Breednet Results

Other Meetings ▶
Saturday, May 15
Singapore
Sunday, May 9
Singapore
Saturday, May 1
Singapore
Saturday, April 24
Singapore
Sunday, April 18
Singapore

SINGAPORE - Friday, November 15

Race 1 - Hcp (C5) (1400m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:23.04 (35.72)
Prizemoney: $30,000
1
50/1
T: J Ong
R: V Duric (58)
50/1
5g showcasing (GB) x our girl nelson (AUS) (carnegie (IRE))
This nick: 10 runners; 8 winners; 1 SW. Details
2
0.1
Leo (11)
150/1
T: Ms D Logan
R: A B Collett (56.5)
150/1
3
0.4
20/1
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
20/1
4g ekraar (USA) x brooklyn roads (NZ) (bertolini (USA))
4
0.7
50/1
T: M Clements
R: L P Beuzelin (58)
50/1
5
1.7
60/1
T: K Y Young
R: M Ewe (57)
60/1
5g burgundy (NZ) x cavendish belle (NZ) (thorn park (AUS))
6
3.5
300/1
T: K S Tan
R: I Amirul (58)
300/1
6g moshe (AUS) x camille with class (AUS) (with class (CAN))
7
5.8
8/1F
T: D Meagher
R: R Woodworth (59)
8/1F
8
6.6
400/1
T: D Kok
R: C C Wong (57)
400/1
6g sepoy (AUS) x caiguna (AUS) (dubai destination (USA))
9
6.9
150/1
T: H W Tan
R: J See (55.5)
150/1
5g skilled (AUS) x lady green (AUS) (grandera (IRE))
10
7.4
500/1
T: J Tan
R: S Noh (57.5)
500/1
5g alamosa (NZ) x miss kitt ann (NZ) (tale of the cat (USA))
11
7.9
100/1
T: S Gray
R: Ben Thompson (56.5)
100/1
4g magnus (AUS) x galaxy light (AUS) (way of light (USA))
Race 2 - Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:04.71 (34.95)
Prizemoney: $75,000
1
9/1F
T: M Clements
R: L P Beuzelin (53)
9/1F
3g written tycoon (AUS) x edikeni (NZ) (johannesburg (USA))
Winning siblings: Riched, Taikun Warrior,
This nick: 5 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.2
12/1
T: D L Freedman
R: J P Van Der Merwe (53)
12/1
3g per incanto (USA) x kaycent (NZ) (towkay (AUS))
2019 NZB Karaka Book 2
Vendor: Ardsley Stud Limited
Buyer: Psd, Res $50,000
2019 NZB Ready To Run Sale
Vendor: Prima Park
Buyer: Psd, Res $100,000
3
4
200/1
T: L Khoo
R: Z Zuriman (52)
200/1
3g swiss ace (AUS) x pure light (NZ) (encosta de lago (AUS))
4
7.8
50/1
T: M Clements
R: Ben Thompson (53)
50/1
3g toronado (IRE) x passion cheval (AUS) (fastnet rock (AUS))
5
10.1
66/1
T: H W Tan
R: R Woodworth (57)
66/1
4g toronado (IRE) x fugnina (GB) (hurricane run (IRE))
6
10.3
150/1
T: K Y Young
R: I Amirul (52)
150/1
3g orpen (USA) x twilight star (ARG) (exchange rate (USA))
7
10.8
Mowgli (1)
100/1
T: M Clements
R: Joseph Azzopardi (57)
100/1
4g jungle pocket (JPN) x kurokamino mai (JPN) (commander in chief (GB))
8
11.1
300/1
T: J Ong
R: J See (51)
300/1
9
11.6
500/1
T: J Tan
R: D Moor (53)
500/1
3g pluck (USA) x bindiya (AUS) (trotamondo (CHI))
10
23.1
200/1
T: S Baertschiger
R: S John (53)
200/1
3g street boss (USA) x gold lyric (AUS) (johannesburg (USA))
Race 3 - Hcp (C4) (1600m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:38.82 (37.99)
Prizemoney: $50,000
1
30/1
T: D L Freedman
R: J P Van Der Merwe (58)
30/1
5g excelebration (IRE) x swiss current (USA) (swiss yodeler (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
60/1
T: J Saimee
R: M Nizar (51)
60/1
7g showcasing (GB) x hermitage (NZ) (generous (IRE))
3
2.5
100/1
T: J Ong
R: D Moor (53.5)
100/1
4
3.5
15/1F
T: C T Kuah
R: L P Beuzelin (58)
15/1F
5h niagara (AUS) x miss jean brodie (NZ) (masterclass (USA))
5
5
60/1
T: D Koh
R: M Ewe (54.5)
60/1
4g fighting sun (AUS) x saladare (AUS) (scenic (IRE))
6
8.3
100/1
T: J Saimee
R: Ben Thompson (54)
100/1
5m nathaniel (IRE) x capacious (GB) (nayef (USA))
7
8.4
25/1
T: Ms D Logan
R: A B Collett (55.5)
25/1
4h super easy (NZ) x astrogal (NZ) (o'reilly (NZ))
8
9.7
Braced (5)
25/1
T: S Burridge
R: S John (55)
25/1
5g postponed (USA) x strengthened (AUS) (woodman (USA))
9
19.2
100/1
T: Zl Mok
R: C C Wong (51)
100/1
4g spirit of boom (AUS) x taittinger (NZ) (al akbar (AUS))
Race 4 - Hcp (C5) (1400m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:23.57 (36.30)
Prizemoney: $30,000
1
16/1F
T: J Saimee
R: S Noh (57)
16/1F
7g kyllachy (GB) x laurentina (GB) (cadeaux genereux (GB))
Winning siblings: Justice Smart,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
200/1
T: S Gray
R: Joseph Azzopardi (53.5)
200/1
5g alamosa (NZ) x lady of miracles (NZ) (rock of gibraltar (IRE))
3
1.4
25/1
T: C I Brown
R: M Rodd (58.5)
25/1
4g turffontein (AUS) x night sky dancer (AUS) (danehill dancer (IRE))
4
1.9
25/1
T: S Gray
R: V Duric (59)
25/1
7g lonhro (AUS) x maree basse (IRE) (royal applause (GB))
5
2.1
25/1
T: K S Tan
R: J P Van Der Merwe (57.5)
25/1
8g dark angel (IRE) x belle rebelle (IRE) (in the wings (GB))
6
4.1
150/1
T: K Y Young
R: D Moor (55.5)
150/1
6g zoffany (IRE) x having you on (AUS) (johann quatz (FR))
7
4.2
300/1
T: Ms D Logan
R: R Woodworth (58)
300/1
5g pour moi (IRE) x deceit (NZ) (casual lies (USA))
8
4.3
100/1
T: L Khoo
R: T Rehaizat (55.5)
100/1
9
4.8
500/1
T: H Takaoka
R: J See (50.5)
500/1
7m vermilion (JPN) x gouter de roi (JPN) (special week (JPN))
10
6.1
66/1
T: L Dragon
R: Ben Thompson (55)
66/1
5m darci brahma (NZ) x leading artist (GB) (peintre celebre (USA))
11
6.6
Zahir (11)
80/1
T: J Ong
R: A B Collett (51.5)
80/1
8g any suggestion (AUS) x zevita (AUS) (zeditave (AUS))
12
7.1
Alwrich (10)
300/1
T: K S Tan
R: C C Wong (51.5)
300/1
5g bachelor duke (USA) x sweet spirit (NZ) (octagonal (NZ))
Race 5 - Hcp (C3) (1600m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 1:33.69
Prizemoney: $70,000
1
30/1
T: J Peters
R: V Duric (56)
30/1
5g alamosa (NZ) x shezabeel (NZ) (zabeel (NZ))
Winning siblings: Moatize, Montpellier, Shezagoodcatch,
This nick: 25 runners; 15 winners; 0 SW. Details
2
0.1
20/1
T: M Clements
R: L P Beuzelin (54)
20/1
4g zoustar (AUS) x admiring (AUS) (street cry (IRE))
3
2.9
30/1
T: D Meagher
R: R Woodworth (56.5)
30/1
4g foxwedge (AUS) x infinito (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
3.4
16/1F
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
16/1F
5g war front (USA) x liscanna (IRE) (sadler's wells (USA))
5
5.2
300/1
T: R Le Grange
R: J P Van Der Merwe (53.5)
300/1
7g shinzig (AUS) x mysterious ransom (AUS) (red ransom (USA))
6
7
150/1
T: J Lim
R: D Moor (52.5)
150/1
6g iffraaj (GB) x princess prospero (AUS) (honour and glory (USA))
7
7.5
66/1
T: H Takaoka
R: C C Wong (55.5)
66/1
4m your song (AUS) x caribbean moon (USA) (malibu moon (USA))
8
7.7
30/1
T: C I Brown
R: Joseph Azzopardi (56)
30/1
4h valid stripes (ARG) x my chance (ARG) (american chance (USA))
9
8.2
150/1
T: H W Tan
R: A B Collett (55)
150/1
6g tribal rule (USA) x stacie's smile (USA) (lemon drop kid (USA))
10
8.3
150/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (57)
150/1
9g magic albert (AUS) x cora (IRE) (machiavellian (USA))
Race 6 - Hcp (C5) (1700m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:46.97 (31.55)
Prizemoney: $30,000
1
16/1F
T: H Takaoka
R: M Rodd (57)
16/1F
4g strong return (JPN) x tsurumaru i (JPN) (taiki shuttle (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
100/1
T: H Takaoka
R: L P Beuzelin (59)
100/1
6g king halo (JPN) x morning run (JPN) (manhattan cafe (JPN))
3
2.8
40/1
T: C I Brown
R: Ben Thompson (53.5)
40/1
4g animal kingdom (USA) x bellasinga (AUS) (danasinga (AUS))
4
4.1
400/1
T: D Koh
R: I Amirul (49.5)
400/1
6g dark angel (IRE) x karliysha (IRE) (kalanisi (IRE))
5
4.2
25/1
T: R Le Grange
R: J Powell (59)
25/1
6g galileo (IRE) x adoration (USA) (exclusive native (USA))
6
4.3
40/1
T: Ms D Logan
R: V Duric (56.5)
40/1
5g showcasing (GB) x pretty ready (NZ) (more than ready (USA))
7
4.8
50/1
T: K Y Young
R: R Woodworth (53)
50/1
8
5.3
30/1
T: C T Kuah
R: J P Van Der Merwe (52.5)
30/1
5g gingerbread man (AUS) x fontaine's fantasy (AUS) (general nediym (AUS))
9
7.6
150/1
T: J O'Hara
R: D Moor (52)
150/1
6g hard spun (USA) x moussaieff (AUS) (encosta de lago (AUS))
10
14.1
300/1
T: H W Tan
R: S John (53)
300/1
11
17.4
Smash (5)
300/1
T: C T Kuah
R: M Nizar (50)
300/1
4g guillotine (NZ) x psalms (NZ) (golan (IRE))
12
40.7
200/1
T: J Ong
R: A B Collett (51.5)
200/1
7g thorn park (AUS) x clarens (NZ) (star way (GB))
Race 7 - Hcp (C4) (1100m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:04.58
Prizemoney: $50,000
1
40/1
T: D Meagher
R: R Woodworth (52.5)
40/1
4g bullet train (GB) x sylph lady (AUS) (mossman (AUS))
Winning siblings: Certainly, Fairy Nymph, She's Dreaming,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.8
13/2F
T: D L Freedman
R: V Duric (54)
13/2F
3g wandjina (AUS) x oak park (AUS) (more than ready (USA))
3
5.8
100/1
T: M W Walker
R: R Zawari (54)
100/1
5g redoute's choice (AUS) x all enfield (AUS) (red ransom (USA))
4
6
60/1
T: D Koh
R: C C Wong (53.5)
60/1
6g northern meteor (AUS) x opaque (AUS) (lord seymour (IRE))
5
6.8
Mach (11)
50/1
T: S Burridge
R: Ben Thompson (51.5)
50/1
4g casino prince (AUS) x black eye (AUS) (success express (USA))
6
7.3
400/1
T: J Ong
R: D Moor (51.5)
400/1
8g savabeel (AUS) x fire song (NZ) (senor pete (USA))
7
7.8
100/1
T: Zl Mok
R: J See (51)
100/1
5g globetrotter (USA) x inertia (AUS) (belong to me (USA))
8
10.1
Kratos (5)
200/1
T: J O'Hara
R: J P Van Der Merwe (55)
200/1
6g guillotine (NZ) x finishing school (AUS) (royal academy (USA))
9
10.6
300/1
T: J Tan
R: S Noh (58)
300/1
6g hellvelyn (GB) x bens georgie (IRE) (opening verse (USA))
10
10.7
200/1
T: D Meagher
R: T Rehaizat (56)
200/1
7g exceedingly good (AUS) x kakama (NZ) (pentire (GB))
11
20.5
200/1
T: D Kok
R: M Ewe (55.5)
200/1
6g wanted (AUS) x strega (AUS) (lake coniston (IRE))
99
200/1
T: J Peters
R: L P Beuzelin (52)
200/1
6g i am invincible (AUS) x rivers secret (AUS) (flying spur (AUS))
Race 8 - Hcp (C4) (1100m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:04.81 (18.47)
Prizemoney: $50,000
1
30/1
T: D Koh
R: J See (51.5)
30/1
4g el hermano (NZ) x triona (NZ) (traditionally (USA))
Winning siblings: Alitron, Multi, The Key's Within,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
10/1F
T: D Meagher
R: R Woodworth (58.5)
10/1F
5g zacinto (GB) x sound decision (NZ) (volksraad (GB))
3
3.8
50/1
T: R Le Grange
R: J P Van Der Merwe (52)
50/1
4g written tycoon (AUS) x annesong (AUS) (rubiton (AUS))
4
4.1
50/1
T: M W Walker
R: M Nizar (50)
50/1
5g power (GB) x danwood (AUS) (woodman (USA))
5
4.9
200/1
T: K S Tan
R: S Noh (56.5)
200/1
6g guillotine (NZ) x no porsche needed (NZ) (no excuse needed (GB))
6
5.7
150/1
T: D Meagher
R: Ben Thompson (53)
150/1
8g bianconi (USA) x loving me (AUS) (danehill dancer (IRE))
7
6
66/1
T: J Peters
R: A B Collett (51.5)
66/1
5g dalghar (FR) x appleton's lass (NZ) (woodbury lad (USA))
8
6.1
300/1
T: D Kok
R: M Ewe (56)
300/1
7g hat trick (JPN) x tell it as it is (USA) (chester house (USA))
9
7.6
100/1
T: H W Tan
R: C C Wong (52)
100/1
8g falvelon (AUS) x lady farndale (AUS) (flying spur (AUS))
10
7.9
100/1
T: M Yusof
R: S Shafrizal (52.5)
100/1
5g alamosa (NZ) x racqueteer (NZ) (lord ballina (AUS))
11
8.4
100/1
T: J Lim
R: S John (52)
100/1
3g zebedee (GB) x red jesteress (AUS) (testa rossa (AUS))
12
21.9
Mascot (5)
400/1
T: M W Walker
R: D Moor (54)
400/1
5g redoute's choice (AUS) x love wings (USA) (grand slam (USA))
* Nick figures are for Australasia.