brahma (NZ) x ruppertsberg (NZ) (montjeu (IRE))
7
7
66/1
T: C T Kuah
R: I Azhar (54)
66/1
8
8
100/1
T: H W Tan
R: M Ewe (54)
100/1
7g nom du jeu (NZ) x bail us out (NZ) (justice prevails (AUS))
9
8.5
300/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (56)
300/1
10
9
50/1
T: R Le Grange
R: N Juglall (56)
50/1
6g shinzig (AUS) x mysterious ransom (AUS) (red ransom (USA))
11
12.8
200/1
T: Ms D Logan
R: C J Grylls (59)
200/1
7g tavistock (NZ) x volkster (NZ) (volksraad (GB))
Race 10 - Hcp (C4) (Premier) (1100m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:05.64 (29.73)
Prizemoney: $60,000
1
20/1
T: D L Freedman
R: M Rodd (57)
20/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
50/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (57)
50/1
4h tavistock (NZ) x limbea (NZ) (zabeel (NZ))
3
3.1
30/1
T: K Y Young
R: R Woodworth (55.5)
30/1
4g hussonet (USA) x el shahar (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
5.1
30/1
T: D Koh
R: M M Firdaus (56)
30/1
5g dylan thomas (IRE) x joie de lago (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
5.9
100/1
T: S Burridge
R: T Rehaizat (54.5)
100/1
6g nicconi (AUS) x great act (USA) (seeking the gold (USA))
6
10.4
300/1
T: K Y Young
R: M Ewe (55)
300/1
5g darci brahma (NZ) x amaryllis (NZ) (red ransom (USA))
7
10.5
66/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (55)
66/1
6g coats choice (AUS) x sparks will fly (NZ) (almutawakel (GB))
8
11
50/1
T: D Meagher
R: S Noh (56)
50/1
7g conatus (AUS) x open slather (AUS) (last tycoon (IRE))
9
11.2
400/1
T: J Saimee
R: M Nizar (53)
400/1
10
14.2
12/1F
T: Ms D Logan
R: E Aslam (55)
12/1F
3g kuroshio (AUS) x walvis bay (NZ) (cape cross (IRE))
* Nick figures are for Australasia.