Race 3 - Vanderfield John Deere Hcp-C1 - 1300m
Class 1 Handicap. Apprentices Can Claim. Of $19,000
5 of 13
13/11/2020
2.2
Sunshine Coast
1400m
Hcp (C1)
Good4
Ben Thompson (4) 58
1 Cubic Zirconia 58
4 of 10
03/11/2020
2.6
Sunshine Coast
1200m
Hcp (C1)
Soft5
N Thomas (7) 58
1 Kokopo Kitty 54.5
1 of 11
18/10/2020
1.0
Sunshine Coast
1200m
Mdn Plate
Good4
Minonette Kennedy (6) 55.5
2 Darchinian 55
5 of 8
15/09/2020
8.0
Deagon
1050m
Barrier Trl
Good4
Minonette Kennedy (8)
1 Falvey's Spirit
2 of 8
14/11/2020
0.2
Toowoomba
1200m
Hcp (C1)
Good4
B Moffat (6) 59
1 Issaquah 55.5
4 of 9
31/05/2020
4.5
Toowoomba
1300m
(Bm62)
Soft5
M Cahill (8) 59
1 Shadyvale Star 58
2 of 14
26/04/2020
2.3
Ipswich
1350m
Plate (C1)
Good4
N Fazackerley (9) 58
1 Merlin's Magic 58
5 of 14
05/04/2020
3.2
Toowoomba
1200m
Hcp (C1)
Good4
M Mc Gillivray (1) 60
1 Heart Attack 59.5
2 of 14
19/03/2020
0.8
Toowoomba
1100m
Hcp (C2)
Good4
Boris Thornton (1) 57
1 Inching Closer 54
1 of 8
21/11/2020
1.5
Toowoomba
1300m
Mdn
Good4
Kyle Wilson-Taylor (8) 54.5
2 Two Smokin Barrels 57.5
4 of 10
31/10/2020
0.6
Toowoomba
1210m
Mdn
Good4
Beau Appo (1) 56.5
1 Krustallos 53.5
2 of 12
17/10/2020
1.0
Toowoomba
1210m
Mdn
Good4
Baylee Nothdurft (3) 57.5
1 Issaquah 57.5
8 of 12
07/10/2020
4.2
Ipswich
1200m
Mdn
Good3
Baylee Nothdurft (3) 57.5
1 Hidden Hail 57.5
9 of 13
17/06/2020
6.6
Ipswich
1350m
3yo Mdn
Soft6
A Mallyon (3) 58
1 Rebel Salute 58
7 of 8
28/11/2020
5.0
Toowoomba
1000m
(Bm58)
Good4
K Yoshida (6) 59
1 Kaoru King 59.5
5 of 7
11/11/2020
8.7
Ipswich
1200m
Plate (C1)
Good3
Ms G Cartwright (5) 57.5
1 Dis Dah Wun 57
1 of 12
27/05/2020
0.8
Warwick
800m
Mdn
Good4
K Yoshida (1) 58.5
2 Reg 'N' Kath 58
11 of 11
25/11/2020
5.3
Ipswich
1350m
Hcp (C1)
Good4
A Spinks (3) 56
1 So You Shop 57.5
8 of 10
24/07/2020
5.5
Ipswich
1666m
Hcp (C1)
Soft6
Leslie Tilley (7) 58.5
1 Qualify 55
4 of 8
11/07/2020
3.2
Toowoomba
1625m
Hcp (C1)
Heavy8
Noriyuki Masuda (2) 60
1 Miss Margs 55.5
3 of 8
04/07/2020
1.1
Toowoomba
1625m
(Bm55)
Good4
Montanna Savva (7) 58.5
1 William 61
6 of 12
16/06/2020
1.4
Toowoomba
1210m
(Bm58)
Soft5
Montanna Savva (2) 57.5
1 Zanazou 56.5
3 of 7
21/11/2020
1.7
Gold Coast
1100m
F&M Hcp (C1)
Good4
R Wiggins (2) 58.5
1 Misslleers 56.5
2 of 11
19/09/2020
1.3
Ipswich
1350m
F&M (C1)
Good4
Michael Murphy (6) 59
1 In Great Nic 59
1 of 13
05/09/2020
4.5
Toowoomba
1200m
Mdn Hcp
Good4
Michael Murphy (6) 57.5
2 Matilda Gene 55
LR of 10
22/08/2020
0.0
Toowoomba
1210m
Mdn Plate
Good4
N Evans (10) 55.5
1 Got The Lot 55
10 of 12
15/09/2019
6.3
Sunshine Coast
1000m
3yo Mdn
Good4
Michael Murphy (1) 56.5
1 Beatsme 58.5
13 of 14
21/11/2020
5.5
Sunshine Coast
1400m
3yo Hcp
Good4
M Cahill (14) 54
1 Dzsenifer 56
8 of 10
14/11/2020
6.5
Doomben
1200m
3yo C&G Hcp
Good3
M Cahill (9) 54
1 Dominant King 54
1 of 8
31/10/2020
2.3
Toowoomba
1300m
3yo Mdn
Good4
Ms S Bogenhuber (1) 58
2 Mr Brose 58
4 of 13
17/10/2020
1.5
Toowoomba
1110m
3yo Mdn
Good4
R Goltz (2) 57
1 Forever Volo 57
5 of 7
22/05/2020
10.6
Gold Coast
1100m
2yo Hcp
Heavy8
M Mc Gillivray (7) 55
1 Kai Xin Dragon 60.5
2 of 9
21/11/2020
0.5
Toowoomba
1210m
Hcp (65)
Good4
Girish Goomany (5) 54
1 Quart Pot 54.5
1 of 12
08/11/2020
1.3
Sunshine Coast
1200m
F&M Mdn
Good4
M Cahill (11) 54
2 Pure Purgatory 59
2 of 11
24/10/2020
1.5
Toowoomba
1050m
Mdn Hcp
Heavy8
Brooke Ainsworth (5) 54
1 Dis Dah Wun 59
6 of 8
01/07/2020
3.6
Doomben
1640m
Mdn
Good4
James Orman (7) 55
1 Debonair Des 55
6 of 13
17/06/2020
4.7
Ipswich
1350m
3yo Mdn
Soft6
Brooke Ainsworth (1) 56
1 Rebel Salute 58
6 of 6
18/11/2020
7.9
Ipswich
1690m
3yo Hcp
Good4
G Geran (2) 55.5
1 Way Beyond 57
5 of 8
06/11/2020
3.4
Sunshine Coast
1300m
E&G (Bm58)
Good4
G Geran (3) 57
1 Bounty Hunter 59
2 of 10
24/10/2020
3.8
Gympie
1170m
Hcp (Cl B)
Good3
G Geran (9) 60
1 Valar Dohaeris 58
10 of 11
04/10/2020
8.1
Sunshine Coast
1000m
Hcp (C1)
Good4
Ms S Lacy (7) 55
1 Kavak 59
3 of 5
15/08/2020
2.1
Toowoomba
1000m
3yo (Bm62)
Soft6
Isabella Rabjones (1) 54
1 Mishani Appeal 52.5
5 of 11
19/11/2020
2.5
Beaudesert
1400m
F&M (Bm55)
Good4
M Hellyer (9) 58.5
1 Hopeful Star 60.5
4 of 12
05/11/2020
2.9
Ipswich
1350m
Plate (C1)
Good4
M Hellyer (3) 57
1 Run On 59
3 of 9
18/10/2020
4.8
Sunshine Coast
1200m
Plate (C1)
Good4
M Hellyer (9) 57
1 Sista Elenore 54.5
4 of 12
05/10/2020
1.8
Beaudesert
1100m
F&M (Bm55)
Good4
J L Taylor (12) 58.5
1 Miss Daiquiri 59
8 of 10
19/09/2020
3.1
Dalby
800m
(Bm55)
Good3
Ms L Mc Coy (6) 57
1 Danina 59
4 of 7
14/11/2020
4.2
Mt Perry
1000m
Hcp (Cl B)
Firm2
Shannyn Stephan (1) 54
1 Love Ya Blue 60.5
5 of 5
03/11/2020
6.0
Bundaberg
850m
Hcp (Cl B)
Good3
R Faehr (3) 58
1 Mr Fuji 52
5 of 8
20/10/2020
2.8
Sunshine Coast
850m
Barrier Trl
Good4
R Faehr (2)
1 Got My Thrills
12 of 14
07/04/2020
7.7
Rockhampton
1400m
(Bm58)
Good4
C Mc Iver (10) 55
1 Chinchinbilla 56.5
2 of 12
21/03/2020
2.8
Emerald
1200m
Hcp (Cl B)
Good4
N Seymour (3) 57.5
1 Chinchinbilla 60
7 of 12
01/08/2019
9.2
Rockhampton
1600m
(Bm55)
Good4
C Whiteley (7) 56
1 Attique 56.5