Current Runners Accepted
Wednesday, October 28
Ascot Race 3 - 1500m Maiden
Brave Angel (ex: Svita) Tnr: Simon Miller Rdr: Brad Parnham
Bendigo Race 8 - 1600m Benchmark 70
Tan Check (ex: Princess) Tnr: James Bull Rdr: Madison Lloyd
Happy Valley Race 2 - 1800m Class 5
Strapping Bauhinia (ex: Indian Song) Tnr: Y S Tsui Rdr: Vincent Ho
Happy Valley Race 5 - 1650m Class 3
Cinquante Cinq (ex: Jugadora) Tnr: T P Yung Rdr: Jerry Chau
Launceston Race 2 - 1400m Maiden
Bellatavi (ex: Vita Bella) Tnr: John Blacker Rdr: Daniel Ganderton
Strathalbyn Race 8 - 1350m Benchmark 62
Tavitaka (ex: Warrior Code) Tnr: Barry Brook Rdr: Karl Zechner
Te Aroha Race 1 - 2200m Maiden
Patsys Lad (ex: Patsy O'Reilly) Tnr: Eamonn Green Rdr: Andrew Calder
Te Aroha Race 2 - 1400m Maiden
Prince Kanto (ex: Guru Girl) Tnr: M & P Moroney & Gerard Rdr:
Te Aroha Race 3 - 1400m Maiden
Zaaxina (ex: Zarzino) Tnr: Danica Guy Rdr: Tegan Newman
Te Aroha Race 4 - 1400m Maiden
Tavi With Me (ex: Abidewithme) Tnr: David Greene Rdr: Mubarak Kareem
Te Aroha Race 4 - 1400m Maiden
Leicalot (ex: Leica Queen) Tnr: Mark Brosnan Rdr:
Te Aroha Race 8 - 1600m Benchmark 65
Graciano (ex: Tempranillo) Tnr: Stephen Marsh Rdr: Danielle Johnson
Te Aroha Race 8 - 1600m Benchmark 65
Our Modena (ex: Zenella) Tnr: Murray Baker And Andrew Forsman Rdr: Matthew Cameron
Te Aroha Race 9 - 1400m Benchmark 74
Aero De Paris (ex: Paris Diamond) Tnr: L & A O'Sullivan & Scott Rdr:
Te Aroha Race 9 - 1400m Benchmark 74
Lowprofile (ex: Cross Examine) Tnr: Ross McCarroll Rdr:
Te Aroha Race 11 - 1200m Benchmark 65
Loose Cannon (ex: Head Enfilade) Tnr: Stephen Marsh Rdr: Danielle Johnson
Te Aroha Race 12 - 1600m Maiden
Global Currency (ex: Hy Fuji) Tnr: Stephen Marsh Rdr: Danielle Johnson
Te Aroha Race 12 - 1600m Maiden
Leicalot (ex: Leica Queen) Tnr: Mark Brosnan Rdr: Darren Danis
Thursday, October 29
Ashburton Race 1 - 1400m Maiden
Mistletoe (ex: Tinsel Time) Tnr: Terri Rae Rdr: Danielle Johnson
Ashburton Race 3 - 1200m Maiden
Hey Soul Sister (ex: Zendaya) Tnr: Robbie Holmes Rdr: Chris Johnson
Ashburton Race 5 - 2200m Maiden
Volvik (ex: Volkara) Tnr: Lynette Prendergast Rdr: Samantha Wynne
Ashburton Race 5 - 2200m Maiden
Miss Adelaide (ex: Celtic Dream) Tnr: P & M Robson & Dunne Rdr: Not Notified
Ashburton Race 8 - 1400m Benchmark 65
Colette (ex: My Kinda Girl) Tnr: S & A Kennedy & Furlong Rdr: Brett Murray
Ashburton Race 10 - 1400m Benchmark 74
Mamma Sans (ex: Tanzer) Tnr: Meg Cunneen Rdr: Bb Hong
Cranbourne Race 2 - 1600m Maiden
Flossing (ex: Plaque) Tnr: Trent Busuttin And Natalie Young Rdr: Daniel Moor
Cranbourne Race 3 - 1600m Maiden
Frankie Blue Eyes (ex: Starbelly) Tnr: Trent Busuttin And Natalie Young Rdr: Michael Dee
Gosford Race 6 - 1600m Benchmark 64
Upscale (ex: Precious) Tnr: John Sargent Rdr: Koby Jennings
Friday, October 30
Kilmore Race 4 - 1450m Maiden
Tavajen (ex: Beachley) Tnr: David Brideoake Rdr: Fred W Kersley
Kilmore Race 7 - 1600m Benchmark 58
Twilight Magic (ex: Volksbelle) Tnr: Penny Reeve Rdr: Brad Rawiller
Kilmore Race 7 - 1600m Benchmark 58
Code Blue (ex: Mansera) Tnr: Patrick Payne Rdr: Tahlia Hope
Saturday, October 31
Awapuni Race 7 - 2200m Benchmark 74
Deluxe Edition (ex: Arlanda) Tnr: Ian George Rdr: Not Notified
Awapuni Race 8 - 2100m Open
Nymph Monte (ex: Grove Nymph) Tnr: Grant Nicholson Rdr: Sarah Macnab
Awapuni Race 8 - 2100m Open
London Banker (ex: Palos De Lago) Tnr: R & R James & Wellwood Rdr: Danielle Johnson
Doomben Race 10 - 1350m Benchmark 80
Magstock (ex: Magravine) Tnr: Kelly Schweida Rdr: Stephanie Thornton
Flemington Race 7 - 2500m Open Gr1
Johnny Get Angry (ex: Luminova) Tnr: Denis Pagan Rdr: Lachlan King
Flemington Race 7 - 2500m Open Gr1
Young Werther (ex: Romantic Time) Tnr: Danny O'Brien Rdr: Damien Oliver
Flemington Race 7 - 2500m Open Gr1
Wertheimer (ex: Wild About Me) Tnr: Trent Busuttin And Natalie Young Rdr: Hugh Bowman
Flemington Race 7 - 2500m Open Gr1
Wisaka (ex: Sarvon) Tnr: Michael Moroney Rdr: Ben Melham
Pukekohe Park Race 1 - 2100m Benchmark 74
Spring Delight (ex: Ana Zeel) Tnr: Murray Baker And Andrew Forsman Rdr: Craig Grylls
Pukekohe Park Race 1 - 2100m Benchmark 74
Deluxe Edition (ex: Arlanda) Tnr: Ian George Rdr: Not Notified
Pukekohe Park Race 3 - 1200m Benchmark 65
Loose Cannon (ex: Head Enfilade) Tnr: Stephen Marsh Rdr: Darren Danis
Pukekohe Park Race 6 - 1400m Benchmark 74
Lowprofile (ex: Cross Examine) Tnr: Ross McCarroll Rdr: Lynsey Satherley
Rosehill Race 8 - 1500m Open
Stockman (ex: Crimson) Tnr: Joseph Pride Rdr: Not Notified
Rosehill Race 9 - 1400m Benchmark 78
Stockman (ex: Crimson) Tnr: Joseph Pride Rdr: Sam Clipperton