BETTER THAN READY (AUS)
2009 More Than Ready (Southern Halo) x Sally's World (Agnes World)
Current Runners Accepted
Friday, March 29
Canberra Race 3 - 1200m Benchmark 50
Tequila Nights (4g ex: Pellegrina) Tnr: Michael Travers Rdr: Angus Villiers
Cranbourne Race 7 - 2580m Benchmark 64
The Yachtsman (6g ex: Sophia Lago) Tnr: Naomi Bourke Rdr: Rose Hammond
Kalgoorlie Race 7 - 1200m Class 1
Better Than Epic (5g ex: Rosekay Heart) Tnr: Brett Drury Rdr: Zephen Johnston-Porter
Saturday, March 30
Barcaldine Race 3 - 1000m Open
Moriconi (6m ex: Ultimo) Tnr: David Rewald Rdr: Mel Campbell
Beaudesert Race 1 - 1400m Maiden
Hebon Shiki (3f ex: Hepburn) Tnr: Ethan Ensby Rdr:
Beaudesert Race 2 - 1400m Maiden
Ultimate (3g ex: Nufoos) Tnr: Chris Munce Rdr: Ryan Wiggins
Beaudesert Race 2 - 1400m Maiden
Summer Ready (3f ex: Summer Glen) Tnr: Danny Bougoure Rdr: Andrew Spinks
Beaudesert Race 5 - 1650m Maiden
Bettersaidthandone (3f ex: Umanova) Tnr: Olivia Cairns Rdr: Emily Lang
Beaudesert Race 5 - 1650m Maiden
Sea Of Cortez (4g ex: Pearl Ardane) Tnr: Charlie Weston Rdr: Andrew Spinks
Beaudesert Race 9 - 1400m Restricted 58
What's Up Honey (4m ex: Star Council) Tnr: S and T Mackinnon Rdr: Cody Collis
Boulia Race 2 - 1000m Benchmark 45
New Arrival (4g ex: Bagus) Tnr: Shryn Royes Rdr:
Doomben Race 1 - 1350m Open
Alpha Bravo (2c ex: Summer Glen) Tnr: Danny Bougoure Rdr: Martin Harley
Doomben Race 1 - 1350m Open
Wayfarer's Way (2g ex: Pilgrim) Tnr: Desleigh Forster Rdr: Kirk Matheson
Doomben Race 2 - 1350m Class 1
Betterletmedance (3f ex: Aware) Tnr: David Vandyke Rdr: Damien Thornton
Doomben Race 5 - 1600m Open
Trifling (3f ex: Wabeel) Tnr: Helen Page Rdr: Michael Rodd
Doomben Race 7 - 1200m Open
Northern Express (4g ex: Monte Bella) Tnr: Michael G Nolan Rdr: Taylor Marshall
Doomben Race 8 - 1110m Rest 0 Metro Wins
It's Gerry (4g ex: Hello Crystal) Tnr: Barry Lockwood Rdr: Mark du Plessis
Doomben Race 10 - 1350m Benchmark 75
En Pointe (4m ex: Pointe Dancer) Tnr: Robert Heathcote Rdr: Cejay Graham
Emerald Race 1 - 1000m Maiden
Inreadyness (4g ex: Umanova) Tnr: Glenda Bell Rdr: W G Satherley
Emerald Race 1 - 1000m Maiden
Powder Factor (4g ex: Hypatia) Tnr: Pat Brennan Rdr: Ashley Butler
Gatton Race 7 - 1400m Class 1
What's Up Honey (4m ex: Star Council) Tnr: S and T Mackinnon Rdr:
Gladstone Race 4 - 1000m Open
Thatfeelsbetter (5g ex: Ridolfi) Tnr: John Manzelmann Rdr: Brooke Johnson
Lightning Ridge Race 4 - 1200m Maiden
Better Than Pearls (6m ex: Pearl Black) Tnr: Graeme Brooker Rdr: Angela Cooper
Murwillumbah Race 4 - 1550m Maiden
By The Jingoes (3g ex: Annual Income) Tnr: Dennis Dwane Rdr: Jon Grisedale
Nanango Race 2 - 1000m Open
Iced (7g ex: On Ice Now) Tnr: Jackie Crompton Rdr: Cecily Eaton
Roma Race 2 - 900m Class 1
Sequacious (4m ex: Sequondo) Tnr: Rodney Hay Rdr: Shannon Apthorpe
Roma Race 3 - 900m Open
Keenzap (4g ex: Electric Current) Tnr: Craig Smith Rdr: Nathan Evans
Roma Race 6 - 1200m Class 3
Country Boyz (4g ex: Urban Legend) Tnr: Craig Smith Rdr: Samantha Zoljan
Warracknabeal Race 2 - 1000m Maiden
Better Win Kitty (4m ex: Polynesian Kitty) Tnr: Ron Hockley Rdr: Amy Herrmann
Warracknabeal Race 3 - 1200m Maiden
Thebarberofseville (3g ex: Night At The Opera) Tnr: Lisa Whelan Rdr: Jack Hill
Sunday, March 31
Mudgee Race 1 - 1200m Maiden
Sweet Candy (2f ex: Sugarfina) Tnr: Roy L McCabe Rdr: Ashleigh Stanley
Mornington Race 6 - 2050m Restricted 58
The Yachtsman (6g ex: Sophia Lago) Tnr: Naomi Bourke Rdr: Rhys McLeod
Sunshine Coast Poly Race 2 - 1600m Class 1
Cleary Adonis (7g ex: She's My Belle) Tnr: Tim Hurley Rdr: Micheal Hellyer
Sunshine Coast Poly Race 7 - 1100m Benchmark 65
Serigala (4m ex: Lupita) Tnr: Tom Cowan Rdr: Nozi Tomizawa
Sunshine Coast Poly Race 7 - 1100m Benchmark 65
Tow The Line (4m ex: Epic Flight) Tnr: Stuart Kendrick Rdr: Cody Collis
Sunshine Coast Poly Race 8 - 1000m Benchmark 55
Better Lad (6g ex: Zaheerina) Tnr: Trevor Miller Rdr: Minonette Kennedy
Sha Tin Race 1 - 1400m Class 5
Dashing Glory (5g ex: Shekou) Tnr: Y S Tsui Rdr:
Monday, April 1
Augathella Race 4 - 1300m Restricted 50
Karara Lad (5g ex: Special Shadow) Tnr: Shane Iverson Rdr: Savannah McCann
Ipswich Race 2 - 800m Maiden
Bourne Ready (2g ex: Demise) Tnr: Brenton Andrew Rdr: Justin Huxtable
Ipswich Race 2 - 800m Maiden
Lucky Man (2c ex: Trickett) Tnr: Paul A Nolan Rdr: Emily Lang
Ipswich Race 4 - 1350m Maiden
Ultimate (3g ex: Nufoos) Tnr: Chris Munce Rdr:
Ipswich Race 4 - 1350m Maiden
Summer Ready (3f ex: Summer Glen) Tnr: Danny Bougoure Rdr:
Ipswich Race 6 - 1100m Class 4
All Stashed Up (6m ex: Miss Stash) Tnr: Jennifer Fraser Rdr: Emily Lang
Otaki Race 7 - 1400m Benchmark 75
Meglio Di Falcrest (6m ex: Falcrest) Tnr: Ashley Meadows Rdr:
Tuesday, April 2
Dalby Race 1 - 1100m Maiden
Sara Pronta (4m ex: Coccolare) Tnr: Caroline Allardyce Rdr: Justin Huxtable
Dalby Race 4 - 1400m Maiden
Ultimate (3g ex: Nufoos) Tnr: Chris Munce Rdr: Ryan Wiggins
Dalby Race 4 - 1400m Maiden
Summer Ready (3f ex: Summer Glen) Tnr: Danny Bougoure Rdr:
Dalby Race 5 - 1000m Benchmark 70
Iced (7g ex: On Ice Now) Tnr: Jackie Crompton Rdr: Kirk Matheson
Dalby Race 7 - 1200m Benchmark 62
Flop Turn River (4g ex: Zaripova) Tnr: Pat W Webster Rdr: Leslie Tilley
Dalby Race 8 - 1200m Restricted 58
Charged (6g ex: Electric Current) Tnr: Jackie Crompton Rdr: Kirk Matheson
Geelong Race 6 - 1340m Benchmark 64
Let's Get Down (3g ex: Second Date) Tnr: Phillip Stokes Rdr: Zac Spain