Breednet Results

Other Meetings ▶
Saturday, June 12
Singapore
Saturday, June 5
Singapore
Saturday, May 29
Singapore
Saturday, May 22
Singapore
Saturday, May 15
Singapore

SINGAPORE - Friday, April 19

Race 1 - Hcp (C4) (1100m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:06.12 (30.24)
Prizemoney: $50,000
1
16/1F
T: J Peters
R: Ben Thompson (59)
16/1F
4g exceed and excel (AUS) x yesterday (AUS) (red ransom (USA))
Winning siblings: Siam, Times Past,
This nick: 14 runners; 10 winners; 1 SW. Details
2
0.5
30/1
T: L Dragon
R: D Moor (58)
30/1
8g kaphero (AUS) x ellexcell (AUS) (octagonal (NZ))
3
2.3
25/1
T: S Baertschiger
R: A B Riduan (55.5)
25/1
2016 MM Adelaide Yearling Sale
$30,000
Vendor: Turnagain Horses Springton SA
Buyer: Finniss Lodge
4
2.5
40/1
T: K S Tan
R: M Rodd (60)
40/1
5g canford cliffs (IRE) x crevasse (AUS) (snowland (AUS))
5
4
150/1
T: H W Tan
R: C K Ng (48)
150/1
6g keeper (AUS) x blackrock college (NZ) (volksraad (GB))
6
4.1
80/1
T: D Meagher
R: W H Kok (50.5)
80/1
5g magic albert (AUS) x bella cassani (AUS) (testa rossa (AUS))
7
5.4
300/1
T: K Y Young
R: S Shafrizal (50)
300/1
6g battle paint (USA) x temptation (NZ) (deputy governor (USA))
8
5.5
200/1
T: J O'Hara
R: Joseph Azzopardi (53)
200/1
4m equiano (FR) x enrol (GB) (pivotal (GB))
9
7.8
80/1
T: D Koh
R: K A'isisuhairi (56.5)
80/1
4g more than ready (USA) x hanover fist (AUS) (flying spur (AUS))
10
8
150/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (52.5)
150/1
3g anacheeva (AUS) x arrivez meme (AUS) (get square (AUS))
11
12.8
Astra (9)
30/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (52)
30/1
4g smart missile (AUS) x indian dream (IRE) (indian ridge (IRE))
Race 2 - Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:12.23 (36.51)
Prizemoney: $20,000
1
40/1
T: D Meagher
R: T Rehaizat (54.5)
40/1
3g foxwedge (AUS) x infinito (AUS) (encosta de lago (AUS))
This nick: 26 runners; 18 winners; 0 SW. Details
2
5.8
40/1
T: Zl Mok
R: D Moor (57.5)
40/1
4g battle paint (USA) x keepntime (NZ) (keeper (AUS))
3
8.6
30/1
T: K S Tan
R: M Rodd (57.5)
30/1
4g showcasing (GB) x fleet action (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
4
9.4
300/1
T: R Le Grange
R: Callan Murray (55.5)
300/1
3g bernardini (USA) x tranquility cove (USA) (rock hard ten (USA))
5
10.4
9/1F
T: J Peters
R: A B Riduan (53.5)
9/1F
4g dalghar (FR) x appleton's lass (NZ) (woodbury lad (USA))
6
12.4
500/1
T: H W Tan
R: K A'isisuhairi (55.5)
500/1
7
12.9
50/1
T: D Kok
R: R Woodworth (57.5)
50/1
4g guillotine (NZ) x mango tree (AUS) (grand lodge (USA))
8
13.4
Ashhab (2)
40/1
T: Ms D Logan
R: Ben Thompson (57.5)
40/1
4g dalghar (FR) x gold park (AUS) (bletchley park (IRE))
9
15.7
500/1
T: C T Kuah
R: T Krisna (54.5)
500/1
10
18.7
500/1
T: H W Tan
R: I Amirul (54.5)
500/1
3g bel esprit (AUS) x kerr (AUS) (stratum (AUS))
11
25.5
400/1
T: M W Walker
R: M M Firdaus (54.5)
400/1
Race 3 - Hcp (C4) (1100m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:05.65 (29.88)
Prizemoney: $50,000
1
150/1
T: D Meagher
R: S Shafrizal (50.5)
150/1
7g bianconi (USA) x loving me (AUS) (danehill dancer (IRE))
Winning siblings: Big Acheeva, Mecum, Millime, Nariel Dash,
This nick: 9 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.3
30/1
T: J Peters
R: D Moor (56)
30/1
3
1.8
Mach (3)
40/1
T: S Burridge
R: W H Kok (54)
40/1
3g casino prince (AUS) x black eye (AUS) (success express (USA))
4
5.3
20/1
T: J O'Hara
R: N Zyrul (57)
20/1
5
5.4
66/1
T: H W Tan
R: I Amirul (53)
66/1
7g falvelon (AUS) x lady farndale (AUS) (flying spur (AUS))
6
5.5
20/1F
T: K Y Young
R: M Rodd (55)
20/1F
5g o'lonhro (AUS) x penmorfa (IRE) (pennekamp (USA))
7
6.3
30/1
T: S Baertschiger
R: A B Riduan (55.5)
30/1
6g pins (AUS) x regal ash (GB) (green desert (USA))
8
6.8
400/1
T: J Tan
R: C K Ng (53)
400/1
9
7.8
80/1
T: L Dragon
R: R Woodworth (52)
80/1
7g red arrow (AUS) x poetique (AUS) (our poetic prince (AUS))
10
18.1
200/1
T: R B Marsh
R: Ben Thompson (51)
200/1
4g lonhro (AUS) x pilbara sand (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 4 - Hcp (C5) (1100m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:06.57 (30.43)
Prizemoney: $30,000
1
25/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (55.5)
25/1
6g darci brahma (NZ) x princess annaliese (NZ) (van nistelrooy (USA))
This nick: 7 runners; 5 winners; 2 SW. Details
2016 NZB Select Yearling Sale
$80,000
Vendor: Little Avondale Stud
Buyer: DJ Bowman Racing/Cameron Cooke Bloodstock
2015 NZB National Weanling Broodmare and Mixed Sale - Weanlings
Vendor: Little Avondale Stud
Buyer: Psd, Res $30,000
2
0.5
30/1
T: L Khoo
R: N Hanafi (53)
30/1
5g darci brahma (NZ) x christmas eve (AUS) (more than ready (USA))
3
1.8
40/1
T: M W Walker
R: Ben Thompson (51.5)
40/1
4
1.9
Tavito (2)
12/1F
T: K S Tan
R: M Rodd (60)
12/1F
4g tavistock (NZ) x rio nugget (NZ) (captain rio (GB))
5
2.1
50/1
T: J Saimee
R: R Woodworth (55.5)
50/1
3f gingerbread man (AUS) x irish rumour (AUS) (citidancer (IRE))
6
5.1
Cerdan (1)
50/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (57)
50/1
6g danewin (AUS) x folie d'amour (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
7
8.1
400/1
T: C T Kuah
R: T Krisna (50)
400/1
8g iffraaj (GB) x punctual (GB) (lead on time (USA))
8
10.6
Dayuan (3)
80/1
T: D Hill
R: Joseph Azzopardi (57)
80/1
6g bernardini (USA) x luellen (AUS) (danzero (AUS))
9
13.6
150/1
T: H W Tan
R: W S Chan (53.5)
150/1
3f captain rio (GB) x la bella rouge (NZ) (green perfume (USA))
Race 5 - Hcp (C4) (1100m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:05.77 (29.59)
Prizemoney: $50,000
1
20/1
T: S Baertschiger
R: A B Riduan (55)
20/1
7g align (AUS) x danness (NZ) (danske (NZ))
Winning siblings: Hendrika, Rocknrolla, Taverne,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
14/1F
T: D L Freedman
R: D Moor (56)
14/1F
3g smart missile (AUS) x county mayo (USA) (grand slam (USA))
3
2.8
25/1
T: D Kok
R: R Woodworth (57.5)
25/1
4g lemon drop kid (USA) x scott's aly cat (USA) (tale of the cat (USA))
4
2.9
200/1
T: Ms D Logan
R: W S Chan (51.5)
200/1
3g kuroshio (AUS) x walvis bay (NZ) (cape cross (IRE))
5
4.2
100/1
T: J O'Hara
R: S Shafrizal (50)
100/1
6g exceed and excel (AUS) x akhmatova (USA) (saint ballado (CAN))
6
5.2
200/1
T: L Khoo
R: Z Zuriman (56.5)
200/1
7
6.2
Zman (7)
150/1
T: K Y Young
R: I Amirul (52)
150/1
8
6.5
100/1
T: M W Walker
R: K A'isisuhairi (51.5)
100/1
5g alamosa (NZ) x danewhisper (AUS) (danehill (USA))
9
7.8
40/1
T: L Dragon
R: W H Kok (56.5)
40/1
10
8.3
40/1
T: R B Marsh
R: Ben Thompson (51.5)
40/1
6g showcasing (GB) x starry angel (NZ) (shinko forest (IRE))
Race 6 - Hcp (C2) (1100m)
Class: Class 2 Track: Synthetic Time: 1:04.75 (29.34)
Prizemoney: $85,000
1
Nimble (3)
12/1F
T: L Dragon
R: Joseph Azzopardi (54)
12/1F
4g patronize (AUS) x grand oscar (AUS) (grandera (IRE))
Winning siblings: Master Moore, The Shoe, Vital Asset,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
25/1
T: D Meagher
R: C S Chin (51.5)
25/1
5g showcasing (GB) x asaweb (AUS) (secret savings (USA))
3
1.3
40/1
T: R Le Grange
R: Ben Thompson (51)
40/1
4
1.4
25/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (53.5)
25/1
5g sakhee's secret (GB) x london welsh (GB) (cape cross (IRE))
5
4.9
25/1
T: D L Freedman
R: D Moor (52.5)
25/1
4g hard spun (USA) x lady of letters (AUS) (geiger counter (USA))
6
7.4
200/1
T: S Baertschiger
R: K A'isisuhairi (50.5)
200/1
5g showcasing (GB) x molly's dolly (NZ) (bertolini (USA))
7
10.9
200/1
T: D Hill
R: W H Kok (56.5)
200/1
5g swiss ace (AUS) x asciano miss (AUS) (jet spur (AUS))
Race 7 - Hcp (C3) (1000m)
Class: Class 3 Track: Synthetic Time: 0:58.88 (35.29)
Prizemoney: $70,000
1
14/1F
T: Ms D Logan
R: Ben Thompson (57)
14/1F
4g super easy (NZ) x vital choice (AUS) (stratum (AUS))
Winning siblings: Vital Spring,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.3
25/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (56)
25/1
4g your song (AUS) x bring kisses (AUS) (sebring (AUS))
3
3.5
60/1
T: L Dragon
R: W H Kok (52)
60/1
4g your song (AUS) x gladtobehome (AUS) (haradasun (AUS))
4
3.6
25/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (57.5)
25/1
5g o'reilly (NZ) x mexican rose (NZ) (volksraad (GB))
5
4.1
40/1
T: J Peters
R: M Rodd (55)
40/1
5g i am invincible (AUS) x rivers secret (AUS) (flying spur (AUS))
6
5.9
Kratos (6)
150/1
T: J O'Hara
R: Callan Murray (56)
150/1
5g guillotine (NZ) x finishing school (AUS) (royal academy (USA))
7
6
40/1
T: S Baertschiger
R: D Moor (54.5)
40/1
4g nicconi (AUS) x mi chiamo (AUS) (catbird (AUS))
8
6.8
100/1
T: S Baertschiger
R: K A'isisuhairi (56.5)
100/1
9
11.1
150/1
T: L Khoo
R: Z Zuriman (55)
150/1
5g sebring (AUS) x brandy cocktail (AUS) (hennessy (USA))
10
14.4
Andado (2)
300/1
T: K S Tan
R: A B Riduan (53)
300/1
6g red dazzler (AUS) x stylized (AUS) (anabaa (USA))
Race 8 - Hcp (C4) (1800m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:53.76 (38.59)
Prizemoney: $50,000
1
40/1
T: D Koh
R: S Noh (57.5)
40/1
5g so you think (NZ) x link to my heart (USA) (stravinsky (USA))
Winning siblings: Circus, Solo Heart,
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
40/1
T: R Le Grange
R: T Krisna (55.5)
40/1
7g kahal (GB) x sweet virginia (SAF) (casey tibbs (IRE))
3
0.3
25/1F
T: J Peters
R: Callan Murray (55)
25/1F
3g congrats (USA) x roedean (AUS) (flying spur (AUS))
4
0.4
200/1
T: J O'Hara
R: J Powell (57)
200/1
4g pins (AUS) x singasong (NZ) (danasinga (AUS))
5
5.9
Bebop (7)
25/1F
T: H Takaoka
R: S Shafrizal (52.5)
25/1F
6
6
Larry (11)
30/1
T: S Gray
R: R Woodworth (52.5)
30/1
4g mastercraftsman (IRE) x larrinka (NZ) (volksraad (GB))
7
6.5
150/1
T: C T Kuah
R: C K Ng (47.5)
150/1
4g alamosa (NZ) x anne carina (NZ) (danske (NZ))
8
7
100/1
T: S Gray
R: I Amirul (51.5)
100/1
4g animal kingdom (USA) x pauline de lago (AUS) (encosta de lago (AUS))
9
8.5
30/1
T: D L Freedman
R: D Moor (55)
30/1
4g medaglia d'oro (USA) x sicile (FR) (anabaa (USA))
10
8.8
150/1
T: D L Freedman
R: Joseph Azzopardi (55)
150/1
4g arcano (IRE) x come april (GB) (singspiel (IRE))
11
13.6
200/1
T: S Baertschiger
R: K A'isisuhairi (53.5)
200/1
6g o'reilly (NZ) x tiptoes (NZ) (pins (AUS))
12
13.7
300/1
T: H Takaoka
R: T Rehaizat (54)
300/1
7h pyro (USA) x spring palette (JPN) (taiki shuttle (USA))
Race 9 - Hcp (C4) (1100m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:05.99 (29.92)
Prizemoney: $50,000
1
40/1
T: S Baertschiger
R: A B Riduan (55)
40/1
Winning siblings: Australiana, Happy Hannah, Raptures,
This nick: 62 runners; 41 winners; 7 SW. Details
2
1.3
25/1
T: D L Freedman
R: W H Kok (56)
25/1
3g street boss (USA) x raven protector (AUS) (hector protector (USA))
3
2.8
80/1
T: L Khoo
R: Z Zuriman (56)
80/1
5g coats choice (AUS) x endrita (NZ) (end sweep (USA))
4
4.3
100/1
T: Zl Mok
R: M Nizar (56)
100/1
6g no excuse needed (GB) x peggylee (NZ) (danasinga (AUS))
5
4.6
Flaunt (7)
30/1
T: L Dragon
R: D Moor (52.5)
30/1
6
5.1
500/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (50)
500/1
7
5.4
20/1F
T: H W Tan
R: I Amirul (51)
20/1F
3c thewayyouare (USA) x blackberry nip (NZ) (thorn park (AUS))
8
5.5
30/1
T: J O'Hara
R: S Noh (57)
30/1
6g dublin (USA) x fleas louise (USA) (storm cat (USA))
9
6
400/1
T: K Y Young
R: C S Chin (50)
400/1
5g zoffany (IRE) x having you on (AUS) (johann quatz (FR))
10
7.3
150/1
T: D Kok
R: R Woodworth (52)
150/1
4g soldat (USA) x taker home (USA) (vindication (USA))
11
7.5
66/1
T: S Gray
R: Ben Thompson (53.5)
66/1
6g alamosa (NZ) x true belt (NZ) (al akbar (AUS))
* Nick figures are for Australasia.