Breednet Results

NARACOORTE - Sunday, May 2

Race 1 - Combined Carriers Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:59.19
Prizemoney: $14,800
1
5/1
T: Ms J Giles
R: Eran Boyd (55.5)
5/1
3f host (CHI) x nelcitus (AUS) (adam (AUS))
Winning siblings: Hi Smokey, Panzer Princess,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
45/10
T: L A Creek
R: Jacob Opperman (54)
45/10
3f brazen beau (AUS) x symphony miss (AUS) (distant music (USA))
3
2.8
16/10F
T: D R Jolly
R: Kayla Crowther (55.5)
16/10F
3f zebedee (GB) x toff i am (AUS) (de beers (NZ))
4
2.9
12/1
T: S & J Jaensch
R: Ms E Finnegan (58)
12/1
4g atomic (AUS) x keetimo (AUS) (akhadan (AUS))
5
4.7
30/1
T: Ms J Gow-Whyte
R: Angus Chung (53)
30/1
5m kaphero (AUS) x kyeema (AUS) (centre stalls (IRE))
6
5
20/1
T: J F Macmillan
R: Sophie Logan (55.5)
20/1
3f stryker (AUS) x dolphete (AUS) (dolphin street (FR))
7
5.1
5/1
T: P F Ryan
R: Ben Price (53.5)
5/1
3f street boss (USA) x elite ateates (AUS) (exceed and excel (AUS))
8
5.9
11/1
T: Andrew Bobbin
R: Ms C Puls (55.5)
11/1
3f dawn approach (IRE) x dasilva (AUS) (choisir (AUS))
9
9.8
100/1
T: R V Nicholson
R: Ellis Wong (52)
100/1
4m sunday knight (AUS) x barents sea (USA) (sea hero (USA))
10
20
20/1
T: D N Kolpin
R: R J Hurdle (58)
20/1
4g atomic (AUS) x mareology (AUS) (marechal (AUS))
Race 2 - Elders Mdn Hcp (1430m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:28.88
Prizemoney: $14,800
1
8/1
T: S & J Jaensch
R: Eran Boyd (54.5)
8/1
4m mawingo (GER) x gold eliza (AUS) (west quest (CAN))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
45/10
T: Jake Stephens
R: Ms C Lions (57)
45/10
5m fiorente (IRE) x drunken sister (AUS) (bianconi (USA))
3
2.8
2/1F
T: L A Creek
R: Jacob Opperman (57)
2/1F
4
3.3
35/10
T: J Dodgson
R: Kayla Crowther (56.5)
35/10
3g arlington (AUS) x surf fest (AUS) (catcher in the rye (IRE))
5
4.9
11/1
T: Grant Young
R: Sophie Logan (54.5)
11/1
3g turffontein (AUS) x pangani (AUS) (pins (AUS))
6
6.3
55/10
T: Kaye Edwards
R: Anna Jordsjo (54)
55/10
7
6.9
8/1
T: S & J Jaensch
R: Ben Price (55)
8/1
3f zebedee (GB) x generous tristana (NZ) (generous (IRE))
8
9.7
80/1
T: Stephen Lenehan
R: Ms S Wiseman (57)
80/1
3g atomic (AUS) x lesley joy (AUS) (kaphero (AUS))
Race 3 - G M Harfield Memorial (Bm54) (1430m)
Class: Benchmark 54 Track: Good(4) Time: 1:27.91
Prizemoney: $16,800
1
20/1
T: Bob & Kane Post
R: Ms K Walters (58.5)
20/1
5g fiorente (IRE) x sensually (AUS) (fasliyev (USA))
Winning siblings: Act Two,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
20/1
T: David Tootell Snr
R: D Tootell Snr (55)
20/1
5m al maher (AUS) x what a beauty (AUS) (octagonal (NZ))
3
2.3
16/10F
T: Trevor White
R: Kayla Crowther (59)
16/10F
4g dundeel (NZ) x pennacchio (NZ) (align (AUS))
4
3.6
12/1
T: Jamie Opperman
R: Ms C Jones (58)
12/1
5m bullbars (AUS) x perfect set (AUS) (reset (AUS))
5
3.7
20/1
T: Ms V Dishon
R: Jacob Opperman (58.5)
20/1
4g kuroshio (AUS) x aultone (AUS) (canny lad (AUS))
6
3.8
6/1
T: D W O'Leary
R: Ms C Lions (58)
6/1
5g shinzig (AUS) x silver raven (AUS) (jan murray (USA))
7
4
25/1
T: M J O'Connor
R: K Bohorun (57.5)
25/1
6g keeper (AUS) x miss grosvenor (NZ) (grosvenor (NZ))
8
5.5
30/1
T: I T Gilcrist
R: Sairyn Fawke (58.5)
30/1
9g written tycoon (AUS) x elkie rulz (AUS) (el moxie (USA))
9
6.6
Eurogem (11)
45/10
T: G P Moody
R: Eran Boyd (56.5)
45/10
5m eurozone (AUS) x empire express (AUS) (royal academy (USA))
10
7.8
100/1
T: Deanne Taylor
R: Ben Price (55.5)
100/1
8g wanted (AUS) x spectrum's image (AUS) (spectrum (IRE))
11
10.5
45/10
T: Grant Kluske
R: Ms S Metcalfe (59)
45/10
5g camelot (GB) x allez france (AUS) (hennessy (USA))
Race 4 - Sal (Bm58) (1200m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:11.90
Prizemoney: $16,800
1
20/1
T: Chris Bieg
R: Jake Toeroek (56)
20/1
3f all too hard (AUS) x lassie mactavish (AUS) (more than ready (USA))
This nick: 48 runners; 35 winners; 3 SW. Details
2
0.2
Brobak (1)
15/2
T: Krystal Trembath
R: Ellis Wong (58)
15/2
8g dane shadow (AUS) x pure fire (AUS) (scenic (IRE))
3
0.4
8/1
T: D W O'Leary
R: Angus Chung (56)
8/1
6g hinchinbrook (AUS) x equivalence (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
1.8
45/10
T: G P Moody
R: Ms S Metcalfe (58.5)
45/10
6g husson (ARG) x florestans match (GB) (medicean (GB))
5
3.3
28/10F
T: L A Creek
R: Ms S Wiseman (59.5)
28/10F
3g valentia (AUS) x real reda (AUS) (canny lad (AUS))
6
3.8
12/1
T: L J Cadzow
R: Anna Jordsjo (57.5)
12/1
7
4.3
20/1
T: Steven Tootell
R: Eran Boyd (54)
20/1
10g hard spun (USA) x counter sue (AUS) (geiger counter (USA))
8
5
12/1
T: Ms B O'Loughlin
R: Jacob Opperman (58)
12/1
3g atomic (AUS) x gunado glimmer (AUS) (crystal finale (AUS))
9
5.8
5/1
T: M A O'Leary
R: Ms C Jones (61)
5/1
4g kuroshio (AUS) x mount light (AUS) (monde bleu (GB))
10
8.2
14/1
T: C R Chandler
R: Ms C Puls (56.5)
14/1
6m nicconi (AUS) x specialisor (NZ) (don eduardo (NZ))
11
31.4
100/1
T: B D Carraill
R: Sairyn Fawke (58.5)
100/1
6g duporth (AUS) x true grace (AUS) (lion heart (USA))
99
25/1
T: Peter Hardacre
R: Ben Price (58)
25/1
4g atomic (AUS) x parisian polly (AUS) (condies lane (AUS))
Race 5 - Patrons (Bm58) (1200m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:11.65
Prizemoney: $16,800
1
65/10
T: M J Seyers
R: Kayla Crowther (56.5)
65/10
4m akeed mofeed (GB) x annenberg (AUS) (artie schiller (USA))
Winning siblings: Another Whisper, Uncomplicated,
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
3
18/10F
T: Chris Bieg
R: Jake Toeroek (57.5)
18/10F
3f keep the faith (AUS) x stagerush (AUS) (giant's causeway (USA))
3
3.2
35/10
T: Jamie Opperman
R: Jacob Opperman (60)
35/10
6g equiano (FR) x zedawind (AUS) (strategic (AUS))
4
3.5
8/1
T: M A O'Leary
R: K H Zechner (59.5)
8/1
4g host (CHI) x naughty moments (AUS) (dr green (NZ))
5
5
10/1
T: Ms S Murphy
R: Ms E Finnegan (56)
10/1
4m golden lake (AUS) x perfectly written (AUS) (written tycoon (AUS))
6
5.6
10/1
T: L A Creek
R: Sophie Logan (60)
10/1
3g atomic (AUS) x work before play (AUS) (foreplay (AUS))
7
7.9
9/1
T: Alexander Justice
R: Felicity Atkinson (52.5)
9/1
9m o'lonhro (AUS) x rapid sensation (AUS) (success express (USA))
8
8
20/1
T: Grant Kluske
R: Ms C Lions (59)
20/1
7g clangalang (AUS) x shezout (AUS) (secret savings (USA))
9
14.3
25/1
T: Bob & Kane Post
R: Ms K Walters (58.5)
25/1
6g ekraar (USA) x felt that (NZ) (faltaat (USA))
Race 6 - Tdc Livestock & Property-Bm62 (1000m)
Class: Benchmark 62 Track: Good(4) Time: 0:58.35
Prizemoney: $16,800
1
10/1
T: Jamie Opperman
R: Angus Chung (58.5)
10/1
5g moshe (AUS) x lady rohlon (AUS) (lonhro (AUS))
Winning siblings: Written Guarantee,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.3
6/1
T: Ms S Murphy
R: Ben Price (57.5)
6/1
6g i am invincible (AUS) x phar too fast (AUS) (dane shadow (AUS))
3
1.8
15/10F
T: Adam Chambers
R: Jake Toeroek (56.5)
15/10F
3f star witness (AUS) x pietra (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
4
2.3
4/1
T: D N Kolpin
R: R J Hurdle (61)
4/1
5g highrail danehill (AUS) x beldalou (AUS) (bel esprit (AUS))
5
3
25/1
T: J F Macmillan
R: Ms S Metcalfe (56)
25/1
5g casino prince (AUS) x go diva go (AUS) (general nediym (AUS))
6
3.7
20/1
T: D W O'Leary
R: Ms C Lions (55)
20/1
7
4.6
25/1
T: Jamie Barry
R: Libby Halliday (53)
25/1
5g kaphero (AUS) x kaybeejay (AUS) (bellotto (USA))
8
4.8
25/1
T: Grant Kluske
R: Scarlet So (52.5)
25/1
4m helmet (AUS) x heigl (AUS) (bel esprit (AUS))
9
5.1
4/1
T: L A Creek
R: Jacob Opperman (58.5)
4/1
5m atomic (AUS) x casino nights (AUS) (final card (AUS))
10
8.5
100/1
T: Alexander Justice
R: Felicity Atkinson (51)
100/1
8m lonhro (AUS) x camille's appeal (USA) (valid expectations (USA))
Race 7 - Pphs (Bm68) (2000m)
Class: Benchmark 68 Track: Good(4) Time: 2:05.16
Prizemoney: $16,800
1
Runbro (7)
10/1
T: Ms B O'Loughlin
R: Ms C Jones (56)
10/1
6g elzaam (AUS) x runs on dreams (AUS) (last tycoon (IRE))
Winning siblings: Gogo Delago, Runsis, Runson,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
20/1
T: Andrew Bobbin
R: Sairyn Fawke (57.5)
20/1
5g oasis dream (GB) x swingland (GB) (pivotal (GB))
2021 Inglis January (Early) Online Sale
$22,500
3
0.6
20/1
T: S & J Jaensch
R: Anna Jordsjo (54)
20/1
5g sebring (AUS) x just our girl (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
1
28/10
T: Grant Young
R: R J Hurdle (59)
28/10
5
1.2
15/2
T: Ms S Murphy
R: Jacob Opperman (53.5)
15/2
5m o'reilly (NZ) x mizzna (NZ) (montjeu (IRE))
6
3.2
12/10F
T: Peter Hardacre
R: Ben Price (56.5)
12/10F
5m time thief (AUS) x overlooked (AUS) (blevic (AUS))
7
3.7
8/1
T: S & J Jaensch
R: Eran Boyd (56.5)
8/1
7g gonski (AUS) x nurney girl (AUS) (scenic (IRE))
8
3.9
Emil (6)
50/1
T: M A O'Leary
R: Ms E Finnegan (56)
50/1
8g blevic (AUS) x la gazelle (AUS) (desert king (IRE))
9
7.6
100/1
T: Bob & Kane Post
R: Ms K Walters (54)
100/1
8m lucky unicorn (AUS) x zabex (AUS) (zabeel (NZ))
10
14.3
20/1
T: Bob & Kane Post
R: Libby Halliday (57)
20/1
8g commands (AUS) x chartreuse (NZ) (st. petersburg (AUS))
* Nick figures are for Australasia.