Latest Results

Wednesday, May 12
Balaklava: Birnie Sanders Hotel Mdn, 1050m
8 of 10: Defiant Caesour (ex: Perfect Promise)
Tnr: Travis Doudle Rdr: Ben Price
Tuesday, May 11
Taree: Heritage Financial Plan Mdn, 1400m
3 of 12: Double Award (ex: I'm In The Money)
Tnr: J N Englebrecht Rdr: G Buckley
Wellington: Lloyd Building Services (C1), 900m
7 of 9: Streets Of Suemori (ex: Suemori)
Tnr: Kieren Hazelton Rdr: Ms K Bell-Pitomac
Monday, May 10
Echuca: Perricoota Station Accom.-Bm64, 1109m
10 of 10: Very Shamus (ex: Vee)
Tnr: Ms G Johnstone Rdr: C J Parish
Murwillumbah: Tweedtickets.Com.Au Mdn Hcp, 1550m
4 of 12: Royal Sky (ex: Fearless Babe)
Tnr: M J Dunn Rdr: M Mc Guren
Murwillumbah: Tweedtickets.Com.Au Mdn Hcp, 1550m
11 of 12: Sienna's Award (ex: Tattyam)
Tnr: H J Norman Rdr: Ms R Palmer
Sunday, May 9
Sunshine Coast: Mary Amos Memorial Mdn Hcp, 1200m
11 of 16: Enterprise Maximus (ex: Lucy Louise)
Tnr: M J Lakey Rdr: Anna Bakos
Saturday, May 8
Caulfield: Selangor Turf Club Hcp, 1600m
8 of 11: Ironedge (ex: Australia Day)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: Damien Thornton
Donald: Mallee Landscapes Mdn Plate, 1350m
1 of 13: Seaflare (ex: Sovereign Charm)
Tnr: D T O'Brien Rdr: C J Parish
Gosford: Takeover Target, 1200m LR
1 of 6: Enchanted Heart (ex: Shattered Heart)
Tnr: K A Lees Rdr: J R Collett
Gosford: The Coast, 1600m
3 of 12: Brutality (ex: Star Salute)
Tnr: Joseph Pride Rdr: Ms K O'Hara
Ipswich: Tridan Electrical Services-C4, 1200m
9 of 9: Watchmen (ex: Kicken Vixen)
Tnr: J Dann Rdr: Anthony Allen
Longreach: Hcp (C3), 1000m
3 of 7: Music Award (ex: Sassy Gal)
Tnr: H C Forster Rdr: T Brummell
Morphettville: Sth Australian Sires' Produce, 1400m Gr3
9 of 10: Cosmic Ranger (ex: Cosmic Rock)
Tnr: D T O'Brien Rdr: Ben Allen
Morphettville: Furphy Prov. Series Final-Bm75, 1800m
11 of 16: Call Me Shamus (ex: Text'n Hurley)
Tnr: P Stokes Rdr: Ben Allen
Morphettville: Adelaide Guineas, 1600m LR
8 of 10: Point Blaze (ex: Grassfire)
Tnr: Shayne Cahill Rdr: J Holder
Newcastle: John Whitmore Memorial (Bm64), 1200m
9 of 13: Gumshoe (ex: Asia Winds)
Tnr: M P Quinn Rdr: C Lever
Quambone: Trophy Race, 1400m
1 of 6: Boys Home (ex: Mischief N Mayhem)
Tnr: Brett Robb Rdr: Maddison Wright
Quambone: Trophy Race, 1400m
3 of 5: Valadyium (ex: Be Happy)
Tnr: Connie Greig Rdr: Michael T Johnston
Friday, May 7
Cranbourne: Anco Instant Turf Mdn Plate, 1200m
10 of 10: The Actress (ex: Purringa)
Tnr: Ms M Cid Rdr: W Gordon
Grafton: Grafton Toyota Mdn Hcp, 1430m
4 of 13: Rizzoli (ex: Noble Heir)
Tnr: H R Dew Rdr: C Waddell
Wagga: Wagga Rsl Club Country Mdn, 1200m
11 of 14: Defiant Award (ex: Pentatonic)
Tnr: W G Carroll Rdr: J Penza
Wagga: Walsh/Blair Country Magic-Bm66, 1200m
16 of 16: Royal Monarch (ex: Romantic Moon)
Tnr: J Rolfe Rdr: M Heagney
Thursday, May 6
Wagga: Iron Jack Wagga Town Plate, 1200m
4 of 16: Irish Songs (ex: Lucky Songs)
Tnr: Kurt Goldman Rdr: Ms K Nisbet
Wagga: Inglis Digital Hcp (C2), 1400m
12 of 12: Irish Dancer (ex: Fish Dive)
Tnr: B Joseph & P & M Jones Rdr: Jean Van Overmeire
Wednesday, May 5
Canterbury: Tab (Bm72), 1250m
3 of 8: Lennon (ex: Tragic Moment)
Tnr: L J Bridge Rdr: K Mc Evoy
Warrnambool: Sinclair Wilson (Bm70), 1000m
3 of 8: No Shame (ex: Pottery)
Tnr: Richard Laming Rdr: Dean Holland
Sunday, May 2
Bendigo: Pentagon Feeds Mdn Plate, 1000m
1 of 10: Sugartown (ex: Dinkum Diamond)
Tnr: D T O'Brien Rdr: Damian Lane
Bendigo: Western Plains Pork (Bm64), 1000m
8 of 14: Very Shamus (ex: Vee)
Tnr: Ms G Johnstone Rdr: Tatum Bull
Hobart: Alva Stud Hcp (66), 1400m
7 of 10: Sellick (ex: Dasoudi)
Tnr: Stephen Lockhart Rdr: B Mc Coull
Saturday, May 1
Barcaldine: Luke & Daniel O'Donnell (Bm60), 1200m
6 of 10: Music Award (ex: Sassy Gal)
Tnr: H C Forster Rdr: Emma Bell
Beaudesert: Bushfire Survival Plan Mdn, 1400m
1 of 12: Award Knight (ex: Lady Mary)
Tnr: Robert G Smith Rdr: Zac Lloyd
Beaudesert: Evergreen Power Seeding (C2), 1100m
3 of 11: Sister Kathleen (ex: Jessphine)
Tnr: C W Weston Rdr: A Spinks
Eagle Farm: Treasury Brisbane (Bm75), 1400m
8 of 12: Maddiara (ex: Maracoola)
Tnr: L J Hatch Rdr: A Mallyon
Horsham: The Weekly Advertiser Hcp (58), 1400m
6 of 11: Walk Of Shamus (ex: But One Regret)
Tnr: Ms J Baker Rdr: Melissa Julius
Horsham: Dallas Rintoule Memorial-Bm64, 1100m
4 of 11: Vivacious Award (ex: Intergalactic)
Tnr: P A Preusker Rdr: Tatum Bull
Morphettville: D C McKay Stakes, 1100m Gr3
7 of 10: Shamino (ex: Elumino)
Tnr: P Stokes Rdr: Kayla Crowther
Morphettville: Australasian Oaks, 2000m Gr1
1 of 16: Media Award (ex: Music Media)
Tnr: Chris Calthorpe Rdr: L Nolen
Quilpie: Mdn Plate, 1100m
5 of 7: Raposa (ex: Jayjaye)
Tnr: Will Loudon Rdr: M Schrapel
Sandown-Hillside: Clanbrooke Racing (Bm78), 1000m
1 of 10: Whipcracker Way (ex: Zombie Dancer)
Tnr: P Stokes Rdr: Ms A Bryan
Sandown-Hillside: Ive > Print (Bm84), 1300m
2 of 9: Cordilla (ex: Hilton Head)
Tnr: D T O'Brien Rdr: Will Price
Friday, April 30
Grafton: Become A Member Of Crjc Mdn, 1410m
7 of 10: Royal Sky (ex: Fearless Babe)
Tnr: M J Dunn Rdr: A Mallyon
Grafton: Sat. Sports On 103.1fm Mdn, 1106m
1 of 11: Magnum Award (ex: Solvini)
Tnr: I P Cook Rdr: Zoe-Lee Cruickshank
Muswellbrook: W Turner Electric Star Kingdom, 1000m
2 of 10: Kiss Sum (ex: Stolen Kisses)
Tnr: T J Bartley Rdr: Ms S Clenton
Sunshine Coast: Cmbm Sunshine Coast Hcp (C2), 1800m
1 of 7: Incentivise (ex: Miss Argyle)
Tnr: S P Tregea Rdr: Anthony Allen
Sunshine Coast: Cmbm Cairns (Bm62), 1400m
8 of 12: Joy's Reward (ex: Johan's Joy)
Tnr: Louise White Rdr: M Cahill
Thursday, April 29
Wangaratta: Wangaratta Bearings (Bm58), 2000m
1 of 10: Mimi's Award (ex: Aunt Mimi)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: Josh Richards
Wyong: Hma Instrumentation Mdn, 1350m
4 of 9: First Fleet (ex: Australia Day)
Tnr: Mick Attard Rdr: R Brewer
Wyong: Hma Wear Solutions (Bm64), 1350m
7 of 12: Shameonus (ex: Flirtatious Dream)
Tnr: Bjorn Baker Rdr: B Lerena
Wednesday, April 28
Ballarat: Hygain Winners Choice (Bm70), 1200m
3 of 12: A Pinch Of Luck (ex: A Pinch Of Salt)
Tnr: M M Laurie Rdr: D W Stackhouse
Happy Valley: Conduit Hcp (C4), 1200m
3 of 12: Noir Rider (ex: Yolane)
Tnr: T P Yung Rdr: R Maia
Monday, April 26
Port Macquarie: Tab Long May We Play Mdn Plate, 1500m
2 of 11: Rizzoli (ex: Noble Heir)
Tnr: H R Dew Rdr: C Waddell
Port Macquarie: John Oxley Motors (Bm58), 1200m
10 of 11: Gwennybegg (ex: Huiskes)
Tnr: B J Ratcliff Rdr: M Bennett
Sunday, April 25
Armidale: West Armidale Bus. Houses (C1), 1400m
4 of 6: Talent Award (ex: Talent)
Tnr: T J Vidler Rdr: Ms J Worley
Armidale: West Armidale Bus. Houses Mdn, 1100m
4 of 9: Magnum Award (ex: Solvini)
Tnr: I P Cook Rdr: Zoe-Lee Cruickshank
Beaudesert: Scenic Realty Mdn, 1400m
2 of 10: Sienna's Award (ex: Tattyam)
Tnr: H J Norman Rdr: Ms R Palmer
Beaudesert: Beaudesert Rsl Diggers Cup-C2, 1650m
8 of 8: Mufasta (ex: Athanea)
Tnr: Claire McCann Rdr: S Galloway
Deniliquin: Anzac Day Cup (Bm66), 1600m
3 of 11: Chase Award (ex: Miss Bernardini)
Tnr: G A Osborne Rdr: J Kissick
Devonport Synthetic: Kevin Sharkie Hcp (C1), 1350m
10 of 10: Military Law (ex: Cosmic Strike)
Tnr: P H Luttrell Rdr: D M Ganderton
Gawler: Gallipoli Memorial Trophy-Bm58, 1700m
1 of 11: Call Me Shamus (ex: Text'n Hurley)
Tnr: P Stokes Rdr: Jacob Opperman
Moe: Law Somerville Industries Mdn, 1600m
2 of 5: And She Was (ex: Hydrodynamic)
Tnr: K & K Keys Rdr: C A Robertson
Nyngan: Nyngan Cup (Bm58), 1400m
2 of 8: Valadyium (ex: Be Happy)
Tnr: Connie Greig Rdr: J Pracey-Holmes
Randwick-Kensington: The Last Post (Bm88), 1400m
7 of 10: Brutality (ex: Star Salute)
Tnr: Joseph Pride Rdr: B Avdulla
Sha Tin: Fwd Insurance Forever Young-C4, 1200m
10 of 14: Packing Award (ex: Exchanges)
Tnr: D A Hayes Rdr: Z Purton
Saturday, April 24
Coonabarabran: Coona Kookas Rugby Mdn Hcp, 1400m
1 of 12: Boys Home (ex: Mischief N Mayhem)
Tnr: Brett Robb Rdr: Dylan Stanley
Coonabarabran: Mighty Coona Unicorns Rlc-Bm50, 900m
13 of 13: Streets Of Suemori (ex: Suemori)
Tnr: Kieren Hazelton Rdr: Ms K Bell-Pitomac
Morphettville Parks: H C Nitschke Stks, 1400m LR
5 of 14: Point Blaze (ex: Grassfire)
Tnr: Shayne Cahill Rdr: Jessica Eaton
Randwick: Fujitsu General Sprint (Bm88), 1200m
9 of 11: Enchanted Heart (ex: Shattered Heart)
Tnr: K A Lees Rdr: J R Collett
Randwick: Fujitsu General Sprint (Bm88), 1200m
10 of 11: True Detective (ex: Girls Rule)
Tnr: C J Waller Rdr: B Avdulla
Friday, April 23
Tamworth: Shay Brennan Constructions Hcp, 2100m
6 of 10: Shamusu Sho (ex: Hiragana)
Tnr: Cody Morgan Rdr: A Gibbons
Thursday, April 22
Grafton: Grafton Cup Day 8 July (Bm66), 1410m
9 of 11: Shifty Shamus (ex: Catch A Thief)
Tnr: Ms M Brosnan Rdr: Zac Lloyd
Newcastle: Sage Painting Mdn Plate, 1300m
6 of 6: First Fleet (ex: Australia Day)
Tnr: Mick Attard Rdr: A Adkins
Newcastle: Yarraman Park Conditional-Bm68, 1200m
5 of 11: Gumshoe (ex: Asia Winds)
Tnr: M P Quinn Rdr: Reece Jones
Wednesday, April 21
Canterbury: Vinery Stud (Bm72), 1100m
7 of 8: Lennon (ex: Tragic Moment)
Tnr: L J Bridge Rdr: K Mc Evoy
Murray Bridge Gh: Riverscape Food And Wine Mdn, 1000m
9 of 12: Short Stories (ex: Ravaged Heart)
Tnr: Will Clarken Rdr: Todd Pannell
Tauranga: Nzb Ins. Pearl Series Mdn, 1600m
6 of 8: Dusky Eyes (ex: Bandolera)
Tnr: P Adlington Rdr: T Yanagida
Tuesday, April 20
Geelong: Steigen (Bmm64), 1700m
1 of 11: Media Award (ex: Music Media)
Tnr: Chris Calthorpe Rdr: D Oliver
Nowra: Knk Builders Hcp (C1), 1200m
0 of 8: Shamus Dream (ex: Flirtatious Dream)
Tnr: J C Coyle Rdr: Brodie Loy
Nowra: Kel Campbell Fuel Haulage (C3), 1400m
1 of 11: Kentucky Award (ex: Intergalactic)
Tnr: R & L Price Rdr: Ms K O'Hara
Scone: Darley Scone Cup 14/5 (Bm66), 1600m
2 of 8: Shame Warned (ex: Slipped By)
Tnr: S C Jones Rdr: Ashley Morgan
Monday, April 19
Coffs Harbour: Bruce Hopkins Memorial Mdn, 1315m
2 of 6: Rizzoli (ex: Noble Heir)
Tnr: H R Dew Rdr: C Waddell
Echuca: Bet365 (Bm58), 1200m
7 of 11: Very Shamus (ex: Vee)
Tnr: Ms G Johnstone Rdr: Harry Grace
Sunday, April 18
Hobart: Kevin Sharkie Mdn, 1400m
5 of 9: Brazen Guy (ex: Sassy Gal)
Tnr: P H Luttrell Rdr: Kiran Quilty
Hobart: Hygain Hcp (C1), 1200m
7 of 8: Techno Awards (ex: Rainbow's End)
Tnr: P H Luttrell Rdr: Mikaela Lawrence
Hobart: Aviso Tas Pink Cup 16/5 (Bm60), 1400m
1 of 11: Sellick (ex: Dasoudi)
Tnr: Stephen Lockhart Rdr: B Mc Coull
Mudgee: Racing & Nrl Legends Hcp (C2), 1400m
6 of 8: Valadyium (ex: Be Happy)
Tnr: Connie Greig Rdr: A Banks
Singapore: Mdn, 1600m
3 of 12: Seven Sundae (ex: Sub Atlantic)
Tnr: J Ong Rdr: K A'isisuhairi
Singapore: Hcp (C3), 1200m
6 of 14: Siam Royal Orchid (ex: Chaotic)
Tnr: M Clements Rdr: L P Beuzelin
Sunshine Coast: Cascade Adult Beverages (Bm65), 1600m
7 of 12: Joy's Reward (ex: Johan's Joy)
Tnr: Louise White Rdr: M Cahill
Wagga: Prized Icon Mdn Hcp, 1200m
3 of 11: Chance Reward (ex: Mick's Mantle)
Tnr: Nell Foley Rdr: B P Ward
Wagga: Kooringal Stud Town Plte-Prel., 1200m
6 of 16: Mookareena (ex: Puerto Vallarta)
Tnr: B Joseph & P & M Jones Rdr: Jean Van Overmeire
Saturday, April 17
Blackall: Hcp (C2), 1050m
8 of 9: Music Award (ex: Sassy Gal)
Tnr: H C Forster Rdr: David Rewald
Caulfield: Irt Vobis Gold Mile, 1600m
2 of 6: Mr Quickie (ex: Special Favour)
Tnr: P Stokes Rdr: Ben Allen
Chinchilla: Mdn Plate, 1030m
8 of 9: Raposa (ex: Jayjaye)
Tnr: Will Loudon Rdr: Leslie Tilley
Eagle Farm: Tab Venue Mode Hcp, 1400m
4 of 8: Epic Girl (ex: Rosekay Heart)
Tnr: Chris Anderson Rdr: Adin Thompson
Leeton: Psp Haulage / Breed Mdn, 1050m
2 of 6: Defiant Award (ex: Pentatonic)
Tnr: W G Carroll Rdr: Nick Heywood
Lismore: Mid-Richmond Plumbers Mdn, 1210m
4 of 7: Royal Sky (ex: Fearless Babe)
Tnr: M J Dunn Rdr: B Looker
Lismore: Northern Rivers Concreting Mdn, 1410m
2 of 9: Award Knight (ex: Lady Mary)
Tnr: Robert G Smith Rdr: Zac Lloyd
Morphettville: R N Irwin Stakes, 1100m Gr3
4 of 10: Shamino (ex: Elumino)
Tnr: P Stokes Rdr: Lachlan King
Pioneer Park: Mixed Lollies Mdn Plate, 1400m
3 of 6: Rockford Files (ex: Pentatonic)
Tnr: D Leech Rdr: J Lyon
Randwick: Australian Oaks, 2400m Gr1
2 of 10: Duais (ex: Meerlust)
Tnr: Edward Cummings Rdr: J Bowman
Friday, April 16
Port Macquarie: John Oxley Motors Mdn Plate, 1200m
5 of 14: Double Award (ex: I'm In The Money)
Tnr: J N Englebrecht Rdr: L P Rolls
Thursday, April 15
Queanbeyan: Joe Cleary Racing (Bm58), 1000m
6 of 9: Irish Dancer (ex: Fish Dive)
Tnr: B Joseph & P & M Jones Rdr: Simon Miller
Queanbeyan: Sheridan Garage Doors (Bm58), 1460m
10 of 12: Flatout Elle (ex: Intergalactic)
Tnr: Peter D Green Rdr: Madison Waters
Tuesday, April 13
Armidale: McPhee Distribution Service-C2, 1400m
5 of 7: Talent Award (ex: Talent)
Tnr: T J Vidler Rdr: J Kehoe