Latest Results

Wednesday, October 28
Bendigo: Rising Sun Hotel Mdn Plate, 1100m
7 of 12: Al Badr (ex: Bang On)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: J Mott
Te Aroha: Donaghys N-Boost Mdn, 1200m
1 of 14: La Tardigrada (ex: Phenetic)
Tnr: L R Noble Rdr: S T Collett
Tuesday, October 27
Grafton: Off The Track (Bm66), 2200m
7 of 9: Zavy's Hope (ex: Epic Faith)
Tnr: Edward O'Rourke Rdr: M Mc Guren
Monday, October 26
Echuca: Moama Bowling Club (Bm58), 1009m
3 of 8: Sure Am Invincible (ex: Travesura)
Tnr: John McArdle Rdr: J Mott
Sunday, October 25
Coonabarabran: Pursehouse & Adama (Bm66), 1400m
5 of 9: Zagaya (ex: Tokaleya)
Tnr: Bryan Dixon Rdr: Yvette Lewis
Coonabarabran: Barron's Mechanical Cup Sprint, 1100m
7 of 7: Bryan's Babe (ex: Ay Dee Bee)
Tnr: Darren Egan Rdr: D Northey
Port Lincoln: Vets On Eyre (Bm54), 1390m
9 of 9: Scotch O'Clock (ex: Sweet Maggie)
Tnr: D E Magro Rdr: Sairyn Fawke
Singapore: Hcp (C4), 1200m
7 of 12: Unconquered (ex: Love In Spring)
Tnr: L Khoo Rdr: R Maia
Singapore: Hcp (C3), 1200m
1 of 14: The August (ex: Acouplamas)
Tnr: D L Freedman Rdr: K A'isisuhairi
Singapore: Hcp (C4), 1400m
1 of 14: Imperium (ex: Aaleyah)
Tnr: M Clements Rdr: R Munger
Sunshine Coast: Tab Create Your Calendar Mdn, 1000m
2 of 9: Oblique (ex: Twist Tops)
Tnr: P & P Snowden Rdr: Baylee Nothdurft
Trentham: Life Flight (Bm65), 1200m
13 of 14: Lincoln's Gal (ex: I'm Jester Gal)
Tnr: Ms L Latta Rdr: S J Macnab
Trentham: Wyndspelle@grangewilliam-Bm74, 1000m
12 of 13: Scotch (ex: Etain)
Tnr: C A Bambry Rdr: L T Hemi
Saturday, October 24
Ascot: Belgravia Stakes, 1200m LR
8 of 10: Real Grace (ex: Real Charm)
Tnr: G & A Williams Rdr: P Carbery
Ascot: Amelia Park (Bm78+), 1200m
5 of 15: Long Beach (ex: Avenida Madero)
Tnr: G & A Williams Rdr: C Johnston-Porter
Doomben: Driver Recruitment Hcp, 1200m
7 of 8: I Am Swerving (ex: Unswerving)
Tnr: B & D Guy Rdr: Ben Thompson
Doomben: Suez Spring 2yo Plate, 1110m
1 of 13: Ghostwriter (ex: Heavenly Sound)
Tnr: Annabel Neasham Rdr: J Byrne
Gold Coast: Melbourne Cup Book Now (Bm65), 900m
1 of 6: Global Citizen (ex: Interfere)
Tnr: A J & T Edmonds Rdr: S Cormack
Kembla Grange: Andrew Hartcher Memorial Mdn, 1400m
3 of 10: California Cible (ex: Magic Harmony)
Tnr: P & P Snowden Rdr: A Gibbons
Moonee Valley: Powerflo Solutions Stakes, 1600m Gr3
2 of 8: I Am Eloquent (ex: Choice Words)
Tnr: T Busuttin & N Young Rdr: G Boss
Moonee Valley: Ladbrokes Crockett Stakes, 1200m LR
1 of 11: La Mexicana (ex: Cailin Miss)
Tnr: A & S Freedman Rdr: Jamie Kah
Morphettville Parks: Furphy Hcp (C2), 1000m
6 of 8: Lord Varys (ex: Hollywell)
Tnr: G D Searle Rdr: D Caboche
Randwick: Forum Group Kirkham Plate, 1000m
4 of 11: Total Babe (ex: In Style)
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: Ms K O'Hara
Randwick: Amd Brian Crowley Stakes, 1200m LR
3 of 7: On The Lead (ex: Marechal)
Tnr: R & M Freedman Rdr: Tommy Berry
Randwick: Daily Press Nivison, 1200m Gr3
7 of 10: Evalina (ex: Tahnee Topaz)
Tnr: K A Lees Rdr: J R Collett
Randwick: Sharp Eit (Bm78), 1600m
4 of 11: Navy Cross (ex: Watchful)
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: Tim Clark
Sha Tin: Bedford Hcp (C3), 1000m
3 of 14: Good View Clarico (ex: Andromache)
Tnr: C H Yip Rdr: Z Purton
Te Rapa: Pak'nsave Clarence St (Bm74), 1200m
2 of 12: Festivity (ex: Mabsam)
Tnr: J W Richards Rdr: D S Johnson
Friday, October 23
Benalla: Specsavers Benalla Mdn, 1206m
3 of 11: I Am A Hit (ex: Courtesan)
Tnr: Nick Ryan Rdr: R Mc Leod
Canberra: Biajag Construction Hcp, 1200m
11 of 14: Contaminated (ex: Diva Bellarina)
Tnr: N J Olive Rdr: B P Ward
Canberra: Territory Horticulture (Bm60), 1000m
11 of 11: Carruthers (ex: Lightning Rules)
Tnr: N F Gardner Rdr: B P Ward
Launceston: Armidale Stud ((Bm60), 1100m
8 of 8: Brockton Punch (ex: Gemmas Joy)
Tnr: V C Poke Rdr: Codi Jordan
Moonee Valley: Sweeney Estate Agents Hcp, 1000m
4 of 8: Baaqyah (ex: Exposed)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: K Mc Evoy
Scone: Astern @ Darley (Bm66), 1100m
7 of 14: Sir Donald (ex: Raffles Class)
Tnr: Michelle Fleming Rdr: M Bennett
Scone: Emirates Park Country Only-C2, 1100m
2 of 9: Leo (ex: Swooning)
Tnr: Mark Schmetzer Rdr: Kyle Wilson-Taylor
Wednesday, October 21
Geelong: Hamilton Group (Bm78), 1500m
9 of 12: Simply Invincible (ex: Simply Enchanting)
Tnr: P G Moody Rdr: L Nolen
Happy Valley: Kong Sin Wan Hcp (C3), 1000m
4 of 12: Harmony And Rich (ex: Express Power)
Tnr: W Y So Rdr: Z Purton
Happy Valley: Po Chong Wan Hcp (C3), 1200m
7 of 12: Prince Of Gems (ex: Rivers Secret)
Tnr: A T Millard Rdr: A Hamelin
Ipswich: River 94.9fm Mdn Plate, 1350m
1 of 6: Palladas (ex: Tabliope)
Tnr: T J Gollan Rdr: Baylee Nothdurft
Ipswich: Sirromet (Bm70), 1350m
2 of 9: Seles (ex: Defy The Odds)
Tnr: C J Waller Rdr: L R Dittman
Naracoorte: Naracoorte Radiators (Bm68), 2000m
5 of 9: I'm Bulletproof (ex: Assumpta)
Tnr: Grant Kluske Rdr: Ms C Lions
Randwick-Kensington: Happy 30th Hawk @anz_news-Bm72, 1000m
3 of 9: Paquirri (ex: Miss Solis)
Tnr: Gary & John Moore Rdr: B Avdulla
Randwick-Kensington: Happy 30th Hawk @anz_news-Bm72, 1000m
5 of 9: Invincible Gangsta (ex: La Capone)
Tnr: T S Howlett Rdr: B Griffiths
Randwick-Kensington: Happy 30th Hawk @anz_news-Bm72, 1000m
8 of 9: Invincible Lad (ex: Magdalena)
Tnr: P & P Snowden Rdr: Tim Clark
Tuesday, October 20
Grafton: Jacaranda Grove Grafton Prel., 1100m
4 of 9: Rexx (ex: Radiant Star)
Tnr: I P Cook Rdr: Shane Arnold
Monday, October 19
Muswellbrook: Saxon Warrior @ Coolmore-Bm58, 1000m
5 of 8: Eleazar (ex: Cantakitwithya)
Tnr: J R Gask Rdr: A Layt
Sunday, October 18
Ashburton: Paul Brand Pendene Farm Hcp, 1600m
3 of 11: Jewel Of Patch (ex: Quirina)
Tnr: H T Gillies Rdr: C R Barnes
Kilmore: Hygain (Bm64), 1200m
8 of 10: Winning Red (ex: Scarlet Vanhara)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: L Nolen
Nowra: Barca & Jackson Painting Mdn, 1100m
2 of 11: Invincible Ninja (ex: Ladyinxs)
Tnr: Mark Newnham Rdr: Tom Sherry
Sha Tin: The Premier Bowl, 1200m Gr2
1 of 7: Wishful Thinker (ex: Zebithea)
Tnr: C H Yip Rdr: K C Leung
Sunshine Coast: Haymans Elect Maryborough-Bm65, 1600m
3 of 6: Vinasta (ex: Dusty Grey)
Tnr: T J Gollan Rdr: Ben Thompson
Saturday, October 17
Ascot: Morley Growers Market (Rs1mw), 1200m
4 of 11: Secret Plan (ex: Highly Secret)
Tnr: G & A Williams Rdr: Chris Parnham
Bendigo: Race Services Mdn Plate, 1000m
3 of 7: Treporti (ex: I'm In Love)
Tnr: D T O'Brien Rdr: Ben Allen
Caulfield: Alinghi Stakes, 1100m LR
1 of 8: California Zimbol (ex: Zimaretto)
Tnr: P & P Snowden Rdr: M Zahra
Caulfield: Alinghi Stakes, 1100m LR
3 of 8: Prophet's Thumb (ex: Set To Skelter)
Tnr: A & S Freedman Rdr: Damian Lane
Doomben: Madison Cleaning Services (C3), 1350m
1 of 11: Lubuk (ex: Bippo No Bungus)
Tnr: C J Waller Rdr: M Cahill
Ellerslie: Barfoot & Thompson (Bm65), 1200m
5 of 11: A Proper Lady (ex: Well Credentialled)
Tnr: L R Noble Rdr: M Cameron
Gold Coast: Attwood Marshall Lawyers Hcp, 1200m
1 of 8: Invincible Al (ex: Miss Alberta)
Tnr: T J Gollan Rdr: Anthony Allen
Gold Coast: Attwood Marshall Lawyers-Bm62, 1200m
7 of 10: Nick The Skip (ex: Kiss 'n Chase)
Tnr: A J & T Edmonds Rdr: N Fazackerley
Hobart: Pfd Food Services Hcp (C1), 1100m
3 of 8: Bandinelli (ex: Cellini)
Tnr: Sigrid Carr Rdr: Codi Jordan
Morphettville: Aami Mdn Plate, 1200m
1 of 12: Star Of Uma (ex: Umatilly)
Tnr: T & C McEvoy Rdr: B Vorster
Morphettville: Happy 50th Brad Smart (Bm68), 1200m
1 of 9: The Difference (ex: Aroha Cat)
Tnr: T & C McEvoy Rdr: Jessica Eaton
Newcastle: Yarraman Park (Bm64), 900m
2 of 9: Invincible Kiss (ex: Ovillers)
Tnr: Wayne Seelin Rdr: Qin Yong
Randwick: Acy Securities Victory Vein, 1000m
3 of 11: She's All Class (ex: Shirra Nui)
Tnr: C J Waller Rdr: K Mc Evoy
Randwick: Tresemme Reginald Allen Qlty, 1400m LR
2 of 11: Joviality (ex: Limbo Down)
Tnr: C J Waller Rdr: J B Mc Donald
Randwick: The Tab Everest, 1200m
8 of 12: Libertini (ex: Aloha)
Tnr: A J Cummings Rdr: Regan Bayliss
Randwick: Bowermans Furniture (Bm78), 1400m
2 of 14: Best Stone (ex: Dash On Ruby)
Tnr: John Thompson Rdr: N Rawiller
Friday, October 16
Bathurst: Erin's Outdoor Power Ctre (C1), 1100m
2 of 10: Fifteen Rounds (ex: Sugar Bay)
Tnr: Darren Egan Rdr: Reece Jones
Moe: Nextra Moe Sprint (Bm70), 1200m
5 of 10: Kamien (ex: Bronislava)
Tnr: Peter Gelagotis Rdr: J Maskiell
Murray Bridge Gh: Total Workforce Solutions-Bm62, 1000m
10 of 11: Vietti (ex: Vintage Triumph)
Tnr: Kym Healy Rdr: Margaret Collett
Taree: Haymans Electrical (Bm58), 1000m
6 of 10: Eleazar (ex: Cantakitwithya)
Tnr: J R Gask Rdr: C Reith
Thursday, October 15
Kembla Grange: Tony Marney Mdn Plate, 1300m
4 of 9: Xylaroo (ex: Coco Kerringle)
Tnr: C J Waller Rdr: Tommy Berry
Mackay: Book Event For Function (Bm65), 1100m
6 of 9: Invincible Tammy (ex: Miss Chaos)
Tnr: Graham R Hughes Rdr: Adam Sewell
Mackay: Blacks Real Estate (Bm58), 1300m
8 of 10: Invisible Girl (ex: Morecora)
Tnr: Joao Campeao Rdr: Ms C Jokic
Wednesday, October 14
Caulfield: Nick Johnstone R/Estate (Bm84), 1400m
7 of 14: Simply Invincible (ex: Simply Enchanting)
Tnr: P G Moody Rdr: L Nolen
Happy Valley: Mount Kellett Hcp (C4), 1200m
10 of 12: Destine Jewellery (ex: Ailuros)
Tnr: J J Size Rdr: A Badel
Ipswich: Fri. Jindi Sunset Markets Mdn, 1350m
6 of 10: Intense (ex: Bikini Star)
Tnr: T J Gollan Rdr: R Fradd
Ipswich: Fri. Jindi Sunset Markets Mdn, 1350m
10 of 10: Relentless Miss (ex: Demonstrable)
Tnr: Ms G Heinrich Rdr: M Mc Gillivray
Ipswich: Under The Louvre@ Grandview-C3, 1200m
1 of 7: Invincore (ex: Yields Of Gold)
Tnr: A J & T Edmonds Rdr: M Cahill
Launceston: Field Family (Bm74), 1600m
3 of 9: Galway Girl (ex: Whistling Dixie)
Tnr: G J McCulloch Rdr: D M Ganderton
Tauranga: Bop Hospitality Nz (Bm74), 1200m
14 of 14: Fabulous Flight (ex: Court Flying)
Tnr: J W Richards Rdr: C M Burdan
Warwick Farm: Impending @ Darley Mdn Hcp, 1300m
2 of 6: Selburose (ex: Rose Pattern)
Tnr: C J Waller Rdr: K Mc Evoy
Tuesday, October 13
Newcastle: Tab Venue Mode Hcp (C1), 1300m
7 of 7: Fandral (ex: La Biondina)
Tnr: K J Lantry Rdr: A Gibbons
Newcastle: New Zealand Bloodstock (Bm68), 1400m
3 of 9: Zell (ex: Viennese Lass)
Tnr: G Ryan & S Alexiou Rdr: C Reith
Townsville: Tab Venue Mode (Bm60), 1609m
6 of 10: Unshakeable (ex: Candy Bridge)
Tnr: William Kenning Rdr: B Pengelly
Townsville: Coca-Cola Amatil Hcp (C2), 1200m
1 of 14: Lighthorse Lad (ex: Dove Lake)
Tnr: William Kenning Rdr: B Pengelly
Monday, October 12
Gunnedah: The Duri Peak Hcp, 1000m
2 of 7: Iamacrumpet (ex: Modest Meisie)
Tnr: Ms J Bowen Rdr: Ms M Weir
Gunnedah: The Duri Peak Hcp, 1000m
3 of 7: Sir Donald (ex: Raffles Class)
Tnr: Michelle Fleming Rdr: C Lever
Murwillumbah: Nosh By Nige (Bm66), 2020m
2 of 6: Zavy's Hope (ex: Epic Faith)
Tnr: Edward O'Rourke Rdr: B Looker
Sunday, October 11
Coonamble: Dad & Dave Evergreen Turf Mdn, 1300m
2 of 8: Activation (ex: Dual Diamond)
Tnr: Kody Nestor Rdr: J Pracey-Holmes
Cranbourne: De Bortoli Wines (Bm78), 1400m
6 of 12: I Am Eloquent (ex: Choice Words)
Tnr: T Busuttin & N Young Rdr: J Bowman
Geraldton: Country Comfort Perth (Bm68+), 1200m
3 of 8: Abu Dhabi (ex: Dubai Fling)
Tnr: Ms J Leeson Rdr: Laqdar Ramoly
Sha Tin: Un Chau Hcp (C5), 1600m
2 of 14: Yes We Can (ex: Masonette)
Tnr: T P Yung Rdr: C Schofield
Saturday, October 10
Ascot: Crown Towers (Rs1mw), 1000m
8 of 16: Real Grace (ex: Real Charm)
Tnr: G & A Williams Rdr: Chris Parnham
Caulfield: Debutant Stakes, 1000m LR
1 of 12: Fake Love (ex: Anatina)
Tnr: C Maher & D Eustace Rdr: M Zahra
Caulfield: Thoroughbred Club Stakes, 1200m Gr3
2 of 8: Muntaseera (ex: Moosirra)
Tnr: C Maher & D Eustace Rdr: Jye McNeil
Caulfield: Thoroughbred Club Stakes, 1200m Gr3
7 of 8: Capriccio (ex: Lonhspresso)
Tnr: Daniel Bowman Rdr: Declan Bates
Caulfield: Northwood Plume Stakes, 1200m Gr3
1 of 13: Fiesta (ex: Now Now)
Tnr: C J Waller Rdr: J Bowman
Caulfield: Schillaci Stakes, 1100m Gr2
3 of 7: Octane (ex: Soorena)
Tnr: P Stokes Rdr: Jamie Kah
Doomben: Bris. Roar Race For The Crest, 1600m
7 of 7: Pernell (ex: Courtesan)
Tnr: A J & T Edmonds Rdr: R Fradd
Doomben: Show A Heart Hcp (C6), 1350m
2 of 14: All Important (ex: Orange Marmalade)
Tnr: T J Gollan Rdr: Ms G Cartwright
Kembla Grange: Ray Selkrig Mdn Plate, 1200m
1 of 8: Born A Warrior (ex: Soorena)
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: K Jennings
Kembla Grange: Ray Selkrig Mdn Plate, 1200m
2 of 8: Prince Invincible (ex: Liten Prinsessa)
Tnr: J A O'Shea Rdr: J Penza
Kembla Grange: Cliff Clare Mdn Hcp, 1400m
2 of 11: California Cible (ex: Magic Harmony)
Tnr: P & P Snowden Rdr: K Jennings
Randwick: Roman Consul Stakes, 1200m Gr2
2 of 5: On The Lead (ex: Marechal)
Tnr: R & M Freedman Rdr: Tommy Berry
Randwick: Antler Luggage Sprint (Bm78), 1000m
3 of 12: Hulk (ex: Volkaspray)
Tnr: C J Waller Rdr: Tommy Berry
Randwick: Antler Luggage Sprint (Bm78), 1000m
9 of 12: Miss Invincible (ex: Abound)
Tnr: Bjorn Baker Rdr: Thomas Stockdale
Singapore: Debt Collector 2018 Mdn, 1200m
9 of 12: Beyond Compared (ex: Sorel Point)
Tnr: Ms D Logan Rdr: R Maia
Singapore: Stepitup 2015 Hcp (C4), 1100m
7 of 12: I Am Sacred (ex: Such A Princess)
Tnr: M W Walker Rdr: R Maia
Singapore: Always Certain 2011 Hcp (C2), 1200m
2 of 14: Star Of Jupiter (ex: Roulettes)
Tnr: S Baertschiger Rdr: V Duric
Friday, October 9
Canberra: Charman E'moving J Thomas (C1), 1000m
2 of 9: Full Of Fire (ex: Lustful)
Tnr: Danielle Seib Rdr: A Layt
Cloncurry: Curley Cattle Transport Hcp, 1000m
1 of 8: Zukaz (ex: Zabeeler)
Tnr: H C Forster Rdr: T Brummell
Cranbourne: Mercedes Mornington (Bm64), 1200m
1 of 9: La Mexicana (ex: Cailin Miss)
Tnr: A & S Freedman Rdr: Jamie Kah
Thursday, October 8
Gosford: Debortoli Wines Mdn Hcp, 1000m
6 of 6: Pia Sofia (ex: Miss Venice)
Tnr: R J Quinton Rdr: S Clipperton
Mornington: Neds Money Back (Bm64), 1000m
9 of 11: Invincible Lotus (ex: Oasis Bloom)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: M J Dee
Wednesday, October 7
Ipswich: Whittington @grandview Stud-C4, 1350m
2 of 7: Seles (ex: Defy The Odds)
Tnr: C J Waller Rdr: Ron Stewart
Ipswich: One Venue, Any Occasion (Bm68), 1200m
6 of 7: Still Invincible (ex: Admirelle)
Tnr: T J Gollan Rdr: B N Stewart
Ipswich: Ieec.Com.Au Mdn Plate, 1200m
5 of 12: Palladas (ex: Tabliope)
Tnr: T J Gollan Rdr: Taylor Marshall
Ipswich: Barn Family Restaurant Hcp-C1, 1350m
2 of 10: Effort (ex: La Amistad)
Tnr: K M Schweida Rdr: James Orman
Warwick Farm: Vinery Hcp, 1000m
2 of 8: California Zimbol (ex: Zimaretto)
Tnr: P & P Snowden Rdr: K Mc Evoy
Warwick Farm: Sky Racing Active (Bm72), 1600m
6 of 9: Night Witches (ex: Girl In Flight)
Tnr: James Cummings Rdr: Tommy Berry
Warwick Farm: Sky Racing Active (Bm72), 1600m
7 of 9: Jack The Lad (ex: Luluoru)
Tnr: C J Waller Rdr: B Avdulla
Warwick Farm: Bowermans Furniture (Bm72), 1400m
2 of 10: Willowheart (ex: Alecia Beth)
Tnr: C J Waller Rdr: Thomas Stockdale
Warwick Farm: Vale Mick Hood (Bm78), 1400m
5 of 9: Navy Cross (ex: Watchful)
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: Q Krogh
Warwick Farm: Hyland Race Colours (Bm72), 1200m
4 of 10: Garrison (ex: Unassailed)
Tnr: Ms K Waugh Rdr: B Avdulla
Tuesday, October 6
Donald: Gilchrist & Co Mdn Plate, 1000m
1 of 11: Baaqyah (ex: Exposed)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: Michael Poy
Goulburn: Purple Heart Defibs (Bm58), 1000m
1 of 10: Shanaya (ex: Chickasaw)
Tnr: Tash Burleigh Rdr: C Lever
Monday, October 5
Canterbury: Schweppes (Bm72), 1550m
1 of 6: Invinciano (ex: Equiano)
Tnr: Joseph Pride Rdr: B Avdulla
Canterbury: Bowermans Furniture (Bm72), 1100m
5 of 7: Paquirri (ex: Miss Solis)
Tnr: Gary & John Moore Rdr: Regan Bayliss
Canterbury: Anz Bloodstock News (Bm78), 1250m
1 of 10: Best Stone (ex: Dash On Ruby)
Tnr: John Thompson Rdr: N Rawiller
Canterbury: 2020 Vinery Stallions (Bm72), 1100m
2 of 7: Chianti (ex: Sweet Sanette)
Tnr: K A Lees Rdr: B Avdulla
Gawler: Barastoc Horse Feeds (Bm54), 1700m
4 of 10: I'm Bulletproof (ex: Assumpta)
Tnr: Grant Kluske Rdr: J Potter
Gawler: Coopers Brewery (Bm58), 1500m
14 of 15: Scotch O'Clock (ex: Sweet Maggie)
Tnr: D E Magro Rdr: Eran Boyd
Muswellbrook: Two Rivers Wines (Bm66), 900m
3 of 7: Belle Reve (ex: Streetcar Stella)
Tnr: Mark Stewart Rdr: G M Ryan
Muswellbrook: Muswellbrook Rsl Club Hcp (C1), 1000m
3 of 13: Fifteen Rounds (ex: Sugar Bay)
Tnr: Darren Egan Rdr: A Bullock
Sunday, October 4
Ballina: Nth Ballina Smash Repairs-Bm66, 1000m
6 of 10: Nick The Skip (ex: Kiss 'n Chase)
Tnr: A J & T Edmonds Rdr: Travis Wolfgram
Cootamundra: Cootamundra Cup, 1600m
7 of 7: Contaminated (ex: Diva Bellarina)
Tnr: N J Olive Rdr: B P Ward
Sha Tin: Tung Chung Hcp (C5), 1400m
4 of 14: Yes We Can (ex: Masonette)
Tnr: T P Yung Rdr: A Hamelin
Sha Tin: Tung Chung Hcp (C5), 1400m
11 of 14: E Generation (ex: North Pole Dancer)
Tnr: C Fownes Rdr: J Moreira
Sha Tin: Fan Lau Hcp (C3), 1000m
2 of 13: Prince Of Gems (ex: Rivers Secret)
Tnr: A T Millard Rdr: A Hamelin
Sha Tin: Fan Lau Hcp (C3), 1000m
3 of 13: Good View Clarico (ex: Andromache)
Tnr: C H Yip Rdr: M F Poon
Sunshine Coast: Noosa Waterfront Plate (C3), 1400m
4 of 6: Invincible Faith (ex: Epic Faith)
Tnr: S W Kendrick Rdr: Baylee Nothdurft
Sunshine Coast: Harcourts Noosa Hcp (C1), 1000m
2 of 11: Stage Play (ex: Decoree)
Tnr: Ms G Heinrich Rdr: Alannah Fancourt
Sunshine Coast: Harcourts Noosa Hcp (C1), 1000m
6 of 11: Call Me Tilly (ex: Madame Grange)
Tnr: Ms G Heinrich Rdr: James Orman
Saturday, October 3
Eagle Farm: Captain Sonador Hcp, 1000m
5 of 8: Invincible Al (ex: Miss Alberta)
Tnr: T J Gollan Rdr: Ben Thompson
Eagle Farm: Tingo Tango Hcp, 1400m
5 of 9: I Am Swerving (ex: Unswerving)
Tnr: B & D Guy Rdr: Ben Thompson
Flemington: Maribyrnong Trial, 1000m LR
8 of 9: Vinlago (ex: Lucky Lago)
Tnr: R D Griffiths Rdr: L Currie
Hastings: Three Wise Birds (Bm74), 1200m
1 of 10: Festivity (ex: Mabsam)
Tnr: J W Richards Rdr: D S Johnson
Mudgee: Lion XXXX Gold (Bm50), 1600m
1 of 7: Zagaya (ex: Tokaleya)
Tnr: Bryan Dixon Rdr: C Waddell
Newcastle: Hungerford Hill Wines (Bm68), 1300m
7 of 13: Invincible Dash (ex: Global Dream)
Tnr: P & P Snowden Rdr: D Mc Lellan
Randwick: Gimcrack Stakes, 1000m Gr3
3 of 13: Total Babe (ex: In Style)
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: Tommy Berry
Randwick: Gimcrack Stakes, 1000m Gr3
4 of 13: Authentic Jewel (ex: Gold And Diamonds)
Tnr: C J Waller Rdr: J Bowman
Randwick: Breeders' Plate, 1000m Gr3
2 of 13: Construct (ex: Martindale Hall)
Tnr: P & P Snowden Rdr: Tommy Berry
Randwick: Flight Stakes, 1600m Gr1
4 of 7: Dame Giselle (ex: Ballet Society)
Tnr: P & P Snowden Rdr: Tommy Berry
Randwick: Flight Stakes, 1600m Gr1
5 of 7: Joviality (ex: Limbo Down)
Tnr: C J Waller Rdr: K Mc Evoy
Randwick: Premiere Stakes, 1200m Gr2
1 of 8: Libertini (ex: Aloha)
Tnr: A J Cummings Rdr: Regan Bayliss
Randwick: Cerrone (Bm88), 1200m
2 of 9: Asharani (ex: Fuji Dancer)
Tnr: K A Lees Rdr: J Bowman
Riccarton Park: Plough Hotel (Bm74), 1600m
4 of 17: Jewel Of Patch (ex: Quirina)
Tnr: H T Gillies Rdr: L Callaway
Singapore: Hcp (C4), 1000m
1 of 12: Super Invincible (ex: Isstoora)
Tnr: D L Freedman Rdr: R Iskandar
Toowoomba: Brisbane Riverview Hotel-Bm72, 1200m
3 of 6: Incomparable (ex: Crystal Diamonds)
Tnr: Campbell Roberts Rdr: Ms S Bogenhuber
Friday, October 2
Dubbo: McDonalds Monopoly (Bm66), 1000m
7 of 8: Bryan's Babe (ex: Ay Dee Bee)
Tnr: Brett Robb Rdr: Elissa Meredith
Moonee Valley: Andrew Lemon Am (Bm64), 1200m
9 of 10: Winning Red (ex: Scarlet Vanhara)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: John Allen
Moonee Valley: Ladbrokes Easy Form (Bm70), 1000m
6 of 9: Balle D'Or (ex: Tale Of Love)
Tnr: S Morrish Rdr: M Zahra
Thursday, October 1
Sha Tin: The National Day Cup, 1000m Gr3
5 of 7: Wishful Thinker (ex: Zebithea)
Tnr: C H Yip Rdr: K C Leung
Sha Tin: The National Day Cup, 1000m Gr3
7 of 7: Victoriam (ex: Quality Impulse)
Tnr: K W Lui Rdr: C Y Ho
Wyong: Brilliant Lighting Mdn Hcp, 1200m
3 of 10: Prince Invincible (ex: Liten Prinsessa)
Tnr: J A O'Shea Rdr: Rachel King
Wednesday, September 30
Geraldton: Gwn (Bm70+), 1100m
4 of 11: Abu Dhabi (ex: Dubai Fling)
Tnr: Ms J Leeson Rdr: Laqdar Ramoly
Gold Coast: Igt Australia Mdn Plate, 1400m
1 of 12: Pernell (ex: Courtesan)
Tnr: A J & T Edmonds Rdr: R Fradd
Gold Coast: Igt Australia Mdn Plate, 1400m
6 of 12: Intense (ex: Bikini Star)
Tnr: T J Gollan Rdr: Baylee Nothdurft
Gold Coast: Keno (Bm72), 1300m
2 of 8: All Important (ex: Orange Marmalade)
Tnr: T J Gollan Rdr: Ms G Cartwright
Randwick-Kensington: Sky Racing Active Mdn Plate, 1400m
10 of 10: Xylaroo (ex: Coco Kerringle)
Tnr: C J Waller Rdr: K Mc Evoy
Randwick-Kensington: Quincy Seltzer (Bm72), 1300m
12 of 12: Sancy (ex: Thiamandi)
Tnr: P & P Snowden Rdr: Tommy Berry
Randwick-Kensington: Tab Long May We Play (Bm72), 1400m
1 of 11: Invinciano (ex: Equiano)
Tnr: Joseph Pride Rdr: B Avdulla
Randwick-Kensington: Tab Long May We Play (Bm72), 1400m
10 of 11: Regimental Band (ex: Lilliburlero)
Tnr: K A Lees Rdr: J Bowman
Tuesday, September 29
Grafton: XXXX Gold Hcp (C3), 1215m
2 of 10: Rexx (ex: Radiant Star)
Tnr: I P Cook Rdr: Shane Arnold
Townsville: Tab Venue Mode (C5), 1400m
5 of 6: Unshakeable (ex: Candy Bridge)
Tnr: William Kenning Rdr: G D Kliese