Race 1 - Iron Jack Mdn Plate - 1450m
Maiden Set Weight. 3yo. Apprentices Can Claim. Of $23,000
9 of 9
04/11/2020
10.4
Kyneton
1200m
3yo Mdn
Good4
Samuel Payne (1) 58
1 Expectant 58
8 of 10
08/07/2020
18.2
Sandown-Lakeside
1200m
2yo Mdn
Heavy9
J Bowditch (3) 58
1 Toyetic 58
10 of 12
27/06/2020
7.8
Caulfield
1100m
2yo Hcp
Soft6
J Bowditch (2) 59
1 Saltpeter 59.5
5 of 11
03/03/2020
2.9
Cranbourne Training
800m
Barrier Trl
Good4
Matthew Cartwright (5)
1 Want To Doo
3 of 4
11/02/2020
2.0
Wodonga
800m
Barrier Trl
Good4
Logan McNeil (3)
1 Zorro's Ghost
2 of 14
03/11/2020
0.1
Echuca
1400m
3yo+ Mdn
Soft5
Dylan Dunn (9) 58
1 Valanetti 56
8 of 10
02/10/2020
5.6
Moonee Valley
1200m
3yo Mdn
Good3
Ethan Brown (3) 58
1 Ice Ice Baby 58
9 of 9
11/04/2020
13.9
Caulfield
1200m
2yo Hcp
Soft6
Ben Thompson (4) 58.5
1 Diala 56.5
11 of 11
03/06/2020
25.7
Sandown-Lakeside
1400m
2yo Hcp
Heavy9
Zac Spain (7) 59.5
1 Chequerboard 59.5
10 of 11
15/05/2020
12.4
Geelong
1225m
2yo Mdn
Soft5
Clayton Douglas (11) 58
1 Crosshaven 58
10 of 14
05/11/2020
7.7
Pakenham
1600m
3yo+ Mdn
Soft6
J Noonan (5) 58
1 Maui 58
3 of 11
18/10/2020
2.5
Kilmore
1600m
3yo+ Mdn
Soft5
L Nolen (11) 57
1 Air Defence 57
4 of 10
02/10/2020
3.4
Tatura
1450m
3yo+ Mdn
Good3
H Coffey (10) 57
1 Pinot Party 57
8 of 11
24/08/2020
7.3
Swan Hill
1200m
3yo Mdn Plate
Soft5
C Newitt (11) 58
1 Tsugaru 58
6 of 9
09/11/2020
6.4
Moe
1200m
3yo Mdn
Good4
Dylan Dunn (9) 58
1 Yulong Command 58
8 of 8
16/10/2020
7.5
Moe
1100m
3yo Mdn
Soft7
Emily Brown (1) 55
1 Viscacha 58
13 of 13
02/11/2020
12.4
Ballarat
1400m
3yo+ Mdn
Good4
D Moor (3) 56
1 Regal Bellarina 57.5
7 of 9
26/04/2020
11.7
Geelong
1212m
2yo Hcp
Soft5
Chris Symons (2) 58
1 National Choice 60
11 of 14
20/11/2020
10.6
Terang
1400m
3yo+ Mdn
Good4
Chris Caserta (1) 56
1 Excelleration 59.5
9 of 9
06/11/2020
7.8
Cranbourne
1200m
3yo F Mdn
Good4
J Bowditch (9) 57
1 Chawinda 57
4 of 9
17/10/2020
1.3
Avoca
1200m
3yo Mdn
Soft5
J Duffy (5) 56
1 Cheer For Me 58
10 of 11
12/06/2020
10.4
Geelong
1250m
Mdn
Good4
Damien Thornton (5) 55
1 Sanbuck 59.5
6 of 6
24/05/2020
16.2
Sandown-Lakeside
1200m
2yo F Hcp
Heavy8
Ben Thompson (6) 56
1 Aidensfield 60
5 of 9
06/11/2020
4.7
Cranbourne
1200m
3yo F Mdn
Good4
J Maskiell (5) 57
1 Chawinda 57
7 of 11
20/05/2020
9.9
Ballarat
1200m
2yo Mdn
Heavy8
Jamie Kah (8) 56
1 Fortune Ahead 58
9 of 12
04/05/2020
6.0
Echuca
1100m
2yo Mdn
Soft7
Chris Symons (6) 56
1 Immortal Love 58
8 of 9
04/11/2020
9.2
Kyneton
1200m
3yo Mdn
Good4
Declan Bates (4) 56
1 Expectant 58
8 of 9
22/09/2020
18.0
Kyneton
1200m
3yo Mdn
Soft7
Dean Holland (1) 56
1 Ellanova 56
6 of 12
11/09/2020
3.2
Swan Hill
1200m
3yo Mdn
Good4
Dean Holland (5) 56
1 Rhode Scholar 58
5 of 8
11/11/2020
6.0
Bendigo
1400m
3yof Mdn
Good4
M J Dee (2) 57
1 Sirileo Miss 57
3 of 8
30/10/2020
2.3
Kilmore
1100m
3yo F Mdn
Good4
Fred W Kersley (7) 57
1 Countess Tessa 57
3 of 6
17/10/2020
2.3
Bendigo
1100m
3yo F Mdn
Heavy9
Laura Lafferty (1) 55
1 My Best Effort 57
3 of 8
07/10/2020
3.3
Bendigo
1000m
3yo+ Mdn
Good4
M J Dee (2) 55
1 Far Enough 57
3 of 12
03/05/2020
4.3
Bendigo
1400m
2yo Mdn
Heavy8
Declan Bates (1) 56
1 Coup De Tonnerre 58