Breednet Results

Other Meetings ▶
Sunday, July 25
Singapore
Sunday, July 18
Singapore
Saturday, July 10
Singapore
Saturday, July 3
Singapore

SINGAPORE - Saturday, August 8

Race 1 - Hcp (C5) (1400m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:23.70 (36.74)
Prizemoney: $30,000
1
30/1
T: M W Walker
R: K Hakim (56)
30/1
5g alamosa (NZ) x broadway express (AUS) (snitzel (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
30/1
T: D L Freedman
R: J P Van Der Merwe (59)
30/1
6g street cry (IRE) x darazani (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
1
40/1
T: J Peters
R: L P Beuzelin (58.5)
40/1
7g war front (USA) x river belle (GB) (lahib (USA))
4
1.5
25/1F
T: S Gray
R: W W Cheah (55.5)
25/1F
5g smart missile (AUS) x tiffinco (AUS) (zeditave (AUS))
5
2
100/1
T: M W Walker
R: C K Ng (54.5)
100/1
7g redwood (GB) x dreamcatcher (NZ) (stravinsky (USA))
6
2.1
40/1
T: H Takaoka
R: Marc R Lerner (59)
40/1
5g congrats (USA) x swing dance (AUS) (danehill dancer (IRE))
7
2.6
25/1
T: S Gray
R: V Duric (58.5)
25/1
8
3.6
50/1
T: S Burridge
R: W H Kok (56.5)
50/1
6g casino prince (AUS) x open cut (AUS) (made of gold (USA))
9
4.1
300/1
T: H Takaoka
R: S John (59)
300/1
10
6.4
200/1
T: S Gray
R: R Munger (59)
200/1
5g pins (AUS) x turf fire (NZ) (o'reilly (NZ))
11
6.5
150/1
T: J Ong
R: J See (57)
150/1
12
6.7
150/1
T: K Y Young
R: R Iskandar (56)
150/1
6g burgundy (NZ) x cavendish belle (NZ) (thorn park (AUS))
Race 2 - Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:10.44 (35.94)
Prizemoney: $75,000
1
Be You (5)
8/1F
T: S Baertschiger
R: M Kellady (52.5)
8/1F
3g showcasing (GB) x my other woman (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
This nick: 5 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
1.5
66/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (55)
66/1
3
2.5
30/1
T: M Clements
R: L P Beuzelin (52.5)
30/1
3c wandjina (AUS) x melrose place (AUS) (purrealist (AUS))
4
5.3
Seson (4)
200/1
T: S Burridge
R: I Azhar (52.5)
200/1
3g dalghar (FR) x kalevala (NZ) (falkirk (NZ))
5
6.6
50/1
T: S Burridge
R: W H Kok (50.5)
50/1
3g smart missile (AUS) x just one time (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
6.8
40/1
T: H Takaoka
R: Marc R Lerner (57)
40/1
4g epiphaneia (JPN) x sorriso angelo (JPN) (deep impact (JPN))
7
7.3
150/1
T: T Fitzsimmons
R: K A'isisuhairi (52.5)
150/1
8
7.8
150/1
T: T Fitzsimmons
R: J P Van Der Merwe (52.5)
150/1
3g better than ready (AUS) x salila (IRE) (sadler's wells (USA))
9
8
Sunday (10)
200/1
T: Ms D Logan
R: K Hakim (49.5)
200/1
3g delago deluxe (AUS) x gentle (AUS) (mossman (AUS))
10
9.3
300/1
T: R Le Grange
R: R Munger (52.5)
300/1
3g zoustar (AUS) x domitilla (AUS) (strategic (AUS))
11
9.8
200/1
T: D Kok
R: R Woodworth (57)
200/1
4g new year's day (USA) x fearless miss (USA) (tale of the cat (USA))
12
12.6
150/1
T: Ms D Logan
R: F Yusoff (50)
150/1
3g vancouver (AUS) x z'honor (NZ) (zabeel (NZ))
Race 3 - Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:10.53 (35.95)
Prizemoney: $50,000
1
16/1F
T: C I Brown
R: V Duric (56)
16/1F
4g fighting sun (AUS) x beldara (AUS) (blevic (AUS))
Winning siblings: Ballista, Bomber Bob, Salton Sea,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
66/1
T: D L Freedman
R: K A'isisuhairi (55.5)
66/1
5h no nay never (USA) x fancy (IRE) (galileo (IRE))
3
1.3
50/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (56.5)
50/1
5g so you think (NZ) x rose ransom (AUS) (red ransom (USA))
4
2.1
150/1
T: R Le Grange
R: R Munger (56)
150/1
6g power (GB) x kilfenora (NZ) (zabeel (NZ))
5
2.3
300/1
T: D Kok
R: M Ewe (56)
300/1
6g thewayyouare (USA) x baby gangster (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
2.8
25/1
T: S Burridge
R: W H Kok (56)
25/1
5g akeed mofeed (GB) x angela's dream (AUS) (bel esprit (AUS))
7
3
80/1
T: L Dragon
R: J P Van Der Merwe (53)
80/1
5g per incanto (USA) x tick tock time (NZ) (savabeel (AUS))
8
5
30/1
T: D Koh
R: L P Beuzelin (54.5)
30/1
5g sepoy (AUS) x ladys angel (AUS) (arena (AUS))
9
6.8
80/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (52.5)
80/1
4g showcasing (GB) x rockelle (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
10
7.3
30/1
T: J O'Hara
R: R Iskandar (55.5)
30/1
6h dick turpin (IRE) x californium (AUS) (geiger counter (USA))
11
12.8
400/1
T: J Tan
R: C S Chin (51)
400/1
4g hinchinbrook (AUS) x floor show (AUS) (stravinsky (USA))
12
16.6
400/1
T: H W Tan
R: T H Koh (49.5)
400/1
6g makfi (GB) x cinemascope (AUS) (mossman (AUS))
Race 4 - Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 0:59.58 (35.29)
Prizemoney: $20,000
1
100/1
T: S Burridge
R: K A'isisuhairi (57.5)
100/1
4g midshipman (USA) x fading wave (BRZ) (giant gentleman (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
16/1
T: D Meagher
R: R Woodworth (57.5)
16/1
5g pins (AUS) x heartfelt (NZ) (o'reilly (NZ))
3
1.8
150/1
T: M W Walker
R: C K Ng (54.5)
150/1
4g shooting to win (AUS) x enide (GB) (shamardal (USA))
4
1.9
150/1
T: J Peters
R: Marc R Lerner (57.5)
150/1
4g zoustar (AUS) x ravenous lass (AUS) (stratum (AUS))
5
3.2
66/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (57.5)
66/1
4g savabeel (AUS) x girls on top (NZ) (o'reilly (NZ))
6
3.3
300/1
T: Ms D Logan
R: J P Van Der Merwe (57.5)
300/1
4g star witness (AUS) x galeisha (AUS) (galileo (IRE))
7
3.4
40/1
T: Ms D Logan
R: F Yusoff (54.5)
40/1
8
5.4
200/1
T: S Burridge
R: W H Kok (55.5)
200/1
9
6.2
400/1
T: D Koh
R: T Rehaizat (56.5)
400/1
5g keeper (AUS) x ever klaire (NZ) (pins (AUS))
10
6.4
30/1
T: D Meagher
R: I Azhar (56)
30/1
4m testa rossa (AUS) x shamtilly lace (AUS) (shamardal (USA))
11
6.6
14/1F
T: R Le Grange
R: V Duric (56)
14/1F
4m orpen (USA) x stormy (USA) (elusive quality (USA))
12
14.1
150/1
T: K S Tan
R: J See (56.5)
150/1
4g the factor (USA) x jims bird (AUS) (van nistelrooy (USA))
Race 5 - Hcp (C5) (1600m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:40.19 (37.97)
Prizemoney: $30,000
1
25/1
T: D Koh
R: K A'isisuhairi (53.5)
25/1
6g all too hard (AUS) x kyria (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: April Thunder,
This nick: 22 runners; 14 winners; 1 SW. Details
2
2.3
40/1
T: H Takaoka
R: Marc R Lerner (55.5)
40/1
7g king halo (JPN) x morning run (JPN) (manhattan cafe (JPN))
3
2.8
60/1
T: H Takaoka
R: R Munger (58.5)
60/1
5g behkabad (FR) x carameliser (JPN) (brian's time (USA))
4
4.6
12/1F
T: C I Brown
R: V Duric (58.5)
12/1F
5g animal kingdom (USA) x bellasinga (AUS) (danasinga (AUS))
5
6.1
50/1
T: L Khoo
R: I Azhar (56)
50/1
6
8.1
500/1
T: D Kok
R: S John (53)
500/1
4g roc de cambes (NZ) x en garde (NZ) (duelled (AUS))
7
8.2
60/1
T: J Saimee
R: S Shafrizal (54)
60/1
8g holy roman emperor (IRE) x zoumie (IRE) (mark of esteem (IRE))
8
10
66/1
T: J Lim
R: Zx Tan (51)
66/1
7m echoes of heaven (AUS) x zahtui (NZ) (hawkeye (IRE))
9
11
80/1
T: Ms D Logan
R: F Yusoff (50)
80/1
10
12
150/1
T: S Gray
R: W W Cheah (50)
150/1
5g showcasing (GB) x celerity (NZ) (volksraad (GB))
11
14.5
100/1
T: C T Kuah
R: C K Ng (50)
100/1
6g alamosa (NZ) x anne carina (NZ) (danske (NZ))
12
16.8
200/1
T: J Ong
R: N Zyrul (49)
200/1
Race 6 - Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:22.73 (35.32)
Prizemoney: $20,000
1
10/1F
T: S Baertschiger
R: V Duric (57.5)
10/1F
4g tavistock (NZ) x ria's pride (NZ) (savabeel (AUS))
Winning siblings: Chur Bro,
This nick: 9 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
2.3
Tobruk (13)
200/1
T: D L Freedman
R: R Munger (57.5)
200/1
4g time for war (AUS) x quite likely (AUS) (grand lodge (USA))
3
3.8
100/1
T: D L Freedman
R: J P Van Der Merwe (55)
100/1
4r dansili (GB) x sanjida (IRE) (polish precedent (USA))
4
4
50/1
T: S Gray
R: W W Cheah (55)
50/1
5g sebring (AUS) x empress milly (AUS) (stratum (AUS))
5
4.3
30/1
T: J O'Hara
R: Marc R Lerner (57.5)
30/1
4g safeguard (AUS) x investment grade (AUS) (high yield (USA))
6
5.8
30/1
T: S Gray
R: R Woodworth (58)
30/1
7
6.8
60/1
T: H W Tan
R: S John (57.5)
60/1
4g animal kingdom (USA) x rosarian (AUS) (manhattan rain (AUS))
8
7.3
400/1
T: Zl Mok
R: S Shafrizal (55.5)
400/1
4g el roca (AUS) x shelly bee (NZ) (pentire (GB))
9
8.1
Capone (5)
150/1
T: C I Brown
R: W H Kok (55.5)
150/1
4g iffraaj (GB) x nikey davone (NZ) (bertolini (USA))
10
8.6
400/1
T: K S Tan
R: M Nizar (54.5)
400/1
11
9.4
400/1
T: D Kok
R: M Ewe (57.5)
400/1
4g helmet (AUS) x dorky (AUS) (grand lodge (USA))
12
16.9
66/1
T: J Peters
R: M Kellady (57.5)
66/1
4g iffraaj (GB) x just a dream (NZ) (volksraad (GB))
Race 7 - Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 1:09.66 (35.09)
Prizemoney: $70,000
1
6/1F
T: C I Brown
R: V Duric (57)
6/1F
4g holy roman emperor (IRE) x spina rosa (AUS) (redoute's choice (AUS))
Winning siblings: D'aguilar,
This nick: 4 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
1.3
300/1
T: D Koh
R: R Woodworth (54.5)
300/1
5g not a single doubt (AUS) x rhodamine (AUS) (success express (USA))
3
2.3
200/1
T: Ms D Logan
R: J P Van Der Merwe (54)
200/1
6g mossman (AUS) x autumnconcerto (AUS) (hussonet (USA))
4
4.1
Trapio (12)
66/1
T: M Clements
R: L P Beuzelin (54)
66/1
5g shamus award (AUS) x solvini (NZ) (bertolini (USA))
5
4.2
66/1
T: D L Freedman
R: K A'isisuhairi (57)
66/1
6g commands (AUS) x milliyet (NZ) (zabeel (NZ))
6
6.2
150/1
T: R Le Grange
R: R Munger (57.5)
150/1
4h senor candy (USA) x domesticated (USA) (forest wildcat (USA))
7
9.2
200/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (54)
200/1
9g align (AUS) x danness (NZ) (danske (NZ))
8
9.7
200/1
T: J Peters
R: M Nizar (53)
200/1
5g shamexpress (NZ) x kate's talent (NZ) (montjeu (IRE))
9
9.8
66/1
T: S Gray
R: W W Cheah (53.5)
66/1
5g pins (AUS) x j'lo (NZ) (unbridled's song (USA))
10
10.3
400/1
T: Ms D Logan
R: F Yusoff (55)
400/1
6g super easy (NZ) x vital choice (AUS) (stratum (AUS))
11
11.6
40/1
T: M Clements
R: W H Kok (53.5)
40/1
5g shamus award (AUS) x chaotic (AUS) (king of kings (IRE))
12
18.6
200/1
T: H W Tan
R: S John (55)
200/1
7g mossman (AUS) x lillabiddy (AUS) (nediym (IRE))
Race 8 - Hcp (C5) (1400m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:22.65
Prizemoney: $30,000
1
30/1
T: J O'Hara
R: Marc R Lerner (56)
30/1
4g bullbars (AUS) x dawninsky (NZ) (stravinsky (USA))
This nick: 6 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1
66/1
T: M W Walker
R: C K Ng (51.5)
66/1
7g beneteau (AUS) x sassy peg (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
3
1.2
20/1F
T: M W Walker
R: R Woodworth (55)
20/1F
4
1.3
25/1
T: J Lim
R: Zx Tan (53)
25/1
5g super easy (NZ) x sade (NZ) (savabeel (AUS))
5
3.3
20/1
T: C I Brown
R: V Duric (58)
20/1
4m blackfriars (AUS) x razzia (AUS) (scenic (IRE))
6
3.4
100/1
T: J Tan
R: C S Chin (56)
100/1
5g zacinto (GB) x perfect vision (NZ) (high chaparral (IRE))
7
4.2
150/1
T: K S Tan
R: J See (51.5)
150/1
8g battle paint (USA) x temptation (NZ) (deputy governor (USA))
8
5
150/1
T: K Y Young
R: M Ewe (56)
150/1
5g battle paint (USA) x lady limoncello (NZ) (handsome ransom (AUS))
9
5.8
60/1
T: J Ong
R: N Zyrul (56)
60/1
5g shaft (AUS) x touch of heart (AUS) (mukaddamah (USA))
10
6.1
200/1
T: S Gray
R: W W Cheah (56)
200/1
5g swiss ace (AUS) x show exhibit (AUS) (danehill (USA))
11
9.4
150/1
T: J Lim
R: S John (59)
150/1
6g niagara (AUS) x italian princess (NZ) (bertolini (USA))
12
9.9
150/1
T: L Khoo
R: R Munger (51.5)
150/1
5g raise the flag (GB) x stage flash (AUS) (lake coniston (IRE))
Race 9 - Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:10.26 (35.29)
Prizemoney: $50,000
1
40/1
T: J Ong
R: N Zyrul (55.5)
40/1
6g perfectly ready (AUS) x catalma (AUS) (old deuteronomy (USA))
Winning siblings: Morrie Ock,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
Buuraq (3)
12/1F
T: M Clements
R: L P Beuzelin (57.5)
12/1F
4g sweet orange (USA) x miss annaliese (NZ) (don eduardo (NZ))
3
0.3
50/1
T: M W Walker
R: J P Van Der Merwe (52.5)
50/1
9g o'reilly (NZ) x pretty (NZ) (pins (AUS))
2014 NZB Premier Yearling Sale
$100,000
Vendor: Waikato Stud Ltd
Buyer: Bjorn Baker Racing/Michael Wallace
4
0.8
30/1
T: T Fitzsimmons
R: V Duric (55.5)
30/1
5g stratum (AUS) x golden delicious (AUS) (made of gold (USA))
5
1.3
200/1
T: J Peters
R: Marc R Lerner (55)
200/1
5g not for sale (ARG) x malibu queen (ARG) (bernstein (USA))
6
1.8
100/1
T: L Khoo
R: T H Koh (50.5)
100/1
5g nadeem (AUS) x deecruz (NZ) (pins (AUS))
7
2
40/1
T: D Meagher
R: C S Chin (56)
40/1
8
2.5
100/1
T: R Le Grange
R: R Munger (54)
100/1
4g suggestive boy (ARG) x heda (ARG) (freud (USA))
9
3.3
66/1
T: D L Freedman
R: K A'isisuhairi (56)
66/1
10
3.4
150/1
T: J O'Hara
R: J See (54.5)
150/1
6g pins (AUS) x de lago lady (NZ) (encosta de lago (AUS))
11
6.2
66/1
T: J Lim
R: S John (56)
66/1
12
9
200/1
T: S Gray
R: W W Cheah (53)
200/1
7g jimmy choux (NZ) x dominatrix (AUS) (marauding (NZ))
Race 10 - Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 1:09.51 (34.52)
Prizemoney: $70,000
1
12/1F
T: D L Freedman
R: K A'isisuhairi (57)
12/1F
4g swiss ace (AUS) x tina (NZ) (danasinga (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.5
12/1
T: R Le Grange
R: V Duric (57)
12/1
3
0.6
80/1
T: D Meagher
R: R Woodworth (54.5)
80/1
5g show a heart (AUS) x purfectress (AUS) (jet spur (AUS))
4
2.1
100/1
T: C I Brown
R: Marc R Lerner (55.5)
100/1
5h valid stripes (ARG) x my chance (ARG) (american chance (USA))
5
2.6
60/1
T: M Clements
R: L P Beuzelin (58)
60/1
6g empire maker (USA) x last message (JPN) (jungle pocket (JPN))
6
3.1
60/1
T: C I Brown
R: J P Van Der Merwe (55.5)
60/1
5g redente (AUS) x shebang (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
3.9
100/1
T: S Burridge
R: W H Kok (50.5)
100/1
7g rip van winkle (IRE) x diamond rock (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
8
4.7
100/1
T: S Baertschiger
R: S Shafrizal (55.5)
100/1
5g zoustar (AUS) x queen of the falls (AUS) (general nediym (AUS))
9
5.5
150/1
T: M W Walker
R: K Hakim (54.5)
150/1
10
8.3
150/1
T: Ms D Logan
R: F Yusoff (55)
150/1
5g kuroshio (AUS) x larksong (AUS) (singspiel (IRE))
11
11.1
300/1
T: J Peters
R: M Kellady (54)
300/1
5g fastnet rock (AUS) x jolie's shinju (JPN) (jolie's halo (USA))
12
15.9
Burkaan (11)
400/1
T: Ms D Logan
R: I Azhar (54)
400/1
5g burgundy (NZ) x meranti (AUS) (woodman (USA))
Race 11 - Hcp (C5) (1100m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:05.66 (35.35)
Prizemoney: $30,000
1
14/1F
T: C T Kuah
R: C K Ng (55)
14/1F
4g itsmyluckyday (USA) x distant memories (USA) (wildcat heir (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.5
66/1
T: J O'Hara
R: S John (55.5)
66/1
6g snitzel (AUS) x gymea lily (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
3
4.5
66/1
T: J Peters
R: V Duric (58)
66/1
6g dalghar (FR) x appleton's lass (NZ) (woodbury lad (USA))
4
4.7
40/1
T: J Lim
R: L P Beuzelin (57.5)
40/1
5g cross traffic (USA) x starlight magic (USA) (marino marini (USA))
5
6.7
40/1
T: J O'Hara
R: Marc R Lerner (59)
40/1
6g pins (AUS) x disneyland (NZ) (o'reilly (NZ))
6
7.2
66/1
T: D Meagher
R: T Rehaizat (57.5)
66/1
8g publishing (AUS) x star hussar (AUS) (luskin star (AUS))
7
7.5
300/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (55)
300/1
4g burgundy (NZ) x lottery (NZ) (carnegie (IRE))
8
7.6
Decreto (11)
30/1
T: K Y Young
R: J P Van Der Merwe (53.5)
30/1
7g red giant (USA) x wandane (AUS) (danehill (USA))
9
8.6
Rumble (5)
500/1
T: L Dragon
R: I Azhar (58)
500/1
4g onemorenomore (AUS) x tura lura lu (AUS) (timber country (USA))
10
8.9
66/1
T: K Y Young
R: C S Chin (56)
66/1
6g star witness (AUS) x eckland (AUS) (spinning world (USA))
11
10.2
150/1
T: J Lim
R: T H Koh (49)
150/1
6g conatus (AUS) x our nicki (AUS) (falvelon (AUS))
12
11.2
40/1
T: D Meagher
R: R Woodworth (59)
40/1
5g all american (AUS) x anaruby (AUS) (anabaa (USA))
Race 12 - Hcp (C2) (1100m)
Class: Class 2 Track: Synthetic Time: 1:04.74 (34.97)
Prizemoney: $85,000
1
150/1
T: M W Walker
R: K Hakim (51.5)
150/1
6g sepoy (AUS) x pandoro de lago (IRE) (encosta de lago (AUS))
This nick: 16 runners; 13 winners; 1 SW. Details
2
0.8
25/1
T: D L Freedman
R: K A'isisuhairi (52.5)
25/1
6g reset (AUS) x sultah (AUS) (exceed and excel (AUS))
3
1.8
12/1F
T: Zl Mok
R: S John (52.5)
12/1F
5g rip van winkle (IRE) x options (NZ) (casual lies (USA))
4
3.1
200/1
T: D L Freedman
R: J P Van Der Merwe (54)
200/1
6g hard spun (USA) x lady of letters (AUS) (geiger counter (USA))
5
3.4
30/1
T: R Le Grange
R: V Duric (57)
30/1
6
3.9
50/1
T: J Peters
R: R Munger (53)
50/1
6g exceed and excel (AUS) x yesterday (AUS) (red ransom (USA))
7
4.1
100/1
T: S Burridge
R: W H Kok (50)
100/1
8g keano (NZ) x rosalba (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
4.2
100/1
T: S Gray
R: W W Cheah (50.5)
100/1
7g darci brahma (NZ) x miss elusive (AUS) (elusive quality (USA))
9
5.5
50/1
T: M W Walker
R: C K Ng (47)
50/1
6g o'reilly (NZ) x pin up (NZ) (pins (AUS))
10
6
500/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (53.5)
500/1
11
6.8
60/1
T: D Meagher
R: C S Chin (51)
60/1
7g bachelor duke (USA) x justawins (NZ) (stark south (USA))
12
7.6
200/1
T: C I Brown
R: Marc R Lerner (56)
200/1
8g magnus (AUS) x subprime (AUS) (dubai destination (USA))
Race 13 - Hcp (C4) (1000m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 0:59.62 (40.46)
Prizemoney: $50,000
1
30/1
T: D Koh
R: K Hakim (52)
30/1
7g dylan thomas (IRE) x joie de lago (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Pella, The Albany Express,
This nick: 10 runners; 7 winners; 1 SW. Details
2
0.3
16/1F
T: D L Freedman
R: W H Kok (53)
16/1F
4g wandjina (AUS) x oak park (AUS) (more than ready (USA))
3
0.6
40/1
T: D L Freedman
R: K A'isisuhairi (55)
40/1
4g per incanto (USA) x kaycent (NZ) (towkay (AUS))
2019 NZB Karaka Book 2
Vendor: Ardsley Stud Limited
Buyer: Psd, Res $50,000
2019 NZB Ready To Run Sale
Vendor: Prima Park
Buyer: Psd, Res $100,000
4
1.1
200/1
T: D Meagher
R: C S Chin (51)
200/1
7m foxwedge (AUS) x calming (AUS) (zeditave (AUS))
5
1.3
40/1
T: R Le Grange
R: R Munger (54)
40/1
5g written tycoon (AUS) x annesong (AUS) (rubiton (AUS))
6
1.8
50/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (52.5)
50/1
6g i am invincible (AUS) x aaleyah (AUS) (ferocity (AUS))
7
2.1
200/1
T: M W Walker
R: C K Ng (51.5)
200/1
5g hinchinbrook (AUS) x bionic girl (AUS) (exceed and excel (AUS))
8
3.1
30/1
T: M Clements
R: L P Beuzelin (55)
30/1
4g iffraaj (GB) x always happy (USA) (aldebaran (USA))
9
3.2
100/1
T: J Lim
R: S John (56.5)
100/1
10g kaphero (AUS) x ellexcell (AUS) (octagonal (NZ))
10
4.5
30/1
T: J Tan
R: Marc R Lerner (56)
30/1
6g nicconi (AUS) x mi chiamo (AUS) (catbird (AUS))
11
5.8
Ottawa (4)
150/1
T: J Peters
R: J P Van Der Merwe (55.5)
150/1
7g foxwedge (AUS) x marie soleil (USA) (louis quatorze (USA))
12
6.3
200/1
T: J Ong
R: N Zyrul (54)
200/1
6g gingerbread man (AUS) x rich resource (AUS) (chanteclair (AUS))
Race 14 - Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:10.44 (36.28)
Prizemoney: $50,000
1
100/1
T: D Meagher
R: R Woodworth (59)
100/1
Winning siblings: Quick Thinker, Seasons, Yulong Code,
This nick: 11 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
1.3
30/1
T: C I Brown
R: V Duric (56.5)
30/1
5g not for sale (ARG) x lunacion (ARG) (petit poucet (GB))
3
2.3
20/1
T: J Ong
R: N Zyrul (53)
20/1
4g tavistock (NZ) x hasta la brahma (NZ) (darci brahma (NZ))
4
3.3
Gamely (9)
40/1
T: Ms D Logan
R: K Hakim (50.5)
40/1
5g golden archer (AUS) x tiny temptress (AUS) (favorite trick (USA))
5
3.8
100/1
T: M Clements
R: L P Beuzelin (58.5)
100/1
10g magic albert (AUS) x cora (IRE) (machiavellian (USA))
6
4.1
20/1F
T: R Le Grange
R: R Munger (56.5)
20/1F
5g lonhro (AUS) x moderate (AUS) (commands (AUS))
6
4.1
400/1
T: J Tan
R: R Iskandar (52.5)
400/1
5m all too hard (AUS) x stellamac (AUS) (mull of kintyre (USA))
8
4.9
50/1
T: S Burridge
R: W H Kok (56)
50/1
8g snitzel (AUS) x layette (AUS) (thunder gulch (USA))
9
5.7
25/1
T: S Gray
R: W W Cheah (53.5)
25/1
6g pins (AUS) x red delicious (NZ) (rustington (AUS))
10
5.8
150/1
T: J Saimee
R: M Nizar (50)
150/1
4g ocean park (NZ) x chico (NZ) (high chaparral (IRE))
11
7.6
500/1
T: D Koh
R: T H Koh (52)
500/1
5g redoute's choice (AUS) x magic briar (NZ) (thorn park (AUS))
12
10.6
200/1
T: T Fitzsimmons
R: J P Van Der Merwe (53)
200/1
4g giant's steps (ARG) x malala (NZ) (thewayyouare (USA))
* Nick figures are for Australasia.