Breednet Results

Other Meetings ▶
Saturday, September 11
Singapore
Saturday, September 4
Singapore
Sunday, August 29
Singapore
Sunday, August 22
Singapore

SINGAPORE - Sunday, March 17

Race 1 - Hcp (C5) (1100m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:06.70 (30.04)
Prizemoney: $30,000
1
30/1
T: K Y Young
R: T See (58)
30/1
5g ego (NZ) x surraar (NZ) (ekraar (USA))
Winning siblings: Dreaming Easy,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
My Win (6)
100/1
T: H W Tan
R: S John (56)
100/1
3g casino prince (AUS) x bolognaise (AUS) (perugino (USA))
3
2.8
100/1
T: K Y Young
R: W S Chan (55)
100/1
6g red arrow (AUS) x yahero (AUS) (mr. henrysee (USA))
4
2.9
150/1
T: H Takaoka
R: C C Wong (52.5)
150/1
10g king kamehameha (JPN) x atarama (IRE) (sadler's wells (USA))
5
4.4
Parker (8)
60/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (51.5)
60/1
7g hard spun (USA) x sophie princess (NZ) (pompeii court (USA))
6
4.5
25/1
T: L Khoo
R: I Amirul (56.5)
25/1
7g i am invincible (AUS) x wasabi miss (AUS) (fuji kiseki (JPN))
7
5
14/1F
T: M W Walker
R: M Rodd (57.5)
14/1F
8
7
60/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (50.5)
60/1
5g canford cliffs (IRE) x optimizing (AUS) (exceed and excel (AUS))
9
7.3
50/1
T: C T Kuah
R: Ben Thompson (55)
50/1
6g buffalo man (CAN) x dramatic duchess (NZ) (drama critic (USA))
10
7.8
300/1
T: J Lim
R: K A'isisuhairi (51)
300/1
10g one cool cat (USA) x aquaspur (AUS) (flying spur (AUS))
11
8.8
100/1
T: K S Tan
R: A Syahir (53.5)
100/1
12
9.8
300/1
T: L Khoo
R: Z Zuriman (51)
300/1
4m ekraar (USA) x chica mala (NZ) (danasinga (AUS))
Race 2 - Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:11.85 (35.99)
Prizemoney: $75,000
1
12/1F
T: D Meagher
R: T See (56)
12/1F
3g duporth (AUS) x saunter (AUS) (exceed and excel (AUS))
This nick: 14 runners; 10 winners; 1 SW. Details
2
5.8
20/1
T: D L Freedman
R: G Boss (57)
20/1
3g shamexpress (NZ) x waltz in the park (NZ) (thorn park (AUS))
3
9.8
150/1
T: D Kok
R: R Woodworth (57)
150/1
3g super easy (NZ) x sade (NZ) (savabeel (AUS))
4
10.8
500/1
T: K S Tan
R: C C Wong (57)
500/1
3g showcasing (GB) x tempranillo (NZ) (faltaat (USA))
5
11.8
20/1
T: Ms D Logan
R: Ben Thompson (57)
20/1
6
12.1
30/1
T: J O'Hara
R: T H Koh (56)
30/1
3g kuroshio (AUS) x missy mac (AUS) (phizam (NZ))
7
13.4
500/1
T: K Y Young
R: M Ewe (57)
500/1
3g battle paint (USA) x lady limoncello (NZ) (handsome ransom (AUS))
8
14.7
66/1
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
66/1
3g turffontein (AUS) x night sky dancer (AUS) (danehill dancer (IRE))
9
18.5
300/1
T: D Meagher
R: C S Chin (54)
300/1
3g reliable man (GB) x final view (NZ) (st. petersburg (AUS))
10
20.8
300/1
T: L Khoo
R: Z Zuriman (56)
300/1
3g raise the flag (GB) x stage flash (AUS) (lake coniston (IRE))
11
30.8
500/1
T: H W Tan
R: Marc R Lerner (57)
500/1
3g bel esprit (AUS) x kerr (AUS) (stratum (AUS))
12
38.3
500/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (53.5)
500/1
3f echoes of heaven (AUS) x apowwow (NZ) (kaapstad (NZ))
Race 3 - Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:10.15 (35.46)
Prizemoney: $50,000
1
13/2F
T: H W Tan
R: T See (56)
13/2F
3g stryker (AUS) x lady diva (AUS) (polish navy (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
60/1
T: D Meagher
R: R Woodworth (58)
60/1
6g kaphero (AUS) x solamina (AUS) (scenic (IRE))
3
1.8
30/1
T: D L Freedman
R: V Duric (56.5)
30/1
4
1.9
100/1
T: S Gray
R: R Iskandar (53.5)
100/1
5g darci brahma (NZ) x femmebot (NZ) (stravinsky (USA))
5
4.7
50/1
T: R Le Grange
R: Callan Murray (56.5)
50/1
3g equiano (FR) x pinpante (AUS) (al hareb (USA))
6
7.5
66/1
T: S Burridge
R: Marc R Lerner (57)
66/1
4g wanted (AUS) x straveen (NZ) (stravinsky (USA))
7
7.6
500/1
T: D Kok
R: T H Koh (49.5)
500/1
5g sepoy (AUS) x caiguna (AUS) (dubai destination (USA))
8
9.6
200/1
T: M W Walker
R: K A'isisuhairi (55.5)
200/1
6g iffraaj (GB) x nuance (NZ) (star way (GB))
9
12.4
500/1
T: C I Brown
R: Ben Thompson (55.5)
500/1
4g hussonet (USA) x exalted dream (AUS) (blevic (AUS))
10
13.7
150/1
T: K Y Young
R: S Shafrizal (54)
150/1
3g myboycharlie (IRE) x cha cha chestnut (AUS) (elusive quality (USA))
Race 4 - Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:37.31 (25.14)
Prizemoney: $20,000
1
15/1F
T: S Gray
R: Ben Thompson (58)
15/1F
4g time thief (AUS) x red rhonda (AUS) (general nediym (AUS))
Winning siblings: Sassy Rhonda,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.3
30/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (55)
30/1
4g showcasing (GB) x our girl nelson (AUS) (carnegie (IRE))
3
0.8
66/1
T: D Meagher
R: Callan Murray (56.5)
66/1
4
0.9
Tigress (13)
200/1
T: D L Freedman
R: I Amirul (51.5)
200/1
3f uncle mo (USA) x fly me home (AUS) (flying spur (AUS))
5
1.4
150/1
T: L Dragon
R: S John (56.5)
150/1
4m darci brahma (NZ) x leading artist (GB) (peintre celebre (USA))
6
2.4
150/1
T: C I Brown
R: M Rodd (55)
150/1
3g animal kingdom (USA) x bellasinga (AUS) (danasinga (AUS))
7
2.9
25/1
T: D Kok
R: M Ewe (57.5)
25/1
4g mizzen mast (USA) x sunset ride (USA) (artie schiller (USA))
8
3.9
30/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (58)
30/1
4g pour moi (IRE) x fairy tipsy (NZ) (casual lies (USA))
9
4.4
500/1
T: Ms D Logan
R: R Iskandar (49.5)
500/1
3f bernardini (USA) x mantova (AUS) (danehill dancer (IRE))
10
4.6
200/1
T: H W Tan
R: G Boss (55)
200/1
11
5.1
150/1
T: S Gray
R: J P Van Der Merwe (55)
150/1
3c more than ready (USA) x dream and excel (AUS) (exceed and excel (AUS))
12
5.9
40/1
T: J Saimee
R: V Duric (56)
40/1
13
7.4
400/1
T: J Peters
R: J Powell (55)
400/1
3g high chaparral (IRE) x asset rain (AUS) (encosta de lago (AUS))
14
9.9
500/1
T: H Takaoka
R: Marc R Lerner (55)
500/1
3g excelebration (IRE) x better life (AUS) (smarty jones (USA))
Race 5 - Kranji Stakes (C) (1600m)
Class: Restricted Track: Synthetic Time: 1:39.09 (25.80)
Prizemoney: $70,000
1
400/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (55)
400/1
4g makfi (GB) x bride unbridled (IRE) (hurricane run (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
10/1F
T: D L Freedman
R: V Duric (58)
10/1F
4g sepoy (AUS) x mysterious light (AUS) (fantastic light (USA))
3
3
66/1
T: J Peters
R: K A'isisuhairi (56.5)
66/1
5g dragon pulse (IRE) x emsiyah (USA) (bernardini (USA))
4
5.3
200/1
T: R B Marsh
R: T See (58.5)
200/1
5
8.3
200/1
T: R Le Grange
R: Callan Murray (58)
200/1
7g elusive city (USA) x race empress (AUS) (st. petersburg (AUS))
6
8.4
40/1
T: H Takaoka
R: Marc R Lerner (56.5)
40/1
7g black tide (JPN) x beauty blonde (JPN) (taiki shuttle (USA))
7
9.2
100/1
T: C I Brown
R: M Rodd (56.5)
100/1
8
10.2
30/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (56.5)
30/1
6g street cry (IRE) x kakakakatie (AUS) (zeditave (AUS))
9
10.3
40/1
T: J Peters
R: C C Wong (58)
40/1
4g alamosa (NZ) x shezabeel (NZ) (zabeel (NZ))
10
11.3
150/1
T: J O'Hara
R: J P Van Der Merwe (55)
150/1
4g pins (AUS) x singasong (NZ) (danasinga (AUS))
11
11.6
150/1
T: D Koh
R: N Hanafi (51)
150/1
6g flying spur (AUS) x la bamba (AUS) (last tycoon (IRE))
12
53.1
100/1
T: Ms D Logan
R: Ben Thompson (56.5)
100/1
4g medaglia d'oro (USA) x wokpool (AUS) (hussonet (USA))
Race 6 - Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:10.45 (36.19)
Prizemoney: $50,000
1
Trapio (10)
20/1
T: M Clements
R: G Boss (54.5)
20/1
3g shamus award (AUS) x solvini (NZ) (bertolini (USA))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
50/1
T: C I Brown
R: M Rodd (56)
50/1
6g tavistock (NZ) x ugly betty (AUS) (high yield (USA))
3
2.6
50/1
T: D L Freedman
R: V Duric (56)
50/1
4
3.4
150/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (52.5)
150/1
4m iffraaj (GB) x always happy (USA) (aldebaran (USA))
5
3.6
40/1
T: Ms D Logan
R: Ben Thompson (56.5)
40/1
5g iffraaj (GB) x princess prospero (AUS) (honour and glory (USA))
6
3.7
100/1
T: J O'Hara
R: A Syahir (51)
100/1
3g o'reilly (NZ) x miss purrfection (NZ) (one cool cat (USA))
7
3.8
Elise (1)
20/1F
T: D Meagher
R: R Iskandar (53)
20/1F
6g faltaat (USA) x tongariro (AUS) (nadeem (AUS))
8
4.1
Redoubt (12)
300/1
T: J Lim
R: T H Koh (50.5)
300/1
9
5.1
100/1
T: J Peters
R: Callan Murray (57)
100/1
10
6.1
Mascot (6)
100/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (56)
100/1
4g redoute's choice (AUS) x love wings (USA) (grand slam (USA))
11
7.4
Zman (9)
50/1
T: K Y Young
R: T See (54)
50/1
12
8.2
500/1
T: S Burridge
R: T Rehaizat (54)
500/1
5m foxwedge (AUS) x calming (AUS) (zeditave (AUS))
Race 7 - Hcp (C4) (1600m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:36.09 (25.24)
Prizemoney: $50,000
1
30/1
T: C I Brown
R: M Rodd (56)
30/1
5g high chaparral (IRE) x kurylenko (AUS) (exceed and excel (AUS))
Winning siblings: Big John Cannon, Hugo Drax, Ricvelo,
This nick: 5 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
1.3
60/1
T: K S Tan
R: C C Wong (56.5)
60/1
4g zed (NZ) x taupaki flight (NZ) (british banker (CAN))
3
2.1
200/1
T: S Gray
R: I Amirul (51.5)
200/1
4g sidereus (AUS) x fashion sister (AUS) (fasliyev (USA))
4
2.4
11/1F
T: S Baertschiger
R: J Powell (55)
11/1F
3g epaulette (AUS) x z'honor (NZ) (zabeel (NZ))
5
2.7
200/1
T: S Burridge
R: Callan Murray (55.5)
200/1
5g pendragon (NZ) x reglisse (NZ) (zabeel (NZ))
6
3.7
Plato (11)
80/1
T: J O'Hara
R: R Iskandar (49.5)
80/1
4h pierro (AUS) x skates (AUS) (danehill (USA))
7
3.8
60/1
T: M W Walker
R: G Boss (55.5)
60/1
5g savabeel (AUS) x kinsella (AUS) (shamardal (USA))
8
5.3
150/1
T: D L Freedman
R: Marc R Lerner (56)
150/1
4g medaglia d'oro (USA) x sicile (FR) (anabaa (USA))
9
5.4
25/1
T: L Khoo
R: Ben Thompson (57)
25/1
4g nadeem (AUS) x cassini (AUS) (reset (AUS))
10
5.7
500/1
T: M Clements
R: K A'isisuhairi (53)
500/1
5g myboycharlie (IRE) x quick start (GB) (zamindar (USA))
11
5.8
200/1
T: J O'Hara
R: J P Van Der Merwe (51)
200/1
4g street boss (USA) x moonsprite (GB) (seeking the gold (USA))
12
5.9
500/1
T: S Burridge
R: T See (55)
500/1
5g o'reilly (NZ) x ethics (AUS) (zabeel (NZ))
13
6.2
100/1
T: K Y Young
R: R Woodworth (56.5)
100/1
4g guillotine (NZ) x molly 'o (NZ) (o'reilly (NZ))
14
6.7
200/1
T: D Koh
R: V Duric (55.5)
200/1
6g statue of liberty (USA) x teneales pearl (AUS) (redoute's choice (AUS))
Race 8 - Hcp (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Good Time: 1:22.76 (35.79)
Prizemoney: $85,000
1
Eye Guy (14)
60/1
T: M Clements
R: I Amirul (49.5)
60/1
4g bradbury's luck (AUS) x lacada point (AUS) (giant's causeway (USA))
Winning siblings: Bert's Legacy,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
25/1
T: D L Freedman
R: M Rodd (55)
25/1
5g snitzel (AUS) x orbiting belle (AUS) (spinning world (USA))
3
1.1
40/1
T: S Baertschiger
R: C C Wong (52)
40/1
5g snitzel (AUS) x admirelle (AUS) (general nediym (AUS))
2018 MM Gold Coast Yearling Sale
$1,600,000
Vendor: Milburn Creek Wildes Meadow NSW
Buyer: Phoenix Tbreds/Aquis/Yulong/Ciaron Maher B/S
4
2.6
20/1
T: S Gray
R: V Duric (54.5)
20/1
5g manhattan rain (AUS) x prima nova (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
3.1
150/1
T: H W Tan
R: Marc R Lerner (55.5)
150/1
7g nom du jeu (NZ) x bail us out (NZ) (justice prevails (AUS))
6
3.3
80/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (56)
80/1
7g keeper (AUS) x flying florence (NZ) (centaine (AUS))
7
3.5
400/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (57)
400/1
8
3.8
Be Bee (1)
20/1F
T: S Baertschiger
R: J Powell (57)
20/1F
4g showcasing (GB) x my other woman (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
9
4.3
100/1
T: D Meagher
R: C S Chin (53)
100/1
5g showcasing (GB) x asaweb (AUS) (secret savings (USA))
10
5.3
200/1
T: M W Walker
R: K A'isisuhairi (53.5)
200/1
5g darci brahma (NZ) x society lady (NZ) (o'reilly (NZ))
11
5.6
500/1
T: J O'Hara
R: A Syahir (53)
500/1
7g gold centre (AUS) x waikiki princess (AUS) (turtle island (IRE))
12
6.6
300/1
T: J Saimee
R: Ben Thompson (51.5)
300/1
5r holy roman emperor (IRE) x academia real (USA) (banker's gold (USA))
13
7.6
500/1
T: M Clements
R: J P Van Der Merwe (53)
500/1
6g savabeel (AUS) x white mouse (AUS) (french deputy (USA))
14
14.1
400/1
T: D L Freedman
R: R Iskandar (46.5)
400/1
6g showcasing (GB) x caffeine (NZ) (zabeel (NZ))
Race 9 - Kranji Stakes (C) (1200m)
Class: Restricted Track: Good Time: 1:10.22 (35.49)
Prizemoney: $70,000
1
Nimble (1)
30/1
T: L Dragon
R: J Powell (59.5)
30/1
4g patronize (AUS) x grand oscar (AUS) (grandera (IRE))
Winning siblings: Master Moore, The Shoe, Vital Asset,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
300/1
T: S Baertschiger
R: N Zyrul (56.5)
300/1
8g dane shadow (AUS) x kisma (AUS) (snippets (AUS))
3
0.9
30/1
T: M Clements
R: V Duric (56.5)
30/1
4g sebring (AUS) x darcybee (NZ) (fasliyev (USA))
4
1.1
16/1
T: K Y Young
R: R Woodworth (56.5)
16/1
3g dream ahead (USA) x fly to the moon (AUS) (mutawaajid (AUS))
5
1.2
15/1F
T: C I Brown
R: Ben Thompson (55)
15/1F
3c uncle mo (USA) x clementine (AUS) (octagonal (NZ))
6
2.5
200/1
T: J Peters
R: J P Van Der Merwe (55)
200/1
5g red arrow (AUS) x lassetoile (AUS) (canny lad (AUS))
7
2.6
150/1
T: D L Freedman
R: R Iskandar (51)
150/1
4m daliapour (IRE) x hanna rossa (AUS) (testa rossa (AUS))
8
2.7
Safeer (6)
100/1
T: M Clements
R: Callan Murray (58)
100/1
4g savabeel (AUS) x ahna (NZ) (o'reilly (NZ))
9
3.2
500/1
T: C I Brown
R: I Amirul (56)
500/1
10
3.3
500/1
T: J Saimee
R: F Yusoff (51)
500/1
6g nadeem (AUS) x lady nikolay (AUS) (stravinsky (USA))
11
3.6
100/1
T: S Burridge
R: T See (58.5)
100/1
12
5.4
100/1
T: J Peters
R: C C Wong (55)
100/1
3g shamexpress (NZ) x kate's talent (NZ) (montjeu (IRE))
13
9.2
Cerdan (14)
500/1
T: R B Marsh
R: T H Koh (51)
500/1
6g danewin (AUS) x folie d'amour (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
14
11.2
500/1
T: D Koh
R: T Rehaizat (57)
500/1
5g snitzel (AUS) x forced to tango (AUS) (general nediym (AUS))
* Nick figures are for Australasia.