Breednet Results

WAGGA - Sunday, January 26

Race 1 - Valet Park & Fly Plate (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:37.49 (38.59)
Prizemoney: $22,000
1
9/4F
T: Mark Gee
R: B P Ward (57.5)
9/4F
3g The Brothers War (USA) x Moorings Capital (Song Of Tara (IRE))
2
1.8
13/4
T: T & P Vigouroux
R: Qin Yong (57)
13/4
4g Zariz x Scenic Review (Scenic (IRE))
3
2.1
Wiseman (11)
11/4
T: D & B Hayes & T Dabernig
R: B Mc Dougall (55)
11/4
3g Zebedee (GB) x Star In The East (Secret Savings (USA))
4
4.1
16/1
T: K A Davison
R: B Murphy (59)
16/1
6g Written Tycoon x Cosima's Dream (Nediym (IRE))
5
4.5
20/1
T: G J Colvin
R: Brock Ryan (56.5)
20/1
4g Pierro x Cymbal (Commands )
6
6.0
15/2
T: Lauri Parker
R: M A Cahill (57.5)
15/2
7
6.5
100/1
T: C Heywood
R: B Vale (56.5)
100/1
5g Stryker x Unveiled (Encosta De Lago )
8
7.0
60/1
T: T G Sutherland
R: Tyler Schiller (54.5)
60/1
5g Red Arrow x Take Care (USA) (Gulch (USA))
9
7.1
30/1
T: C Heywood
R: Josh Richards (59)
30/1
5g Purrealist x Chafia (Al Maher )
10
7.9
16/1
T: D P Blundell
R: Ms K Nisbet (57)
16/1
4m Dream Ballad x Dolphin Express (Dolphin Street (FR))
11
11.8
20/1
T: Danielle Seib
R: Ms W Costin (56.5)
20/1
4g Fiorente (IRE) x Vonharp (Danehill Dancer (IRE))
Race 2 - Viewco Glass Aus Day Cup-Bm58 (2000m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 2:03.20 (38.00)
Prizemoney: $22,000
1
11/4
T: T G Sutherland
R: Tyler Schiller (57.5)
11/4
2
2.0
7/1
T: Steven Wilson
R: Brock Ryan (57)
7/1
4m Lope De Vega (IRE) x Moonline Dancer (Danehill Dancer (IRE))
3
5.5
15/8F
T: Luke Pepper
R: Simon Miller (60)
15/8F
5g Foxwedge x Mo Cuishle (Galileo (IRE))
4
8.6
14/1
T: M D Sparrow
R: Ellen Hennessy (52)
14/1
6g Oratorio (IRE) x Catgut (Octagonal (NZ))
5
8.8
30/1
T: T G Sutherland
R: B Murphy (54)
30/1
7g Eighth Wonder (NZ) x Pete's Choice (NZ) (Istidaad (USA))
6
10.3
14/1
T: K P Weir
R: Ms K Nisbet (55.5)
14/1
5g Zoffany (IRE) x Bold Shift (Night Shift (USA))
7
12.3
25/1
T: B Joseph & P & M Jones
R: Aaron Sweeney (58.5)
25/1
8
12.6
Tezoff (7)
20/1
T: S B Hill
R: B P Ward (55.5)
20/1
4g Zoffany (IRE) x Looney Lill (Danehill Star )
9
90.4
15/4
T: G M Brown
R: M A Cahill (61)
15/4
Race 3 - Red Steer Hotel Motel Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:11.57 (36.53)
Prizemoney: $22,000
1
5/4F
T: Mark Gee
R: Damon Budler (56)
5/4F
4m Smart Missile x Breaking News (Brief Truce (USA))
2
1.0
20/1
T: Ms S McDonald
R: Tyler Schiller (52.5)
20/1
5m Red Dazzler x Orbital Miss (More Than Ready (USA))
3
2.0
4/1
T: Heath Maclean
R: B Mc Dougall (57)
4/1
4
2.7
11/4
T: Lauri Parker
R: M A Cahill (56)
11/4
3f Smart Missile x Pocket Power (USA) (Giant's Causeway (USA))
5
4.0
40/1
T: T G Sutherland
R: Brock Ryan (54)
40/1
3f Nicconi x Mrs Menzies (Commands )
6
4.2
30/1
T: T G Sutherland
R: B Murphy (54)
30/1
6m Shrapnel x Natural Time (Naturalism (NZ))
7
4.3
50/1
T: N J Osborne
R: Ms W Costin (54.5)
50/1
3f Smart Missile x Miss Bax (Canny Lad )
8
4.8
15/1
T: Mitchell Beer
R: Simon Miller (57)
15/1
4m Dawn Approach (IRE) x Rule The Waves (King's Best (USA))
9
6.4
10/1
T: W G Carroll
R: R Bensley (55)
10/1
4m Star Witness x Montecatini (Marauding (NZ))
10
9.9
60/1
T: Ms E Haworth
R: B Vale (54)
60/1
4m God's Own x Maikochan (Danehill Dancer (IRE))
Race 4 - Keough Plant Hire Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:11.72 (36.43)
Prizemoney: $22,000
1
11/8F
T: Matthew Dale
R: Brodie Loy (57.5)
11/8F
3g Denman x Offer It Up (Commands )
2
0.2
8/1
T: D P Blundell
R: B Mc Dougall (58)
8/1
5g Zariz x Matagot (Night Shift (USA))
3
1.5
11/4
T: P J Morgan
R: M A Cahill (58)
11/4
4g Shaft x Acertaindee (Snaadee (USA))
4
1.6
9/2
T: T G Sutherland
R: Tyler Schiller (55.5)
9/2
5
2.9
10/1
T: R Weston & J Nisbet
R: Ms K Nisbet (55)
10/1
5g Krupt x Portland Pacific (Portland Player (NZ))
6
5.4
50/1
T: M D Sparrow
R: M Heagney (59)
50/1
4g Big Brown (USA) x Eagle Jan (Anabaa (USA))
7
5.9
25/1
T: K P Weir
R: B P Ward (55)
25/1
3g Roman Emperor (NZ) x White (Danasinga )
8
6.0
60/1
T: K P Weir
R: Ms W Costin (55)
60/1
3g Krupt x Mythical Candi (Nadeem )
9
9.2
100/1
T: D P Blundell
R: R Bensley (57)
100/1
4g Ad Valorem (USA) x Scarlett Ribbon (Somethingdifferent (USA))
10
9.4
30/1
T: A L McRae
R: G Castillo (55)
30/1
7g Star Witness x Effortless (Al Maher )
11
12.6
80/1
T: T G Sutherland
R: B Murphy (57.5)
80/1
12
15.8
50/1
T: Mitchell Beer
R: Ms A Masters (57.5)
50/1
3g Canford Cliffs (IRE) x Orphan (Tiger Hill (IRE))
Race 5 - Thank You Allan Hull Hcp (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:23.69 (37.43)
Prizemoney: $22,000
1
7/4F
T: D & B Hayes & T Dabernig
R: B Mc Dougall (58.5)
7/4F
4g Nicconi x Emilyjoy (Danehill Dancer (IRE))
Winning siblings: Emconi, Keep Happy, My Aim Is True,
2
2.8
9/4
T: N F Gardner
R: Brock Ryan (59)
9/4
4g Dreamscape x Shout It Out (Alert (ARG))
3
3.0
4/1
T: J M Cleary
R: M A Cahill (55)
4/1
3f So You Think (NZ) x Secover (Danehill (USA))
4
3.2
Awadhi (7)
16/1
T: D P Blundell
R: Ms W Costin (54)
16/1
5m Dream Ballad x Shirmal (Desert King (IRE))
5
3.5
9/1
T: Mitchell Beer
R: Ellen Hennessy (54)
9/1
3g Zacinto (GB) x Condover (NZ) (King's Chapel )
6
5.4
40/1
T: G Dimitropoulos
R: B P Ward (54)
40/1
5g Strada x Iron Maid (Marechal )
7
6.0
40/1
T: Gregory O'Neill
R: B Murphy (54)
40/1
4m Sun Of May x Skiwi (NZ) (Prized (USA))
8
6.5
100/1
T: G D'Altorio
R: M Travers (54.5)
100/1
7g Strada x Here To Eternity (Bellotto (USA))
9
6.6
60/1
T: M D Sparrow
R: M Heagney (55)
60/1
7g Golden Snake (USA) x Our Serafina (Desert Prince (IRE))
10
7.2
40/1
T: T G Sutherland
R: Tyler Schiller (54)
40/1
5g Bon Hoffa x Willendorf (Royal Academy (USA))
11
8.3
12/1
T: R Weston & J Nisbet
R: Ms K Nisbet (58)
12/1
4m Stratum x Sister Rose (Rosedale (USA))
Race 6 - Adams Kenneally White & Co Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.14 (35.46)
Prizemoney: $22,000
1
Bro (9)
9/1
T: D J Rolfe
R: M A Cahill (56)
9/1
3g Sizzling x Tantra (Royal Academy (USA))
2
0.1
6/1
T: Craig Weeding
R: J Duffy (56)
6/1
2c Delago Deluxe x Hot Show (Snitzel )
3
1.4
5/2F
T: R Weston & J Nisbet
R: Ms K Nisbet (57)
5/2F
4
1.5
Ateall (7)
11/2
T: Ms A Smith
R: Brodie Loy (56)
11/2
3g Eyeful x Allates (Fusaichi Pegasus (USA))
5
1.9
8/1
T: N F Gardner
R: Aaron Sweeney (56)
8/1
3f Fighting Sun x In A Whisper (Real Quiet (USA))
6
3.8
60/1
T: Ms E Haworth
R: Simon Miller (56)
60/1
7
4.7
11/1
T: Ms S McDonald
R: M Travers (59)
11/1
5m Big Brown (USA) x Russky Hustler (Hussonet (USA))
8
4.8
30/1
T: P A Sweeney
R: Tyler Schiller (54.5)
30/1
9
5.0
15/1
T: C Heywood
R: Ms A Masters (56)
15/1
6m O'Lonhro x Sector (Encosta De Lago )
10
5.4
30/1
T: T G Sutherland
R: B Murphy (58.5)
30/1
11
7.9
9/2
T: Mark Gee
R: B P Ward (56.5)
9/2
12
10.3
100/1
T: D P Blundell
R: M Heagney (56)
100/1
5m Strategic x Scarlett Ribbon (Somethingdifferent (USA))
Race 7 - A Malone Constructions Hcp (1000m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 0:57.60 (34.59)
Prizemoney: $22,000
1
4/1
T: Doug Gorrel
R: Ms K Nisbet (54)
4/1
6m Red Arrow x Beldara (Blevic )
Winning siblings: Bomber Bob, Salton Sea, Trading Post,
2
1.0
7/1
T: S Spackman
R: J Duffy (54.5)
7/1
5m Moshe x Takook (Keltrice )
3
1.3
15/2
T: Doug Gorrel
R: Simon Miller (57.5)
15/2
6g Exceed And Excel x Joleur (Bite The Bullet (USA))
4
1.5
5/4F
T: J M Cleary
R: Ellen Hennessy (53.5)
5/4F
4m Swiss Ace x Regal Kiss (Royal Academy (USA))
5
1.7
7/1
T: Heath Maclean
R: B Mc Dougall (61)
7/1
6
2.0
15/1
T: G J Colvin
R: Brock Ryan (54)
15/1
8g Zariz x Selma (Thunder Gulch (USA))
7
3.3
9/1
T: P A Sweeney
R: Tyler Schiller (52)
9/1
8
4.6
50/1
T: T G Sutherland
R: B Murphy (54)
50/1
8g Dane Shadow x Explicit Vixen (General Nediym )
Race 8 - Jupiter Motors (Bm58) (1200m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:11.06 (36.10)
Prizemoney: $22,000
1
7/2
T: T G Sutherland
R: Damon Budler (59)
7/2
5g Bon Hoffa x Defacto (Viscount )
2
1.0
4/1
T: D & B Hayes & T Dabernig
R: B Mc Dougall (57.5)
4/1
3g Equiano (FR) x Pet Monster (Starcraft (NZ))
3
1.3
11/4F
T: S Spackman
R: M A Cahill (58)
11/4F
3g Cluster x Kitty Cash (Secret Savings (USA))
4
1.9
8/1
T: Luke Pepper
R: Simon Miller (56)
8/1
4m Written Tycoon x Scantily (Al Maher )
5
2.0
Geileis (12)
40/1
T: Andrew Dale
R: R Bensley (55)
40/1
7m Casino Prince x Skibo Castle (Carnegie (IRE))
6
2.1
25/1
T: Luke Pepper
R: Aaron Sweeney (57)
25/1
8g Ready's Image (USA) x La Dame Rouge (Belong To Me (USA))
7
2.6
8/1
T: G J Colvin
R: J Duffy (59.5)
8/1
4g Zariz x Jesse's Miss (Street Cry (IRE))
8
2.9
5/1
T: W G Carroll
R: Tyler Schiller (58)
5/1
9
4.1
80/1
T: G D'Altorio
R: M Travers (55)
80/1
10
7.5
Foxlike (14)
25/1
T: K P Weir
R: Ms K Nisbet (56)
25/1
6g Foxwedge x Trumps (Catrail (USA))