Breednet Results

SINGAPORE - Sunday, July 21

Race 1 - Hcp (C5) (1400m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:23.91
Prizemoney: $30,000
1
Plato (8)
15/1F
T: J O'Hara
R: W H Kok (56)
15/1F
4h pierro (AUS) x skates (AUS) (danehill (USA))
This nick: 31 runners; 22 winners; 0 SW. Details
2
1.5
30/1
T: C T Kuah
R: B Pinheiro (58.5)
30/1
5g lilbourne lad (IRE) x piacenza (IRE) (darshaan (IRE))
3
2.8
150/1
T: H Takaoka
R: S Noh (58)
150/1
5g screen hero (JPN) x kirarin (JPN) (symboli kris s (USA))
4
3.3
40/1
T: D Meagher
R: B Melham (59.5)
40/1
5g magic albert (AUS) x bella cassani (AUS) (testa rossa (AUS))
5
4.1
25/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (58.5)
25/1
3g alamosa (NZ) x broadway express (AUS) (snitzel (AUS))
6
5.6
100/1
T: J Saimee
R: F Yusoff (49.5)
100/1
5g dream ahead (USA) x bora blues (GB) (peintre celebre (USA))
7
6.6
Tavito (14)
200/1
T: K S Tan
R: D Moor (58)
200/1
4g tavistock (NZ) x rio nugget (NZ) (captain rio (GB))
8
6.8
400/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (56)
400/1
3g all american (AUS) x rainbow queen (AUS) (royal academy (USA))
9
7.6
40/1
T: D Kok
R: M Rodd (59)
40/1
4g red jazz (USA) x anklesocks (IRE) (night shift (USA))
10
8.1
200/1
T: D Kok
R: M Zaki (60)
200/1
4g mizzen mast (USA) x sunset ride (USA) (artie schiller (USA))
11
8.3
100/1
T: M W Walker
R: M Nizar (56)
100/1
5g beneteau (AUS) x sassy peg (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
12
11.1
500/1
T: J Lim
R: K A'isisuhairi (51.5)
500/1
4g dalghar (FR) x blossoming (NZ) (perfectly ready (AUS))
13
11.6
Zman (11)
500/1
T: K Y Young
R: Callan Murray (59)
500/1
14
25.1
500/1
T: Zl Mok
R: Joseph Azzopardi (59)
500/1
3g camacho (GB) x foxtrot pearl (IRE) (bahamian bounty (GB))
Race 2 - Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:36.10
Prizemoney: $75,000
1
13/2F
T: M Clements
R: V Duric (57)
13/2F
3g o'reilly (NZ) x frockstar (NZ) (pins (AUS))
Winning siblings: Hendrix,
This nick: 82 runners; 61 winners; 6 SW. Details
2
0.8
50/1
T: Ms D Logan
R: Ben Thompson (57)
50/1
3g ekraar (USA) x rockandready (NZ) (more than ready (USA))
3
0.9
Duxton (5)
60/1
T: S Gray
R: W Pike (57)
60/1
3g iffraaj (GB) x elusive red (NZ) (elusive city (USA))
4
4.7
100/1
T: H Takaoka
R: C C Wong (52.5)
100/1
5
4.8
150/1
T: K S Tan
R: S Noh (56)
150/1
6
5.8
500/1
T: Ms D Logan
R: Joseph Azzopardi (57)
500/1
3g all too hard (AUS) x grande annee (USA) (gone west (USA))
7
6.1
500/1
T: S Gray
R: B Pinheiro (57)
500/1
3g showcasing (GB) x celerity (NZ) (volksraad (GB))
8
7.1
50/1
T: D Meagher
R: R Woodworth (57)
50/1
3g reliable man (GB) x final view (NZ) (st. petersburg (AUS))
9
7.9
200/1
T: C I Brown
R: B Melham (57)
200/1
3g medaglia d'oro (USA) x maxi dress (IRE) (shamardal (USA))
10
8.4
150/1
T: M Clements
R: D Moor (54)
150/1
3g mission impazible (USA) x kettle's sister (USA) (more than ready (USA))
11
9.2
200/1
T: S Gray
R: Tommy Berry (57)
200/1
3g high chaparral (IRE) x ah ha (NZ) (encosta de lago (AUS))
12
11.2
500/1
T: H Takaoka
R: J P Van Der Merwe (49.5)
500/1
2g unencumbered (AUS) x tangerine dream (FR) (sadler's wells (USA))
13
11.3
150/1
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
150/1
14
18.3
500/1
T: R Le Grange
R: T Krisna (49.5)
500/1
2g dundeel (NZ) x cathy (AUS) (big brown (USA))
Race 3 - Hcp (C4) (1400m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:22.81 (36.07)
Prizemoney: $50,000
1
16/1F
T: S Baertschiger
R: V Duric (57)
16/1F
Winning siblings: In A Twinkling,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
3.3
500/1
T: S Gray
R: Joseph Azzopardi (54)
500/1
5g star witness (AUS) x train wreck (AUS) (honours list (IRE))
3
3.4
60/1
T: J Lim
R: W H Kok (53.5)
60/1
5g iffraaj (GB) x princess prospero (AUS) (honour and glory (USA))
4
3.9
100/1
T: M W Walker
R: I Azhar (53)
100/1
3g minstrel court (AUS) x zabba (NZ) (zabeel (NZ))
5
4.4
400/1
T: J O'Hara
R: J P Van Der Merwe (51.5)
400/1
5g proud citizen (USA) x maria's storm (USA) (maria's mon (USA))
6
5.4
400/1
T: Ms D Logan
R: C C Wong (58)
400/1
7
5.5
50/1
T: D L Freedman
R: B Melham (57)
50/1
4m daliapour (IRE) x hanna rossa (AUS) (testa rossa (AUS))
8
5.6
20/1
T: J Peters
R: Tommy Berry (54.5)
20/1
4g kodiac (GB) x causeway charm (USA) (giant's causeway (USA))
9
6.9
100/1
T: M W Walker
R: K A'isisuhairi (53)
100/1
5g savabeel (AUS) x kinsella (AUS) (shamardal (USA))
10
7.2
40/1
T: R Le Grange
R: W Pike (60)
40/1
5g o'reilly (NZ) x toss up (NZ) (zabeel (NZ))
11
9.2
Trapio (3)
50/1
T: M Clements
R: Ben Thompson (58.5)
50/1
3g shamus award (AUS) x solvini (NZ) (bertolini (USA))
12
9.7
Dominic (14)
500/1
T: J Saimee
R: M Nizar (49.5)
500/1
4g rock 'n' pop (AUS) x highflying (NZ) (entrepreneur (GB))
13
11
40/1
T: K S Tan
R: M Rodd (58)
40/1
5g canford cliffs (IRE) x crevasse (AUS) (snowland (AUS))
14
49.8
500/1
T: S Burridge
R: Callan Murray (59)
500/1
5g o'reilly (NZ) x saheel (NZ) (zabeel (NZ))
Race 4 - Hcp (C4) (1600m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:36.44 (24.52)
Prizemoney: $50,000
1
60/1
T: M W Walker
R: K A'isisuhairi (58)
60/1
5g red giant (USA) x celtic class (AUS) (spectrum (IRE))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
50/1
T: H Takaoka
R: C C Wong (55.5)
50/1
8m higher game (JPN) x sweet soul (JPN) (soul of the matter (USA))
3
2.1
50/1
T: S Burridge
R: J P Van Der Merwe (51.5)
50/1
5g pendragon (NZ) x reglisse (NZ) (zabeel (NZ))
4
3.4
20/1
T: K S Tan
R: W H Kok (56)
20/1
4g zed (NZ) x taupaki flight (NZ) (british banker (CAN))
5
3.9
66/1
T: D L Freedman
R: Joseph Azzopardi (56)
66/1
3g zoustar (AUS) x faster pussycat (AUS) (flying spur (AUS))
6
4
300/1
T: H Takaoka
R: M Zaki (51.5)
300/1
5g roc de cambes (NZ) x optimum note (JPN) (park regent (CAN))
7
4.5
16/1F
T: L Dragon
R: J Powell (59.5)
16/1F
8
5
60/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (57.5)
60/1
6g new approach (IRE) x redesign (AUS) (commands (AUS))
9
5.1
80/1
T: R B Marsh
R: D Moor (55.5)
80/1
10
7.1
200/1
T: S Burridge
R: T Rehaizat (55)
200/1
5g o'reilly (NZ) x ethics (AUS) (zabeel (NZ))
11
7.3
200/1
T: L Khoo
R: B Pinheiro (54.5)
200/1
12
8.8
100/1
T: J Tan
R: Ben Thompson (52)
100/1
5g the factor (USA) x seeking luck (USA) (seeking the gold (USA))
13
12.6
500/1
T: Ms D Logan
R: N Zyrul (53)
500/1
4g medaglia d'oro (USA) x wokpool (AUS) (hussonet (USA))
14
12.9
150/1
T: R B Marsh
R: Callan Murray (59)
150/1
Race 5 - Hcp (C5) (1400m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:24.67 (36.36)
Prizemoney: $30,000
1
25/1
T: S Gray
R: W H Kok (56.5)
25/1
3g smart missile (AUS) x tiffinco (AUS) (zeditave (AUS))
Winning siblings: Bid'n'bare, Budhwar,
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
2.3
150/1
T: S Gray
R: Ben Thompson (59)
150/1
3g magic albert (AUS) x razzle (NZ) (zabeel (NZ))
3
4.1
30/1
T: M W Walker
R: I Azhar (55)
30/1
4g alamosa (NZ) x panthera (NZ) (one cool cat (USA))
4
4.4
300/1
T: M Clements
R: I Amirul (58)
300/1
3f playing god (AUS) x mia myth (AUS) (don't say halo (USA))
5
6.7
50/1
T: L Dragon
R: J Powell (56)
50/1
5g iffraaj (GB) x sunbrease (NZ) (towkay (AUS))
6
7.2
50/1
T: D Kok
R: S John (58)
50/1
4g hinchinbrook (AUS) x rapala (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
8.7
100/1
T: R B Marsh
R: Callan Murray (54.5)
100/1
5g bushranger (IRE) x cross town (AUS) (ne coupez pas (USA))
8
9.2
80/1
T: J O'Hara
R: J P Van Der Merwe (60)
80/1
4m equiano (FR) x enrol (GB) (pivotal (GB))
9
10
20/1F
T: C T Kuah
R: B Pinheiro (55)
20/1F
4g gingerbread man (AUS) x fontaine's fantasy (AUS) (general nediym (AUS))
10
12.5
30/1
T: J Lim
R: J See (57)
30/1
5g mayson (GB) x faciascura (GB) (oratorio (IRE))
11
15
400/1
T: L Khoo
R: K Nuh (54)
400/1
4g thewayyouare (USA) x fairy fingers (NZ) (king's chapel (AUS))
12
15.8
500/1
T: K Y Young
R: F Yusoff (55)
500/1
3c toronado (IRE) x fugnina (GB) (hurricane run (IRE))
13
15.9
300/1
T: H Takaoka
R: T Krisna (49.5)
300/1
4g super easy (NZ) x miss mocha (NZ) (senor pete (USA))
14
19.7
300/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (58.5)
300/1
6g darci brahma (NZ) x princess annaliese (NZ) (van nistelrooy (USA))
Race 6 - Hcp (C3) (1800m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 1:49.55 (25.55)
Prizemoney: $70,000
1
50/1
T: C I Brown
R: B Melham (57.5)
50/1
4g iffraaj (GB) x burren rose (USA) (storm cat (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
40/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (57.5)
40/1
4g real saga (AUS) x tallulah bee (AUS) (high chaparral (IRE))
3
3
100/1
T: H Takaoka
R: Marc R Lerner (56.5)
100/1
5g jungle pocket (JPN) x madrigal score (JPN) (dance in the dark (JPN))
4
3.3
500/1
T: R Le Grange
R: T Krisna (52.5)
500/1
7g kahal (GB) x sweet virginia (SAF) (casey tibbs (IRE))
5
3.6
66/1
T: S Gray
R: Ben Thompson (57)
66/1
4g darci brahma (NZ) x serenity princess (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
4.9
25/1
T: S Baertschiger
R: Tommy Berry (54)
25/1
4g tavistock (NZ) x limbea (NZ) (zabeel (NZ))
7
5
500/1
T: R Le Grange
R: Callan Murray (55.5)
500/1
6m ekraar (USA) x race empress (AUS) (st. petersburg (AUS))
8
5.1
500/1
T: M Clements
R: J P Van Der Merwe (59)
500/1
6g savabeel (AUS) x white mouse (AUS) (french deputy (USA))
9
6.1
30/1
T: S Baertschiger
R: V Duric (56)
30/1
10
8.4
300/1
T: D Koh
R: T Rehaizat (54)
300/1
5g so you think (NZ) x link to my heart (USA) (stravinsky (USA))
11
9.9
100/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (55)
100/1
12
10.1
200/1
T: R Le Grange
R: W Pike (55.5)
200/1
6g shinzig (AUS) x mysterious ransom (AUS) (red ransom (USA))
13
11.4
100/1
T: D L Freedman
R: W H Kok (57)
100/1
6g fastnet rock (AUS) x phillippa (IRE) (galileo (IRE))
14
14.9
14/1F
T: C I Brown
R: M Rodd (58)
14/1F
4g war front (USA) x liscanna (IRE) (sadler's wells (USA))
Race 7 - Hcp (C3) (1400m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 1:23.53 (36.22)
Prizemoney: $70,000
1
50/1
T: S Gray
R: I Amirul (56.5)
50/1
4g per incanto (USA) x magic daze (NZ) (grosvenor (NZ))
Winning siblings: Magic Incanto, Pure Daze, Turangawaewae,
This nick: 5 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.5
30/1
T: D L Freedman
R: Tommy Berry (56)
30/1
4g commands (AUS) x milliyet (NZ) (zabeel (NZ))
3
1
15/1F
T: D L Freedman
R: B Melham (57)
15/1F
4g written tycoon (AUS) x verkko (AUS) (flying spur (AUS))
4
1.1
200/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (52.5)
200/1
5
1.9
80/1
T: K Y Young
R: C C Wong (54)
80/1
4h niagara (AUS) x miss jean brodie (NZ) (masterclass (USA))
6
2.9
60/1
T: S Burridge
R: W H Kok (53)
60/1
7
3.4
150/1
T: K Y Young
R: F Yusoff (52)
150/1
4g phenomenons (AUS) x inaura (AUS) (fantastic light (USA))
8
3.6
200/1
T: M Clements
R: D Moor (54)
200/1
4m twirling candy (USA) x azasecret (USA) (discreet cat (USA))
9
8.1
30/1
T: C I Brown
R: M Rodd (56)
30/1
4m ilovethiscity (AUS) x moondreamer (IRE) (danehill (USA))
10
14.4
25/1
T: Ms D Logan
R: Ben Thompson (55)
25/1
4g jimmy choux (NZ) x camilla (NZ) (personal escort (USA))
11
15.2
300/1
T: L Khoo
R: Callan Murray (55)
300/1
4g darci brahma (NZ) x the grey storm (NZ) (red ransom (USA))
12
15.4
400/1
T: J Saimee
R: W Pike (58)
400/1
5r holy roman emperor (IRE) x academia real (USA) (banker's gold (USA))
Race 8 - Hcp (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Good Time: 1:23.24 (36.63)
Prizemoney: $85,000
1
Nepean (8)
25/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (52.5)
25/1
5g roman emperor (NZ) x cool gal (AUS) (secret savings (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.8
30/1
T: M Clements
R: I Amirul (49)
30/1
4g makfi (GB) x doduo (AUS) (danehill (USA))
3
1.3
100/1
T: M Clements
R: D Moor (53)
100/1
4
2.6
60/1
T: H Takaoka
R: Marc R Lerner (56)
60/1
5m black tide (JPN) x vielle senlis (USA) (cryptoclearance (USA))
5
3.4
25/1
T: D L Freedman
R: M Rodd (55)
25/1
6g fastnet rock (AUS) x imperial beauty (USA) (imperial ballet (IRE))
6
4.2
80/1
T: M W Walker
R: I Azhar (52.5)
80/1
7g keeper (AUS) x flying florence (NZ) (centaine (AUS))
7
5.7
150/1
T: L Khoo
R: C C Wong (53)
150/1
5m daliapour (IRE) x star claudia (AUS) (elusive quality (USA))
8
5.9
40/1
T: C I Brown
R: Ben Thompson (50.5)
40/1
4m reliable man (GB) x asciano miss (AUS) (jet spur (AUS))
9
6.1
25/1F
T: D L Freedman
R: Tommy Berry (54.5)
25/1F
5g snitzel (AUS) x orbiting belle (AUS) (spinning world (USA))
10
7.1
150/1
T: M Clements
R: Joseph Azzopardi (56)
150/1
8g magic albert (AUS) x cora (IRE) (machiavellian (USA))
11
12.1
Bahana (1)
200/1
T: S Gray
R: W H Kok (57)
200/1
7g elusive city (USA) x khales (NZ) (don eduardo (NZ))
Race 9 - Singapore Derby (1800m) Gr1
Class: Open Track: Dead Time: 1:49.10 (24.75)
Prizemoney: $1,000,000
1
100/1
T: D L Freedman
R: Joseph Azzopardi (57)
100/1
4g sepoy (AUS) x mysterious light (AUS) (fantastic light (USA))
This nick: 3 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.3
300/1
T: D L Freedman
R: B Pinheiro (57)
300/1
4g power (GB) x victoria belle (NZ) (zabeel (NZ))
3
1.6
66/1
T: R Le Grange
R: W Pike (57)
66/1
4
2.6
25/1F
T: C I Brown
R: Ben Thompson (55.5)
25/1F
4m casino prince (AUS) x pussycat dream (GB) (oasis dream (GB))
5
3.4
25/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (57)
25/1
4g savabeel (AUS) x croix du sud (NZ) (howbaddouwantit (USA))
6
6.9
50/1
T: D L Freedman
R: Tommy Berry (57)
50/1
4h sebring (AUS) x purrfection (NZ) (tale of the cat (USA))
7
8.2
300/1
T: M W Walker
R: J P Van Der Merwe (57)
300/1
4g street cry (IRE) x haut ton (AUS) (redoute's choice (AUS))
8
9.7
25/1
T: D L Freedman
R: M Rodd (57)
25/1
4g high chaparral (IRE) x precautionary (GB) (green desert (USA))
9
10.5
400/1
T: C I Brown
R: S Noh (57)
400/1
10
10.7
Glasgow (11)
200/1
T: S Burridge
R: Marc R Lerner (57)
200/1
4g not a single doubt (AUS) x unspoken choice (AUS) (giant's causeway (USA))
11
12.5
60/1
T: M Clements
R: B Melham (57)
60/1
4g bradbury's luck (AUS) x lacada point (AUS) (giant's causeway (USA))
12
17.3
40/1
T: M Clements
R: V Duric (57)
40/1
4g empire maker (USA) x last message (JPN) (jungle pocket (JPN))
13
18.1
300/1
T: D L Freedman
R: S John (57)
300/1
4g fastnet rock (AUS) x sayuri san (AUS) (fuji kiseki (JPN))
14
21.6
400/1
T: J Peters
R: D Moor (57)
400/1
4g alamosa (NZ) x shezabeel (NZ) (zabeel (NZ))
15
27.6
Nimble (2)
80/1
T: L Dragon
R: J Powell (57)
80/1
4g patronize (AUS) x grand oscar (AUS) (grandera (IRE))
16
28.4
400/1
T: K S Tan
R: C C Wong (57)
400/1
4g star witness (AUS) x thanksgiving (NZ) (generous (IRE))
Race 10 - Hcp (C4) (1400m)
Class: Class 4 Track: Dead Time: 1:23.87 (35.93)
Prizemoney: $50,000
1
25/1
T: D L Freedman
R: D Moor (56.5)
25/1
3g animal kingdom (USA) x intimation (AUS) (hussonet (USA))
Winning siblings: Sunday Sassy,
This nick: 6 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.1
30/1
T: S Burridge
R: W H Kok (55.5)
30/1
5g rip van winkle (IRE) x diamond rock (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
3
0.4
Axel (5)
30/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (57.5)
30/1
3g darci brahma (NZ) x josephines fortune (NZ) (encosta de lago (AUS))
4
0.9
25/1F
T: Ms D Logan
R: Ben Thompson (60)
25/1F
4g mossman (AUS) x autumnconcerto (AUS) (hussonet (USA))
5
2.4
100/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (56)
100/1
6
2.5
30/1
T: H Takaoka
R: Marc R Lerner (58.5)
30/1
5g screen hero (JPN) x on my mind (JPN) (timber country (USA))
7
5.3
66/1
T: J Tan
R: C K Ng (50)
66/1
6g dane shadow (AUS) x snippet street (AUS) (street cry (IRE))
8
5.8
150/1
T: J O'Hara
R: K A'isisuhairi (52)
150/1
4g street boss (USA) x moonsprite (GB) (seeking the gold (USA))
9
6.1
300/1
T: M Clements
R: J P Van Der Merwe (56.5)
300/1
5g showcasing (GB) x queens move (AUS) (king of kings (IRE))
10
6.9
300/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (49.5)
300/1
9g nadeem (AUS) x unrocel tap (AUS) (geiger counter (USA))
11
7.1
200/1
T: S Gray
R: I Amirul (57.5)
200/1
9g one cool cat (USA) x zatiger (NZ) (zabeel (NZ))
12
9.9
200/1
T: D Koh
R: C C Wong (55)
200/1
13
15.4
150/1
T: L Khoo
R: J See (51.5)
150/1
4g mint lane (USA) x carpe jugulum (AUS) (hussonet (USA))
14
16.4
Drone (6)
200/1
T: M Clements
R: Joseph Azzopardi (57.5)
200/1
3g golden archer (AUS) x shovella (AUS) (shovhog (AUS))
* Nick figures are for Australasia.