Find A Sire: 

FOXWEDGE (AUS)

Latest Results

Thursday, November 15
Seymour: Landmark Seymour Mdn Plate, 1400m
3 of 13: Danubian (ex: Khepri)
Tnr: Murray Johnson Rdr: J Keating
Wednesday, November 14
Happy Valley: Nakayama Hcp (C4), 1000m
1 of 12: Gentle Breeze (ex: Marjorie)
Tnr: P Yiu Rdr: C Y Ho
Happy Valley: Tokyo Hcp (C2), 1650m
6 of 12: Volpino (ex: Bright Heart)
Tnr: T P Yung Rdr: H T Mo
Murray Bridge: Dab (Bm56), 1206m
13 of 13: Storm Fox (ex: Treadmill)
Tnr: Steven Tootell Rdr: Gary Lo
Tuesday, November 13
Hamilton: Star Printing Mdn Plate, 1600m
1 of 10: Loves Edge (ex: Loves Sarova)
Tnr: Peter Hardacre Rdr: Declan Bates
Quirindi: Quirindi Rsl Club Plate (C1), 1600m
9 of 12: Mahlia (ex: It Had To Be You)
Tnr: G A O'Brien Rdr: Reece Jones
Quirindi: Federal Hotel Hcp (C3), 1450m
3 of 9: I Can Hear Music (ex: Mia Cat Dancer)
Tnr: P M Perry Rdr: Ashley Morgan
Sunday, November 11
Ararat: Ame Systems (Bm70), 1100m
5 of 7: Comfortable (ex: Mrs. Squillionaire)
Tnr: Ryan Balfour Rdr: Ryusei Sakai
Ararat: Programmed China Bowl, 1300m
3 of 11: King Kohei (ex: Irish Nova)
Tnr: M and L Cerchi Rdr: Fred W Kersley
Armidale: Rapid Vac Hcp (C2), 1100m
4 of 10: Pig 'n' Whistle (ex: Piglet's Gold)
Tnr: Stirling Osland Rdr: B Looker
Singapore: Mdn, 1200m
6 of 14: Salamence (ex: Infinito)
Tnr: D Meagher Rdr: R Woodworth
Singapore: Hcp (C3), 1200m
8 of 13: Ottawa (ex: Marie Soleil)
Tnr: J Peters Rdr: W Pike
Warren: Complete Asset Management-Bm58, 1400m
7 of 11: Percussion (ex: Wooden Melody)
Tnr: G D Lunn Rdr: J Pracey-Holmes
Saturday, November 10
Fannie Bay: Mantra (Bm54), 1200m
4 of 8: Foxy Lulu (ex: Killcare Beach)
Tnr: C A Conron Rdr: Ms R Williams
Flemington: Grand (Bm80), 1100m
7 of 16: As It Lies (ex: Hides)
Tnr: Brent Stanley Rdr: M J Walker
Gold Coast: Lj Hooker Nerang Mdn Hcp, 1200m
7 of 11: Victory Liner (ex: Call Me Paris)
Tnr: K M Schweida Rdr: Leslie Tilley
Goulburn: David Alt Electrical (Bm58), 1600m
5 of 9: Xaarfoxylady (ex: Xaar's Jewel)
Tnr: David Pfieffer Rdr: Qin Yong
Goulburn: Goulburn Produce Hcp (C1), 1200m
5 of 6: Dixie (ex: Texarcana)
Tnr: G Portelli Rdr: Ms R Prest
Morphettville Parks: Mypunter.Com Mdn Plate, 1400m
9 of 11: Fox By Zerprise (ex: Zerprisal)
Tnr: Ms K Huxtable Rdr: D Tourneur
Newcastle: Quattro Risk Services Mdn, 1400m
2 of 8: Trust The Fox (ex: Easy To Read)
Tnr: D Lane Rdr: D McLellan
Newcastle: With Love For Zac Mdn Plate, 900m
6 of 8: Foxy Rocket (ex: Mondeuse)
Tnr: T Wong Rdr: S Guymer
Rosehill: The Agency Real Estate (Bm88), 1300m
1 of 7: Dyslexic (ex: Easy To Read)
Tnr: M, W and J Hawkes Rdr: A Adkins
Sunshine Coast: The James Ackerman Mem Hcp, 1200m
3 of 16: Magic Fox (ex: Plain Magic)
Tnr: K M Schweida Rdr: James Orman
Sunshine Coast: M Ackerman - Antenna's/Tv Hcp, 1000m
1 of 5: Foxy Housewife (ex: Household)
Tnr: David Vandyke Rdr: M Hellyer
Friday, November 9
Kempsey: Kempsey Macleay Rsl Club-Bm58, 1250m
4 of 9: Lawnmeet (ex: Sorcha Rose)
Tnr: K A Lees Rdr: A Gibbons
Orange: The Oriana Orange Mdn Hcp, 1300m
1 of 9: Lucy's Legacy (ex: Geniemac)
Tnr: Cameron Crockett Rdr: J Pracey-Holmes
Orange: Buckley's Carpet Court (Bm58), 1000m
3 of 10: La Renarde (ex: French)
Tnr: Bjorn Baker Rdr: Jean Van Overmeire
Thursday, November 8
Flemington: Maribyrnong Plate, 1000m Gr3
5 of 8: Wedgetail (ex: Chloe)
Tnr: Tony McEvoy Rdr: L Currie
Warrnambool: Valvoline-Man Like H'power Mdn, 1400m
8 of 11: Loves Edge (ex: Loves Sarova)
Tnr: Peter Hardacre Rdr: H Coffey
Wednesday, November 7
Launceston: Norwood News & Post Office Mdn, 1220m
2 of 13: Cunning Fox (ex: Lady Cat)
Tnr: J K Blacker Rdr: Ismail Toker
Port Lincoln: Brian Harvey Agencies Mdn, 1210m
4 of 8: Blazing Row (ex: Blazonry)
Tnr: Mark Moosha Rdr: Todd Pannell
Tuesday, November 6
Ascot: Tabtouch-Burgess Queen Stakes, 1400m LR
4 of 12: Shapita (ex: Te Akau Rose)
Tnr: Simon Miller Rdr: P Carbery
Charleville: Hcp (50), 1200m
9 of 9: Logsplitter (ex: Lokatem)
Tnr: Mark Johnstone Rdr: S McGovern
Doomben: Makers Mark Mdn Plate, 1350m
8 of 8: May I Say (ex: Magsaya)
Tnr: L F Birchley Rdr: J Lloyd
Doomben: Canadian Club Hcp (C2), 1200m
6 of 8: Pony Power (ex: Lonoree)
Tnr: Chris Munce Rdr: J Lloyd
Dubbo: Hcp (C2), 1400m
7 of 8: Percussion (ex: Wooden Melody)
Tnr: G D Lunn Rdr: Alena Skerritt
Ellerslie: Ellerslie Jewellers Mdn, 1400m
10 of 16: Ana Zorra (ex: Anakalinka)
Tnr: G Richardson and G Parker Rdr: M T Coleman
Flemington: Grinders Coffee Roasters-Bm90, 1400m
4 of 16: Fox Hall (ex: Val De Loire)
Tnr: Tony McEvoy Rdr: L Currie
Flemington: Jim Beam Black Stakes, 1400m LR
5 of 15: Aristocratic Miss (ex: Golden Pedigree)
Tnr: Tony McEvoy Rdr: D Dunn
Flemington: Jim Beam Black Stakes, 1400m LR
3 of 15: Into The Abyss (ex: Moonboat)
Tnr: John Thompson Rdr: Damian Lane
Geraldton: Girl Who Grows The Pearls Mdn, 1600m
6 of 12: Sheru (ex: Beebop)
Tnr: M C Sharp Rdr: Ryan Hill
Hobart: Elwickfunctionsandevents Mdn, 1400m
8 of 10: Joe Palooka (ex: Serpent)
Tnr: Ms J James Rdr: M Ulucinar
Mackay: Natural Body & Beauty Plate-C2, 1050m
4 of 6: Tambo's Vixen (ex: Lightfeet Lady)
Tnr: L A Wright Rdr: Adam Spinks
Nowra: (C1), 1600m
1 of 4: Son Of A Fox (ex: Dahleah)
Tnr: T and P Vigouroux Rdr: Troy Phillips
Sunday, November 4
Muswellbrook: Adelaide @ Coolmore Hcp (C3), 1500m
3 of 9: I Can Hear Music (ex: Mia Cat Dancer)
Tnr: P M Perry Rdr: Ashley Morgan
Sunshine Coast: Pfd Rq Summer Prov Series-Bm75, 1200m
6 of 7: Crab Boy (ex: Dynamic Love)
Tnr: W P Nugent Rdr: R Goltz
Sunshine Coast: Nat McCall Hcp (Bm70), 1600m
5 of 6: Miss Severina (ex: Brave Choice)
Tnr: A J Edmonds Rdr: Ryan Maloney
Sunshine Coast: Caloundra Towing/Tow N Ride-C2, 1400m
7 of 7: Foxarelli (ex: Cicarelli)
Tnr: B S Baldwin Rdr: M Cahill
Saturday, November 3
Doomben: Mitavite (Bm85), 1350m
3 of 14: Freddie Fox Trot (ex: Tamieka)
Tnr: L D Kelly Rdr: R Plumb
Flemington: Kennedy Mile, 1600m Gr1
7 of 16: Noire (ex: Valadon)
Tnr: C J Waller Rdr: K McEvoy
Gold Coast: Simon Carey (Bm75), 1200m
6 of 7: Diamonds Are (ex: Dual Diamond)
Tnr: Michael Costa Rdr: S Galloway
Newcastle: McKanna Fabrications Mdn Plate, 1200m
6 of 12: Walkinshaw (ex: Permission To Land)
Tnr: C J Waller Rdr: L Magorrian
Rosehill: Cfmeu Mining & Energy Div.Bm78, 1300m
7 of 11: Volpe (ex: Rash Promise)
Tnr: D A Williams Rdr: J Ford
Tauranga: Mills Reef Winery (Bm72), 1300m
3 of 14: Bocce (ex: Whiffle)
Tnr: M Moroney and P Gerard Rdr: Jake Bayliss
Friday, November 2
Kilmore: Bet365 Racing Cashback (Bm58), 1100m
5 of 9: Chezblack (ex: Glowlamp)
Tnr: Lloyd Kennewell Rdr: J Bowditch
Moree: Jolly Swagman Hcp (C2), 1300m
3 of 8: Fudgewedge (ex: Mermaid Island)
Tnr: Allan Kehoe Rdr: M McGuren
Moree: Jolly Swagman Hcp (C2), 1300m
5 of 8: Mahlia (ex: It Had To Be You)
Tnr: G A O'Brien Rdr: Brooke Stower
Thursday, November 1
Bunbury: Bull & Bush Tavern Hcp (C1), 1690m
2 of 7: Caslavska (ex: Kuchinskaya)
Tnr: D and B Pearce Rdr: Jordan Turner
Wednesday, October 31
Bendigo: Champions Iga (Bm70), 1100m
1 of 8: As It Lies (ex: Hides)
Tnr: Brent Stanley Rdr: M J Walker
Cairns: Vellacorp Painting Serv. Mdn, 950m
9 of 11: Flash Fox (ex: Jubilee Kate)
Tnr: Ronald Finch Rdr: Ms B Thomson
Launceston: Kevin Sharkie Hcp (C4), 1200m
5 of 5: Barjeel (ex: Te Akau Coup)
Tnr: Marion Dalco Rdr: C Newitt
Randwick-Kensington: Anz Bloodstock News (Bm70), 1100m
7 of 9: Mad Fox (ex: Wild Soiree)
Tnr: C J Waller Rdr: B Avdulla
Randwick-Kensington: Australian Turf Club (Bm70), 1100m
7 of 10: Arizona Wildcat (ex: Pure Intentions)
Tnr: Luke Hilton Rdr: Jenny Duggan
Sha Tin: Tsim Mei Fung Hcp (C5), 1200m
3 of 12: Exponents (ex: Sunday Service)
Tnr: Y S Tsui Rdr: U Rispoli
Te Awamutu: Nzb Insurance Pearl Series Mdn, 1150m
10 of 13: Slice Of Magic (ex: Spinner's Magic)
Tnr: S J McKee Rdr: S C Spratt
Toowoomba: Hello Harry Hcp (C1), 1300m
9 of 9: Sireeanna (ex: Cicarelli)
Tnr: M G Nolan Rdr: Ms S Bogenhuber
Tuesday, October 30
Stawell: Mick Robins (Bm64), 1300m
1 of 9: King Kohei (ex: Irish Nova)
Tnr: M and L Cerchi Rdr: Clayton Douglas
Sunday, October 28
Happy Valley: Ma Wan Hcp (C3), 1000m
3 of 12: Eagle (ex: Hush Up)
Tnr: P Yiu Rdr: C Wong
Happy Valley: Ma Wan Hcp (C3), 1000m
2 of 12: Storm Signal (ex: Isn't She Fabulous)
Tnr: J Moore Rdr: D Whyte
Queanbeyan: Jerrabomberra Golden Bullet, 1000m
6 of 8: Ranger Suzie (ex: Pentolite)
Tnr: Natalie Jarvis Rdr: Ms K Adams
Saturday, October 27
Armidale: John Fryer Carpet Cleaning-C1, 1100m
3 of 10: Pig 'n' Whistle (ex: Piglet's Gold)
Tnr: Stirling Osland Rdr: B Looker
Charleville: Hcp (C1), 1200m
300 of 8: Logsplitter (ex: Lokatem)
Tnr: Mark Johnstone Rdr: Shannyn Barlow
Fannie Bay: Ladbrokes Mdn Plate, 1300m
4 of 5: Foxy Lulu (ex: Killcare Beach)
Tnr: C A Conron Rdr: Ms M Hagley
Kembla Grange: Utj Interiors (Bm64), 1400m
1 of 10: Xaarfoxylady (ex: Xaar's Jewel)
Tnr: David Pfieffer Rdr: Ms T Harrison
Moonee Valley: Harrolds Crockett Stakes, 1200m LR
4 of 10: Into The Abyss (ex: Moonboat)
Tnr: John Thompson Rdr: Damian Lane
Moonee Valley: Inglis Banner 2yo, 1000m
5 of 10: Wedgetail (ex: Chloe)
Tnr: Tony McEvoy Rdr: L Currie
Morphettville Parks: Hit107 (Bm64), 1000m
7 of 10: Comfortable (ex: Mrs. Squillionaire)
Tnr: Ryan Balfour Rdr: Fred W Kersley
Randwick: Schweppes (Bm88), 1400m
2 of 6: Stella Victoria (ex: Vera's Pride)
Tnr: R L Heathcote Rdr: J Lloyd
Yarra Glen: Bet365 (Bm64), 1200m
5 of 12: Our Foxwedge (ex: Eden Valley)
Tnr: G W McGreal Rdr: B Werner
Friday, October 26
Bathurst: Bathurst Rsl Club (Bm58), 1100m
5 of 9: La Renarde (ex: French)
Tnr: Bjorn Baker Rdr: Ms T Harrison
Canterbury: Jamberoo Action Park Mdn Plate, 1900m
4 of 9: Collectively (ex: Optimist)
Tnr: C J Waller Rdr: J R Collett
Pukekohe Park: Dunstan Feeds Mdn, 1200m
3 of 12: Flying Flame (ex: Moniette)
Tnr: D A Walker Rdr: O P Bosson
Pukekohe Park: Mount Shop Mdn, 1200m
9 of 12: Quick Preview (ex: Apercu)
Tnr: S J McKee Rdr: R T Elliot
Scone: Flying Artie @ Newgate Hcp-C3, 1400m
3 of 8: I Can Hear Music (ex: Mia Cat Dancer)
Tnr: P M Perry Rdr: Ashley Morgan
Scone: Hellbent @ Yarraman Mdn Hcp, 1300m
5 of 11: Trust The Fox (ex: Easy To Read)
Tnr: D Lane Rdr: D McLellan
Singapore: Hcp (C4) (Premier), 1000m
8 of 12: Why Not (ex: Jive)
Tnr: D Meagher Rdr: R Iskandar
Thursday, October 25
Geraldton: Zen Events Mdn, 1400m
3 of 11: Sheru (ex: Beebop)
Tnr: M C Sharp Rdr: Ryan Hill
Hawkesbury: Daily Press Hcp (C1), 1400m
7 of 8: Chamfer (ex: Burning Sands)
Tnr: N Mayfield-Smith Rdr: B Spriggs
Wednesday, October 24
Ascot: Gtt Ventures Classic Trophy-C3, 1400m
6 of 14: Shapita (ex: Te Akau Rose)
Tnr: Simon Miller Rdr: S McGruddy
Geelong: Bet365 Official Price (Bm84), 1200m
4 of 11: Fox Hall (ex: Val De Loire)
Tnr: Tony McEvoy Rdr: Michael Poy
Happy Valley: The Longines Cup (C4), 1000m
2 of 12: Gentle Breeze (ex: Marjorie)
Tnr: P Yiu Rdr: C Y Ho
Ipswich: Cliff Pearce Accounting Mdn, 1000m
4 of 9: Victory Liner (ex: Call Me Paris)
Tnr: K M Schweida Rdr: Ms T Harrison
Ipswich: Stesco Constructions Hcp (C4), 1350m
4 of 7: Splitter (ex: Miffy)
Tnr: T J Gollan Rdr: J Byrne
Ipswich: Book Melb Cup Luncheon Hcp-C3, 1200m
3 of 9: Amorita (ex: Royal Pageant)
Tnr: M J Dunn Rdr: J Byrne
Tuesday, October 23
Beaudesert: Burleigh Town Village Mdn Hcp, 1050m
4 of 8: Delphox (ex: Storm Signal)
Tnr: L F Birchley Rdr: Dale Smith
Monday, October 22
Coffs Harbour: Mbt Lawyers Mdn Hcp, 1207m
1 of 11: Lawnmeet (ex: Sorcha Rose)
Tnr: K A Lees Rdr: A Gibbons
Sunday, October 21
Bunbury: Qube Ports/Bulk Stevedoring-C1, 1675m
10 of 10: Caslavska (ex: Kuchinskaya)
Tnr: D and B Pearce Rdr: Jordan Turner
Horsham: Priceline Pharmacy Horsham Mdn, 1400m
4 of 9: Loves Edge (ex: Loves Sarova)
Tnr: Peter Hardacre Rdr: Dean Holland
Nowra: Milton Iga-Eddie Latta Mem.-C1, 1200m
5 of 8: Fudgewedge (ex: Mermaid Island)
Tnr: Allan Kehoe Rdr: A Hyeronimus
Nowra: Elders Ins.-B Murray Mem-Bm58, 1600m
11 of 13: Son Of A Fox (ex: Dahleah)
Tnr: T and P Vigouroux Rdr: J Penza
Singapore: Hcp (C3), 1200m
5 of 14: Lim's Force (ex: Calming)
Tnr: S Burridge Rdr: W H Kok
Saturday, October 20
Arawa Park: Faulkner Drainage 3yo, 1215m
2 of 6: Bocce (ex: Whiffle)
Tnr: M Moroney and P Gerard Rdr: Jake Bayliss
Arawa Park: Sweynesse Stakes, 1215m Gr3
4 of 10: Volpe Veloce (ex: Bardego)
Tnr: G Richardson and G Parker Rdr: M T Coleman
Bendigo: Vatman Group (Bm64), 1100m
8 of 8: Chezblack (ex: Glowlamp)
Tnr: Lloyd Kennewell Rdr: Michael Poy
Doomben: Invertek Drives Plate (C6), 1050m
4 of 11: Freddie Fox Trot (ex: Tamieka)
Tnr: L D Kelly Rdr: R Plumb
Doomben: Proav And Avt Plate (C3), 1600m
9 of 13: Miss Severina (ex: Brave Choice)
Tnr: A J Edmonds Rdr: Ryan Maloney
Doomben: Ray White Ascot Hcp, 1200m
4 of 13: Magic Fox (ex: Plain Magic)
Tnr: K M Schweida Rdr: James Orman
Doomben: Esp Solutions (Rs0mw), 1350m
8 of 13: Foxy Affair (ex: Dubious Affair)
Tnr: R L Heathcote Rdr: Dale Smith
Gold Coast: Attwood Marshall Lawyers (C1), 1200m
10 of 12: Foxarelli (ex: Cicarelli)
Tnr: B S Baldwin Rdr: Brooke Ainsworth
Inverell: Stewart's Grain Trading (C1), 1010m
11 of 12: Mahlia (ex: It Had To Be You)
Tnr: G A O'Brien Rdr: S Sweedman
Morphettville: Oktoberfest Barossa Foods Mdn, 1200m
11 of 11: Blazing Row (ex: Blazonry)
Tnr: M S Minervini Rdr: Liam Riordan
Randwick: Icd Property Nivison, 1200m Gr3
6 of 11: Dyslexic (ex: Easy To Read)
Tnr: M, W and J Hawkes Rdr: Tommy Berry
Friday, October 19
Canberra: Luxegoulburn.Com.Au Mdn Plate, 1000m
4 of 7: Ranger Suzie (ex: Pentolite)
Tnr: Natalie Jarvis Rdr: R Dolan
Pakenham Park: Kisses Classic-Riley Bella Mdn, 1600m
6 of 11: Tantivy (ex: Chloe)
Tnr: L and T Corstens Rdr: Ben Thompson
Singapore: Hcp (C3), 1000m
8 of 12: Ottawa (ex: Marie Soleil)
Tnr: J Peters Rdr: O Placais
Tauranga: Gartshore Mdn, 1200m
5 of 12: Ana Zorra (ex: Anakalinka)
Tnr: G Richardson and G Parker Rdr: M T Coleman
Warrnambool: Shanahan Electric Motors-Bm58, 2030m
13 of 15: Foxlago (ex: De Lago Lass)
Tnr: D K Weir Rdr: D Yendall
Thursday, October 18
Happy Valley: Hydrangea Hcp (C3), 1000m
1 of 12: Storm Signal (ex: Isn't She Fabulous)
Tnr: J Moore Rdr: D Whyte
Mackay: Man About Menswear Hcp, 1100m
6 of 7: Tambo's Vixen (ex: Lightfeet Lady)
Tnr: L A Wright Rdr: Adam Spinks
Wednesday, October 17
Randwick-Kensington: Farewell Encosta De Lago-Bm70, 1550m
9 of 9: Volpe (ex: Rash Promise)
Tnr: D A Williams Rdr: J R Collett
Randwick-Kensington: Australian Turf Club (Bm70), 1100m
1 of 12: Fox Swift (ex: Runway Runaway)
Tnr: J A O'Shea Rdr: R Dolan