Breednet Results

Other Meetings ▶
Saturday, June 19
Singapore
Saturday, June 12
Singapore
Saturday, June 5
Singapore
Saturday, May 29
Singapore
Saturday, May 22
Singapore

SINGAPORE - Friday, October 4

Race 1 - Hcp (C5) (1200m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:10.76 (35.48)
Prizemoney: $30,000
1
100/1
T: H Takaoka
R: L P Beuzelin (57)
100/1
4g congrats (USA) x swing dance (AUS) (danehill dancer (IRE))
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.5
Archie (6)
30/1
T: J Saimee
R: F Yusoff (53.5)
30/1
3
1.8
Qingdao (10)
150/1
T: C T Kuah
R: T Krisna (53.5)
150/1
7g volksraad (GB) x kohinoor (NZ) (bigstone (IRE))
4
1.9
12/1F
T: J Tan
R: Marc R Lerner (57)
12/1F
5g o'lonhro (AUS) x kastenessen (AUS) (balestrini (IRE))
5
2
20/1
T: S Burridge
R: W H Kok (56.5)
20/1
5g skilled (AUS) x lady green (AUS) (grandera (IRE))
6
4.5
50/1
T: L Khoo
R: A B Riduan (55.5)
50/1
7
5.3
50/1
T: K Y Young
R: M Ewe (58)
50/1
5g niagara (AUS) x murphy's cash (AUS) (aucash (AUS))
8
8.3
200/1
T: K S Tan
R: D Moor (57)
200/1
9
17.8
66/1
T: D Kok
R: R Woodworth (58.5)
66/1
5g guillotine (NZ) x mango tree (AUS) (grand lodge (USA))
10
19.1
200/1
T: D Kok
R: S John (58)
200/1
5g canford cliffs (IRE) x flying dialogue (USA) (fusaichi pegasus (USA))
Race 2 - Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 0:59.03 (35.36)
Prizemoney: $75,000
1
Celavi (10)
8/1F
T: M Clements
R: L P Beuzelin (55.5)
8/1F
3f fighting sun (AUS) x in harmony (AUS) (exceed and excel (AUS))
This nick: 8 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2019 MM Tasmanian Yearling Sale
$50,000
Vendor: Grenville Stud Whitemore Tas
Buyer: Belmont Bloodstock (FBAA)/Simon Miller Racing
2
3
Jiuyi (2)
30/1
T: J Lim
R: J See (55)
30/1
3g iffraaj (GB) x geisha (NZ) (ishiguru (USA))
3
4
40/1
T: D L Freedman
R: Joseph Azzopardi (57)
40/1
3g shooting to win (AUS) x iberian miss (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
4
4.5
25/1
T: C I Brown
R: M Rodd (55.5)
25/1
3f blackfriars (AUS) x razzia (AUS) (scenic (IRE))
5
6.3
200/1
T: C I Brown
R: D Moor (57)
200/1
3g dissident (AUS) x sonata queen (NZ) (commands (AUS))
6
6.4
300/1
T: L Dragon
R: T H Koh (56)
300/1
3g el roca (AUS) x blacken (AUS) (rubiton (AUS))
7
7.2
150/1
T: J Tan
R: C S Chin (54)
150/1
3g pluck (USA) x bindiya (AUS) (trotamondo (CHI))
8
8.2
Phaxe (3)
300/1
T: R Le Grange
R: T Krisna (54)
300/1
3g choisir (AUS) x capto (AUS) (octagonal (NZ))
9
9.7
200/1
T: K Y Young
R: R Woodworth (57)
200/1
3g ocean park (NZ) x traffic (AUS) (lonhro (AUS))
10
12.2
Rumble (6)
200/1
T: L Dragon
R: J Powell (57)
200/1
3g onemorenomore (AUS) x tura lura lu (AUS) (timber country (USA))
11
13.2
150/1
T: Ms D Logan
R: Ben Thompson (57)
150/1
3g dissident (AUS) x love field (NZ) (o'reilly (NZ))
Race 3 - Hcp (C4) (1000m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 0:58.98 (35.33)
Prizemoney: $50,000
1
20/1
T: J O'Hara
R: W H Kok (53.5)
20/1
Winning siblings: Run The Cutter, Surfie Boy,
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2017 MM Gold Coast March Yearling Sale
$20,000
Vendor: Oakwood Farm Haigslea Qld
Buyer: Peter Sexton
2
1
300/1
T: J Peters
R: D Moor (54.5)
300/1
6g red arrow (AUS) x lassetoile (AUS) (canny lad (AUS))
3
2.3
150/1
T: K Y Young
R: R Woodworth (58)
150/1
5g phenomenons (AUS) x inaura (AUS) (fantastic light (USA))
4
2.4
150/1
T: D Meagher
R: C S Chin (51)
150/1
8g bianconi (USA) x loving me (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
3.2
40/1
T: L Dragon
R: S John (55)
40/1
6
3.7
My Gold (11)
300/1
T: Zl Mok
R: M Zaki (51)
300/1
5g globetrotter (USA) x inertia (AUS) (belong to me (USA))
7
4.5
100/1
T: J Ong
R: K A'isisuhairi (52)
100/1
7g showcasing (GB) x starry angel (NZ) (shinko forest (IRE))
8
4.6
150/1
T: K S Tan
R: I Amirul (49.5)
150/1
5g orpen (USA) x enchanted miss (ARG) (luhuk (USA))
9
5.6
Kratos (4)
50/1
T: J O'Hara
R: J P Van Der Merwe (56)
50/1
6g guillotine (NZ) x finishing school (AUS) (royal academy (USA))
10
8.1
20/1F
T: S Baertschiger
R: J Powell (58.5)
20/1F
7g pins (AUS) x regal ash (GB) (green desert (USA))
11
15.1
25/1
T: M W Walker
R: A B Riduan (54)
25/1
5g excelebration (IRE) x elusive desire (AUS) (elusive quality (USA))
12
18.9
Dash (10)
30/1
T: J Lim
R: T H Koh (50)
30/1
6g kaphero (AUS) x best of you (AUS) (canny lad (AUS))
Race 4 - Hcp (C5) (1600m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:39.71 (45.95)
Prizemoney: $30,000
1
30/1
T: J Peters
R: L P Beuzelin (54)
30/1
4g postponed (USA) x claudy eire (AUS) (promontory gold (USA))
Winning siblings: Flash Mary, Satin Ruby, Swiss Eire,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
12/1F
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
12/1F
4g animal kingdom (USA) x bellasinga (AUS) (danasinga (AUS))
3
0.4
60/1
T: J O'Hara
R: T H Koh (53.5)
60/1
5m equiano (FR) x enrol (GB) (pivotal (GB))
4
0.7
66/1
T: J Ong
R: K A'isisuhairi (55.5)
66/1
6g stryker (AUS) x desert move (IRE) (desert king (IRE))
5
2.5
30/1
T: H W Tan
R: J Powell (56.5)
30/1
6g champions gallery (GB) x ceol na sraide (IRE) (king's theatre (IRE))
6
3
100/1
T: J O'Hara
R: J P Van Der Merwe (56)
100/1
6g hard spun (USA) x moussaieff (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
4.5
30/1
T: M W Walker
R: A B Riduan (56)
30/1
6g beneteau (AUS) x sassy peg (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
8
5
300/1
T: Zl Mok
R: Ben Thompson (54)
300/1
4g epaulette (AUS) x loch maryanne (AUS) (general nediym (AUS))
9
6
200/1
T: K Y Young
R: J See (52)
200/1
5g niagara (AUS) x peace (NZ) (ishiguru (USA))
10
8
100/1
T: J Ong
R: R Woodworth (51.5)
100/1
6g bushranger (IRE) x cross town (AUS) (ne coupez pas (USA))
11
8.8
200/1
T: K S Tan
R: D Moor (52)
200/1
12
10.6
200/1
T: H W Tan
R: Marc R Lerner (56.5)
200/1
Race 5 - Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:10.92 (24.18)
Prizemoney: $50,000
1
20/1
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
20/1
4m battle paint (USA) x desire (NZ) (danehill dancer (IRE))
Winning siblings: Smile,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
12/1F
T: D Meagher
R: R Woodworth (58.5)
12/1F
5g zacinto (GB) x sound decision (NZ) (volksraad (GB))
3
1.6
40/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (55)
40/1
4g alamosa (NZ) x sheeza don (NZ) (don eduardo (NZ))
2018 NZB South Island Sale
Vendor: Tiger Hill Farm Ltd
Buyer: Withdrawn
4
1.7
100/1
T: J Peters
R: D Moor (54.5)
100/1
5
2.2
60/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (50)
60/1
4g casino prince (AUS) x military blonde (AUS) (general nediym (AUS))
6
5.5
30/1
T: J Saimee
R: F Yusoff (49.5)
30/1
4g inuvik (AUS) x pretty angel (IRE) (dark angel (IRE))
7
5.6
150/1
T: H W Tan
R: S John (51.5)
150/1
5g all too hard (AUS) x fasline (AUS) (fasliyev (USA))
8
7.4
300/1
T: S Burridge
R: C S Chin (50)
300/1
6g o'reilly (NZ) x ethics (AUS) (zabeel (NZ))
9
10.7
200/1
T: M W Walker
R: K A'isisuhairi (59)
200/1
6g red giant (USA) x celtic class (AUS) (spectrum (IRE))
10
11
500/1
T: J Ong
R: T H Koh (53)
500/1
8g savabeel (AUS) x fire song (NZ) (senor pete (USA))
11
12.8
500/1
T: Zl Mok
R: Ben Thompson (51)
500/1
10g flying pegasus (AUS) x enterprising lady (AUS) (key business (AUS))
12
15.3
200/1
T: D L Freedman
R: W S Chan (53)
200/1
5g medaglia d'oro (USA) x sicile (FR) (anabaa (USA))
Race 6 - Hcp (C5) (1200m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:10.33 (24.35)
Prizemoney: $30,000
1
8/1F
T: M W Walker
R: A B Riduan (56)
8/1F
4g alamosa (NZ) x broadway express (AUS) (snitzel (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.3
150/1
T: L Khoo
R: K A'isisuhairi (52)
150/1
7g gorky park (NZ) x moyvore (NZ) (grosvenor (NZ))
3
4.6
60/1
T: K Y Young
R: Marc R Lerner (56)
60/1
5g sebring (AUS) x wynnstay avenue (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
4.7
Zahir (7)
20/1
T: J Ong
R: W H Kok (50)
20/1
8g any suggestion (AUS) x zevita (AUS) (zeditave (AUS))
5
7
80/1
T: H Takaoka
R: T Krisna (50)
80/1
5g super easy (NZ) x miss mocha (NZ) (senor pete (USA))
6
7.5
60/1
T: K S Tan
R: J P Van Der Merwe (50)
60/1
6g red element (AUS) x rosebowl (AUS) (king of roses (AUS))
7
7.7
100/1
T: M W Walker
R: M M Firdaus (58)
100/1
5g pour moi (IRE) x november rain (NZ) (stravinsky (USA))
8
8.2
200/1
T: D Kok
R: R Woodworth (59)
200/1
9
8.3
100/1
T: H W Tan
R: J Powell (55)
100/1
4h thewayyouare (USA) x blackberry nip (NZ) (thorn park (AUS))
Race 7 - Hcp (C5) (1600m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:38.99 (26.11)
Prizemoney: $30,000
1
60/1
T: J Saimee
R: F Yusoff (54.5)
60/1
7g holy roman emperor (IRE) x zoumie (IRE) (mark of esteem (IRE))
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1
40/1
T: M W Walker
R: A B Riduan (55.5)
40/1
6g savabeel (AUS) x kinsella (AUS) (shamardal (USA))
3
5.5
100/1
T: C T Kuah
R: T Krisna (55)
100/1
5g reliable man (GB) x fiorenza (NZ) (stravinsky (USA))
4
6.8
40/1
T: H Takaoka
R: S Noh (57)
40/1
6g screen hero (JPN) x kirarin (JPN) (symboli kris s (USA))
5
6.9
25/1
T: L Dragon
R: W H Kok (56.5)
25/1
5g animal kingdom (USA) x pauline de lago (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
7.1
66/1
T: M W Walker
R: C K Ng (55.5)
66/1
6g o'reilly (NZ) x starbelly (NZ) (stravinsky (USA))
7
7.2
Bebop (7)
40/1
T: H Takaoka
R: Marc R Lerner (58)
40/1
8
8.2
16/1F
T: M Clements
R: V Duric (56.5)
16/1F
9
8.7
Gratus (11)
100/1
T: K Y Young
R: S Shafrizal (55.5)
100/1
5g rip van winkle (IRE) x moirai (AUS) (not a single doubt (AUS))
10
12.5
150/1
T: J Tan
R: C S Chin (56)
150/1
11
14
200/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (59)
200/1
12
24.3
400/1
T: J Lim
R: Ben Thompson (58)
400/1
3g shamoline warrior (AUS) x seattle storm (AUS) (consolidator (USA))
Race 8 - Hcp (C4) (1000m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 0:58.90 (23.67)
Prizemoney: $50,000
1
100/1
T: L Dragon
R: S John (56)
100/1
5g your song (AUS) x gladtobehome (AUS) (haradasun (AUS))
Winning siblings: Set To Sizzle,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
Mach (11)
25/1
T: S Burridge
R: W H Kok (50)
25/1
4g casino prince (AUS) x black eye (AUS) (success express (USA))
3
0.9
66/1
T: D Koh
R: M Ewe (54)
66/1
6g dylan thomas (IRE) x joie de lago (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
1.4
40/1
T: H W Tan
R: J See (50.5)
40/1
8g falvelon (AUS) x lady farndale (AUS) (flying spur (AUS))
5
1.5
200/1
T: J Peters
R: I Amirul (50)
200/1
5g dalghar (FR) x appleton's lass (NZ) (woodbury lad (USA))
6
1.6
40/1
T: K Y Young
R: I Saifudin (59)
40/1
7g patapan (USA) x sarah san (NZ) (san luis (AUS))
7
1.7
Snip (4)
25/1
T: D Meagher
R: F Yusoff (53)
25/1
6g snippetson (AUS) x gingerbread (AUS) (kempinsky (AUS))
8
2.7
200/1
T: D Meagher
R: C S Chin (50)
200/1
6g magic albert (AUS) x chattel (AUS) (grand lodge (USA))
9
3.2
16/1F
T: K Y Young
R: R Woodworth (57)
16/1F
6g darci brahma (NZ) x amaryllis (NZ) (red ransom (USA))
10
6.5
150/1
T: J O'Hara
R: J P Van Der Merwe (55)
150/1
6g turffontein (AUS) x aly's affair (USA) (colonial affair (USA))
11
7.8
300/1
T: J Saimee
R: S Shafrizal (50)
300/1
7g keeper (AUS) x mumtaz (NZ) (cape cross (IRE))
12
10.1
200/1
T: T Fitzsimmons
R: K A'isisuhairi (57)
200/1
Race 9 - Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:11.46 (24.37)
Prizemoney: $50,000
1
Altair (1)
8/1F
T: M W Walker
R: R Woodworth (59)
8/1F
4g zoustar (AUS) x rossarita (AUS) (testa rossa (AUS))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2
40/1
T: C I Brown
R: M Rodd (57.5)
40/1
6g falkirk (NZ) x real defensive (NZ) (defensive play (USA))
3
3
100/1
T: M Clements
R: D Moor (52)
100/1
4
3.5
40/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (54.5)
40/1
4g fastnet rock (AUS) x mica's pride (AUS) (bite the bullet (USA))
5
4
80/1
T: D Koh
R: J P Van Der Merwe (54.5)
80/1
6g northern meteor (AUS) x opaque (AUS) (lord seymour (IRE))
6
4.1
150/1
T: J Tan
R: Marc R Lerner (56)
150/1
7g showcasing (GB) x lucinda jane (NZ) (san luis (AUS))
7
5.4
60/1
T: J Peters
R: L P Beuzelin (54)
60/1
6g i am invincible (AUS) x rivers secret (AUS) (flying spur (AUS))
8
5.5
100/1
T: H Takaoka
R: M Zaki (52)
100/1
6g roc de cambes (NZ) x optimum note (JPN) (park regent (CAN))
9
8
500/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (50)
500/1
6g showcasing (GB) x queens move (AUS) (king of kings (IRE))
10
9.3
50/1
T: D L Freedman
R: Joseph Azzopardi (53.5)
50/1
11
12.3
500/1
T: Zl Mok
R: J See (51.5)
500/1
7g no excuse needed (GB) x peggylee (NZ) (danasinga (AUS))
* Nick figures are for Australasia.