Breednet Results

PAKENHAM PARK - Thursday, October 15

Race 1 - Np Distributions Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:11.25 (35.88)
Prizemoney: $23,000
1
7/4F
T: C Curtis
R: M J Dee (58)
7/4F
3g Wanted x Kanpeki (Lion Hunter )
2
0.5
11/4
T: D Hayes and T Dabernig
R: B Shinn (56)
11/4
3f Magnus x Silverbeat (Distant Music )
3
1.5
12/1
T: J P Salanitri
R: Dean Holland (58)
12/1
3g Street Boss x Fearless Nat (Keltrice )
4
4.2
9/1
T: M M Laurie
R: L Currie (58)
9/1
3g Magnus x Subprime (Dubai Destination )
5
6.2
50/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: Damian Lane (56)
50/1
3f Super Saver x Inertia (Belong To Me )
6
6.7
14/1
T: S J Webb
R: Craig Williams (58)
14/1
7
8.0
9/2
T: C and C Alderson
R: Chris Parnham (58)
9/2
8
9.2
25/1
T: Brent Stanley
R: D Oliver (56)
25/1
3f Wanted x Rap Tale (Tale Of The Cat )
9
10.7
60/1
T: C W McDonald
R: Jacob Rule (58)
60/1
3c Duke Of Marmalade x Divine Secret (Thunder Gulch )
10
10.9
100/1
T: Saab Hasan
R: Dale Smith (56)
100/1
3f Bianconi x Fontajeune (Jeune )
11
11.3
20/1
T: N A Blackiston
R: M J Walker (58)
20/1
Race 2 - Robson Concreting Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:40.29
Prizemoney: $23,000
1
1/1F
T: C Maher
R: L Currie (58.5)
1/1F
4g Casino Prince x Bella Casetta (Grand Lodge )
2
0.8
25/1
T: G A Thornton
R: D Oliver (58.5)
25/1
3
2.3
3/1
T: D M Noonan
R: J Mott (58.5)
3/1
4g God's Own x Thoressa (Hurricane Sky )
4
2.7
20/1
T: M M Laurie
R: Chris Parnham (56)
20/1
5
4.5
15/1
T: D K Weir
R: B Rawiller (58.5)
15/1
4g Benicio x Bintang (Al Hareb )
6
6.5
66/1
T: Grant and Peter Dalziel
R: Ben Thompson (57)
66/1
5g God's Own x Woodwina (Woodman )
7
7.5
50/1
T: M D Moroney
R: J Noonan (56)
50/1
3g Pentire x Modern Lady (Stravinsky )
8
8.7
25/1
T: Trent Pennuto
R: D W Stackhouse (58.5)
25/1
4g Amadeus Wolf x Queen Camilla (Johan Cruyff )
9
15.7
80/1
T: J W Gilligan
R: B Higgins (58.5)
80/1
4g Niello x Stratus Faction (Archway )
10
17.2
9/1
T: L and T Corstens
R: D Moor (54)
9/1
3f Fastnet Rock x Imanun (Encosta De Lago )
11
18.0
100/1
T: M E Templeton
R: I Gundogdu (56)
100/1
3c Choisir x Concluding (Kenny's Best Pal )
12
18.7
14/1
T: S V Brown
R: Alan Creighton (58.5)
14/1
5g Casino Prince x Prolong (Gold Brose )
13
21.5
16/1
T: L and T Corstens
R: Dean Holland (58.5)
16/1
14
36.5
100/1
T: Mark Riley
R: S Baster (58.5)
100/1
4h Kinjite x Kashulator (Kashani )
Race 3 - E J Whitten Golf Day 29/1 Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:57.30
Prizemoney: $23,000
1
11/4
T: R J Coombes
R: Alan Creighton (56.5)
11/4
4m Keltrice x Dolphin Serenade (Dolphin Street )
Winning siblings: Dash For Dee, East West, Groove On,
2
2.3
Aurena (2)
7/1
T: J W Price
R: Ryan Maloney (56.5)
7/1
5m Bletchley Park x Tears Of Surprise (Red Eye Special )
3
2.6
7/2
T: R D Griffiths
R: B Shinn (56.5)
7/2
4m Myboycharlie x Savanna La Mar (Stravinsky )
4
4.5
25/1
T: M W Ryan
R: B Rawiller (58.5)
25/1
5g Kempinsky x Cleavage (Military Plume )
5
4.6
3/1
T: Brett Conlon
R: D Gauci (56)
3/1
3g Star Witness x Arathea (Barathea )
6
4.7
5/2F
T: D Hayes and T Dabernig
R: S Baster (54)
5/2F
7
4.9
66/1
T: Ms S Ferchie
R: D W Stackhouse (56.5)
66/1
4m Lord Jim x Rani (Snaadee )
8
11.9
80/1
T: J B Carstein
R: B Higgins (56.5)
80/1
Race 4 - Gippsland Logistics (Bm64) (1000m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 0:57.32
Prizemoney: $23,000
1
4/1
T: M A Kavanagh
R: Damian Lane (56)
4/1
4m Statue Of Liberty x Refit (Encosta De Lago )
Winning siblings: Befitting, Cavaloce,
2
0.8
11/4
T: P Morgan and C Widdison
R: B Shinn (56.5)
11/4
3
1.6
10/1
T: S P Nichols
R: Dale Smith (61)
10/1
5g Bel Esprit x Gypsy Marauder (Marauding )
4
2.5
7/4F
T: Luke Oliver
R: B Melham (57.5)
7/4F
4m Nicconi x Lantern Court (Chester House )
5
2.7
12/1
T: R J Besanko
R: R Wheeler (56.5)
12/1
6
3.9
11/1
T: N G Eades
R: N Callow (58)
11/1
8g Al Samer x Fantastic Times (Switch In Time )
7
4.4
30/1
T: J W Gilligan
R: B Higgins (58)
30/1
8g Pins x Snobbish (Centaine )
8
7.4
20/1
T: Marcus Fahler
R: D W Stackhouse (59)
20/1
4g Written Tycoon x Goldgino (Perugino )
9
8.7
16/1
T: Ms S Ferchie
R: D Gauci (58)
16/1
Race 5 - Hallam Truck Centre (Bm78) (1600m)
Class: Benchmark 78 Track: Good(4) Time: 1:38.53
Prizemoney: $50,000
1
2/1F
T: R W Smerdon
R: M Zahra (57)
2/1F
4g Al Samer x Beheshta (Brief Truce )
2
3.0
12/1
T: M G Price
R: C Newitt (59.5)
12/1
6g Show A Heart x True Peace (Brief Truce )
3
3.1
30/1
T: R D Griffiths
R: Jye McNeil (54.5)
30/1
4
3.2
Wales (8)
10/1
T: Richard Laming
R: J Winks (57)
10/1
6h Redoute's Choice x Valkyrie Diva (Jade Robbery )
5
3.4
11/2
T: C Maher
R: L Currie (56.5)
11/2
4g Pentire x Arniston (Volksraad )
6
6.1
3/1
T: M M Laurie
R: B Melham (59.5)
3/1
7
7.6
14/1
T: R E Laing
R: Beau Mertens (59)
14/1
4g Volitant x Frontiers (Jade Hunter )
8
7.8
11/2
T: D K Weir
R: D Oliver (56.5)
11/2
6g Dr Fong x Shibina (Kalanisi )
Race 6 - Matthew Brown Racing (Bm84) (1200m)
Class: Benchmark 84 Track: Good(4) Time: 1:12.36
Prizemoney: $50,000
1
5/4F
T: M Ellerton and S Zahra
R: Damian Lane (56.5)
5/4F
4g Medaglia D'Oro x Razor Blade (Blazing Sword )
2
1.8
16/1
T: P G Carey
R: Ben Thompson (52.5)
16/1
6m Stratum x La Bird (Bluebird )
3
1.9
3/1
T: Ms W Kelly
R: C Newitt (55)
3/1
4
2.2
15/1
T: D K Weir
R: Ms Michelle Payne (54)
15/1
5m Churchill Downs x Manhattan Treasure (Portland Pirate )
5
2.4
40/1
T: A W Noonan
R: J Noonan (56.5)
40/1
6g Mossman x El Manto (El Qahira )
6
2.7
15/1
T: C W Little
R: Patrick Moloney (54)
15/1
5m Bel Esprit x Make My Dane (Danehill )
7
3.2
14/1
T: C and C Alderson
R: Chris Parnham (54)
14/1
8
5.5
Turfane (11)
14/1
T: Saab Hasan
R: S Baster (54)
14/1
4h Turffontein x Paloma Bella (Golden Snake )
9
10.5
10/1
T: N A Blackiston
R: M J Walker (57.5)
10/1
Race 7 - Browns Sawdust & Shavings Cup (2000m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 2:05.16 (35.48)
Prizemoney: $120,000
1
9/1
T: N A Blackiston
R: M J Walker (57.5)
9/1
6g Desert King x Preps (Jeune )
Winning siblings: Big Red Fella, Lady Felicia, Lagason,
2
1.0
9/1
T: A H Parker
R: G Boss (54)
9/1
7g One Cool Cat x Egeria (Daylami )
3
1.1
5/1
T: D K Weir
R: Damian Lane (55.5)
5/1
8g Kingmambo x Ouija Board (Cape Cross )
4
1.3
2/1F
T: M D Moroney
R: Patrick Moloney (54)
2/1F
5g Sir Percy x La Peinture (Peintre Celebre )
5
3.3
9/1
T: D K Weir
R: B Rawiller (57)
9/1
6g Denon x Four Kisses (Danehill Dancer )
6
3.7
6/1
T: R W Smerdon
R: M Zahra (57.5)
6/1
5g Ladoni x Genuine Blonde (Sandpit )
7
3.8
10/1
T: P G Carey
R: Chris Parnham (54)
10/1
8
7.0
30/1
T: Brett Scott
R: D W Stackhouse (54)
30/1
7g Senor Pete x Sophie Ro (High Ice )
9
7.8
7/1
T: Robert Hickmott
R: Craig Williams (61)
7/1
5h Montjeu x Crazy Volume (Machiavellian )
10
17.8
100/1
T: E V Musgrove
R: D Gauci (54)
100/1
9g Bianconi x Cross Dancer (Citidancer )
Race 8 - New Turf Patrobas Stayers-Bm70 (2000m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(3) Time: 2:07.15
Prizemoney: $30,000
1
Divan (8)
7/4F
T: Robert Hickmott
R: D Oliver (57.5)
7/4F
4g Zabeel x Seachange (Cape Cross )
Winning siblings: Away Cruising, Our Sea Goddess, Pelican,
2
1.0
30/1
T: R G Symons
R: L Currie (57)
30/1
5m Savabeel x Tennessee Moon (Darshaan )
3
2.3
20/1
T: Byron Cozamanis
R: C A Robertson (57)
20/1
4
2.4
12/1
T: M M Laurie
R: B Melham (58)
12/1
5g Casino Prince x Tully Cello (Octagonal )
5
2.5
7/2
T: D Hayes and T Dabernig
R: B Shinn (59.5)
7/2
6
2.8
66/1
T: T A Scanlon
R: M J Dee (56.5)
66/1
9g Street Cry x An Lass (Generous )
7
2.9
50/1
T: Rod Grantley
R: D W Stackhouse (55)
50/1
8
3.1
Nisos (6)
66/1
T: Paul Rocke
R: Alan Creighton (58.5)
66/1
6g Excellent Art x Osprey (Flying Spur )
9
3.3
11/1
T: S B Laming
R: Craig Williams (57.5)
11/1
5g Real Saga x Sarday (Anabaa )
10
3.4
30/1
T: P Morgan and C Widdison
R: S Baster (55.5)
30/1
4g Road To Rock x Pare (Prized )
11
4.9
30/1
T: M Cornish and Ms D Gaskin
R: Dean Holland (58.5)
30/1
7g Delago Brom x Stylish Bride (Unbridled )
12
5.3
20/1
T: M G Price
R: C Newitt (54)
20/1
4m Sebring x Gabrieli (Red Ransom )
13
5.6
5/1
T: Brent Stanley
R: M J Walker (57)
5/1
4m Northern Meteor x Lekhani (Imperial Ballet )
14
6.4
30/1
T: Jason Warren
R: Ben Thompson (57.5)
30/1
6g Legal Opinion x Allimac (I Conquer )
15
8.1
25/1
T: Ms A Bennett
R: Patrick Moloney (58.5)
25/1
8g Statue Of Liberty x My Nancy (Noalcoholic )
Race 9 - Focus Communications (Bm64) (1600m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 1:38.87 (35.01)
Prizemoney: $23,000
1
20/1
T: R W Bissett
R: B Higgins (56.5)
20/1
2
1.0
9/2
T: R D Griffiths
R: B Shinn (58.5)
9/2
3
2.3
11/4F
T: Mitchell Freedman
R: B Melham (57.5)
11/4F
4
3.7
13/2
T: Robert Hickmott
R: Craig Williams (58.5)
13/2
6g Zabeel x Seachange (Cape Cross )
5
4.5
30/1
T: Sarah Zschoke
R: M J Walker (58)
30/1
6g West Quest x Bouquet Of Roses (Weasel Clause )
6
5.7
25/1
T: J W Price
R: Ryan Maloney (58.5)
25/1
4g Written Tycoon x Position Ex (Canny Lad )
7
5.8
16/1
T: R D Griffiths
R: Jye McNeil (56)
16/1
5m Sebring x Cancanelle (Danehill Dancer )
8
5.9
60/1
T: Ms A Bennett
R: Ben Thompson (58.5)
60/1
5g King Cugat x Chichen Itza (Kaapstad )
9
6.0
15/1
T: G M Moloney
R: Patrick Moloney (58.5)
15/1
4g Sharkbite x Oriental (Monde Bleu )
10
6.3
10/1
T: C and C Alderson
R: M J Dee (59)
10/1
5g Dehere x Get Around (Xaar )
11
7.6
60/1
T: D C Harrison
R: Beau Mertens (58.5)
60/1
8g Choisir x Vega Sicilia (Rodrigo De Triano )
12
7.7
9/1
T: C Maher
R: L Currie (56)
9/1
13
8.7
12/1
T: D K Weir
R: Ms Michelle Payne (58.5)
12/1
4m Authorized x Gals (Galileo )
14
10.9
15/2
T: Wez Hunter
R: Chris Parnham (58.5)
15/2
4g Niello x Elyraq (Lacryma Cristi )
15
20.9
50/1
T: G Eurell
R: Alan Creighton (58)
50/1
6g Rakti x Celebrating Ruby (Spartacus )