Breednet Results
Wednesday, March 27
Tuesday, March 26
Sunday, March 24
Saturday, March 23
Friday, March 22
Thursday, March 21
Wednesday, March 20
Tuesday, March 19
Sunday, March 17
Saturday, March 16
Friday, March 15
Thursday, March 14
Wednesday, March 13
SCOTTSVILLE - Sunday, July 25
1
T: Frank Robinson
R: D Dillon (132)
2
0.8
T: Robbie/sha Hill
R: Jarred Lee Samuel (132)
3
1.9
T: Gareth (jnr)
R: A Mgudlwa (132)
4
2.7
T: Garth Puller
R: Lyle Hewitson (132)
5
8.8
T: Alyson Wright
R: Serino Moodley (132)
6
11.1
T: Glen Kotzen
R: K Melo (132)
7
14.1
T: Michael Roberts
R: Rachel Venniker (123)
1
T: Michael Roberts
R: Serino Moodley (132)
2
0.1
T: Matthys Odendaal
R: Nicholas Patel (127)
3
0.6
T: Yogas Govender
R: Eric Saziso Ngwane (126)
4
2
T: Wendy Whitehead
R: D Dillon (132)
5
2.8
T: Kumaran Naidoo
R: Thabiso Gumede (122)
6
3.6
T: Mark Dixon
R: K Melo (126)
7
4.4
T: Dennis Drier
R: S Veale (126)
8
4.8
T: Wendy Whitehead
R: Donald Geerthsen (123)
9
5.7
T: Michael Roberts
R: Rachel Venniker (123)
10
8.1
T: Michael Roberts
R: Richard Fourie (126)
11
8.7
T: Matthys Odendaal
R: Wiseman Sphesihle Njokwe (118)
12
10
T: Carl Hewitson
R: Kaidan Brewer (123)
13
10.3
T: Michael Roberts
R: Khanya Sakayi (126)
14
11.4
T: Paul Gadsby
R: Ashton Arries (126)
15
12
T: Kumaran Naidoo
R: Jarred Lee Samuel (126)
16
13.4
T: Dennis Drier
R: Tristan Godden (126)
1
T: Gavin Van Zyl
R: Warren Kennedy (123)
2
0.3
T: Justin Snaith
R: Richard Fourie (123)
3
1.6
T: Gareth (jnr)
R: Marco V'Rensburg (132)
4
2.9
T: Nathan Kotzen
R: Muzi Yeni (132)
5
3.7
T: Mark Dixon
R: Gabriel Pieterse (123)
6
4
T: Julie Guthrie
R: Thabiso Gumede (129)
7
7.8
T: Gareth (jnr)
R: A Mgudlwa (123)
8
8
T: Lowan Denysschen
R: K Melo (132)
9
8.8
T: Doug Campbell
R: Tristan Godden (123)
10
11.2
T: Doug Campbell
R: D Dillon (125)
11
13.3
T: Kumaran Naidoo
R: Rachel Venniker (115)
12
15.8
T: Louis Goosen
R: Serino Moodley (123)
13
17.8
T: Gavin Van Zyl
R: B Jacobson (123)
14
27.6
T: Lola Crawford
R: Eric Saziso Ngwane (132)
15
39.1
T: Lola Crawford
R: Khanya Sakayi (132)
1
T: Lezeanne Forbes
R: S Veale (132)
2
0.3
T: Willem Nel
R: K Melo (132)
3
0.7
T: Sean Tarry
R: Lyle Hewitson (132)
4
1.2
T: Gavin Van Zyl
R: Warren Kennedy (132)
5
2.5
T: Julie Guthrie
R: Richard Fourie (132)
6
2.8
T: Shane Humby
R: D Dillon (132)
7
3.7
T: Duncan Howells
R: Muzi Yeni (132)
8
8.5
T: Gareth (jnr)
R: Marco V'Rensburg (132)
9
9.8
T: Kumaran Naidoo
R: Thabiso Gumede (118)
10
10.8
T: Louis Goosen
R: Gabriel Pieterse (123)
11
19.2
T: Lola Crawford
R: Khanya Sakayi (132)
1
T: Gareth (jnr)
R: Marco V'Rensburg (128)
2
0.3
T: Gareth (jnr)
R: Lyle Hewitson (127)
3
1.7
T: Corinne Bestel
R: Richard Fourie (133)
4
2.3
T: Peter Muscutt
R: Rachel Venniker (122)
5
2.5
T: Clinton Binda
R: Gabriel Pieterse (127)
6
2.7
T: Louis Goosen
R: Kaidan Brewer (126)
7
3
T: Peter Muscutt
R: D Dillon (137)
8
8
T: Gary Rich
R: Malesela Katjedi (106)
9
106
T: Michael Miller
R: Jabu Jacobs (119)
1
T: Glen Kotzen
R: Muzi Yeni (122)
2
1.1
T: Glen Kotzen
R: Kaidan Brewer (116)
3
1.4
T: Louis Goosen
R: Warren Kennedy (131)
4
1.7
T: Robbie/sha Hill
R: Serino Moodley (128)
5
2.2
T: Dean Kannemeyer
R: K Melo (133)
6
2.5
T: Matthys Odendaal
R: Nicholas Patel (115)
7
4.3
T: Garth Puller
R: Lyle Hewitson (127)
8
4.7
T: Gareth (jnr)
R: A Mgudlwa (115)
9
5.7
T: Willem Nel
R: Richard Fourie (123)
10
5.8
T: Vaughan Marshall
R: S Veale (128)
1
T: Sean Tarry
R: Lyle Hewitson (128)
2
2.8
T: Gary Rich
R: Thabiso Gumede (131)
3
3.4
T: Michael Roberts
R: Serino Moodley (121)
4
3.9
T: Patrick Lunn
R: K Melo (132)
5
4.2
T: Willem Nel
R: Richard Fourie (127)
6
4.3
T: Gareth (jnr)
R: Warren Kennedy (128)
7
4.6
T: Lezeanne Forbes
R: Tristan Godden (130)
8
5.4
T: Gareth (jnr)
R: Marco V'Rensburg (126)
9
6.7
T: Shane Humby
R: Donald Geerthsen (111)
10
7.5
T: Garth Puller
R: A Mgudlwa (123)
11
7.8
T: Robbie/sha Hill
R: Jarred Lee Samuel (123)
12
10.3
T: Lezeanne Forbes
R: S Veale (126)
1
T: Nathan Kotzen
R: Muzi Yeni (128)
2
1.9
T: Garth Puller
R: Rachel Venniker (125)
3
2.2
T: Dean Kannemeyer
R: K Melo (131)
4
2.5
T: Lezeanne Forbes
R: S Veale (120)
5
3.6
T: Michael Roberts
R: Serino Moodley (127)
6
4.4
T: Paul Lafferty
R: Warren Kennedy (125)
7
4.6
T: Gareth (jnr)
R: Khanya Sakayi (130)
8
6.2
T: Wendy Whitehead
R: Jabu Jacobs (128)
9
8.7
T: Gareth (jnr)
R: A Mgudlwa (123)
10
12.2
T: Lezeanne Forbes
R: Kaidan Brewer (123)
11
12.7
T: Louis Goosen
R: Eric Saziso Ngwane (118)
12
13.2
T: Lola Crawford
R: Lyle Hewitson (115)
1
T: Lezeanne Forbes
R: Tristan Godden (131)
2
0.3
T: Dean Kannemeyer
R: K Melo (123)
3
1.6
T: Matthys Odendaal
R: Marco V'Rensburg (130)
4
2.7
T: Michael Roberts
R: Rachel Venniker (126)
5
4.1
T: Dennis Drier
R: S Veale (129)
6
4.2
T: Dennis Drier
R: Serino Moodley (125)
7
4.5
T: Wendy Whitehead
R: D Dillon (123)
8
5
T: Glen Kotzen
R: Richard Fourie (130)
9
5.4
T: Garth Puller
R: Lyle Hewitson (130)
10
5.9
T: Mark Dixon
R: A Mgudlwa (127)
11
6.7
T: Gareth (jnr)
R: Thabiso Gumede (111)
12
9.5
T: Gavin Van Zyl
R: Warren Kennedy (132)
* Nick figures are for Australasia.