Breednet Results

YEA - Saturday, November 16

Race 1 - Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:21.10
Prizemoney: $3,500
1
9/10F
T: Kelvin Southey
R: Shaun Cooper (67)
9/10F
4g Anacheeva x Bold Cheree (Nediym (IRE))
2
0.3
5/1
T: G C Strang
R: Ms D Walker (67)
5/1
3
5.3
Oberon (1)
16/1
T: Ms U Clark
R: Tim Grace (67)
16/1
9g Henrythenavigator (USA) x Plain Crazy (Bite The Bullet (USA))
4
6.5
5/2
T: T Kilgower
R: Maxwell Keenan (67)
5/2
5g Gonski x Jury (Legal Opinion )
5
9.0
4/1
T: Ms B Bamford
R: Mr G Brunsdon (65)
4/1
4m Redente x Rosebud Avenue (Keep The Faith )
Race 2 - Rst Trophy (2) (1300m)
Class: Restricted Track: Good(3) Time: 1:20.03
Prizemoney: $3,800
1
7/2
T: Glenn Cross
R: Caitlin King (69.5)
7/2
Winning siblings: Heyington Place,
2
1.0
11/4F
T: A W Keenan
R: Maxwell Keenan (64)
11/4F
5m Barely A Moment x Leica Belle (Leica Kenmare )
3
2.5
16/1
T: Ms B Bamford
R: Mr G Brunsdon (65)
16/1
7g Redente x Rosebud Avenue (Keep The Faith )
4
2.7
8/1
T: Kelvin Southey
R: Tim Grace (63.5)
8/1
6m Ready's Image (USA) x Arundel (Canny Lad )
5
2.9
25/1
T: N T Robb
R: Ms T Johnson (61)
25/1
9g Bel Esprit x Tulla Lass (Danzero )
6
3.4
11/4
T: D F Hill
R: Ms C Pace (64.5)
11/4
6m Barton Gate x Spectra Bay (Spectrum (IRE))
7
3.5
13/2
T: S G Noble
R: Samantha Noble (63.5)
13/2
5m Excelebration (IRE) x Flavin (USA) (Dynaformer (USA))
8
3.9
10/1
T: D P Dwyer
R: Shaun Cooper (64)
10/1
9
5.1
Jocks (3)
6/1
T: Kasey Wilson
R: Ms M Morris (64.5)
6/1
5g Toorak Toff x Smock (Commands )
10
6.4
25/1
T: R A Hockley
R: Chelsea Heard (60)
25/1
7g Strategic Maneuver x Aanadel Star (King Of Prussia )
Race 3 - Trophy Race (1300m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:21.57
Prizemoney: $4,000
1
9/1
T: P W Boag
R: Caitlin King (63)
9/1
8m Presence x Almoner (Zorro's Lad )
2
0.3
7/2
T: P L Caboche
R: Shaun Cooper (66)
7/2
7g Hussonet (USA) x Ambika (Indian Danehill (IRE))
3
1.3
3/1
T: B M Cole
R: Ms C Pace (63)
3/1
7g Purrealist x Snipitoff (Snippets )
4
1.5
9/4F
T: A W Keenan
R: Maxwell Keenan (63.5)
9/4F
5m Danesis (IRE) x Sandgate (USA) (Giacomo (USA))
5
2.0
3/1
T: R J Linnell
R: Ms D Walker (67.5)
3/1
7g Bon Hoffa x Sweet Bea (Catbird )
6
2.2
8/1
T: Timothy Grace
R: Tim Grace (66.5)
8/1
6m Von Costa De Hero x Miss Londolozi (Rock Of Gibraltar (IRE))
7
2.4
14/1
T: R W Green
R: Ms T Johnson (65)
14/1
10g Lonhro x Melodramas (Commands )
8
3.6
20/1
T: I G Virtue
R: Mr R Kirkpatrick (66.5)
20/1
7g Flying Spur x Lady Succeed (JPN) (Brian's Time (USA))
9
5.4
9/1
T: Glenn Cross
R: Ms M Morris (66)
9/1
6g May'haab x Woolwich Woman (Quest For Fame (GB))
10
6.4
11/1
T: T Kilgower
R: Samantha Noble (63)
11/1
7m Lago Delight x Tina's Way (Quick Score )
Race 4 - Trophy Race (2140m)
Class: Open Track: Firm(2) Time: 2:15.20
Prizemoney: $4,200
1
6/1
T: Ms A Goble
R: Chelsea Heard (72)
6/1
11g Delago Brom x M'lady Fonteyn (NZ) (Zabeel (NZ))
Winning siblings: Bacchanal Woman,
2
3.0
16/1
T: G C Strang
R: Ms D Walker (63.5)
16/1
9g Stockade x Ariose Belle (Singspiel (IRE))
3
3.3
3/1
T: Anthony Barber
R: Mr C Kirkpatrick (66)
3/1
4
5.0
9/4F
T: B M Cole
R: Ms C Pace (66.5)
9/4F
8g Kinjite (NZ) x Kashulator (NZ) (Kashani (USA))
5
5.8
12/1
T: T Kilgower
R: Shaun Cooper (63)
12/1
6g Danesis (IRE) x Our Tintola (Show A Heart )
6
7.3
11/4
T: Jack Laing
R: Maxwell Keenan (68)
11/4
4g Unencumbered x Miss Jinx (Flying Spur )
7
7.4
16/1
T: R Gillahan
R: Ms M Morris (67)
16/1
10g Kempinsky x Oh Joy (Ark Regal (NZ))
8
7.8
30/1
T: R J Linnell
R: Tim Grace (63)
30/1
6g Arlington x Buchanan Girl (Lion Hunter )
9
8.2
20/1
T: Shelley Kirkpatrick
R: Mr R Kirkpatrick (68.5)
20/1
9g Postponed (USA) x Lady Mulroy (Encosta De Lago )
10
8.5
9/1
T: D P Dwyer
R: Caitlin King (63)
9/1
6m Star Witness x Love Train (Carnegie (IRE))
Race 5 - Rst Trophy (3) (1600m)
Class: Restricted Track: Firm(2) Time: 1:38.80
Prizemoney: $3,800
1
13/4
T: Ms A Vanderfeen
R: Mr C Kirkpatrick (70)
13/4
5g Zoffany (IRE) x Spring Falls (Giant's Causeway (USA))
Winning siblings: Mariah's Magic, Stryker Queen,
2
3.0
13/8F
T: Kelvin Southey
R: Shaun Cooper (65)
13/8F
6m Artie Schiller (USA) x Skywonkie (Spectrum (IRE))
3
3.2
4/1
T: Anthony Cosgriff
R: Caitlin King (67)
4/1
6g Red Giant (USA) x Telepathy (Conatus )
4
8.2
12/1
T: T Kilgower
R: Maxwell Keenan (64.5)
12/1
7g Excellent Art (GB) x Tigerpuss (Hold That Tiger (USA))
5
8.9
4/1
T: D P Dwyer
R: Ms C Pace (64)
4/1
5g Lucas Cranach (GER) x Lady Dancer (Danehill Dancer (IRE))
6
9.3
15/1
T: R Gillahan
R: Tim Grace (66.5)
15/1
7
9.5
20/1
T: Ms E Giggins
R: Ms D Walker (64.5)
20/1
5m Dane Shadow x Deltarara (Danachenka )
Race 6 - Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Firm(2) Time: 1:40.57
Prizemoney: $3,500
1
Malonga (10)
14/1
T: R E Laing
R: Ms M Morris (65)
14/1
4m Polanski x Maquina (Archway (IRE))
2
0.1
2/1F
T: Ms A Vanderfeen
R: Mr C Kirkpatrick (67)
2/1F
5g Pierro x Our Dancing Babe (USA) (Belong To Me (USA))
3
1.6
Lagona (9)
8/1
T: Ms C Martindale
R: Caitlin King (65)
8/1
4m Instinction x Fashion Gala (Encosta De Lago )
4
3.8
6/1
T: Ms H White
R: Ms T Johnson (63)
6/1
6m King Cugat (USA) x Estrada Do Lago (Royal Academy (USA))
5
4.1
Kiria (8)
2/1F
T: Kelvin Southey
R: Shaun Cooper (65)
2/1F
5m Pluck (USA) x Madame Admiral (Commands )
6
5.6
Erodude (11)
12/1
T: Ms D Nardino
R: Maxwell Keenan (67)
12/1
7g Ladoni (GB) x Erotunda (Savoire Vivre (GB))
7
5.8
9/1
T: Ms A Goble
R: Chelsea Heard (62)
9/1
4m Jungle Ruler x More Than A Woman (Puissance (GB))
8
8.3
20/1
T: N T Robb
R: Ms D Walker (67)
20/1
6g Delightful Choice x Snowfield (Jugah (USA))
9
10.6
20/1
T: E J Bourke
R: J Eady (67)
20/1
8g Clangalang x Impudent (Xaar (GB))