Latest Results

Monday, May 25
Echuca: Murphy's Turf&Landscaping Mdn, 1100m
4 of 11: Cheeky Chipmunk (ex: Souhait)
Tnr: Russell Osborne Rdr: Madison Lloyd
Echuca: Moama Bowling Club Mdn Plate, 1100m
5 of 9: Villianaire (ex: Dubian Gold)
Tnr: C J Davis Rdr: Jack Hill
Echuca: Two Tarts Catering Mdn Plate, 1100m
3 of 11: Mangalore Lad (ex: Toydari)
Tnr: Linc Sullivan Rdr: W Egan
Echuca: Border Inn (Bm58), 1100m
1 of 11: Carwelkin (ex: Sound Of Music)
Tnr: Mark Thomas Rdr: Madison Lloyd
Echuca: Border Inn (Bm58), 1100m
11 of 11: Chipsaredown (ex: Lujaway)
Tnr: Sylvia Thompson Rdr: Mikaela Lawrence
Sunday, May 24
Ballarat Synthetic: The Haymarket Mdn Plate, 1200m
8 of 10: Rose'n'harlem (ex: Angels Star)
Tnr: B M Cole Rdr: Dylan Dunn
Ballarat Synthetic: Polytrack Mdn Plate, 1400m
7 of 12: Starcrippa (ex: Omo River)
Tnr: B M Cole Rdr: Randy Tan
Saturday, May 23
Wodonga: McGrath Family Hcp (58), 1590m
12 of 12: Mischinka (ex: Anglayse)
Tnr: Peter Smith Rdr: R Mc Leod
Wodonga: Vale John Cossor Hcp (58), 1100m
1 of 12: Red Impulse (ex: Fast Impulse)
Tnr: Russell Osborne Rdr: Madison Lloyd
Friday, May 22
Stawell: Stawell Grampians Caravan Mdn, 1300m
9 of 12: Extreme Heat (ex: Total Fireban)
Tnr: Emma Church Rdr: Chris Caserta
Thursday, May 21
Seymour: Lloyd Sound Mdn Plate, 2015m
4 of 12: Kwahadi (ex: Paramytha)
Tnr: R F Donat Rdr: Ben Thompson
Seymour: North Central Hire Mdn Plate, 1300m
5 of 12: Star Of The Elms (ex: Lagerette)
Tnr: Saab Hasan Rdr: B Rawiller
Seymour: Rosemont Sale @mmonline (Bm58), 1200m
1 of 12: Tatunka (ex: Paramytha)
Tnr: R F Donat Rdr: Dylan Dunn
Seymour: Bet365 (Bm58), 1100m
4 of 12: Red Cracker (ex: Highway Princess)
Tnr: R F Donat Rdr: D Moor
Seymour: Bet365 (Bm58), 1100m
8 of 12: Smokin' Salmon (ex: Lion's Kiss)
Tnr: Russell Osborne Rdr: Madison Lloyd
Seymour: Avenel Equine Hospital (Bm58), 1000m
7 of 12: Beautiful Bee (ex: Lady Bureaucrat)
Tnr: Russell Osborne Rdr: Madison Lloyd
Wednesday, May 20
Ballarat: Cervus Equipment Mdn Plate, 1600m
8 of 10: Symphony Rose (ex: Bendy Wendy)
Tnr: C J Davis Rdr: Madison Lloyd
Ballarat: Polytrack (Bm64), 1000m
7 of 10: Ourzacracker (ex: Zamidget)
Tnr: C J Davis Rdr: Michael Poy
Monday, May 18
Ballarat Synthetic: The Money Men Podcast (Bm58), 1000m
5 of 12: Stella Redente (ex: Stella Delago)
Tnr: Ms L Tolson & Ms L Proctor Rdr: Matthew Cartwright
Dubbo: Sams Waste Management (Bm58), 1100m
9 of 13: Tinybella (ex: Fastessa)
Tnr: Bryan Dixon Rdr: M Heagney
Sunday, May 17
Bendigo: Bendigo Sportsmen Assoc. Mdn, 1100m
10 of 12: Jumpin' Jaguar (ex: Jumpin' Joh)
Tnr: Russell Osborne Rdr: Madison Lloyd
Bendigo: Bendigo Locksmiths Mdn Plate, 1400m
4 of 12: Delivid (ex: Livid)
Tnr: R G Symons Rdr: N Callow
Bendigo: Bendigo Mazda (Bm64), 1100m
7 of 10: Carwelkin (ex: Sound Of Music)
Tnr: Mark Thomas Rdr: Madison Lloyd
Cloncurry: Mdn Plate, 1000m
8 of 8: Piqaboo (ex: Jetsetting)
Tnr: Ms S Gabriel-Royes Rdr: J Esser
Saturday, May 16
Tuncurry: Hawkesbury Jockey Club (Bm58), 2100m
5 of 13: Big Legged Woman (ex: Big Nell)
Tnr: S Farley Rdr: Ms M Weir
Warracknabeal: #staysafe #stayhome Mdn Plate, 1000m
10 of 12: Red Jewels (ex: Echuca Jewels)
Tnr: Ms G Johnstone Rdr: Patrick Moloney
Friday, May 15
Albury: Southern Asset Services Mdn, 1175m
5 of 14: Euphemia (ex: Phemie)
Tnr: G W Egan Rdr: B P Ward
Albury: Avis Albury Hcp (C1), 1000m
12 of 14: Billabong Bilby (ex: Kaeduna)
Tnr: Russell Osborne Rdr: B P Ward
Monday, May 11
Swan Hill: The Bottle O Swan Hill (Bm58), 1600m
6 of 12: Mischinka (ex: Anglayse)
Tnr: Peter Smith Rdr: Lachlan King
Sunday, May 10
Ballarat: Sam Miranda Mdn Plate, 1500m
5 of 12: Kwahadi (ex: Paramytha)
Tnr: R F Donat Rdr: Logan McNeil
Ballarat: Hewitt & Whitty Mdn Plate, 1100m
9 of 12: Extreme Heat (ex: Total Fireban)
Tnr: Emma Church Rdr: Chris Caserta
Ballarat: Hygain Winners Choice (Bm64), 1200m
8 of 10: Tatunka (ex: Paramytha)
Tnr: R F Donat Rdr: Jordan Childs
Wellington: Over The Line Racing (Bm58), 1100m
12 of 13: Tinybella (ex: Fastessa)
Tnr: Bryan Dixon Rdr: K Dunbar
Saturday, May 9
Cobar: Hcp (C2), 1370m
8 of 9: Red Rock Stella (ex: Fast Impulse)
Tnr: Gregory O'Neill Rdr: J Pracey-Holmes
Donald: Tac Be Races Ready Mdn Plate, 1620m
12 of 12: Starcrippa (ex: Omo River)
Tnr: B M Cole Rdr: J Baldock
Donald: Swan Hill Kubota Mdn Plate, 1350m
11 of 12: Rose'n'harlem (ex: Angels Star)
Tnr: B M Cole Rdr: J Baldock
Mt Isa: Mdn Plate, 1200m
7 of 7: Piqaboo (ex: Jetsetting)
Tnr: Ms S Gabriel-Royes Rdr: J Esser
Friday, May 8
Wangaratta: Beteasy Mdn Plate, 1170m
10 of 12: Cheeky Chipmunk (ex: Souhait)
Tnr: Russell Osborne Rdr: Madison Lloyd
Wangaratta: Bi-Rite Electrical Hcp (58), 1000m
2 of 12: Red Impulse (ex: Fast Impulse)
Tnr: Russell Osborne Rdr: Madison Lloyd
Wangaratta: Yes Optus Wangaratta Hcp (58), 1400m
2 of 11: Just Stellar (ex: She's Just Ace)
Tnr: C J Davis Rdr: Teodore Nugent
Thursday, May 7
Werribee: Werribee Jeep Mdn Plate, 1105m
6 of 11: Star Of The Elms (ex: Lagerette)
Tnr: Saab Hasan Rdr: B Rawiller
Monday, May 4
Echuca: Independent Cranes (Bm58), 1000m
3 of 11: Smokin' Salmon (ex: Lion's Kiss)
Tnr: Russell Osborne Rdr: Madison Lloyd
Sunday, May 3
Bendigo: Jayco Mdn Plate, 1400m
10 of 12: Starcrippa (ex: Omo River)
Tnr: B M Cole Rdr: Lachlan King
Bendigo: Jayco Mdn Plate, 1400m
5 of 12: Delivid (ex: Livid)
Tnr: R G Symons Rdr: Laura Lafferty
Bendigo: Jayco Mdn Plate, 1400m
7 of 12: Symphony Rose (ex: Bendy Wendy)
Tnr: C J Davis Rdr: Jack Hill
Bendigo: Hygain Mdn Plate, 1000m
1 of 11: Ourzacracker (ex: Zamidget)
Tnr: C J Davis Rdr: Teodore Nugent
Bendigo: Hygain Mdn Plate, 1000m
7 of 11: Red Jewels (ex: Echuca Jewels)
Tnr: Ms G Johnstone Rdr: D Moor
Saturday, May 2
Newcastle: Next Payments Conditional-Bm70, 1890m
4 of 7: Big Legged Woman (ex: Big Nell)
Tnr: S Farley Rdr: Ms M Weir
Wednesday, April 29
Sunshine Coast: Allchin Airconditioning Mdn, 1000m
12 of 14: A Top Chance (ex: Biatreasure)
Tnr: Ms J Aitkenhead Rdr: Madeleine Wishart

© 2020 - breednet.com.au