Results for 2018 Season
Australasia
International results are below Australasia
Hartnell 3 wins
1st C F Orr Stakes Gr1; P.B. Lawrence Stakes Gr2; 2nd Makybe Diva Stakes Gr1; Underwood Stakes Gr1; 3rd Peter Young Gr2; Pounamu 5 wins
1st Mm-Kingston Town Classic Gr1; Ted Van Heemst Stakes Gr2; Asian Beau Stakes Gr3; 2nd Tabtouch - Perth Cup Gr2; Strickland Stakes Gr3; 3rd Hyperion Stakes Gr3; Belmont Sprint Gr3; Maygrove 2 wins
1st NZ Ssangyong Counties Cup Gr3; NZ Feilding Gold Cup LR; Autmed 3 wins
1st Jim Barry Wines (Bm60); Hill Livestock (Bm64); Joe Cargo 3 wins
1st NZ Miraka (Bm65); NZ South Waikato Cup (Bm70); NZ Bnz Partners (Bm70); 3rd NZ Rotorua Cup LR; Dapperized 6 wins
1st Quirindi Auto Electrical (C3); Usmc Kokoda Trail (Bm57); Agree To 5 wins
1st Crown Lager Hcp (C1); Darrel Baldock (Bm68); Judys Body Fashions (Bm68); Carlton Draught (Bm84); Meli Melo 5 wins
1st Goldin Farms Mdn; Grandisons (Bm60); Coopers Session Ale (Bm64); D Dellit 50th Birthday (Bm82); Above Authority 3 wins
1st Jar Plumbing (Bm58); Sportsbets Power Play (Bm64); Fui San 3 wins
1st Tab Highway Plate (C3); My Kind 3 wins
1st Woollam Constructions Plate-C1; Dlg Glazing (Bm65); Sidetrip 3 wins
1st Congratulations Helen Mdn; Skypoint Observation Deck-C3; Reward Hospitality Hcp (C2); The Thug 3 wins
1st Norm Cove (Bm78); Clanbrooke Racing (Bm64); Authadane 2 wins
1st Qld Hotels Assoc Hcp (C1); Suscon Maxi Intel Plate (C3); Bringit 2 wins
1st Stawell Glass Grand (Bm64); Carrie Ann 2 wins
1st Ladbrokes Info Hub Mdn Plate; Mohican 2 wins
1st Ray White Nowra Mdn Plate; Kel Campbell Fuel Haulage-Bm55; Oh Baby 2 wins
1st Rst Trophy (2); Dial Before You Dig (Bm64); Poolenzo 2 wins
1st Happy 60th Pat Kynoch Hcp (C1); Brisbane Riverview Hotel Mdn; San Telmo 2 wins
1st Des Lambart Memorial (Bm80); Somoso 2 wins
1st XXXX Gold Mdn Hcp; Nowra City Holden Xmas (Bm55); Deny 1 win
1st Angullong Mdn Plate; Foxwhistle 1 win
1st Welcome To Aquis Park Hcp (C3); Matakanui 1 win
1st Moe Garden Supplies Mdn Plate; International
Permission 1 win
1st UK Weatherbys General Stud Book Online James Seymour Stakes LR; 2nd UK Muhaarar British EBF Rosemary Stakes LR; Lim's Archer 3 wins
1st Singapore Hcp (C4); Singapore Hcp (C4) (Syn); 3rd Singapore Colonial Chief Stakes (Syn) Gr3; Author's Dream 2 wins
1st UK Betway Apprentice Handicap; UK Betway Stayers Handicap; Babbling Stream 2 wins
1st Ireland Seamus Mulvaney Crockafotha Handicap Hurdle; Tonto's Spirit 2 wins
1st UK John Smiths Extra Smooth Conditional Jockeys' Handicap Hurdle; Euchen Glen 1 win
1st UK 59th John Smith's Cup Handicap; Foveros 1 win
1st France Prix de Fleurus; Juninha 1 win
1st France Prix de Tigery; Oskar Denarius 1 win
1st UK racinguk.com Amateur Riders' Handicap Hurdle; Sternrubin 1 win
1st UK totepool Betting On All UK Racing Handicap;