Results for 2013 Season
International
Someday 7 wins
1st Reed Property Glasshouse Hcp LR; Mount Franklin Sparkling-Bm70; Ormiston College (Bm75); Kirks (Bm85); Sita Australia Plate (C6); 2nd XXXX Gold Strawberry Road Hcp LR; 3rd Centenary Mercedes-Benz Mile LR; Gundy Son 1 win
1st Gallopers 9.90 Meals Hcp; 2nd Sita Aus. Chief De Beers Qlty LR; Craiglea Falcon 5 wins
1st The Normanby Hotel Qlty Hcp; 2nd Coca-Cola Falvelon Hcp LR; I'm Cool 5 wins
1st Gold Class Cleaning Hcp (C6); Skysportsradio.Com.Au Hcp (C6); Channel Seven (Bm85); 3rd Evergreen Turf Lightning Hcp LR; Little Favours 4 wins
1st Callaghan Park Mdn Hcp; Seabreeze Resort (Bm65); Mount Franklin Hcp; 3rd Adco Mick Dittman Plate LR; Platinum State 4 wins
1st Timeform Hcp; Termidor Hcp; Mt St Michael's College Hcp; 2nd Brodies Gold Edition Plate LR; Craiglea Fighter 10 wins
1st Open Hcp; Open Hcp; Open Hcp; Noel Allom Memorial Cup; Surpasser 8 wins
1st Open Hcp; Open Hcp; Open Hcp; Open Hcp; Open Hcp; Santa Maura 6 wins
1st Rock Bar-The After Party-Bm66; Wally Huntly Memorial Hcp (70); Rock Bar-After Party Venue-70; Beeby Gem 5 wins
1st Precision Cup Hcp (C2); Ambassador Travel Hcp (C3); The Charlie Gibson Hcp (C4); Beaudesert Hotel (Bm70); Rose Of Falvelon 5 wins
1st Toooheys Extra Dry Mdn Plate; Erin Park Stud (Bm60); Alan Rummery Bookmaker (Bm65); Silver Service Cabs (Bm60); Carvelon 4 wins
1st Fnq Computers Hcp; Gary Robinson Contractor Hcp; The Cairns Post Hcp (C6); Falonleah 4 wins
1st Smartskip Mdn Plate; Premium Finance Hcp (C1); Fullavino 4 wins
1st NZ Martin Wakefield Sprint (Bm65); NZ Birchfields Coal (Bm75); NZ Flight Ctre Hurry Skurry-Bm85; Mr Favulous 4 wins
1st Makers Mark (Bm80); P & K Hewson Cannonball Flying; Perfect Glory 4 wins
1st Atm Online Security Serv. Hcp; Golf Oz Tours Hcp (C1); Raise A Dream 4 wins
1st Mfy Mdn Plate; Dl & Jl Eckert Earthmoving-68; Hyland Race Colours Hcp (68); Carlton Mid Darwin Cup 5/8-68; Tapakeg 4 wins
1st Rural Press (Bm60); Perry's Event Hire Plate (C3); Pine Valley Flowers Plate (C6); The Catcher 4 wins
1st Westside Newsagency Hcp (64); Hcp (59); Hawker Earthmovers Hcp (60+); Port Augusta Steel Centre (68); Velonski 4 wins
1st Hogans Hotel Motel Hcp (68); Biggin Hill 3 wins
1st NZ Jim Downer Memorial Mdn; NZ Madison Qualitex (Bm65); Boss Bart 3 wins
1st Danneal Builders Hcp (C1); Eileen McKenzie Memorial Mdn; City Of Ipswich Hcp (C2); Castaway 3 wins
1st Parkhurst Tavern Hcp (C1); Finchcorp Systems Hcp (C2); Falontino 3 wins
1st O'Driscoll Mem. Tabulam Cup; Open Hcp; Falvelon's Angel 3 wins
1st Anne Hunter Accountant Hcp-C2; Nbn Television Hcp (C1); Flinders Sea 3 wins
1st Filtered Fresh Mdn Hcp; Hot 91.1 Hcp (C1); Lady Butterfly 3 wins
1st Natasha Westmore Designs Mdn; Australian Futsal Hcp (C1); Mishani Sinner 3 wins
1st Chaps Menswear Hcp (C1); Hidden Dragon @ Lyndhurst (C3); Solvelon 3 wins
1st Muswellbrook Steel Supp.-Bm55; BULL SHOT 2 wins
1st SG CLASS 5 (2); SG CLASS 5; Fab Fevola 2 wins
1st Essendon Mazda 55 Hcp (82); Essendon Mazda 55 Hcp (78); Falvelina 2 wins
1st Ticketek (Bm80); Www.Brc.Com.Au (Bm85); Fangles 2 wins
1st Yaris $14,990 Hcp; Gotitallwrong 2 wins
1st Reed Property Group Mdn Hcp; Evergreen Turf (Bm75); Kuaima 2 wins
1st Centrebet Mdn Plate; Mantastic 2 wins
1st Coates Hire Hcp (Cl B); Elders Doug Yuen Insurance-58; Peranto 2 wins
1st Corona Marquee Mdn Hcp; Principal 2 wins
1st HK Caring Hong Kong Hcp (C3); HK Tai Mong Tsai Hcp (C4); Shez Epic 2 wins
1st St Andrews P'vate Hospital Mdn; Swift Alliance @akaroa Stud-C2; Velonmaara 2 wins
1st Mdn Plate; Girls Grammar Raceday 15/6-C2; Falargo 1 win
1st Hot 100 Mdn Plate; Falpollo 1 win
1st Beachy's Hotel Mannum Mdn; I'm Busy 1 win
1st King Of Knives Plate (C3); Seth 1 win
1st Rob Ward Electrical Mdn Plate; Sinoque 1 win
1st Southern Water Company Mdn Hcp;