Latest Results
Pakenham: Wood Waste Recycling Mdn Plate, 1200m
Tnr: Andrew Perdon Rdr: J Maskiell
Pakenham: Nikki Palma Takes On Sportsbet (Bm58), 1200m
Tnr: Ms R Mangan Rdr: Luke Cartwright
Geraldton: Charter Flight Tickets Cup Day Available (Bm58+), 1413m
Tnr: R K Cowl Rdr: Luke Campbell
Happy Valley: Kowloon City Hcp (C3), 1200m
Tnr: D A Hayes Rdr: A Atzeni
Pioneer Park: Pfd Food Services Hcp (64), 1100m
Tnr: Kym Healy Rdr: Emma Lines
Strathalbyn: Commercial Hotel Strathalbyn Mdn Plate, 1350m
Tnr: J W Peacock Rdr: Sophie Logan
Hobart: Aviso TAS Insurance Brokers Mdn Plate, 1200m
Tnr: J K Blacker Rdr: C Newitt
Hobart: Ranvet National Apprentice Race Series 2024 Hcp (C2), 1100m
Tnr: J K Blacker Rdr: Zephen Johnston-Porter
Hobart: Tasracing National Apprentice Race Series 2024 Hcp (62), 1600m
Tnr: Imogen Miller Rdr: Chelsea Baker
Ascot: First Annual 100 Club Networking Event at Ascot (Bm66+), 1400m
Tnr: N D Parnham Rdr: Luke Campbell
Eagle Farm: GoTransit Media Group (Bm78), 1200m
Tnr: Corey & Kylie Geran Rdr: M Rodd
Moonee Valley: Andy Warr Memorial (Bm84), 2040m
Tnr: L & T Corstens Rdr: Declan Bates
Moonee Valley: Caspers Pies & Pastries (Bm84), 1500m
Tnr: P Stokes Rdr: B Higgins
Morphettville: Skycity (Bm64), 1200m
Tnr: R & C Jolly Rdr: Jake Toeroek
Roma: Plate (C3), 900m
Tnr: Pat W Webster Rdr: Tom Orr
Rosehill: Kia Ora Galaxy, 1100m Gr1
Tnr: Matthew Dale Rdr: Tyler Schiller
Rosehill: Tab Birthday Card Stakes, 1200m Gr3
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: Jordan Childs
Toowoomba: DJL Building Group Hcp (C3), 1625m
Tnr: K R Kemp Rdr: Alisha Donald
Albury: Commercial Club Albury - Albury Gold Cup, 2000m LR
Tnr: Darren McLeod Rdr: Alana Kelly
Horsham: Winstar Construction (Bm58), 1800m
Tnr: Symon Wilde Rdr: Tom Prebble
Launceston: It's Why We Race Hcp, 1200m
Tnr: J L Keys Rdr: Chelsea Baker
Launceston: Tasbred Race Night 5th April (Bm68), 1200m
Tnr: J K Blacker Rdr: Jackson Radley
Mt Gambier: Win TV Mdn Plate, 900m
3 of 9:
Trelaze (ex: Street Romance)
Tnr: S G Padman Rdr: Samuel Payne
Mt Gambier: The Mount Plumbing Service / District Council Of Grant Hcp (56), 1200m
11 of 12:
Mandjar (ex: Born Western)
Tnr: M W Greig Rdr: Margaret Collett
Albury: Dlg Aluminium & Glazing Plate (C1), 2000m
Tnr: J E & C Ledger Rdr: J Duffy
Bendigo: Workforce Extensions Mdn Plate, 1300m
Tnr: R Griffiths & M De Kock Rdr: J Bowditch
Ipswich: Precinct Urban Planning (Bm62), 1350m
Tnr: A J Edmonds Rdr: Emily Lang
Pakenham: GG Engineering (Bm58), 1600m
10 of 12:
Alfieri (ex: She's Gifted)
Tnr: G Eurell Rdr: D Moor
Happy Valley: Tin Lok Hcp (C3), 1200m
Tnr: D A Hayes Rdr: E C W Wong
Murray Bridge Gh: SA Heat - National Apprentice Race Series - Leg 2 (Bm56), 1200m
Tnr: A J Gluyas Rdr: Dakota-Lee Gillett
Kyneton: Global Turf (Bm58), 1103m
Tnr: Erin Maher Rdr: B Mc Dougall
Mackay: Sky Racing Mdn Hcp, 1200m
Tnr: Kat Hall Rdr: N Thomas
Coonamble: Australian Turf Club (Bm66), 1600m
Tnr: Ms S Grills Rdr: Anna Roper
Geraldton: Geraldton Toyota Batavia Sprint (Bm72+), 1200m
Tnr: R K Cowl Rdr: Ms S Altieri
Geraldton: Unbreakable HiLux (Bm58+), 1100m
Tnr: A G Durrant Rdr: C Johnston-Porter
Pioneer Park: Ladies Day Luncheon Saturday 6/4 Hcp (58), 1200m
Tnr: K J Lamprecht Rdr: Ianish Luximon
Singapore: Hcp (C5), 1200m
Tnr: S Gray Rdr: R Curatolo
Swan Hill: Pooles Accountants St Patrick's Cup Hcp (58), 2400m
Tnr: C J Cassar Rdr: Neil Farley
Yarra Glen: Yarra Valley Toyota (Bm58), 1009m
Tnr: D J Cannon Rdr: Alana Kelly
Yarra Glen: United Petroleum (Bm64), 1209m
Tnr: S P Nichols Rdr: Lauren Burke
Albany: Skyracing.TV Provincial Championship Series Heat Hcp (C5), 1230m
Tnr: P B Hunter Rdr: Victoria Corver
Albany: Skyracing.TV Provincial Championship Series Heat Hcp (C5), 1230m
Tnr: P B Hunter Rdr: Cassey Martinan
Ascot: Glenroy Chaff (Rs1mw), 1000m
Tnr: D R Harrison Rdr: Brandon Louis
Ascot: Peters Investments (Rs1mw), 1400m
Tnr: Meryl Hayley Rdr: Laqdar Ramoly
Broken Hill: Hcp (C3), 1200m
Tnr: T R Montgomerie Rdr: L Lam
Bundaberg: Open Hcp, 850m
Tnr: Pat W Webster Rdr: Tom Orr
Bundaberg: (Bm45), 1090m
Tnr: Kale Sinclair Rdr: Brodie Moffat
Caulfield: Sportsbet Bel Esprit Stakes, 1200m LR
Tnr: R Griffiths & M De Kock Rdr: H Coffey
Fannie Bay: Ladbrokes Summer Sprint Series (Heat 8) Hcp, 1300m
Tnr: Philip Cole Rdr: W R Davis
Geelong: Auswide Plumbing & Civil Hcp (58), 1715m
Tnr: Jason Warren Rdr: Zac Spain
Ipswich: NGU Real Estate Greater Springfield (Bm70), 1666m
Tnr: K R Kemp Rdr: N Tomizawa
Rosehill: ATC Foundation Ajax Stakes, 1500m Gr2
Tnr: Gavin Bedggood Rdr: M J Dee
Sha Tin: Castle Peak Hcp (C5), 1200m
Tnr: Y S Tsui Rdr: Y L Chung
Launceston: Battle Of The Bands Friday 22nd March (Bm60), 1400m
Tnr: L Smith Rdr: Fred W Kersley
Launceston: The Art Hotel Launceston Hcp (C1), 1400m
Tnr: Adam Trinder Rdr: E Byrne Burke
Pakenham: R J Sanderson & Associates (Bm64), 1000m
Tnr: Shea Eden Rdr: Zac Spain
Pakenham: Sportsbet Nobody Does It Easier (Bm64), 1400m
Tnr: John Pascoe Rdr: J Maskiell
Bendigo: Bendigo MG Mdn Plate, 1000m
Tnr: R Griffiths & M De Kock Rdr: Patrick Moloney
Bendigo: Sheahan Plumbing Hcp (64), 1600m
4 of 13:
Nordic (ex: Irish Love)
Tnr: Andrew Noblet Rdr: John Allen
Wagga: Jupiter Motors (Bm58), 1000m
Tnr: G P Vella Rdr: Jade Mc Kenzie
Doomben: Ladbrokes Mates Mode (Bm70), 1200m
Tnr: G R Duncan Rdr: Ms N Beriman
Strathalbyn: Middleton Tavern Mdn Plate, 1350m
Tnr: J W Peacock Rdr: Sophie Logan
Mackay: Become A Member Mtc Mdn Hcp, 1100m
Tnr: Kat Hall Rdr: A Layt
Morphettville: Quayclean C S Hayes Memorial Cup, 1600m LR
Tnr: Darren McLeod Rdr: Teagan Voorham
Morphettville: Bone Dry Wines Hcp (C2), 1100m
Tnr: Kym Healy Rdr: Ms C Jones
Albany: Inswing Sports Bar / Amity Motors (Bm70+), 1100m
Tnr: P C Western Rdr: J Whiting
Clare: Sportsbet (Bm56), 1200m
Tnr: Aaron Bain & Ned Taylor Rdr: Wesley Cave
Echuca: Eden Family Reunion Mdn Plate, 1200m
Tnr: R Griffiths & M De Kock Rdr: Lachlan King
Randwick: Hyland Race Colours Challenge Stakes, 1000m Gr2
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: Tyler Schiller
Toowoomba: TTC Member Madeline Clark Mdn Plate, 1625m
Tnr: Phil Bobic Rdr: Tyler Leslight
Towong: bet 365, T J Waters Memorial Mdn Plate, 950m
Tnr: Erin Maher Rdr: Damon Budler
Ararat: Ords Motorcycles Mdn Plate, 1300m
Tnr: Shay Keating Rdr: Alana Kelly
Moonee Valley: The Orbit Logistics Valley Summer Sprint Final (Bm78), 1200m
Tnr: Aaron Purcell Rdr: Sheridan Clarke
Pakenham: Patient Paws Doggy Day Care Pakenham Hcp (64), 1000m
Tnr: Shea Eden Rdr: Zac Spain
Pakenham: Sportsbet Fast Form (Bm58), 1400m
6 of 12:
Alfieri (ex: She's Gifted)
Tnr: G Eurell Rdr: D Moor
Pinjarra: State Wide Turf Services Hcp (C5), 1000m
Tnr: C H Webster Rdr: T Turner
Ascot: Sheila Warren (Rs0ly), 1200m
Tnr: Meryl Hayley Rdr: Laqdar Ramoly
Doomben: Ladbrokes Same Race Multi (Bm65), 1350m
Tnr: A J Edmonds Rdr: Cejay Graham
Happy Valley: Kwoon Chung Intercontinental Limousine Hcp (C3), 1200m
Tnr: D A Hayes Rdr: K C Leung
Launceston: Events & Functions @ The Ladbrokes Racing Centre Hcp (C1), 1220m
Tnr: J K Blacker Rdr: Chelsea Baker
Launceston: Thank You For Your Support Tasmania Hcp (C2), 1420m
Tnr: Adam Trinder Rdr: E Byrne Burke
Launceston: Sip & Graze Is Back Friday Night 15th March (Bm68), 1220m
Tnr: J K Blacker Rdr: Jackson Radley
Sandown-Hillside: Sportsbet Make It Look Easy (Bm64), 1800m
Tnr: R Griffiths & M De Kock Rdr: J Mott
Esperance: Kalgoorlie Punters & Drinkers Club Esperance Sprint (Bm70+), 1200m
Tnr: T D Tasker Rdr: Rosie Mahony
Moruya: The Dock Kingston (Bm66), 1010m
Tnr: G P Vella Rdr: Ms C Keatings
Pakenham: Magic Millions Adelaide Yearling Sale Mdn Plate, 1200m
Tnr: Ms R Mangan Rdr: Luke Cartwright
Pakenham: Sportsbet Bet With Mates (Bm64), 1200m
Tnr: R Griffiths & M De Kock Rdr: J Bowditch
Pakenham: Work Armour Solutions Hcp (64), 1200m
7 of 10:
Halvar (ex: Flourishing)
Tnr: R Griffiths & M De Kock Rdr: Thomas Stockdale
Sha Tin: Kent Hcp (C2), 1650m
Tnr: F C Lor Rdr: Y L Chung
Eagle Farm: Byron Bay Lemon Squash (Bm70), 1200m
Tnr: G A Thornton Rdr: Cejay Graham
Eagle Farm: Ladbrokes Odds Surge Plate (C6), 1200m
Tnr: Corey & Kylie Geran Rdr: M Rodd
Flemington: Good Friday Appeal Plate (Bm84), 1600m
Tnr: L & T Corstens Rdr: B Shinn
Pioneer Park: PFD Food Services Hcp (70), 1200m
Tnr: K J Lamprecht Rdr: Ianish Luximon
Wangaratta: Sportsbet Set A Deposit Limit Mdn Plate, 1100m
Tnr: Charmaine Barnes Rdr: Lachlan King
Ballina: Headroom Hair Plate (C1), 1590m
Tnr: Owen Glue Rdr: Boris Thornton
Fannie Bay: St Patrick's Day Races 16 March (Bm76), 1300m
Tnr: Philip Cole Rdr: Emma Lines
Geraldton: Nexus Airlines - Your Local Airline (Bm70+), 1200m
Tnr: R K Cowl Rdr: Michael Poy
Geraldton: The $5 Million Quokka 20th April at Ascot Hcp (C2), 1200m
Tnr: R K Cowl Rdr: Luke Campbell
Moonee Valley: The Ranvet Middle Distance Series Heat 7 (Bm70), 2040m
Tnr: Mick Nolan Rdr: Carleen Hefel
Ararat: Ords Motorcycles Hwt (Bm58), 2200m
Tnr: C J Cassar Rdr: Campbell Rawiller
Ararat: bet365 Odds Drift Protector (Bm58), 1100m
Tnr: K G McCartin Rdr: Ms C Puls
Ipswich: TAB (Bm75), 1700m
Tnr: K R Kemp Rdr: Damien Thornton
Pakenham: John Duff & Co (Bm64), 1200m
Tnr: S P Nichols Rdr: Zac Spain
Pakenham: VOBIS Gold Bullion, 1400m
Tnr: P Stokes Rdr: Zac Spain
Pakenham: VOBIS Gold Bullion, 1400m
Tnr: John Pascoe Rdr: J Maskiell