REDWOOD (GB)

2006 High Chaparral (Sadler's Wells) x Arum Lily (Woodman)

Latest Results

SUNDAY, MAY 19
Casterton: Ecycle Hrdl, 3500m
2 of 8: Rising Renown (ex: Vickichristina)
Tnr: Aaron Purcell Rdr: Luke Dempsey
SATURDAY, MAY 18
Te Rapa: PGG Wrightson Grain (Bm75), 2100m
3 of 11: Solidify (ex: The Warrior Woman)
Tnr: Team Rogerson Rdr: S C Spratt
Trentham: Southern Rangitikei Vets & Transag Centre (Bm65), 1600m
1 of 13: Latrelle (ex: Fille De France)
Tnr: C W Cole Rdr: M J Mc Nab
FRIDAY, MAY 17
Werribee: Elders Insurance Altona (Bm58), 2225m
2 of 12: Alexander Hamilton (ex: Anna Kaye)
Tnr: Ms R Frost Rdr: Fred W Kersley
TUESDAY, MAY 14
Moe: Moe Hotel Mdn Plate, 2050m
3 of 14: Gypsy Cove (ex: Danish Seaway)
Tnr: Ms C Alderson Rdr: J Mott
SUNDAY, MAY 12
Queanbeyan: Club Bega Mdn Hcp, 1600m
1 of 9: Kanoozi (ex: Orangutan)
Tnr: J M Cleary Rdr: Q Krogh
SATURDAY, MAY 11
Donald: bet365 Odds Drift Protector Hcp (58), 2200m
1 of 13: Walk In The Woods (ex: Lunar Walk)
Tnr: Tom Dabernig Rdr: Fred W Kersley
New Plymouth Raceway: Brandlab (Bm75), 1200m
2 of 10: Half Of Nothing (ex: Borntobewild)
Tnr: Ms S J Hurrell Rdr: B E Grylls
WEDNESDAY, MAY 8
Sandown-Hillside: Stow Storage Solutions (Bm64), 2400m
2 of 15: Upwoods (ex: Up And Up)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: Damian Lane
SATURDAY, MAY 4
Eagle Farm: u&u Recruitment Victory Stakes, 1200m Gr2
1 of 9: Antino (ex: Mahamaya)
Tnr: T J Gollan Rdr: V Duric
Jandowae: (Bm45), 1200m
2 of 10: Redvedev (ex: Vedex)
Tnr: G Barbierato Rdr: Erin Molloy
Morphettville: Sportsbet Queen Elizabeth II Cup, 2500m Gr3
2 of 9: Crimson Vine (ex: Margravine)
Tnr: M J Seyers Rdr: Jacob Opperman
FRIDAY, MAY 3
Woodville: Happy Birthday Lemon Mdn, 1400m
1 of 13: The Prophet (ex: Telepathy)
Tnr: C W Cole Rdr: M J Mc Nab
THURSDAY, MAY 2
Wyong: Club Terrigal Mdn Hcp, 1350m
3 of 5: Irish Bliss (ex: Ballyalla)
Tnr: Nathan Doyle Rdr: Benjamin Osmond
WEDNESDAY, MAY 1
Warrnambool: The Whalers Hotel (Bm70), 1400m
1 of 15: Jabbawockeez (ex: Dance Partner)
Tnr: Ben, Will & Jd Hayes Rdr: D W Stackhouse
TUESDAY, APRIL 30
Warrnambool: Carlton Draught (Bm70), 2350m
2 of 15: Redella (ex: Cabella)
Tnr: S B Laming Rdr: D Yendall
Warrnambool: Choices Flooring Warrnambool Mdn Hrdl, 3200m
2 of 10: Gambu (ex: Bak Da Chief)
Tnr: E V Musgrove Rdr: Richard O'Donoghue
SATURDAY, APRIL 27
Rosehill: Vale Lonhro (Bm100), 1500m
3 of 13: St Lawrence (ex: Bacio Del Vinto)
Tnr: C Maher Rdr: Tom Sherry
Te Rapa: Aon Insurance Brokers 3yo, 1600m
3 of 8: Solidify (ex: The Warrior Woman)
Tnr: Team Rogerson Rdr: S C Spratt
FRIDAY, APRIL 26
Cranbourne: Charlotte & Willow Take Southside (Bm64), 2520m
3 of 8: Upwoods (ex: Up And Up)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: Jordan Childs
WEDNESDAY, APRIL 24
Geelong: Geelong United Basketball Mdn Plate, 1715m
1 of 6: Ruakaka Raider (ex: Irene Alice)
Tnr: Ms C Alderson Rdr: J Mott
TUESDAY, APRIL 23
Sale: Benson Group Contractors Mdn Plate, 1717m
2 of 11: Gypsy Cove (ex: Danish Seaway)
Tnr: Ms C Alderson Rdr: J Mott
SATURDAY, APRIL 20
Ellerslie: Trelawney Stud Championship Stakes , 2100m Gr3
2 of 11: Solidify (ex: The Warrior Woman)
Tnr: Team Rogerson Rdr: R T Elliot
Kembla Grange: Dawn Campbell Memorial Mdn Hcp, 1300m
2 of 12: Irish Bliss (ex: Ballyalla)
Tnr: Nathan Doyle Rdr: Benjamin Osmond
Morphettville Parks: Winning Edge Presentations (Bm80), 1950m
3 of 12: Crimson Vine (ex: Margravine)
Tnr: M J Seyers Rdr: Jacob Opperman
FRIDAY, APRIL 19
Matamata: Challenge Matamata (Bm65&Jmps), 2000m
1 of 14: Hula Beat (ex: Limbea)
Tnr: S B Marsh Rdr: S R Weatherley
Matamata: Entain - NZB Insurance Pearl Series Race (Bm65), 1400m
2 of 13: Latrelle (ex: Fille De France)
Tnr: C W Cole Rdr: R T Elliot
SUNDAY, APRIL 14
Pakenham: Ecycle Solutions Mdn Hrdl, 3200m
3 of 7: Gambu (ex: Bak Da Chief)
Tnr: E V Musgrove Rdr: Richard O'Donoghue
THURSDAY, APRIL 11
Pakenham: Michael Habgood Concreting Mdn Plate, 1600m
3 of 10: Ruakaka Raider (ex: Irene Alice)
Tnr: Ms C Alderson Rdr: J Mott
SUNDAY, APRIL 7
Ballarat: Ciaron Maher Racing Hrdl, 3250m
1 of 8: Rising Renown (ex: Vickichristina)
Tnr: Aaron Purcell Rdr: A N Kuru
SATURDAY, APRIL 6
Caulfield: Stow Storage Bill Collins (Bm70), 1400m
2 of 13: Jabbawockeez (ex: Dance Partner)
Tnr: Ben, Will & Jd Hayes Rdr: D W Stackhouse
Morphettville Parks: Dominant (Bm76), 2250m
2 of 5: Crimson Vine (ex: Margravine)
Tnr: M J Seyers Rdr: Jacob Opperman
Pukekohe Park: Stella Artois 3yo, 1600m
3 of 6: Solidify (ex: The Warrior Woman)
Tnr: Team Rogerson Rdr: B D Rogerson
MONDAY, APRIL 1
Sandown-Lakeside: Lockettled.Au (Bm64), 2400m
2 of 8: Upwoods (ex: Up And Up)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: Damian Lane
FRIDAY, MARCH 29
Yarra Glen: bet365 Country Oaks, 1950m
1 of 8: Crimson Light (ex: Pure Light)
Tnr: M C Kent Rdr: Craig Williams
WEDNESDAY, MARCH 27
Happy Valley: Ma Tau Wai Hcp (C4), 2200m
1 of 12: Sharpen Bright (ex: Wandane)
Tnr: D J Hall Rdr: K Teetan
SATURDAY, MARCH 23
Healesville: Mdn Plate, 1650m
2 of 8: Memumsmedad (ex: Redwood)
Tnr: John R Allen Rdr: Jack Virgona
Morphettville: The Fotobase Group (Bm76), 2500m
1 of 8: Crimson Vine (ex: Margravine)
Tnr: M J Seyers Rdr: Jacob Opperman
Tauranga: Snow Williams Bayleys Country (Bm65), 1600m
3 of 6: Rosetown Princess (ex: Prickley Princess)
Tnr: D B Hollinshead Rdr: C J Grylls
Toowoomba: John Gilbert Electrical Mdn Hcp, 1200m
3 of 12: Portola (ex: Miss Juventus)
Tnr: M A Kropp Rdr: J L Taylor
WEDNESDAY, MARCH 20
Sandown-Hillside: Tobin Brothers Celebrating Lives (Bm64), 2400m
2 of 12: Upwoods (ex: Up And Up)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: Damian Lane
MONDAY, MARCH 18
Kempsey: Many Thanks Andy White Mdn Plate, 1000m
2 of 5: Yurok (ex: Tropicana)
Tnr: Glen Milligan Rdr: Ashley Morgan
TUESDAY, MARCH 12
Warrnambool: Greene's Bricks and Windows Mdn Hrdl, 3200m
3 of 7: Gambu (ex: Bak Da Chief)
Tnr: E V Musgrove Rdr: Richard O'Donoghue
MONDAY, MARCH 11
Morphettville: Croser Hcp (64), 2000m
1 of 7: Crimson Vine (ex: Margravine)
Tnr: M J Seyers Rdr: Jacob Opperman
THURSDAY, MARCH 7
Pakenham: 9 Mile Fresh Mdn Plate, 2550m
1 of 7: Upwoods (ex: Up And Up)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: Damian Lane
WEDNESDAY, MARCH 6
Otaki: Vets On Riverbank (Bm75), 1600m
3 of 7: Sequoia Star (ex: Red Mariete)
Tnr: J G Bary Rdr: Joe Doyle
SATURDAY, MARCH 2
Randwick: Yarraman Park (Bm88), 2000m
2 of 9: Louisville (ex: Edie)
Tnr: C J Waller Rdr: Tommy Berry
FRIDAY, MARCH 1
Moonee Valley: The Ranvet Middle Distance Series Heat 7 (Bm70), 2040m
2 of 8: Crimson Light (ex: Pure Light)
Tnr: M C Kent Rdr: Celine Gaudray
WEDNESDAY, FEBRUARY 28
Gawler: Contract Engineering (Bm58), 2100m
2 of 8: Crimson Vine (ex: Margravine)
Tnr: M J Seyers Rdr: Jacob Opperman
SUNDAY, FEBRUARY 25
Ballarat: Equine Crossings Australia Mdn Plate, 2600m
2 of 10: Upwoods (ex: Up And Up)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: Damian Lane
SATURDAY, FEBRUARY 24
Otaki: Harcourts Otaki (Bm75), 2200m
2 of 12: Kattegat (ex: Gould)
Tnr: Shaun Fannin & Hazel Schofer Rdr: C J Grylls
Otaki: Cavallo Farm & Chris Rutten Bloodstock 3yo, 1600m
1 of 5: Solidify (ex: The Warrior Woman)
Tnr: Team Rogerson Rdr: J K Riddell
FRIDAY, FEBRUARY 23
Moonee Valley: Inglis Premier Sale 3-5 March (Bm70), 3000m
1 of 8: Border Leicester (ex: Sabino Creek)
Tnr: E & D Browne Rdr: B Shinn
WEDNESDAY, FEBRUARY 21
Pukekohe Park: Stella Artois (Bm65), 1400m
3 of 9: Lady Mak (ex: Vinskible)
Tnr: P A Coutts Rdr: K A Myers
Pukekohe Park: Dunstan Horsefeeds Mdn, 1400m
2 of 13: Noble Boy (ex: Politely)
Tnr: C J Wood Rdr: C J Grylls
Pukekohe Park: Dunstan Horsefeeds Mdn, 1400m
1 of 13: Rochester (ex: Christmas Lily)
Tnr: S & E Clotworthy Rdr: A Lawson-Carroll